05

Belçika'da işçiler, maaş sınırlamasını protesto etti

Başkent Brüksel'de binlerce işçi, ücretlerinin artırılmasını sınırlayan yasayı protesto yürüyüşü düzenledi.

Detay
05

T.C. Brüksel Başkonsolosluğu Eğitim Öğretim yılı nedeniyle Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmenleriyle buluştu

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlangıcı münasebetiyle, 22 Eylül 2021 Çarşamba günü Brüksel Başkonsolosluğu’nda Başkonsolos Umut Deniz’in evsahipliğinde temsilciliğimiz görev bölgesinde görevli Türk Dili ve Kültürü öğretmenlerimizin katılımıyla bir toplantı düzenlenmiştir.

Detay
05

SARI BRICO BİR AVRUPA MARKASIDIR...

YILLARIN TECRÜBELİ İŞADAMI İLYAS SARI, SARI BRICO MAĞAZASINDA A'DAN-Z'YE HER TÜRLÜ KALİTELİ İNŞAAT MALZEMESİNİ EKONOMİK FİYATLARLA PAZARLAMANIN MUTLULUĞUNU YAŞAMAKTA. KALİTELİ ÜRÜNLERİYLE İNŞAATLARA HAYAT VEREN 'SARI BRICO' GENT VE ÇEVRESİNE BİR MARKA OLARAK DAMGA VURMAKTA...

Detay
05

Brüksel'de bu gün 'Arabasız Gün'

~~Belçika'nın başkenti Brüksel'de geleneksel olarak her yıl düzenlenen "Arabasız Gün" etkinliği sayesinde cadde ve sokaklar, yayalar ve bisikletlilere kalacak.

Detay
05

Belçika’da maske zorunluluğu kaldırılıyor

Belçika'da corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında alınan önlemler hafifletilirken, bazı istisnalar dışında maske kullanımı zorunluluğu kaldırılıyor.

Detay
05

SKY LIVE Yayın Kurulu Başkanı ve İşadamı Saffet Han Yaşamını Yitirdi

Belçika Türk Toplumunun tanınmış simalarından İşadamı ve SKY Live Tv Televizyon ve Yayın Kurulu Sahibi ve Onursal Başkanı Saffet Han'ın genç yaşta ani ölümü tüm sevenlerini üzdü.

Detay
05

Türk mutfağı EatBrussels gastronomi festivalinde ilk kez tanıtıldı

Brüksel Başkent Bölgesi yönetimi tarafından her sene düzenlenen EatBrussels gastronomi festivalinde bu sene ilk kez Türk mutfağı tanıtıldı. 2-11 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlemekte olan festivalde yemeğimiz 7 Eylül günkü menüde ana yemek olarak sunuldu. Başlangıç yemeklerinin Lille ve Kinşasa’dan, tatlının ise Brüksel bölgesinden olduğu mönüde, ana yemek, Brüksel Büyükelçiliği tarafından hazırlanan Mutancana ve perde pilavından oluştu.

Detay
05

EĞİTİM MÜŞAVİRİ NESLİHAN KARATAŞ DURMUŞ'UN: 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

T.C. Brüksel Eğitim Müşaviri Neslihan Karataş Durmuş'un 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı nedeniyle yayınladığı mesajını sizlerle paylaşıyoruz...

Detay
05

1 Eylül, ancak henüz tamamen

~Bugün, ilk ve orta dereceli okullardan gelen öğrenciler için yeni eğitim yılının başlangıcıdır. Üst üste üçüncü eğitim yılı için, koronavirüsün eğitimimiz üzerinde etkisi olacaktır. Her ne kadar okullar yavaş ama emin adımlarla "eski normale" dönmeye çalışsalar da. Yeni eğitim öğretim yılında hangi korona önlemleri uygulanır? Sizin için listeleyeceğiz.

Detay
05

Belçika Afganistan'dan tahliyelere son verdi: "Tüm çalışanlar ve tahliye edilenler İslamabad'da toplandı"

~Belçika, Afganistan'dan gelen tüm tahliyeleri sona erdirdi. Federal hükümet bunu Çarşamba akşamı yaptığı basın açıklamasında bildirdi. Kısa bir süre sonra saat 09.30'da Başbakan Alexander De Croo (Open VLD) ve diğer yetkili bakanlar, web sitemizden ve uygulamamızdan takip edebileceksiniz bir basın toplantısı yapacaktır.

Detay
05

Yine Belçika'da günde ortalama 5 covid ölümü

Covid-19 kaynaklı ölümler keskin bir şekilde artarken, Belçika'da enfeksiyon ve hastaneye yatışlardaki artış yavaşlıyor. Bu, Sciensano'nun Çarşamba sabahı yayınladığı rakamlardan anlaşılıyor.

Detay
05

Afganistan: Belçika'nın tahliye operasyonu Cuma günü sona erebilir

~Savunma Bakanı Ludivine Dedonder'a (PS) atıfta bulunan L Echo ve De Tijd'in Çarşamba günü bildirdiğine göre, Afganistan'ı tahliye etmeye yönelik "Kırmızı Uçurtma" Operasyonu Cuma gününe kadar sona erebilir.

Detay
05

~~EHLİBEYT DOSTLARI AVRUPA’NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL’DE KERBELA ŞEHİTLERİNİ ANDILAR

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.a)’ın sevgili torunu Hz. İmam Hüseyin ve yarenlerinin Aşura günü Kerbela’da şehadetlerinin 1382. yıldönümü nedeniyle, dünyanın her yerinde olduğu gibi, Avrupa’nın başkentinde de anıldı. Ehlibeyt Camiinde de matem toplantısı gerçekleştirildi.

Detay
05

Polis, Belçika'ya gelen yaklaşık 700.000 kişiyi kontrol etti, PLF'yi doldurmadıkları için

Kısa adı PLF olan Yolcu Bulucu Formu, Belçika'ya gelen (Belçikalı veya yabancı) doldurması gereken bir belgedir. Bu belgenin amacı Koronavirüs pandemisine karşı mücadelenin bir parçası olarak tanıtıldı.

Detay
05

Belçika'da Coronavirus - bugünün raporu: İşte rakamlar

Pazartesi sabahı Sciensano Halk Sağlığı Enstitüsünden alınan rakamlara göre, 9 Ağustos ile 15 Ağustos arasında, bir önceki haftaya göre %2 artışla günde ortalama 1.741 yeni Sars-CoV-2 kontaminasyonu tespit edildi.

Detay