05

Seçimi 8 Uluslararası Kuruluşun Gözlemcisi İzleyecek

YSK, 24 Haziran'da yapılacak seçimi izlemek üzere başvuran 8 uluslararası kuruluşun gözlemcisinin akreditasyonunu sağladı - Uluslararası 8 kuruluşun gözlemcisi, 24 Haziran'a kadarki süreç ile seçim günü iş ve işlemleri izleyerek, rapor hazırlayacak

Detay
05

TÜRKİYE’DE 125 BİN 138 YABANCI UYRUKLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ VAR

~~2017-2018 öğretim yılı itibarıyla Türkiye’de toplam 125 bin 138 yabancı uyruklu üniversite öğrencisi olduğu tespit edilirken, en çok yabancı uyruklu öğrencinin İstanbul’da olduğu saptandı.

Detay
05

Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesine hava harekatı

Türk Silahlı Kuvvetlerince Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesine yönelik hava harekatında, bölücü terör örgütü mensubu silahlı 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Detay
05

Kerkük Gönül Gecesi'nde İzleyenler Büyülendi!

~Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri kapsamında Karaalioğlu Parkı’nda “Kerkük Gönül Gecesi” düzenlendi. Türkmenlerden oluşan Kerkük İlahiler Grubu konser verdi.

Detay
05

Oy pusulaları basına gösterildi

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde kullanılacak oy pusulaları basın mensuplarına gösterildi.

Detay
05

AB Türkiye Delegasyon Başkanı Berger: "Sinan'ın Baş Eserini Görmeden Olmazdı"

AB Türkiye Delegasyon Başkanı Christian Berger ve beraberindeki AB üyesi ülkelerin büyükelçileri, Edirne’de bir dizi temaslarda bulundu.

Detay
05

Yurtdışı biletlerine gizli zam!

Atatürk Havalimanı’nda 15 dolar olan yurt dışına gidecek yolcu başına alınan hizmet ücreti 3. Havalimanında 20 avro olarak belirlendi. CHP’li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, bu aradaki farkın yurt dışı uçuşlarına zam olarak yansıyacağına dikkat çekerek “Bir çok kalemde olduğu gibi uçak biletlerine de gizli zam yapıldı. Bu maliyetler 3. Havalimanı’ndaki yurtdışı uçuşlarını azaltır. Devletin vergilerle yaptığı bir havaalanında yararlanmanın bedeli 20 avro değil 20 TL de olsa yanlıştır” dedi

Detay
05

Türkiye Nüfusunun Yüzde 16,1’ini Genç Nüfus Oluşturuyor

~~2017 sonu itibarıyla Türkiye’nin toplam nüfusu 80 milyon 810 bin 525 iken, 15 ila 24 arasındaki genç nüfusunun 12 milyon 983 bin 97 olduğu tespit edildi.

Detay
05

HÜDA PAR milletvekili aday listesi

HÜDA PAR, 24 Haziran'daki seçimlerde TBMM'ye girmek için yarışacak milletvekili adaylarının listesini Yüksek Seçim Kurulu'na teslim etti.

Detay
05

Vatan Partisi’nin milletvekili aday listesi belli oldu

Vatan Partisi'nde 24 Haziran seçimlerinde milletvekili olmak için sandık yarışına girecek isimler belli oldu. Liste, Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim edildi.

Detay
05

MHP milletvekili adayları açıklandı!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) aday listesi belli oldu. 27. Dönem MHP milletvekili adayları arasında Oktay Vural ve Mehmet Parsak'ın olmaması dikkat çekti. İşte MHP milletvekili adayları...

Detay
05

HDP aday listesini YSK’ya verdi

HDP, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için milletvekili aday listesini YSK'ye sundu. HDP'nin Eş Başkanlarının Milletvekili adayı olacağı iller kesinleşti. Pervin Buldan İstanbul'dan, Sezai Temelli Van'dan aday gösterildi.

Detay
05

Saadet Partisi’nin milletvekili aday listesi belli oldu

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti. HDP millletvekili Altan Tan'ın İstanbul 3. bölge birinci sıradan aday gösterildiği gözlendi. FETÖ'nün 'Mor Beyin' tuzağını ortaya çıkarıp binlerce insanın tahliye edilmesini sağlayan avukat Ali Aktaş'ın da Ankara ikinci bölge ikinci sıradan aday olarak gösterilmesi dikkat çekti. Konya Büyükşehir Belediyesi'nin eski başkanlarından Mustafa Özkafa da Konya'da birinci sıradan yer buldu. İşte Saadet Partisi milletvekili aday listesi...

Detay
05

İYİ Parti milletvekili adayları belli oldu! İşte 24 Haziran için milletvekili aday listesi…

Detay
05

İşte CHP'nin 27. Dönem Milletvekili Aday Listesi

CHP Milletvekili listesini Yüksek Seçim Kurulu'na teslim etti. YSK'ya sunulan liste kamuoyuyla paylaşıldı.

Detay