05

Saint-Josse Belediyesi maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlarına gıda kolileri dağıtacak !

KOVİD-19’un yayılmasını engelleme mücadelesi kapsamında oluşturulan, sosyal acil yardım planı çerçevesinde, gitgide, mevcut durumdan dolayı maddi sıkıntı yaşayan halkın daha da zorlandığını tespit eden, Saint-Josse Belediyesi, CPAS Yardım Kurumu ve Dernekler yardım için harekete geçtiler

Detay
05

Gentli Türk toplumu Korona virüsüne karşı örgütleniyor.

Tüm dünya Korona virüsü ile mücadele ediyor. Herkes hükûmetin aldığı önlemlerin öneminin farkında ve durumu kontrol altına almak için elini taşın altına koyuyor.

Detay
05

BELÇİKA'LI TÜRKLER SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE EMNİYET GÜÇLERİNE MALZEME VE İKRAM YARDIMI

Dünyayı saran Covid-19 ile mücadele eden Belçika'da Sağlık çalışanlarına ve Emniyet güçlerine dar gelirlilere yardım ve ikramlar son hızla devam ediyor. Belçikalı Türkler ve STK temsilcilerinin bu zor günlerde Covid-19 ile mücadele eden sağlıkçı ve emniyet güçlerine ve dar gelirlilere destekleri göz dolduruyor.

Detay
05

BELÇİKA HAVAYOLLARI TIBBI MALZEME VE KARGO DIŞI UÇUŞLARINI DURDURDU

Belçika Hava Yolları Covid-19 mücadelesi çerçevesinde, Tıbbı malzeme ve diğer Kargolar dışında tüm uçuşları şimdilik durdurdu. Belçika dışındaki diğer ülkelere ait bazı uçaklar ise uçuşlarını kontrollü bir şekilde yapmaktadır.

Detay
05

BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM, MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI

Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle mağdur olan dar gelirli insanlarımıza destek olmak amacıyla "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" ilkesiyle başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında yardımda bulunulabilecek banka hesap numaraları ekte sunulmaktadır.

Detay
05

BELÇİKA, "KISMİ TECRİT" UYGULAMASINI 19 NİSAN´A UZATTI

~~- Belçika, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kapsamındaki "kısmi tecrit" uygulamasını 19 Nisan'a kadar uzattı.

Detay
05

DUYURU-BELÇİKA'DAN AYRILAMAYAN VATANDAŞLARIMIZIN VİZE-İKAMET BAŞVURULARI HK.

Detay
05

NURİYE AYDEMİR GÖZYAŞLARI İLE YOLCU EDİLDİ.

Aslen Ardahan-Posof kökenli olan ve uzun yıllardır Belçika’da yaşayan, çevresi tarafında sevilen, sayılan, Sıtkı Aydemir’in değerli eşi Nuriye Aydemir’in korona virüs etkisi ile hayatını kaybettiği belirtildi. Belçika’da yaşayan Türkler tarafından yakından tanınan ünlü gazeteci Fikret Aydemir ve Willebroek Belediye Meclis üyesi Serkan Bozyiğit’inde (Sp.a) teyzeleri olan Nuriye Aydemir’in vefatı aile bireylerinde, yakınlarında, ve Willebroek şehrinde yaşayan Türk toplumunda derin bir üzüntü yarattı.

Detay
05

BRÜKSEL BÜYÜKELÇİSİ DR. HASAN ULUSOY: CORONA VİRÜS MÜCADELESİ HAKKINDA GÖRÜNTÜLÜ MESAJ YAYINLADI

Sevgili vatandaşlarımız, sizler bizim için değerlisiniz. Koronavirüs (Covid-19) salgını sırasında kendinizi korumanız herşeyden önce sizlerin, ailenizin ve sevdiklerinizin sağlığı için önemli. Aşağıdaki mesajımı dikkatle dinlemenizi rica ederim. Her zaman yanınızdayız.

Detay
05

Esnaflara 2000 euro yardım

Detay
05

Saint-Josse belediyesi izolasyonla (tecrit) mucadelede sosyal acil eylem planı hazırladı.

Saint Josse belediye başkanı Emir KIR: "Saint-Josse Belediyesi olarak, halkımızıı korumak için harekete geçtik Belediye sınırları içerisinde bulunan bütün fırınlara, gıda mağazalarına, gazete dükkanlarına, sağlık ocakları ve gece bakkallarını pleksi cam bölme ile donatıyoruz.

Detay
05

BELÇİKA'NIN DÜN İTİBARIYLA CORONA VİRÜS RAPORU... 75 ÖLÜ 3.401 VAKA

Bugün yapılan açıklamada toplam, 3.401 kişinin hasta olduğu ve 75 kişin hayatını kaybettiği bildirilmiştir;

Detay
05

BRÜKSEL BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN YUKSEK OKUL ÖĞRENCİLERİYLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçiliğimizce Üniversite ve Yüksek Okul öğrencilerine yönelik duyuruyu siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.

Detay
05

TÜRKİYE CUMHURİYETİ BRÜKSEL BÜYÜKELÇİSİ DR. HASAN ULUSOY'UN KORONAVİRÜS SALGINI BAĞLAMINDA BELÇİKA'DAKİ VATANDAŞLARIMIZA MESAJI

Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy 'Corona Virüs' mücadelesi çerçevesinde Belçika'da yaşayan vatandaşlara yönelik bir mesaj yayınladı. Bu mesajı sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

~~Saint-Josse belediyesi izolasyonla (tecrit) mucadelede sosyal acil eylem planı hazırladı.

Bu benzeri görülmemiş sağlık krizi bağlamında, Belediye Başkanı Emir Kir'in inisiyatifinde, belediye yetkilileri, Saint-Josse yardım bürosu CPAS, CPAS Başkanı Luc Frémal, Sosyal İşlerden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı, Dorah Illunga ve Maison de la Famille kurumu işbirliği ile sosyal acil durum ve tecritle mücadele önlemleri kapsamında bir belediye platformu kuruldu.

Detay