05

İŞGAL YILLARINDAN RESİMLER – Unutanlar için!

Detay
05

Yerel seçimin oy pusulaları hazır

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK), 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde kullanılmak üzere basılan oy pusulaları ve şeffaf sandıkların görüntüleri basınla paylaşıldı.

Detay
05

297 gün süren mücadele Emekçi Kadınlar Günü’nde zaferle bitti

Kocaeli, Gebze’de Flormar fabrikasından işten çıkarılan 120 kadın işçi haklarını alabilmek için 297 gündür eylemdeydi. Bugün şirket yetkilileriyle yapılan anlaşmayla tüm yasal haklarını alacak olan kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde eylemlerini zaferle sonlandırdı.

Detay
05

Dünyanın dört bir yanından yüzbinlerce öğrenci Türkiye’yi tercih etti

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yürütülen ve uluslararası öğrencilere Türkiye'de yükseköğrenim fırsatı sunan "Türkiye Bursları" programına ilgi her geçen yıl artıyor. Programın başladığı 2012 yılında 42 bin başvuru yapılırken, bu yıl itibariyle dünyanın 167 ülkesinden 145 bin 700 öğrenci Türkiye’yi tercih etti.

Detay
05

Eren: “Gençlerimize her türlü desteği vermeye hazırız”

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Strazburg’da düzenlenen “11. İnsan Hakları Eğitim Programı”nda konuşan YTB Başkanı Abdullah Eren, yurt dışındaki gençlerin içinde bulundukları topluma katkı sağlaması gerektiğini belirterek, “Kendinizi ne kadar iyi eğitirseniz, o ülkelere ne kadar faydalı olmaya çalışırsanız, mutlaka geri dönüşünü alırsınız. YTB olarak sizlere her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Detay
05

Türkiye'den Avrupa Parlamentosu'na çok sert tepki: Kabul edilemez

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Avrupa Parlamentosu (AP) Dış İlişkiler Komitesi'nde kabul edilerek AP Genel Kuruluna sevk edilen "2018 Türkiye Raporu Taslağı"na ilişkin, "Hukuki bağlayıcılığı olmayan, tavsiye kararı niteliğindeki taslak raporda, ülkemizin Avrupa Birliği'ne (AB) katılım müzakerelerinin resmen askıya alınması çağrısında bulunulması kesinlikle kabul edilemez." ifadesini kullandı.

Detay
05

Çanakkale Ayvacık'ta deprem

Marmara Bölgesi genelinde hissedilen, merkez üssü Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi olan 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Detay
05

THY'den sefer iptalleri kararı! Sosyal medyadan duyuruldu

THY'den sefer iptalleri açıklaması geldi. Belçika'da yapılan ulusal grev nedeniyle Brüksel'e yapılacak uçak seferleri iptal edildi.

Detay
05

Helikopter kazasında şehit olan askerlerin isimleri belli oldu

Çekmeköy’de helikopter kazasında şehit olan 4 askerin isimleri belli oldu. Savcılık, helikopterin düşmesine sebep olan olgular ile varsa kusuru bulunan tüm kişilerin tespiti amacıyla soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü açıkladı.

Detay
05

Yargıtay'dan emsal oluşturacak 'nafaka' kararı

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, işsiz ve herhangi bir geliri olmayan erkeğin, boşanma davasında tam kusurlu bulunan eşine tedbir nafakası ödemesi gerektiğine hükmetti.

Detay
05

BAŞKAN KIR, '22. AVRASYA ZİRVESİ'NE KATILDI

~~Federal Milletvekili ve Saint-Josse belediye Başkanı Emir KIR, 6-7 şubat 2019 tarihleri arasında, Marmara Vakfı tarafndan geleneksel olarak İstanbul'da düzenlenen "22. Avrasya Zirvesi"ne katldı. Zirvenin ikinci gününde "Küreselleşmenin yeni boyutları, Popülizm, sağlıkta işbirliği" başlıklı oturumda Avrupa'da yükselen popülizm konusunda bir konuşma yaptı.

Detay
05

Barış Manço’nun evine rekor ziyaretçi

Türk müzik tarihinin en özel isimlerinden Barış Manço, vefatının 20'inci yılında çeşitli etkinlikler ile anılıyor. Usta sanatçı, şimdi müze olarak kullanılan Moda'daki evinde anıldı. Müze, dün en çok ziyaretçiyi ağırladığı günü yaşadı.

Detay
05

Türkiye'nin nüfusu açıklandı!

Türkiye'nin nüfusu, 2018'de bir önceki yıla göre 1 milyon 193 bin 357 kişi artarak 82 milyon 3 bin 882 kişi oldu.

Detay
05

Binali Yıldırım TBMM Başkanlığı’ndan istifa edecek

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan TBMM Başkanı Binali Yıldırım bir tv programında TBMM Başkanlığı'ndan istifa edeceğini açıkladı.

Detay
05

İşte CHP-İYİ Parti’nin adaylar listesi

Millet İttifakı'nın iki ortağı CHP ve İYİ Parti arasındaki 31 Mart seçimlerine yönelik 'ittifak' görüşmeleri bugün resmiyet kazandı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ortak basın açıklamasının ardından iki parti arasında imzalanan resmi protokol de kamuoyuyla paylaşıldı. İşte il il ilçe ilçe CHP ve İYİ Parti'nin adayları...

Detay