05

Bugün MUHTARLAR GÜNÜ - 19 Ekim Muhtarlar Gününüz kutlu olsun

~19 Ekim'in, 2015'te çıkarılan genelge ile "Muhtarlar Günü" olarak kutlanmasına karar verilmişti.

Detay
05

GENEL YAYIN YÖNETMENİMİZ GÜNDOĞDU'NUN ACI GÜNÜ

İnna lillahi ve İnna İleyhu raciun. Belçika Aydın Haber Genel Yayın Yönetmenimiz Celil Gündoğu'nun acı günü. Gündoğdu'nun İzmir'de yaşayan, Iğdır'ın saygın şahsiyetlerinden olan Eniştesi Hacı Cengiz Tunay, dün Hakkın rahmetine yürüdü.

Detay
05

Paris Anlaşmasına ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Paris Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Detay
05

Ülkemizdeki Okullarda yüz yüze eğitim başladı

Türkiye genelinde Kovid-19 tedbirleri alınarak tüm hazırlıkların tamamlandığı okullarda bugünden itibaren haftada 5 gün yüz yüze eğitime başlandı.

Detay
05

THY'den iç hatlarda PCR testi hatırlatması

Türk Hava Yolları, 6 Eylül'den itibaren, iç hat uçuşlarında koronavirüs aşısı olmayan yolculara PCR testi zorunluluğu olduğunu hatırlattı.

Detay
05

MSB: 20 yıl boyunca Afganistan görevini başarıyla yerine getiren TSK personelimizin tahliyeleri tamamlandı

MSB, Afganistan'daki görevini başarıyla yerine getiren Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin tahliyelerinin tamamlandığını bildirdi.

Detay
05

Mehmetçik Afganistan'dan dönüyor

Milli Savunma Bakanlığı, Afganistan'da görev yapan Türk askeri ile ilgili "Türk Silahlı Kuvvetleri kendine tevdi edilen bu görevi de başarıyla yerine getirmenin gururuyla vatan toprağımıza geri dönmektedir" açıklamasını yaptı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) çeşitli temaslar, mevcut durum ve şartlar değerlendirilerek Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının Afganistan'dan tahliyesine başlandığını açıkladı.

Detay
05

Dışişleri Bakanlığı, Afganistan'dan ayrılmak isteyen Türklerin ivedilikle Kabil Büyükelçiliğine bilgi vermesini istedi

Dışişleri Bakanlığı, Afganistan'dan ayrılmak isteyen Türk vatandaşlarının ivedilikle Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliği ile temasa geçmesini istedi.

Detay
05

Karadeniz'deki sel felaketinde can kaybı 40'a yükseldi

AFAD, Kastamonu'da 34, Sinop'ta 6 kişinin hayatını kaybettiğini, Bartın'da kaybolan bir kişiyi arama çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

Detay
05

AFAD: Sel nedeniyle Kastamonu'da 25, Sinop'ta 2 kişi hayatını kaybetti

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, sel nedeniyle Kastamonu'da 25, Sinop'ta 2 kişinin hayatını kaybettiğini, Bartın'da kaybolan bir kişiyi arama çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Detay
05

Sinop, Bartın ve Kastamonu'daki sel bölgelerinde çalışmalar sürüyor

AFAD, Kastamonu'da sel sularına kapılan 4 vatandaşın hayatını kaybettiğini, Bartın'da kaybolan bir vatandaşı ise arama çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Detay
05

İHA'lar görmesin diye puslu hava kolluyorlar

~Afgan kaçak göçmenlerin kullandığı İran sınırımızın 295 kilometrelik Van hattına bu yıl, iki keşif ve iki komando birliği daha konuşlandırıldı. Van Valisi Bilmez, “Kaçak göçmenler, İHA ve SİHA’lara yakalanmamak için yağışlı ve sisli anları değerlendirmeye çalışıyorlar. Geçen sene 105 bin kaçak sınırda engellendi. Şu ana kadarki rakamlarda 40 binleri yeni geçtik” bilgisini verdi.

Detay
05

Yolcu otobüsü devrildi: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Zonguldak-İzmir seferini yapan yolcu otobüsü Balıkesir'de yoldan çıkıp takla attı. 14 kişi hayatını kaybetti, 18 kişi ise yaralandı.

Detay
05

Ziya Selçuk istifa etti, Mahmut Özer yeni Milli Eğitim Bakanı oldu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa etti. Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanı olarak Ziya Selçuk'un yerine atandı. Öte yandan, üç yeni bakan yardımcısı atandı.

Detay
05

Halk TV yayınına baskın!

Halk TV'nin Muğla İçmeler'de gerçekleştirdiği Gökmen Karadağ ile Açıkça Muğla özel yayınına, henüz kimliği belirsiz kişiler tarafından baskın düzenlendi. Halk Tv'nin İçmeler'de gerçekleştirdiği Gökmen Karadağ ile Açıkça Muğla özel yayınına organize saldırı... Kimlikleri belirlenen 5 saldırgan gözaltına alındı.

Detay