05

Avrupa'da Çalışıp Türkiye'de Harcıyorlar

Türkiye’nin gurbetçi şehri olarak bilenen Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde nüfus iki katına çıkarken, gurbetçilerin Avrupa ülkelerinde kazandıkları paraları ilçede yatırım olarak kullanmasıyla ülke ekonomisine ciddi anlamda döviz girdisi sağlanıyor.

Detay
05

Eskişehir’de dev gayrimenkul açılışı

~~Eskişehir’de Avrupa’nın tanınmış gayrimenkul şirketlerinden Uluslararası Keops Universal Yatırım Gayrimenkul Danışmanlık Şirketi açıldı.

Detay
05

GENÇLERİMİZ YURTDIŞI TÜRKLER GENÇLİK KAMPINDA BULUŞUYOR!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB)’nin desteği ile yurt dışında yaşayan gençlerimiz Antalya’da “Yurtdışı Türkler Gençlik Kampı”nda buluşuyor.

Detay
05

Konya Belçikalı Gurbetçi Aile Kaza Yaptı 6 Yaralı

Belçikalı gurbetçi aile kaza yaptı 6 yaralı BELÇİKA'dan memleketleri Konya'nın Seydişehir ilçesine gelen ailenin içinde bulunduğu otomobil, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkıp takla attı.

Detay
05

Afyonkarahisar'daki 'küçük Brüksel'

Belçika'da yaşayan yaklaşık 130 bin Emirdağlının yaz döneminde tercih ettiği Afyonkarahisar'ın 18 bin 500 nüfuslu ilçesi Emirdağ'da, büyük bir hareketlilik yaşanıyor.

Detay
05

Bedelli askerlik düzenlemesi Resmi Gazete’de!

Bedelli askerlik düzenlemesinin de yer aldığı "Askerlik Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı KHK'de Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Detay
05

4 partiden ABD'ye ortak tepki

ABD Hazine Bakanlığının yaptırım kararı ile ilgili AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti grupları ortak açıklama yaptı.

Detay
05

Veli Yüksel memleketi Emirdağ ve köylerini ziyaret etti

~~Federal Milletvekili Veli Yüksel, bir dizi temaslarda bulunmak üzere gittiği Emirdağ’da, Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın’ı ziyaret ederek, Emirdağ’ın büyümesi ve gelişmesi için ortak projeler üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

Detay
05

PKK’lı teröristlerden asker ailesine bombalı saldırı!

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, asker olan eşini ziyarete gittiği üs bölgesinden evine dönmeye çalışan Nurcan Karakaya’nın kullandığı otomobilin geçişi sırasında, PKK’lı teröristlerin önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcı infilak etti. Patlamada, Nurcan Karakaya yaşamını yitirdi, 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan 11 aylık Mustafa Bedirhan Karakaya, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Detay
05

İçişleri Bakanlığı açıkladı! O izinler yürürlükten kaldırıldı

İçişleri Bakanlığınca belediye başkanlarının, belediye meclis üyelerinin ve il genel meclisi üyelerinin yurt dışına çıkışlarını izne tabi kılan 14.10.2016 tarihli genelge yürürlükten kaldırıldı.

Detay
05

Bedellilerin kıtaları netleşiyor

Bedelli askerlerin 21 günlük eğitimi hangi birliklerde alacaklarına yönelik taslak çalışma yapıldı. Burdur, Manisa, Antalya, Sivas, Tokat, Erzincan, Amasya ve Bilecik’teki Piyade ve Topçu Er Eğitim Tugay ve Alay Komutanlıkları planlamaya alındı. Başvuru sayısına göre celp dönemleri de belirlenecek.

Detay
05

Trafik Kazası Sonucu Aynı Aileden 3 Kişi Hayatını Kaybederken, 1 Kişi Ağır Yaralandı!

Edirne'nin Keşan ilçesinde, Belçika'dan bayram tatili için gelen gurbetçi ailenin bulunduğu otomobil, su kanalına girerek metrelerce sürüklendikten sonra bir evin bahçe duvarına çarptı. Kazada aynı aileden 3 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı.

Detay
05

155 bin kişinin pasaportunda yeni gelişme

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre FETÖ davalarında adı geçen bazı isimlerin eşlerinin pasaportlarına konulan iptal şerhleri kaldırıldı.

Detay
05

Başkan Emir Kır memleketi Emirdağ ve köylerini ziyaret edecek

~Federal Milletvekili ve Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır 25 -30 Temmuz tarihleri arasında Emirdağ ve yöresinde çeşitli temaslarda bulunmak amacıyla bölgede olacak. Kır resmi temasların yanı sıra, izinini memleketinde geçiren gurbetçiler ile de bir araya gelecek.

Detay
05

Kanada'dan Kars'a atalarının izini sürdüler

Çarlık Rusya döneminde Kars'tan 119 yıl önce Kanada'ya sürgün edilen Dukhobor topluluğunun torunları, dedelerinin izini sürerek geldikleri kentte atalarının yaşadığı toprakları gezip onların anısına fidan dikti.

Detay