05

ÇOCUKLARIMIZ AVRUPA'NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL'DE BAYRAMLARINI COŞKUYLA KUTLADILAR

Ülkemizde ve yurt dışı temsilciliklerimizde de kutlanan ‹23 Nisan Çocuk Bayramı› Avrupa'nın başkenti Brüksel'de de büyük bir coşkuyla kutlandı.

Detay
05

'23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI' ANVERS BAŞKONSOLOSLUĞUNDA COŞKUYLA KUTLANDI

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımıza hediye ettiği '23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı' T.C. Anvers Başkonsolosluğu'nun organizasyonuyla 'konsolosluk bahçesi'nde büyük bir coşkuyla kutlandı.

Detay
05

BTDB 'GENÇLİK FESTİVALİ' DÜZENLEYECEK...

~~Belçika Türk Dernekler Birliği tarafından geleneksel hale getirilen Gençlik Festivali, Bu yıl 28 nisan 2018’da Houthalen belediyesi Kelchterhoef (De Plas) doğa parkında düzenleniyor. Açık hava festivali olarak düzenleyeceğimiz etkinlikte gençler yerel sanatçıların yanı sıra SOUFIANE EDDYANI, F1RSTMAN, ILYAS YALCINTAS ve SIMGE SAGIN’ın canlı konserleri ile eğlenceye doyacaklar!

Detay
05

CAN COIFFURE BUGÜN HİZMETE GİRDİ

Aslen Iğdır'lı olan Can Algur uzun yıllardan beri Brüksel'de çeşitli kuaförlerde çalıştı. Edindiği tecrübelerden sonra kendi işyerini kurmaya karar verdi. Uzun zaman sonra bugün Rue du Moulin straat 6, 1210 Saint Josse'de bulunan yeni mekanını hizmete açan Can Algur'un mutluluğunu dostları komşuları ve arkadaşları paylaştı.

Detay
05

CHP BB 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını 21 Nisan Cumartesi günü kutluyor

CHP Belçika Birliği 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı 21 Nisan Cumartesi günü kutluyor CHP Belçika Birliği Kadın Kolları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocukların sunacağı etkinliklerle kutluyor. 21 Nisan Cumartesi günü Avn. Rogier 29, 1030 Schaerbeek adresindeki CHP Belçika Birliği lokalinde kutlayacağımız 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinliğimize tüm halkımız davetlidir.

Detay
05

ALİ ÇAĞLAR KUMPAS KURBANI

~~Belçika’da uzun yıllardır ortaya koyduğu istikrarlı siyasi çizgisi ile sadece üyesi olduğu siyasi parti sempatizanları değil, tüm kesimlerin takdirini kazanmış olan Türk kökenli siyasetçi Ali Çağlar hakkında yolsuzluk yaptığı suçlaması ile gündeme geldi.

Detay
05

Harem Selamlık Otobüs' Talebi Tartışmaya Yol Açtı

İSLAM Partisi, 2012 yılında kuruldu. Parti, katıldığı ilk seçimde aldığı yüzde 4 oy alarak, Brüksel'in Anderlecht ve Molenbeek ilçelerinde birer belediye meclisi üyeliği kazandı.

Detay
05

BATI AVRUPA’DA AÇIKÖĞRETİM FIRSATLARI BRÜKSEL’DE TANITILDI.

~Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi (AÖS) Batı Avrupa Programları Bilgilendirme Toplantısı 30 Mart 2018 günü Brüksel’de gerçekleşmiştir.

Detay
05

Belçikalı olmayan vatandaşlara “Belediye seçimleri için kayıt olun” çağrısı

Kısa adı UTV olan Türk Dernekler Birliği, 14 Ekim 2018’de gerçekleşecek belediye seçimlerine yönelik başlattığı bir çalışma ile, Belçika vatandaşı olmayan vatandaşlara “Seçimler için kayıt olun” çağrısında bulunuyor.

Detay
05

Turkse Unie ve YTB birlikte "Gençlere kültür farkındalığını kazandırmak" isimli gezi projesi düzenliyor

Belçika Turkse Unie tarafından gönderilen 'YTB ile birlikte gerçekleştirecekleri "Gençlere kültür farkındalığını kazandırmak" isimli gezi proje haberini sizlerle paylaşıyoruz. Belçika Türk Dernekleri Birliği’miz Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Bakanlığı (YTB) destegi ile ‘’Evliya Çelebi Gençlik Köprüleri Programı’’ çerçevesinde ‘’gençlere kültür farkındalığını kazandırmak’’ isimli geziyi 4-11 nisan arası düzenliyor. Belçika’da doğup büyüyen 18 ile 25 yaş arası ve çeşitli bölgelerde yaşayan 28 Türk gençlerimiz bu geziye katılıyor.

Detay
05

AP Milletvekili Otelde Bilincini Kaybetmiş Şekilde Bulundu

Avrupa Parlamentosu (AP) Avrupa Liberaller ve Demokratlar İttifakı (ADLE) grubu üyelerinden Belçikalı Mark Desmesmaeker, Brüksel’de kaldığı otel odasında bilincini kaybetmiş şekilde bulundu.

Detay