05

Belçika'da Winterslag Fatih Camii'ne Görkemli Açılış

Belçika’nın Genk şehrine bağlı Winterslag’da yeniden inşa edilen Winterslag Fatih Camii’nin açılışı görkemli bir şeklide yapıldı.

Detay
05

Belçika’da kimliklerde parmak izi artık zorunlu

~~Belçika’da kimlik kartlarında parmak izi zorunluluğu Federal Mecliste kabul edilerek yürürlüğe girdi.

Detay
05

Belçika'yı Ziyaret Edecek

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Belçika'ya resmi ziyaret düzenleyecek.

Detay
05

ATATÜRK CHP BELÇİKA BİRLİĞİNDE ANILDI GAZETECİ FİKRET BİLA, SEMPOZYUMA KATILDI

10 Kasım günü Atatürk’ü Anma ve Anlatma vesilesiyle, CHP Belçika Birliği Kadın Kolları Başkanlığınca Brüksel’de bulunan birlik lokalinde, bir anma gerçekleştirildi.

Detay
05

Belçika’da ‘‘Oldtimer” zamanı

~~Avrupa ve dünyada yaşanan ekonomik kriz ile oldtimer araçlara olan talepte bir patlama yaşanıyor. Belçika’da son 6 yıl içerisinde yapılan yasal düzenlemeler ile oldtimer araçlara olan talep, 5 kat artarak 127 bin araca ulaştı.

Detay
05

BÜYÜKELÇİ GÜMRÜKÇÜ: “ATATÜRK, AYDINLIK BİR IŞIKTIR ÇOCUKLARIMIZA ONU ANLATMALI VE TANITMALIYIZ”

~~Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümü vesilesiyle, T.C. Brüksel Büyükelçisi Levent Gümrükçü’nün himayesinde, Brüksel Başkonsolosluğu toplantı salonunda bir anma toplantısı gerçekleştirildi.

Detay
05

YEMEN’DE ÇOCUKLARI KATLEDEN ELİ KANLI SUUDİ ARABİSTAN, BRÜKSEL’DE PROTESTO EDİLDİ

Dünyanın en karanlık rejimlerinden olan ABD ve İsrail müttefiki Vehabbi Suudi Krallığı’nın dünyadaki seri cinayetleri ve Yemen’de işlediği savaş suçu ve bombalarla sivil halka ve özellikle de çocuklara yönelik saldırıları Avrupa’nın başkenti Brüksel’de protesto edildi.

Detay
05

MİLLİ LİDER ATATÜRK T.C. ANVERS BAŞKONSOLOSLUĞUNDA ANILDI

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 80. Yılında anmak üzere, T.C. Anvers Başkonsolosluğu’nda 10 Kasım 2018 günü vatandaşlarımızın katılımıyla bir anma töreni düzenlenmiştir.

Detay
05

Belçika'da posta çalışanları, 13 Kasım'a kadar greve gitme kararı aldı.

~Belçika'nın resmi posta şirketi Bpost çalışanlarını temsil eden işçi sendikaları, 13 Kasım'a kadar grev başlattıklarını açıkladı. Posta ayrıştırma merkezlerinin bugün iş bıraktığı grev kapsamında, yarın dağıtım sürücüleri, 9 Kasım'da postacılar, 12 Kasım'da gişe görevlileri, 13 Kasım'da da paket kuryeleri çalışmayacak.

Detay
05

~~Saint-Josse Belediyesi ilkokullarında kış döneminde çocuklara sıcak çorba dağıtılacak

5 kasımdan itibaren 29 mart 2019 tarihlerihine kadar, Saint-Josse Belediyesi, himayesindeki anaokul ve ilkokullarda öğrencilere ücretsiz sıcak çorba dağıtma kararı almıştır.

Detay
05

Saint-Josse Belediyesi, eski belediye başkanları Guy Cudell ve Jean Demannez'nin isimlerini meydanlara verecek

~~Saint-Josse Belediyesi yönetimi 6 Kasım 2018 Salı günü aldığı kararla, Saint-Josse Belediyesi tarihine malolmuş belediye başkanları Guy Cudell ve Jean Demannez’i onurlandırmak için isimlerini iki meydana verme kararı aldı.

Detay
05

MÜJDE!... MÜJDE!... STAR MEUBLES'TE İNDİRİMLER BAŞLADI. BU FIRSATI KAÇIRMAYINIZ...

Brüksel'in en kaliteli Mobilya ürünlerini ekonomik fiyatlarla pazarlayan STAR MOBİLYA İNDİRİM KAMPANYASINI 31/12)2018'e kadar devam ettiriyor. kampanyadan hemen yararlanmanızda fayda var...

Detay
05

~~Yüksel: Tercihimizi NATO’dan yana kullandık

Geçtiğimiz hafta Belçika hükümeti, ABD üretimi yeni nesil savaş uçağı F- 35'leri filosuna katacağı açıklaması, Avrupa Birliği’nin gündemine bomba gibi düşmüştü.

Detay
05

Brüksel'de Başörtüsü Yasağının Devamı İçin Karar Alındı

Belçika’daki 14 Ekim yerel seçimlerinin ardından başkent Brüksel’de kamu alanında başörtüsü yasağının devam etmesi yönünde karar alındı.

Detay
05

Belçika Polisinden "Ceza Yazmama" Protestosu

Belçika'da bazı polisler, çalışma koşullarını, ücretlerini ve emeklilik şartlarını protesto için 2 hafta boyunca trafik cezası kesmeyecek.

Detay
05

T.C. BRÜKSEL BÜYÜKELÇİLİĞİ CUMHURİYET RESEPSİYONUNA İLGİ BÜYÜKTÜ

Cumhuriyetimizin banisi Atatürk ve silah arkadaşlarının 29 Ekim 1923'de ilan ettiklerin Cumhuriyetimizin, 95. yıldönümü nedeniyle, T.C. Brüksel Büyükelçişi Levent Gümrükçü ve eşi Sefire Simay Gümrükçü Brüksel Steigenberger Wiltcher's Hotel salonunda görkemli bir kutlama resepsiyonu verdiler.

Detay