05

BTF GENEL BAŞKANI ÖMER ZARARSIZ "ÜLKÜCÜLERİ ANLAMAK İSTEMİYORLAR"

~~Belçika Türk toplumunun en önemli çatı kuruluşlarından olan Belçika Türk Federasyonu (BTF), Brüksel merkez lokalinde düzenledikleri kahvaltılı basın toplantısında düşüncelerini, çalışmalarını ve yapacakları etkinlikleri Belçika Türkçe basın mensuplarıyla paylaştı.

Detay
05

Belçikalı Türkler Üç Ayrı Parti ile Seçime Hazırlanıyor

Ülkede gelecek yıl yapılacak yerel seçimlerde Türkiye kökenli göçmenlerin kurduğu üç ayrı partinin yarışması bekleniyor.

Detay
05

BRÜKSEL KARLA UYANDI.

BRÜKSEL KARLA UYANDI. YAĞAN KAR NOSTALJİ MANZARALARA NEDEN OLDU. KARIN YAĞIŞINA TABİKİ EN ÇOK ÇOCUKLAR SEVİNDİ

Detay
05

BİF BAŞKANI EKREM ŞEKER; "KUDÜS KARARI VİCDANİ AÇIDAN KARA BİR LEKEDİR"

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in Başkent ilan etmesine dünyanın heryerinden tepkiler çığ gibi büyümekte.

Detay
05

BRÜKSEL'İN YENİ BÜYÜKELÇİSİ GÜMRÜKÇÜ BASIN MENSUPLARI İLE TANIŞTI

~Bir önceki Brüksel Büyükelçisi hakan Olcay'ın görev süresi'nin dolması ve Ankara merkeze dönmesi ardından, Türkiye Cumhuriyeti’nin Belçika Krallığı nezdindeki Büyükelçisi olarak atanan Zeki Levent Gümrükçü, Belçika Kralı Philippe'e güven mektubunu 7 aralıkta sunarak resmen görevine başladı.

Detay
05

T.C. BRÜKSEL YENİ BÜYÜKELÇİSİ ZEKİ LEVENT GÜMRÜKÇÜ GÖREVİNE 1 ARALIK İTİBARIYLA RESMEN BAŞLADI

Türkiye Cumhuriyeti’nin Belçika Krallığı nezdindeki yeni Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü, 1 Aralık 2017 tarihi itibariyle görevine resmen başladı. Büyükelçi Z. Levent Gümrükçü dün (7 Aralık) Kral Philippe’e güven mektubunu sundu.

Detay
05

Resul Tapmaz’dan Uluslararası Gönüllüler Gününde Jest

~5 aralık Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla Gent Belediye’si gönüllü olarak çeşitli kurumlarda görev yapanları Belediye Sarayı’nda kabul etti ve bir resepsiyonla ağırladı.

Detay
05

Federal Milletvekili Veli Yüksel “VRT kanalı yetkililerini tebrik ediyorum.

~~Belçika Flaman bölgesi kamu televizyonu VRT İslam dini programlarını yayınlama kararı aldı. İlk yayın 10 Aralık’ta gerçekleştirilecek. Bu kararı değerlendiren Federal Milletvekili Veli Yüksel “VRT kanalı yetkililerini tebrik ediyorum. Geç de olsa bu bir haksızlığın ortadan kaldırılması adına önemli bir adımdır.”, şeklinde konuştu.

Detay
05

İŞTE AVRUPÁ MADALYONU’NUN İKİNCİ YÜZÜ / Celil Gündoğdu

Avrupa, genelde insani değerlerin yüksek olduğu, hayat şartlarının iyi olduğu ve sosyal yardımların çok olduğu yerler olarak bilinir. Bu görüşler ve tespitler büyük oranda doğru olsa da, Avrupa’nın bilinmeyenleri de var maalesef. Bunların başında da göçmen ve evsizlerin dramatik yaşamları tabi ki...

Detay
05

KARANFIL: “Kalkınma işbirliği konulu istişare toplantımız çok verimli geçti”

~Flaman Bölgesi Öz Dernekler Federasyonu (FZO-VL) düzenlemiş olduğu yuvarlak masa istişare toplantısı ile Belçika Federal Hükümeti Başbakan Yardımcısı ve aynı zamanda Telekomünikasyon, Dijitalleşme ve Kalkınma İşbirliğinden sorumlu olan Alexander De Croo (Open Vld) ile otuzu aşkın ülkelerden gelen göçmen dernek temsilcilerini başarılı bir programda buluşturdu.

Detay