05

Yüksel: “Gent’te park ücretlerini düşüreceğiz!”

~~Gent Belediyesi, CD&V Grup Başkanı ve Belçika Federal Milletvekili Veli Yüksel ekimde yapılacak belediye seçimleri için partisi CD&V’nin ilk seçim vaadini açıkladı

Detay
05

Brüksel’de silahlı saldırgan paniği

AP'nin geçtiği son dakika haberinde Belçika'nın başkenti Brüksel'de bazı yolların kapatıldığı ve bazı bölgelerin çembere alındığı belirtildi. Güvenlik güçlerinin bölgeyi kapatma nedeni olarak da silahlı bir saldırgan gösterildi.

Detay
05

HOCALI ŞEHİTLERİ BİR DİZİ ETKİNLİKLERLE ANILACAK...

~~Belçika Azerbaycan Dostluk Derneği ve Gent Türk Ocağı'nın ortak organizesiyle Brüksel ve Gent'te 'Hocali Soykırımı’nın 26. yıldönümünde yaşamını yitiren Azerbaycanlılar anılacaktır.

Detay
05

Ticarethanesi önünde çalışma olan küçük esnaflara Saint-Josse Belediyesinden 2000 euro yardım.

~~Saint-Josse Belediyesinde faaliyet gösteren ve bulunduğu bölgede, işyerinin önünde yol çalışması olan küçük esnefın kayıplarını aza indirmek amacıyla, bundan böyle Belediye tarafından 2000 euro bir prim verilerek ekonomik katkı sağlanacak.

Detay
05

Belçika çikolatadan milyarlarca avro kazanıyor

Belçika çikolata ve şekerleme sektörünün yıllık cirosu 5 milyar avroyu buluyor.

Detay
05

Les Turcs de la Thrace occidentale: non à l'assimiliation

Une étude du Prof. Dr. Kudret Bulbul, doyen de la Faculté des Sciences politiques de l'université Yildirim Beyazit d'Ankara

Detay
05

Belediyemiz alt katlarında hayat kadınlarının çalıştığı “Kare” olarak adlandırılan 7 bina farklı restore edilecek.

Şimdi boşaltılan bu binalarda yenileme / inşaat aşaması başlayacak ve Saint Josse oturanlarına kaliteli konutlar olarak sunulacak.

Detay
05

BRÜKSEL'DE TÜRKÇE YAYIN ORGANLARI TEMSİLCİLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ.

~~Belçika’nın muhtelif şehirlerinde Türkçe yayın yapan yerel basın mensupları tarafından 27 Mart 2016 tarihinde kurulan Belçika Türkçe Medya Birliği-BTMB 2017 yılı içerisinde yaptıkları yayınlarla Türk toplumunu olaylardan haberdar eden, Türk toplumunun hayatını Türkçe dilinde dünyaya yansıtan yayın organlarının temsilcilerini ödüllendirdi.

Detay
05

~~BRÜKSEL BÜYÜKELÇİSİ LEVENT GÜMRÜKÇÜ : «YENİ YILIN, AVRUPA VE BELÇİKA İLİŞKİLERİNDE SIKI BİR İŞBİRLİĞİ'NİN DÖNÜM NOKTASI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM»

Büyükelçi Levent Gümrükçü dergimize yaptığı açıklamalarda önemli mesajlar verdi: Belçika'lı muhataplarım, «Türk toplumunun Belçika'ya örnek bir uyum sergilediğini, kendileriyle bu ülkede beraber yaşamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını» söylediler. Muhataplarımız, “Türk toplumunun gerek kültürel, gerek sosyal ve gerekse ekonomik anlamdaki katkılardan sitayişkar ifadelerle bahsettiler."Ben de Büyükelçi olarak tabiatıyla bunlardan büyük gurur duydum.» Belçika'lı muhataplarımızın «Belçika Türk Toplumu» hakkındaki olumlu düşünceleri sadece beni değil, tüm Türkiye halkını ve devletini çok memnun etmektedir."

Detay
05

BELÇİKA İLE YPG ARASINDA SKANDAL İTTİFAK

~~Belçika Askeri İstihbarat birimi ADIV’in terör örgütü YPG’ye destek verdiği ortaya çıktı. Belçika Savunma Bakanlığına bağlı istihbarat biriminin YPG’ye Suriye ve Irak’ta eğitim verdiği ve lojistik destek sağladığı gelen bilgiler arasında.

Detay
05

Belçika artık düğün fotoğraflarını bile görmek istiyor!

Avrupa genelinde artan ırkçılık, yabancı düşmanlığı, aşırı sağcı popülist söylemlerden en fazla etkilenen ülkelerden biri olan Belçika'da, aile birleşimi yoluyla ülkeye gelmek isteyen Türk kökenli vatandaşlara yönelik engeller artıyor.

Detay
05

Avrupa'daki Rüzgar Enerjisi Santrallerinin Yarısını Birleşik Krallık İnşa Etti

Belçika merkezli bir rüzgar enerji şirketi, yayınladığı verilerde 2017 yılında Avrupa'nın denizaşırı rüzgar enerji santrallerinin yarısını Birleşik Krallık'ın inşa ettiğini duyurdu. Avrupa'daki Rüzgar Enerjisi Santrallerinin Yarısını Birleşik Krallık İnşa Etti. Belçika merkezli bir rüzgar enerji şirketi, yayınladığı verilerde 2017 yılında Avrupa'nın denizaşırı rüzgar enerji santrallerinin yarısını Birleşik Krallık'ın inşa ettiğini duyurdu. Belçika merkezli bir rüzgar enerji şirketi olan WindEurope verileri, sığ Avrupa denizlerindeki rüzgar enerjisi girişiminin gittikçe büyüdüğünü ve 2017 yılında Avrupa genelinde inşa edilen 3.15 gigawattlık rüzgar enerjisi santrallerinin yüzde 53'ünü Birleşik Krallık'ın inşa ettiğini ortaya koydu.

Detay
05

Başkan Emir Kır İllegal göçmenleri yakalamak için ev baskınlarına izin veren yasa tasarısının derhal geri çekilmesini istedi.

Federal Milletvekili ve Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır İllegal göçmenleri yakalamak için ev baskınlarına izin veren yasa tasarısının derhal geri çekilmesini istedi.

Detay