05

HOPE FOREVER DERNEĞİ'NDEN RAMAZAN'DA EVSİZLERE İFTAR VE SAHUR'DA YEMEK SERVİSİ

Brüksel'de hizmet veren HOPE FOREVER' derneği Ramazan ayı boyunca Evsiz ve durumu iyi olmayanlara İftar ve Sahur'da yemek vermekte.

Detay
05

‘Pandemide oruç tutarken sağlıklı beslenme’ Facebook Canlı YayınI

~18 Nisan 2021 Pazar günü, saat 12:00’da Sayın Büyükelçimiz Dr. Hasan ULUSOY’un katılımlarıyla ‘Pandemide oruç tutarken sağlıklı beslenme’ etkinliği, Brüksel Büyükelçiliğimizin resmi Facebook sayfasında canlı olarak yayınlanacaktır.

Detay
05

T.C. Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği 'Eğitim Seminerleri' devam ediyor

Eğitim Müşavirliği Müşavirliğimizce organize dilen Eğitim Diplomasisi seminerimizin 8 Nisan 2021 tarihindeki konuğu T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Serdar Çam oldu. Sayın Bakan Yardımcımız gençlerimizle bir araya gelerek onlara “Kültürler Arası Etkileşimde Eğitimin Önemi ve Gençlerin Rolü” konulu söyleşi yaptı.

Detay
05

BİNDUS:" PANDEMİDEN DOLAYI SULTAN DER MAANDEN FESTİVALİ FARKLI KUTLANACAK"

Ramazanlarda Belçika Antwerpen şehrinde düzenlenen ve en çok beğenilen festival “Sultan der Maanden” Kovid-19 pandemi dönemi nedeniyle farklı bir şekilde düzenlenecek.

Detay
05

'Avrupa değerleri' söyleminin gereğini önce AB yerine getirmeli

SETA'nın Brüksel Ofisi’nde araştırmacı olarak görev yapan Zeliha Eliaçık, Türkiye-AB ilişkilerinin geleceği, Türkiye’deki Suriyeliler için aktarılan fonların işleyişi ve vize serbestisi gibi konulara ilişkin Anadolu Ajansı’nın sorularını yanıtladı.

Detay
05

~BELÇİKA DİYANET VAKFI RAMAZAN AYI BOYUNCA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE GIDA KUMANYASI DAĞITACAK

Ramazan, paylaşmaktır. Ramazan yardımlaşmaktır. Ramazan dayanışmaktır. Ramazan ihtiyaç sahiplerini gözetmektir.

Detay
05

Staj Seferberliği Projesi

~Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen, kamu kurumları ve özel sektörden gönüllü işverenlerin "Senin için Seferberiz" teması altında birleştiği "Staj Seferbirliği" projesine bu yıl yükseköğrenimini yurt dışında sürdüren Türk vatandaşı veya mavi kart sahibi öğrencilerimiz de başvurabilmektedir.

Detay
05

~~Başkan Çitil'den Argun'a hayırlı olsun ziyareti

Geçtiğimiz ay yapılan kongre sonrasında tekrar göreve seçilen Belçika Sivaslılar Birliği Başkanı Kadim Argu’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Hollanda Sivaslılar Platformu Başkanı İbrahim Çitil, çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Detay
05

~~SCHAERBEEK BELEDİYE ESKİ BAŞKAN YARDIMCISI SAİT KÖSE: “DAVAYI KAZANDIK, YASA SÖZÜ VE TAZMİNAT ALDIK”

Schaerbeek Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Sait Köse, Başkan yardımcılığı görevindeyken yaptırdığı Schaerbeek Crossing stadı önünde bir basın toplantısı düzenleyerek, kazandığı dava konusunda açıklamalarda bulundu.

Detay
05

Büyükelçilik Eğitim Müşaviliği '18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı'

~18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü vesilesiyle, Büyükelçiliğimizce 18 Mart saat 20:00’de çevrim içi olarak bir Anma Programı gerçekleştirilecektir.

Detay
05

Covid-19: Belçika artık milyon kişi başına en ölümcül ülke değil

~~Belçika aylar boyunca, nüfusunun büyüklüğüne göre en yüksek ölüm sayısını kaydetti. Ülkemiz nihayet bu kaçınılmaz yeri kaybetti.

Detay
05

Basın özgürlüğü: Slovenya Başbakanı Guy Verhofstadt'ı Belçika sömürge geçmişine gönderdi

~Avrupa Komisyonu tarafından medyaya yönelik saldırıları nedeniyle eleştirilen Slovenya Başbakanı Janez Jansa, Salı akşamı Twitter'da yaptığı bir hesaplaşmada Avrupa Parlamentosu ve eski Belçika Başbakanı Guy Verhofstadt'ı ülkesinin sömürge geçmişine havale etti.

Detay
05

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ- PANEL ETKİNLİK DUYURUSU

~8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, 7 Mart 2021 Pazar günü saat 16:00'da, T.C. Brüksel Büyükelçiliği himayesinde, Sayın Büyükelçimizin katılımıyla “Belçika’daki Kadınlarımızın İş Hayatındaki Konumları” konulu bir çevrimiçi panel etkinliği düzenlenecektir. Etkinliğin afişi istifadeniz için ekte sunulmuştur.

Detay
05

Belçika Türk Dili Enstitüsü, Uyum ve Araştırma Merkezi, okul öncesi dönem çocuklarında Türkçe ve müzik eğitiminde yeni bir ivme ile sınırları aşıyor!

Uzman akademisyen ve eğitmenlerle, okul öncesi dönem çocuklarının dil ve müzik gelişimlerini destekleyen ve Belçika dışında Hollanda’ya da ulaşabilen online projeleri: ŞARKIYLA OYUNLA TÜRKÇEMİZ

Detay
05

Belçika Türk Dili Enstitüsü Başkanı Şener Uğurludan Uluslararası Ana Dili günü mesajı

Belçika Türk Dili Enstitüsü Uyum ve Araştırma Merkezi başkanı Şener Uğurlu, Uluslararası Ana Dili Günü vesilesi ile ana dilimiz Türkçe’nin bugün 4.nesil çocuklarımızın yetiştiği Belçika ortamında geliştirilmesi ve korunması için verdikleri çabanın meyvelerini toplamaya başladıklarını belirtti. Uğurlu, “politik görüşümüz ne olursa olsun ana dilimiz çatısı altında buluşmak biz Belçikalı Türklerde “biz” bilinci yaratmak için en çok ihtiyacımız olan şeydir” diyerek Türkçemizin birleştirici güç olduğuna vurgu yaptı.

Detay