05

CSA BRÜKSEL'DE TÜRKÇE FREKANSI YİNE GOLD FM'E TAHSİS ETTİ

Avrupa ve Belçika'nın başkenti Brüksel'de Türkçe yayın yapan GOLD FM, Belçika Denetleme Kurulundan 9 yıllığına tekrar görev yetkisi aldı.

Detay
05

Belçika'da FETÖ'nün gerçek yüzü anlatıldı

BRÜKSEL (AA) - Türkiye'nin Brüksel Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin "Batı devletleri, bu örgütün sadece Türkiye'ye değil faaliyet gösterdiği tüm ülkelere tehdit oluşturduğunu anlamalı." dedi.

Detay
05

Brüksel ve Anvers Başkonsolosluklarından Önemli Duyuru

Türkiye Cumhuriyeti Brüksel ve Anvers Başkonsolosluğunun ortak duyurusunu sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

Belçika’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle tören düzenlendi

~Türkiye’nin Brüksel Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleye ilişkin, “Dikkati asla elden bırakmamalı, bu mücadelede gevşemeye asla mahal vermemeliyiz.” dedi.

Detay
05

Open Vld Veli Yüksel’i Senatör Olarak Atadı

Flaman Liberal Parti, Open Vld, dün aldığı bir kararla Veli Yüksel’i Belçika Senato’suna gönderiyor. Parti MKYK’sında oy birliğiyle alınan kararda Veli Yüksel’in Senato’da göreve başlamasını kararlaştırdı.

Detay
05

SCHAERBEEK/HELMET'TE HIZ SONUCU YAŞANAN KAZALAR PROTESTO EDİLDİ

Schaerbeek/Chaussée de Helmet caddesi üzerinde bulunan yaya geçişlerinde yaşanan kazalar, bu sabah Waelhem ve Chaussée de Helmet'in caddelerinin kesiştiği köprü önünde protesto edildi.

Detay
05

BTMB BAŞKANLIĞINA TEKRAR HÜSEYİN DÖNMEZ SEÇİLDİ

Kısa adı BTMB olan ‘Belçika Türkçe Medya Birliği’ 3. Olağan Genel kurul toplantısını Brüksel’de tek olarak Türkçe yayın yapan ‘Gold FM’ toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Detay
05

Gent Fest-I Ramazan kurulu basın Bildirisi

Gent Fest-I Ramazan Organize kurulu adına Ramazan Avşar tarafından gönderilen duyuru haberi sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

BELÇİKA SUUDİ ARABİSTAN›A SİLAH SATAN İKİ ŞİRKETİN RUHSATINI İPTAL ETTİ...

Belçika hükümeti FN Herstal ve CMI isimli iki silah satıcısı şirketin ihracat ruhsatlarını iptal etme karar aldı.

Detay
05

CHP BELÇİKA BİRLİĞİNDEN KAHVALTILI BAYRAMLAŞMA

CHP Belçika Birliği kadın Kollarının organize ettiği kahvaltılı bayramlaşmaya ilgi hayli büyüktü. Brüksel'de bulunan CHP Belçika Birliği salonunda gerçekleştirilen kahvaltılı bayramlaşmada yönetim kurulu, üyeler ve davetlilerle bayramlaşarak, 'Her şey çok güzel olacak' mesajı verdi.

Detay
05

AZERBAYCAN´NIN 100. YILI BRÜKSEL´DE KUTLANDI

Azerbaycan’ın , 28 Mayıs 1918’de ilan edilen cumhuriyetin 100. yıl dönümü tüm dünyada coşkuyla kutlanılıyor.

Detay
05

BAŞKONSOLOSLUK VATANDAŞLARI BAYRAMLAŞMADA BULUŞTURDU

Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Başkonsolosluğu ev sahipliğinde gerçekleştirilen ramazan bayramı programına ilgi hayli büyük oldu.

Detay
05

RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

BELÇİKA AYDIN HABER OLARAK TÜM OKURLARIMIZIN VE TÜRK-İSLAM ALEMİNİN RAMAZAN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLUYORUZ.

Detay
05

Başkonsolosluktan “Temel Yaşam Desteği-Suni Solunum ve Kalp Masajı” adlı seminer

~~Başkonsolosluktan “Temel Yaşam Desteği-Suni Solunum ve Kalp Masajı” adlı bir seminer. Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Başkonsolosluğu’nun, yararlı etkinlik ve seminer serisi devam ediyor. Sosyal, kültürel, sanat ve bilgilendirme serisi en son 1 Haziran 2019 Cumartesi günü Başkonsolosluk salonunda gerçekleştirildi.

Detay
05

YÜZLERCE MÜSLÜMAN 'DÜNYA KUDÜS GÜNÜ' NEDENİYLE AVRUPA'NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL'DE 'KATİL İSRAİL' DİYE PROTESTO YAPTILAR

Brüksel'de yaşayan Şii-Sünni Müslümanlar Dünya Kudüs Günü nedeniyle Avrupa ve Belçika'nın Başkenti Brüksel'de bulunan İsrail Konsolosluğu önünde bir protesto gerçekleştirerek, Filistin'in işgal edilmiş topraklarından İsrail'in derhal çıkması için gösteri düzenleyip, 'Kati İsrail, Katil Abd, Katil Suud' kirli ayaklarınızı Filistin topraklarından, kanlı ellerinizi Filistinli bebeklerin üzerinden çekin' diye haykırdılar.

Detay