05

Fabrikadaki patlamada kaybolan 3 kişi aranıyor

Sakarya'nın Hendek ilçesinde 4 kişinin öldüğü havai fişek fabrikasında ekiplerin soğutma ve kayıp 3 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor. Fabrika alanındaki çalışmalar, drone ile havadan görüntülendi.

Detay
05

Son dakika… Sakarya’da havai fişek fabrikasında büyük patlama: Dört can kaybı, 97 yaralı

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında dört kişinin hayatını kaybettiği, biri ağır 97 kişinin yaralandığı patlama sonrası çıkan yangın kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları sürüyor. Sakarya Valisi Kaldırım, fabrikanın deposunda 110 ton patlayıcı olduğu bilgisini verdi.

Detay
05

Sivas Katliamı’nın 27. yılı: Madımak insanlık tarihinde kara bir leke

2 Temmuz, bir katliam tarihi olarak hafızalara kazınmış durumda. Yazar ve sanatçılardan oluşan 33 kişinin Sivas’ta kaldığı otelde yakılarak öldürülmesinin üzerinden 27 yıl geçti. Olaylar sonucunda iki otel görevlisi ile iki gösterici de ölmüş ve toplamda 37 kişi yaşamını yitirmişti.

Detay
05

İlklerin uçağı Hürkuş, sivil ve askeri ihtiyaçları karşılayacak

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından özgün olarak geliştirilen ilk uçak konumundaki ve ilk Türk sivil imalatı sertifikasına sahip Hürkuş, sınıfına göre üstün özelliklerle sivil ve askeri ihtiyaçları karşılayacak.

Detay
05

TSK'dan Irak'ın kuzeyine 'Pençe-Kaplan Operasyonu'

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesine "Pençe-Kaplan Operasyonu" adıyla yeni bir harekat başlatıldığını bildirdi.

Detay
05

Milli Savunma Bakanlığı: Pençe-Kartal Operasyonu başladı

MSB Twitter'dan yaptığı bir paylaşımla 'Pençe -Kartal Operasyonu'nun başladığını açıkladı. MSB, operasyonun Irak’ın kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk bölgelerine hava harekâtı olduğunu bildirdi. Bakanlık'tan yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü hedeflerine yönelik düzenlenen Pençe-Kartal Operasyonu'nda 81 hedefin imha edildiğini bildirdi.

Detay
05

Güzel ülkemizde Vaka sayısı yine raydan çıkıyor

Sağlık Bakanlığı, 14 Haziran verilerini açıkladı. Buna göre bugün 1562 yeni vaka görüldü, 15 vatandaşımız vefat etti, 1330 hasta şifa buldu.

Detay
05

TUĞCAN TEKSTİL'DEN 'TEK KULLANIMLI CERRAHİ MASKELER' İMALATTAN İHRACATA

Tekstil alanında Türkiye'nin prestijli Tekstil fabrikası kaliteli ve Dünya sağlık örgütü standarlarına uygun olarak ürettiği 'Tek kullanımlı cerrahi maskeleri' yurt dışına ihraç ediyor.

Detay
05

İzzettin Doğan hükümeti uyardı: türkiye Avrupa Konseyi’nden çıkarılabilir

AVF ve CEM Vakfı Onursal Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan, 1 Haziran’da Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi’ne sunulması beklenen Türkiye raporuyla ilgili olarak hükümete eleştirilerle birlikte uyarılarda bulundu...

Detay
05

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü açıkladı: İşte havalimanlarında uygulanacak tedbirler

Haziran ayında başlayacak uçuşlar öncesinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı, Turizm Bakanlığı koordinasyonunda havalimanlarında koronavirüs tedbirleri ile ilgili bir genelge yayımladı. Genelgeye göre, maske kullanmayan yolcuların havalimanlarına kabul edilmeyeceği, karşılama ve uğurlama için gelenlerin ise terminal binasına girişlerine izin verilmeyeceği açıklandı.

Detay
05

THY koronavirüs önlemlerini açıkladı

Koronavirüs salgını nedeniyle seferlerine ara veren THY, haziran ayında seferlere yeniden başlıyor. THY, uçuşlara az bir süre kala uçuşlarda alınan koronavirüs önlemlerini açıkladı.

Detay
05

Bakan duyurdu! Havalimanlarına koronavirüs sertifikası geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında hükümet olarak çeşitli tedbirler aldıklarını belirterek, normalleşme sürecinde havalimanlarına "uçulabilir sertifikası" vereceklerini bildirdi.

Detay
05

İşte iç hat ve dış hat seferlerinin başladığı tarih! THY Yönetim Kurulu Başkanı duyurdu

THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı iç hat seferlerinin 4 Haziran’da dış hat seferlerinin de 10 Haziran’da başlayacağını duyurdu. Kabin bagajları artık kabin içerisinde taşınmayacak. Uçak altına kabul edilecek.

Detay
05

Flaş... Flaş... Yurt dışından gelenler artık yurtlarda karantinaya alınmayacak

Detay
05

HDP'li Iğdır, Siirt, Baykan ve Kurtalan belediye başkanları gözaltına alındı

HDP'li Iğdır Belediye Başkanı Akkuş, Siirt, Baykan ve Kurtalan belediye başkanları, haklarında yürütülen terör soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Detay