05

BELÇİKA BUGÜN ULUSAL BAYRAMINI KUTLUYOR...

Belçika halkı bugün Ulusal bayramını kutluyor. 21 Temmuz 1831 yılında bağımsızlığını elde eden Belçika, bugün kuruluşunun 187. yılında Ulusal bayram coşkusu yaşayacak. Belçika 187 yaşını Kralı Philippe ve Kraliçe Mathilde ile birlikte kutlayacak.

Detay
05

Anvers Başkonsolosluğunda '15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü' düzenlendi

~~Anayasal düzenimize ve demokrasimize karşı 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan ve halkımızın direnişiyle akim bırakılan darbe girişiminin ikinci yıldönümü vesilesiyle FETÖ terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen masum vatandaşlarımızı anmak üzere 15 Temmuz 2018 tarihinde saat 16.00’da T.C. Anvers Başkonsolosluğunda yerel erkan ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle birlikte bir anma töreni düzenlenmiştir.

Detay
05

BÜYÜKELÇİ GÜMRÜKÇÜ “TÜRK DEMOKRASİ’NİN GARANTÖRÜ TÜRK HALKIDIR”

~~FETÖ terör örgütünün ’15 Temmuz’da gerçekleştirmeye çalıştığı hain darbenin Türk halkı tarafından engellenmesinin ikinci yıldönümünde T.C. Brüksel Büyükelçiliği bir anma etkinliği düzenledi.

Detay
05

Şehit diplomatımız Dursun Aksoy Belçika’da anıldı.

35 yıl önce bugün (14 Temmuz) ASALA Terör örgütü tarafından düzenlenen hain bir suikast neticesinde şehit olan Büyükelçiliğimiz İdari Ataşesi Dursun Aksoy, bu sabah, saldırıya uğradığı yer olan evinin önünde (Avenue Franklin Roosevelt, 24) ve tam vurulduğu saatte (10:10) gerçekleştirilen bir törenle anıldı.

Detay
05

TOP COLOR BOYA MAĞAZASI YENİ YERİNDE HİZMETE GİRDİ

Tecrübeli genç işadamı Murat Kart iş ortağı Nuri Dönmez ile birlikte boya sektöründe hizmet verecek olan ‹TOP COLOR› adlı mağazalarını hizmete açmanın sevincini yaşadılar.

Detay
05

SOSYAL DANIŞMAN HATİCE KARAKAYA : “AMACIMIZ DERNEKLER VE İNSANLARIMIZA YARDIMCI OLMAKTIR”

Kısa adı Turkse Unie olan Belçika Türk Dernekler Birliği, Gent ve Brüksel şubelerinde Sosyal Danışmanlık yapan Hatice Karakaya kendisi ve çalışmaları hakkında dergimize şu açıklamalarda bulundu:

Detay
05

Yüksel’den sert tepki: “Cami kapatma kararı kabul edilemez”

~~Avusturya’da 2015 islam yasasından sonra yürürlüğe giren ve haziran başında Başbakan Sebastien Kurz’un basın toplantısında yaptığı açıklamada ile kapatma kararı alınan 7 caminin Avrupa’da yaşayan Türk ve müslüman

Detay
05

BAŞKAN EMİR KIR BU LİSTEYLE SEÇİME GİRECEK

Belçika Türk toplumunun ilk bakanı ve ilk başkanı olan federal milletvekili ve Brüksel Saint-Josse belediye başkanı Emir Kır, Ekim 2018'de yapılacak Belçika seçimlerinde oluşturduğu bu liste ile seçime girecek.

Detay
05

« Çalışma olan caddelerdeki esnaflara belediyeden maddi yardım »

Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır « Verilecek olan yardımlar, çalışmaları ister belediye ister bölge kim yaparsa yapsın, ayrım yapılmadan yapılacaktır. Bu bir ilktir ! Zarar gören esnaflarımıza en kısa sürede yardım edebilmek için tüm imkanlarımızı harekete geçirdik » dedi.

Detay
05

Belçika Polisi, Fransa'daki Terör Saldırısını Engelledi

AÇIKLAMADA, 2 teröristin Brüksel banliyösünde Woluwe-Saint-Pierre kentinde araçlarında yakalandığı bildirildi.

Detay
05

BT8 BELGESİ ONAYLANDI

~~Kamuoyunda BT8 -sağlık sigorta- belgesi olarak bilinen ve 2014 yılında Valon Parlamentosu'na takılan anlaşma, nihayetinde onaylandı.

Detay