05

DUAYEN SİYASETÇİ KÖSE’DEN GENÇ SİYASETÇİLERE TAM DESTEK

Belçika’da 14 Ekim 2018 günü yapılacak olan yerel yönetimler için Belçika genelinde 400'ü aşkın Türk kökenli genç gerek partiler, gerekse Liste Bourgemestre listelerinde yer aldı. Scaerbeek Belediye Başkan Yardımcısı ve bu dönem aday olmayan duayen siyasetçi Sait Köse’den genç siyasetçilere tam destek geldi.

Detay
05

Brüksel’de 15 Okul daha yeşil bir ortama kavuşuyor.

~~Bu Çarşamba 19 Eylül okullarda “Yeşile dön, bahçani yeniden yarat” kampanyasının ikincisi, Saint-Josse Belediyesi Arc-En-Ciel okulunda Başkan Emir Kır ve Çevre Bakanı Céline Fremault tarafından başlatıldı.

Detay
05

BIF'den 'Genk şehrindeki güncel gelişmeler hakkında bilgilendirme

~~Belçika İslam Federasyonu’nun Limburg bölgesinin Genk şehrinde satın aldığı tarihi binada İslami okul açma girişimi, Belçika basını olmak üzere kamuoyunda çok kötü tepkilere neden oldu.

Detay
05

Belçika'da Polise Saldıran Kişi Mısır Kökenli Çıktı

Belçika’nın başkenti Brüksel’de polise saldıran bıçaklı saldırganın Mısır kökenli Belçika vatandaşı olduğu belirtildi.

Detay
05

Belçika Düzensiz Göçmenleri Tek Merkezde Toplayacak

Belçika'daki düzensiz göçmenlerin tek bir merkezde toplanacağı duyuruldu.

Detay
05

AKILLI BİNADA HİZMET VERECEK OLAN ‘MELİ MELO’ ADLI ‘ÇOCUK EVİ’ HİZMETE GİRDİ

Saint Josse Belediyesi yeni ve akıllı bir binada ‘Méli Mélo’ adlı son derece modern bir ‘Çocuk Evi’ni hizmete açtı.

Detay
05

Yüksel: ‘‘BT8 anlaşması için çok emek verdim’’

1 Eylül 2018 tarihi itibari ile Türkiye ve Belçika arasında Ankara’da imzalanan Sosyal Güvenlik Anlaşması’nın yürürlüğe girmesi, Belçika Federal Milletvekili Veli Yüksel tarafından taktirle karşılandı.

Detay
05

YENİ TÜRKİYE-BELÇİKA SOSYAL GÜVENLİK ANLAŞMASI’NIN YÜRÜRLÜĞE GİRİŞİNE DAİR BASIN AÇIKLAMASI

~~Ülkemiz ile Belçika arasında 11 Nisan 2014 tarihinde Ankara’da imzalanan Sosyal Güvenlik Anlaşması ve 2 Mart 2016 tarihinde yine Ankara’da imzalanan Sosyal Güvenlik Anlaşmasının Uygulanmasına İlişkin İdari Anlaşma 1 Eylül 2018 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiştir.

Detay
05

EHLİBEYT DOSTLARI ‘GADİR-İ HUM BAYRAMI’NI AVRUPA'NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL’DE KUTLADI

~~İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav)’ın son veda hacı sonrası, Gadir-i Hum denilen yerde yüzbini aşkın hacının şehadetliğinde kendisinden sonra Hz. Ali (as)’ı hilafete tayin ettiği gün olan ‘Gadir-i Hum’ olayı, Caferi ve Alevi Müslümanlar tarafından bayram olarak kutlanmakta. Brüksel’de yaşayan Caferi Müslümanlar, Laeken’de bulunan ‘Brüksel Ehlibeyt Cami’inde ‘Gadir-i Hum bayram’ını kutlamanın sevincini yaşadılar.

Detay
05

FEDERAL MİLLETVEKİLİ VELİ YÜKSEL: "GENT'TE REKOR CEZA KESİLDİ"

Gent’te araçlara yönelik geçit yasağı olan bölgelerde, geçtiğimiz yıl 2,7 milyon Euro ceza kesildiği öğrenildi. 2017’nin Nisan ayından 2018’in Mayıs ayına kadar 50 bine yakın araç sürücüsüne geçiş yasağı uygulanan 7 ayrı noktada para cezası kesildi. CD&V Gent Belediyesi Grup Başkanı Veli Yüksel’in edindiği bilgilere göre Gent Belediyesi’nin kasasına toplamda 2,7 milyon Euro girerken, en çok ceza kesilen noktanın ise Sint-Jacobs kavşağı olduğu tespit edildi. Sint-Jacobs kavşağında 20 bin 224 kez ceza kesildi.

Detay
05

2018-2019 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINDA TÜM ÖĞRETMENLER VE ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLİYORUZ.

Belçika'da 30 Haziran'da 2 aylık yaz tatiline giren öğretmenler ve öğrenciler, 2 aylık yaz tatili sonrası bugün 02 Eylül'de 2018-2019 Eğitim ve öğretim yılına başlamanın sevincini yaşamaktalar. Bu yılda onbinlerce çocuk eğitime adım atarak, heyecan yaşamaktalar.

Detay
05

BRÜKSEL BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN '30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’ RESEPSİYONU

‘30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümü T.C Brüksel Büyükelçiliği tarafından AB Büyükelçilik salonunda verilen bir resepsiyon ile kutlandı. Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi Levent Gümrükçü eşi Sefire Simay Gümrükçü, Brüksel Büyükelçilik Askeri Ataşesi Albay Ahmet Aşık ve eşi Elif Aşık birlikte tebrikleri kabul ettikleri ‘30 Ağustos Zafer Bayramı’ resepsiyonu, Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği toplantı salonunda geniş katılımla gerçekleştirildi.

Detay