05

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KISITLAYACAK OLAN İNTERNET YASASI MECLİSTEN GEÇTİ

İnternet yayınlarına RTÜK denetimi yasası son dakika gelen haberlere göre meclisten geçti. Meclis’te görüşülen torba tasarının biraz önce kabul edilen maddesine göre, radyo, televizyon ve isteğe bağlı yayın hizmetlerini sadece internet ortamından sunmak isteyen medya hizmet sağlayıcıları RTÜK’ten yayın lisansı, bu yayınları internet ortamından iletmek isteyen platform işletmecileri de yine RTÜK’ten yayın iletim yetkisi alması gerekecek.

Detay
05

18 Mart Çanakkale Zaferi kutlu olsun! 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin anlamı ve önemi ne?

~Türklerin hayatını değiştiren, Kurtuluş Savaşı'na damgasını vuran, dünya tarihinin en önemli savaşlarından biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi, Mustafa Kemal Atatürk'ün askerlerine "Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler gelir, başka komutanlar hâkim olabilir." dediği zaferdir. İşte 18 Mart Çanakkale Zaferi hakkında bilinmesi gerekenler ve şiirler...

Detay
05

Afrin şehitleri haberi yüreğimizi yaktı! Teröristler pusu kurup 8 askerimizi şehit etti!

Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde gelen son dakika haberi ile sarsıldık. Afrin'in 1083 rakımlı Keltepe bölgesinde tünellere saklanan 100 kadar terörist askerlerimize pusu kurdu. Bölgeden gelen son dakika haberine göre; saatlerce süren çatışmada JÖH timinden 8 askerimiz şehit oldu 13'ü de yaralandı. Haberlerde 23 teröristin de öldürüldüğü bildirildi

Detay
05

4 kıtada müşavir saltanatı

Yurtdışında ‘ihtiyaç dışı ve dil bilmeyen müşavir ordusu’na sahip olan Türkiye, bu alandaki liderliğini kimseye kaptırmıyor. Şimdi de İçişleri Bakanlığı 71 ülkeye 100 müşavir göndermeye hazırlanıyor.

Detay
05

Soy sorgulamaya günlük kota geldi

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, aşırı yoğunluktan dolayı Alt-Üst Soy Sorgulama Uygulaması’nı geçici olarak durdurdu. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, “Soy sorgulama için günlük belirli bir kota açacağız" dedi.

Detay
05

Acı haberler üst üste geldi… 8 askerimiz şehit oldu

Suriye Afrin’de köşeye sıkışan teröristler dün tankımıza saldırdı. Bu saldırıda ve çatışmalarda 7 askerimiz şehit düştü. Kilis’te ise karakolumuza roket atıldı. 1 askerimiz şehit oldu...

Detay
05

CHP kurultay sonucunda Kemal Kılıçdaroğlu tekrar Genel Başkan Oldu

CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nda oylamanın ardından yeni Genel Başkan belli oldu. Kemal Kılıçdaroğlu 790 oyla yeni genel başkan seçildi. Gelen son dakika haberine göre Muharrem İnce ise 447 oyda kaldı. Yeniden genel başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı teşekkür konuşmasında "Önümüzdeki süreç sıradan bir süreç değildir. Zor koşullarda mücadele vereceğiz. Türkiye en zor dönemeçlerinden birini yaşıyor. İnsanlar kaygıyla Türkiye'nin bekasından söz ediyorlar. 15 yılda Türkiye'yi beka sorunuyla kimler karşı karşıya getirdi? İktidarın bunun hesabını vermesi gerekiyor. Huzurun garantisini ve teminatını veriyorum sizlere" dedi.

Detay
05

Bugün CHP'nin 36. Olağan Kurultay'ı yapılıyor...

CHP'nin 36'ncı Olağan Kurultayı Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor. İşte 4 genel başkan adayı, binden fazla da Parti Meclisi üyesi adayının bulunduğu tarihi kurultaydan notlar...

Detay
05

Zeytin Dalı Harekatında 9. Gün: TSK’dan Afrin için son dakika açıklaması

TSK'dan akşam saatlerinde son dakika açıklamasına göre 'Zeytin Dalı Harekâtı' kapsamında gün içerisinde 73 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Açıklamada bugün çıkan çatışmada iki askerin yaralandığı kaydedildi.

Detay
05

Ali Gaffar Okkan'ın şehadetinin 17. yılı... Ali Gaffar Okkan kimdir?

Ali Gaffar Okkan, şehit edilişinin 17. yılında anılıyor. Diyarbakır tarihine geçen Emniyet Müdürü olan Ali Gaffar Okkan, 24 Ocak 2001 tarihinde suikaste uğramıştı. Peki Ali Gaffar Okkan kimdir?

Detay
05

Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı harekatında 4. gün

Kilis Gülbaba’dan Afrin’e giren birliklerimiz Hassa ve Azez’den de sınırı geçti. Hendek kazan PKK’lı hainleri inlerinde çembere aldı. Bölücülere karşı başlatılan Zeytin Dalı Harekatı, Türkiye’yi birleştirdi. 80 milyon kenetlendi, Mehmetçiğin arkasında dağ gibi duruyor. İşte Zeytin Dalı harekatından son dakika gelişmeleri...

Detay
05

Başbakan medya temsilcilerine Afrin operasyonunu anlattı

Başbakan Binali Yıldırım, Çengelköy'deki Vahdettin Köşkü'nde medya kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Saat 10.40'ta başlayan toplantıda Yıldırım, gazetecilere Türkiye’nin Afrin’de başlattığı “Zeytin Dalı” harekatı ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Detay
05

AFRİN HAREKATI BAŞLADI. ALLAH MEHMETÇİKLERİMİZE YARDIMCI OLSUN...

Son dakika haberi… Afrin’e ‘Zeytin Dalı Harekatı’ başladı! Türk savaş jetleri PYD’yi bombalıyor

Detay
05

YDTB "2017 Yılı Yurt Dışındaki Vatandaşlarımıza Hizmet Yılı Oldu "

~~Geçtiğimiz 2017 yılında yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için birçok alanda yasal düzenlemelere gidildi. Bundan böyle eğitimden ulaşıma, hukuktan ekonomiye, sosyal alanlardan ticarete kadar pek çok hizmetlerde yapılan işlemler daha kolay ve rahat bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Detay
05

Yavuz Yılmaz son olarak babası Mesut Yılmaz’ı aradı

Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın evinde ölü bulunan oğlu Yavuz Yılmaz'ın tabancayla hayatına son vermeden dakikalar önce Amerika'daki babasını arayıp kalp rahatsızlığı bulunan annesi için 'Annemin sağlığı nasıl?' diye sorduğu öğrenildi. Yavuz Yılmaz bugün son yolculuğuna uğurlanacak.

Detay