05

PS'Lİ ONKELINX: “SOSYALİST PARTİSİ’NİN BU SEÇİMLERDEKİ UMUDU GENÇ MİLLETVEKİLİ HASAN KOYUNCU ”

Brüksel Parlamentosu Milletvekili Hasan Koyuncu, Brüksel Parlamento seçimlerine PS Listesi 25. sıra adayı olarak. 26 Mayıs 2019'da yapılacak seçimlere tekrar katılıyor.

Detay
05

~~SOSYALİST ADAYLAR PARTİLERİNİ VE KENDİLERİNİ TANITTILAR

Parti Sosyalist listesinden Federal Parlamento adayı Emir Kır (3.), Parti Sosyalist Brüksel Parlamentosu adayları Philippe Close (72.) , Döne Sönmez (46.) ve Mohamed Ouriagli (15.) sıra adayları Brüksel’in gözde mekanlarından olan ve işletmeciliğini Kazım Korkmazer’in yaptığı ‘Vester Bar’da bir tanıtım toplantısı gerçekleştirdiler.

Detay
05

~~HAM BELEDİYESİ INTEGRATIE GÖNÜLLÜLERİ BİR İFTAR YEMEĞİ VERDİ

Belçika Limburg bölgesinde nezih bir şehir olan Ham şehrinde de ‘Ham Belediyesi Intergratie Gönüllüleri’ Ham belediye salonunda bir iftar yemeği vererek, hem Müslümanları hem de diğer din mensuplarını bir sofra etrafında toplayarak, güzel bir dayanışma örneği sergilediler

Detay
05

Yüksel “İslam karşıtlığı yüzde 18 arttı”

Belçika’da yaşayan Müslümanlar, toplumda her geçen gün daha fazla ayrımcılığa uğradıkları ortaya çıktı. Giderek artan ayrımcılığı Belçika Federal Milletvekili Veli Yüksel’e ileten vatandaşlar, durumdan duydukları kaygı ve endişeleri dile getirerek milletvekilinden bu yönde çalışmalar yapması gerektiğini ilettiler.

Detay
05

Festi- Ramazan’da birlik ve beraberlik mesajı verildi

Bu yıl Doğu Flaman bölgesinde ilk kez düzenlenen Festi- Ramazan, 11 dernek ve sivil toplum kuruluşunun desteği ile Gent’te yapıldı.

Detay
05

DIŞİŞLERİ BAKANI DİDİER REYNDERS "BELÇİKA VE TÜRKİYE DAHA YAKIN ÇALIŞACAK"

Belçika Federal Meclisinde EuroAcademic EASC adlı düşünce kuruluşu tarafından düzenlenen panelde, ‘AB’nin Geleceği ve Genişleme Politikası’ kapsamında Türkiye ele alındı. Panelde konuşan Belçika Dışişleri Bakanı Didier Reynders, Türkiye’nin göçmen krizinde oynadığı rol ile Avrupa’nın istikrarını sağladığını söyledi.

Detay
05

~~SCHAERBEEK BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI VE DEFI PARTİSİ LİSTE 9. SIRA BRÜKSEL PARLAMENTOSU ADAYI SADIK KÖKSAL: “BİZİM ÖZELLİKLE İSTEDİĞİMİZ TEMİZ VE ŞEFFAF SİYASET’TİR”

Schaerbeek belediyesi başkan yardımcısı Sadık Köksal Brüksel parlamentosuna adaylığı ve yapacağı çalışmalarla ilgili olarak dergimiz genel yayın yönetmeni Celil Gündoğdu’ya şu açıklamalarda bulundu:

Detay
05

AZERBAYCAN TEŞKİLAT TEMSİLCİLERİNDEN CHP BELÇİKA BİRLİĞİNE ZİYARET

Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev iki günlük AB görüşmeleri çerçevesinde Avrupa ve Belçika’nın Başkenti Brüksel’e geldi. Bu ziyaret çerçevesinde Belçika’da bulunan bazı Azerbaycan Teşkilat mensupları CHP Belçika Birliğini ziyaret ettiler.

