05

BELÇİKA'DA NE KADAR TÜRK VE DİĞER TOPLUMLAR YASAMAKTA?

Belçika'da sosyal yaşam üzerine oldukça çarpıcı araştırmaları bulunan ünlü sosyolog Jan Hertogen,'un kamuoyuna sunduğu son araştırma sonuçlarına göre Belçika'da yaşayan 10.827.519 kişiden 2.738.486'ünün yabancı kökenli olduğu belirtildi.

Detay
05

BEL-DOST ANLAMLI BİR KONFERANS DÜZENLEDİ

Kısa adı BEL-DOST olan ‘Belçika Türk Kökenli Kıdemli Vatandaşlar Dostluk Grubu’ her yıl geleneksel hale getirdiği bilgilendirme konferans serisinin ikincisini de başarıyla gerçekleştirdi.

Detay
05

T.C. BRÜKSEL BÜYÜKELÇİ DR. HASAN ULUSOY GÖREVİNE BAŞLADI

Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy görevine başladı. Ulusoy ilk icraat olarak Belçika ve Belçika Türk Toplumuna yönelik mesajını yayınladı. Bu mesajı Türkçe, Fransızca ve Flamanca sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

T.C. BRÜKSEL BÜYÜKELÇİ DR. HASAN ULUSOY GÖREVİNE BAŞLADI

Detay
05

~BAŞKONSOLOS KORKUT TUFAN HEUSDEN-ZOLDER´DE ÖNEMLİ TAVSİYELERDE BULUNDU.

Türk toplumunun yoğun olarak yaşadığı yerleşim birimlerinden biri olan Heusden-Zolder şehri bu hafta önemli bir heyeti ağırlamış oldu.

Detay
05

BTMB '10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLERGÜNÜ'NÜ KUTLADI

Belçika Türk toplumuna yazılı işitsel görsel basın hizmeti veren 12 kuruluşun içinde bulunduğu BTMB, üyeleriyle birlikte '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Detay
05

"GAZETECİLİK KUTSAL BİR GÖREVDİR; KİRLETİLEMEZ!"

Bilindiği üzere “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”, 1961’den beri gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için Türkiye’ye özgü düzenlenen bir kutlama günüdür

Detay
05

EVERE BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA YILBAŞI RESEPSİYONU DÜZENLEDİ

Evere Belediyesi çalışanlarını ‘2020 yılı Yılbaşı Resepsiyonu'nda buluşturdu.

Detay
05

BELÇİKA TÜRK KIDEMLİLER DOSTLUK GRUBU'NDAN KONFERANSLI 'YENİ YIL RESEPSİYON'U

Belçika Türk Toplumunun kıdemli vatandaşlarını bir çatı altında toplamayı amaç edinen ve Kıdemli vatandaşlarımızın her türlü sorununu takip etmek ve çmzümler aramak amacıyla kurulan ve kısa adı BEL-DOST olan Belçika Türk kıdemliler dostluk grubu 2020 yılı başlangıcı nedeniyle üyelerine konferanslı bir 'Yılbaşı Resepsiyonu' düzenleyecektir.

Detay
05

SAVAŞ KARŞITLARI BRÜKSEL’DE ABD’Yİ PROTESTO ETTİLER

ABD Başkanı Donald Trump’un emriyle, Irak’ın başkenti Bağdat Havalimanı’nda İran Devrim Muhafızları’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Heyeti Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis ve arkadaşlarına yönelik hain saldırı sonrası, ABD’ye karşı öfke ve protesto gösterileri her geçen gün artmakta.

Detay
05

ŞEHİT KASIM SÜLEYMANİ VE ARKADAŞLARI AVRUPA’NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL’DE OKUNAN KURAN VE DUALARLA ANILDI

Şehitler için Avrupa ve Belçika’nın Başkenti Brüksel’de bulunan Laeken Ehlibeyt Camii ve Kültür merkezinde taziye meclisi düzenlendi.

Detay