05

ABDC BAŞKANI AYHAN DEMİRCİ: "ERMENİSTAN’IN KARABAĞ İŞGALİ DERHAL SON BULMALIDIR"

~~Tecavüzkar ve İşgalci Ermenilerin ‘Dağlık Karabağ’ı işgali yetmemiş gibi Azerbaycan topraklarına ve sivilhedeflere yönelik tecavüzkar saldırıları tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleşmişti. Konuyla ilgili olarak Avrupa ve Belçika’nın en önemli Sivil Toplum Kuruluşu olan ‘Azerbaycan Belçika Dostluk Cemiyeti’ Başkanı Ayhan DEMİRCİ’nin ve diğer Sivil kuruluşlarının da destek verdiği ‘Kamuoyu Bildirisi’ni sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

BIF'DEN BASIN AÇIKLAMASI

~Basın Açıklaması BİF üyelerine, insanlara ve toplumun geneline değer veren bir kurumdur. Hak ihlali olduğu takdirde geçmişten bugüne mazlumun, hakkı ihlal edilenin yanında durmuştur. Ona yardım eli uzatmıştır. Bu bağlamda bunun en son örneği Covid sürecinde, din-dil-ırk gözetmeksizin yaptığı yardımlardır. Ne yazık ki mart ayından bu yana özellikle büyük şehirlerde bulunan müslümanların yaptıkları yardım faaliyetleri yeterince yankı ve destek bulmamıştır. BİF insan haklarını gözetir. Yazılanların aksine de özellikle kadın ve çocuk haklarına herkesten fazla önem verir. Bütün insan hakları beyannamelerine uyar, onları tasdik eder ve kayıtsız şartsız herkes için uygulanmasını yetkililerden talep eder.

Detay
05

~~BTKB, KURUCU BAŞKANLARI OLAN ‘EĞİTMEN LEYLA TEKER’İ ANDI

Belçika Türk Toplumu’nun saygın hanımefendisi, Sarı Basın Kart’lı Gazeteci, BTKB Kurucusu, Onursal Başkan, Belçika Türk Toplumu’nun Entegrasyonuna katkısından dolayı ‘Şükran Ödüllü olan ve Belçika ‘Aydın Haber Dergisi’ Köşe Yazarı Merhume Leyla Teker anıldı.

Detay
05

‘BELÇİKA AYDIN HABER’DEN BRÜKSEL BAŞKONSOLOSU UMUT DENİZ’E NEZAKET ZİYARETİ’

~~Belçika Türk Toplumunun Ortak Platformu olan ‘Belçika Aydın Haber’ Dergisi ve ‘Belçika Aydın Vakfı’ olarak yeni göreve başlayan T.C. Brüksel Başkonsolosu Umut Deniz’e nezaket ziyareti gerçekleşirdik.

Detay
05

Brüksel'de bu gün 'Arabasız Gün'

~~Belçika'nın başkenti Brüksel'de geleneksel olarak her yıl düzenlenen "Arabasız Gün" etkinliği sayesinde cadde ve sokaklar, yayalar ve bisikletlilere kalacak.

Detay
05

~~T.C. Brüksel Büyükelçisi Dr. Hasan ULUSOY : «Belçika'da Hayatın Her Alanında Daha Fazla Gencimizi Görmek İsterim»

T.C. Brüksel Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy’un, ‹Belçika Aydın Haber’in kendisine yönelttiği sorulara verdiği cevapları sizlerle paylaşıyoruz. Bu röportaj dergimizin Eylül sayısında da yayınlandı.

Detay
05

BELÇİKA'DA 'TÜRKÇE'NİN BAYRAKTARI 'BELÇİKA AYDIN HABER DERGİMİZİN EYLÜL SAYISI DA BEĞENİLDİ...

Belçika Türk Toplumu'nun 'Ortak Platformu' olan 'Belçika Aydın Haber' dergimizin Eylül sayısı da büyük beğeni aldı. Okuyucularımız dergiyi kalitesi ve haberleriyle çok güzel bulduklarını ifade ederek, teşekkür dileklerini ilettiler.

Detay
05

T.C. BRÜKSEL BAŞKONSOLOSU GÖREVİNE BAŞLADI...

T.C. Brüksel yeni Başkonsolosu Umut Deniz görevine başlayarak, kamuoyuna yönelik mesaj yayınladı. Başkonsolos Umut Deniz'in kamuoyuna yönelik mesajını ve biyografisini sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantı NATO Karargahı'nda başladı

Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasında "ayrıştırma usullerinin" ele alınacağı teknik toplantı NATO Karargahı'nda başladı.

Detay
05

T.C. ANVERS BAŞKONSOLOSU BATU KESMEN GOREVİNE RESMEN BAŞLADI VE MESAJ YAYINLADI

T.C. Anvers yeni Başkonsolosu Batu Kesmen bu ayın başında görevine başlayarak, kamuoyuna yönelik mesaj yayınladı. Başkonsolos Batu Kesmen kamuoyuna yönelik mesajını ve biyografisini sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

PANDEMİ'NİN VURDUĞU SEKTÖRLERDEN DÜĞÜN SALONLARI VE ORGANİZATÖRLER DESTEK BEKLİYOR...

Mart ayında başlayan Pandemi nedeniyle, etkilenen sektörlerin başında düğün salonları ve organize şirketleri gelmekte. Aylardır iş yapamayan bu sektör temsilcileri bir araua gelerek Belgian Wedding Platform'unda buluşarak seslerini yasal yollardan duyurmaya ve destek almak için çalışmaktalar. Belgian Wedding Platform'unun gönderdiği duyuru haberi sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

DERGİMİZİN EKİM SAYISININ KAPAK KONUĞU GENÇ FİZYOTERAPİST CEREN MAVZER...

Belçika ve Türkiye'de eğitimini tamamlayan Istanbul'da yaşayan Fizyoterapist Ceren Mavzer'de bu başarılı genç rol modellerimizden birisidir. “University of Physiotherapy” Hollanda'da Fizyoterapide uzmanlık yapan Mavzer'in, en büyük hayali ise, kendi deyimiyle şu an İstanbulda çalıştığı klinikte çalışmalarını sürdürmektir ve daha da başarılı adımlar atmaktır.

Detay
05

OKULLAR AÇILIRKEN KIRTASİYE ÜRÜNLERİNDE 10 % İNDİRİM

Brüksel’in Schaerbeek, Anderlecht ve Jette Belediyelerinde üç şubesi olan STAR Discount 2020-2021 eğitim yılı öncesi kırtasiye ürünlerinde yüzde 10 indirim olduğunu duyurdu

Detay
05

~T.C. BRÜKSEL BÜYÜKELÇİLİĞİ EĞİTİM MÜŞAVİRLİĞİ 2020 - 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

Doç. Dr. Neslihan KARATAŞ DURMUŞ Eğitim Müşaviri

Detay
05

BELÇİKA’DA 2020-2021 EĞİTİM VE ÖĞRETİM BUGÜN BAŞLIYOR

Belçika'da bugün 2020-2021 Yüzyüze Eğitim ve Öğretim yılı Pandem'nin gölgesinde başlıyor. Covid-19 nedeniyle geçen yıl son aylarda uzaktan uzağa internet üzerinden yapılan eğitim bu yıl alınan sağlık tedbirleri ve düzenlemeleri eşliğinde bugün başladı. Okulların önünde başlayan sağlık kuralları çerçevesinde öğrenciler sınıflara alındı.

Detay