Detay
05

~~AZERBAYCANLILARDAN AVRUPA’NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL’DEN CUMHURBAŞKANI İLHAM ALİYEV’E DESTEK GÖSTERİSİ

Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in Brüksel’e ziyareti münasebetiyle. Başta Belçika olmak üzere, tüm Avrupa ülkelerinden gelen teşkilat ve federasyon başkanları Brüksel’de bir mitingde buluşarak, İlham Aliyev’e destek gösterisinde bulundular.

Detay
05

Kadın gazeteciyle konuşmayan İslam Partisi liderinin başına bakın ne geldi

Detay
05

SAADET AVRUPA BELÇİKA TEMSİLCİLİĞİ GELENEKSEL 4. MÜLTECİ İFTARI BEREKETLİ OLDU.

Saadet Belçika Temsilciliğinden gönderilen haberi sizlerle aynen paylaşıyoruz.

Detay
05

KIRCAALİ İLE SAİNT JOSSE BELEDİYELERİ KARDEŞ OLDULAR

Bulgaristan Kırcaali Belediyesi ile Saint Josse Belediyesi Başkanları Brüksel’de kardeşlik protokolünü imzalayarak, kardeş belediye oldular.

Detay
05

MİLLETVEKİLİ SERDAR KILIÇ (PS): ARTIK VALON BÖLGESi’NDE DE CENAZELERİMİZ KEFENLE TOPRAĞA VERİLEBİLECEK

~Valon Parlamentosu Milletvekili Serdar Kılıç (PS), şubat ayında gündeme getirdiği “ cenazelerin sadece kefenle (tabutsuz) toprağa verilebilmesi” için gerekli yasal düzenlemeyi hayata geçirmeyi başardı.

Detay
05

Oudenaarde Ensar Camii ibadete açıldı

Oudenaarde Ensar Camii, haftasonu görkemli bir tören ile açıldı. Camii yönetimi tarafından kısa bir süre önce satın alınan ve yapımına büyük emek harcanan Oudenaarde Ensar Camii’nin açılışına ilgi yoğun oldu.

Detay
05

TÖSED GELENEKSEL BASIN YEMEĞİNDE BASINLA BULUŞTU

Belçika Türk Toplumunun saygın Sivil Toplum Kuruluşlarından olan kısa adı TÖSED olan ‘Türk Özel Sektör Dostluk Grubu’ (TÖSED –BUSINESSTURK) geleneksel hale getirdiği, Brüksel’de bulunan ‘ VesterBar-Brasserie Hotel’de Basın mensuplarına bir öğle yemeği verdi.

Detay
05

~~MR’İN BRÜKSEL PARLAMENTOSU TEK TÜRK ADAYI ULUSOY: “DONANIMLI VE EHLİYETLİ ADAYLAR TERCİHİNİZ OLMALI”

Başarılı çalışmaları ve araştırmalarıyla AB’de ülkemizin tanıtımına büyük katkıları olan Akademisyen Anderlecht Belediye Meclis üyesi olan Mustafa Ulusoy, MR Parti Listesi 14. sıradan Brüksel Parlamentosuna aday gösterilmişti. Mustafa Ulusoy MR Brüksel Parlamentosu Liste başı Françoise Schepmans ve MR Federal Parlamento 14. sıra adayı Khadija Boudiba ile birlikte Belçika Türkçe Yerel Medya Temsilcileriyle ‘Tekince Restaurant’ta buluşarak, çalışmaları ve politikaları hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundular.

Detay
05

~~DÖNE SÖNMEZ, SEÇİMDE NASIL OY KULLANILMASI HAKKINDA VATANDAŞLARI BİLGİLENDİRDİ

Belçika’da 26 Mayıs 2019 genelinde yapılacak olan Avrupa, Federal ve Bölge parlamento seçimleri konusunda Brüksel Parlamentosu PS 46. Sıra adayı Döne Sönmez, Atatürk Kültür Merkezi salonunda bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Detay
05

Liberal parti Gent’te işverenler ile bir araya geldi

Belçika Federal Milletvekili ve Open VLD’nin adayı Veli Yüksel, önceki gün sayıları 30’u aşan küçük ve büyük ölçekli kobi kuruluşları ve şirket sahipleri ile biraraya geldi.

Detay