05

Belçika, enerji firmalarının aşırı kârlarını vergilendirecek

Belçika, yüksek kazanç sağlayan elektrik üreticileri ve fosil yakıt şirketlerinden toplayacağı 4,7 milyar Euro ile enerji krizinden en fazla etkilenen hanelere ve işletmelere destek verecek.

Detay
05

BRÜKSEL BAŞKONSOLOSU UMUT DENİZ TÜRK DİLİ VE KÜLTÜRÜ ÖĞRETMENLERİYLE BİRARAYA GELDİ

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlangıcı münasebetiyle, 29 Eylül 2022 Perşembe günü Brüksel Başkonsolosluğu’nda Başkonsolos Umut Deniz’in evsahipliğinde temsilciliğimiz görev bölgesinde görevli Türk Dili ve Kültürü öğretmenlerimizin katılımıyla bir toplantı düzenlenmiştir.

Detay
05

BELÇİKA AYDIN HABER DERGİMİZE 'ABONE OLUN' AVRUPA'NIN BAŞKENTİNDE GÜZEL TÜRKÇEMİZİ YAŞATALIM

BELÇİKA HABER DERGİMİZE 'ABONE OLUN' AVRUPA'NIN BAŞKENTİNDE GÜZEL TÜRKÇEMİZİ YAŞATALIM

Detay
05

~~TURKISH LADY KONFERANSINDA BAŞKAN KIR, SOSYAL YARDIMLAR VE ENERJİ KRİZİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRMELERDE BULUNDU

Belçika’da bulunan ve ilk Kadın Sivil Toplum Kuruluşlarından olan ‘Turkish Lady Derneği’nden anlamlı bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Detay
05

Belçika Adalet Bakanı Quickenborne’yi kaçırmayı planladığı iddia edilen 4 kişi tutuklandı

Belçika Adalet Bakanı Vincent Van Quickenborne, kaçırmayı planladıkları iddia edilen 4 Hollanda uyruklu şahıs polis tarafından tutuklandı.

Detay
05

~~BRÜKSEL BAŞKONSOLOSU UMUT DENİZ’DEN BRÜKSEL EHLİBEYT KÜLTÜR MERKEZİ YÖNETİMİNE İADEYİ ZİYARET

Başkonsolos Deniz ilk olarak ‘Brüksel/Laeken’de bulunan ‘Brüksel Ehlibeyt İnanç ve Kültür merkezine bir iadeyi ziyaret gerçekleştirdi.

Detay
05

MEHMET ÜSTÜN: ‘’BELÇİKA'DA BUGÜNE KADAR HİÇBİR BAKANDAN BU TÜR DAVRANIŞ GÖRMEDİK’’

Detay
05

SİMİT HOUSE GENEL KOORDİNATÖRÜ ERHAN KARACA : “AMACIMIZ ANADOLU KAHVALTI VE MUTFAĞINI BELÇİKALI DOSTLARA TANITMAKTIR”

Avrupa ve Belçika'nın Başkenti Brüksel'de hizmet veren Simit House Genel Koordinatörü Erhan Karaca:: "Bu iş yerimizi açmaktaki amacımız, Anadolu kahvaltı ve mutfağını tanıtmak amacıyla, 'Simit House' adlı Horeca alanında bir işyeri açtım. Anvers'de 'Simit Sarayı' Gent'te 'Simit Evi' Brüksel'de ise benim kurduğum 'Simit House' Belçika'nın ilklerindendir.

Detay
05

~Ankara BB Başkanı Mansur Yavaş heyetiyle birlikte Brüksel’de...

~Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, iadeyi ziyaret ve bir dizi görüşme yapmak üzere, bir heyetle Brüksel’e geldi.

Detay
05

Brüksel sakinleri "arabasız" yolların keyfini yaşadı

Belçika'nın başkenti Brüksel’de her yıl düzenlenen "arabasız pazar günü” etkinliği kapsamında kentin yollarını dolduran yayalar ile bisiklet, scooter, kaykay ve paten sürücüleri renkli görüntüler oluşturdu.

Detay
05

Belçika’da 55 hakim ve savcı hapse girdi

Belçika'nın başkenti Brüksel’in Haren bölgesinde yeni yapılan cezaevinin ilk konukları, 55 Belçikalı hakim ve savcı oldu.

Detay
05

~~ERDOĞDU AİLESİ, EVLİLİKLERİNİ VE MUTLULUKLARINI ELLİ YILLA TAÇLANDIRDILAR

Belçika Türk toplumunun saygın şahsiyetleri Duayen Sanatçı ve Beringen Müzik Kulübü Kurucu Başkanı, İsmail Erdoğdu ve eşi Hatice Erdoğdu Evliliklerinin 50. yılını dostlarının şahitliğinde Beringen’de pasta kesip, dansla kutladılar.

Detay
05

Belçika'da 2 Türk bilim insanına ödül

Belçika'da çalışmalarını yürüten Türk bilim insanları araştırmacı kimyager Sibel Üğdüler ile nörolog Çağatay Aydın, 'gelecek vadeden bilim insanı' seçildiler.

Detay
05

~Saadet’ten Avrupa çıkarması

Saadet Partisi, üç genel başkan yardımcısı başkanlığındaki heyetlerle Avrupa çıkarması gerçekleştirdi.

Detay
05

Özel uçakla insan kaçırıyorlardı… Belçika’dan Türkiye operasyonu

Avrupa Polis Teşkilatı'nın (Europol) destek verdiği operasyon kapsamında Belçika, İtalya ve Fransa'da eş zamanlı olarak gerçekleştirilen baskınlarda 5 kişi gözaltına alındı...

Detay