05

~~ANTWERPEN'İN EN BÜYÜK SÜPERMARKETİ «MERAM SÜPERMARKET» HİZMETE GİRDİ

Başarıları çalışmalarıyla ön plana çıkan Ömer ve Yunus Karaoğlu kardeşler, 10 yılı aşkın çalışmalarıyla, Antwerpen'de ‘Meram Süpermarketler zincirinin üçüncü halkasını hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Detay
05

Belçikalılar tasarruf hesaplarında hiç bu kadar para kazanamadılar

~~Belçikalılar Aralık ayında tasarruf hesaplarını cömertçe beslediler

Detay
05

TOBB VE TOSED ÇOK ANLAMLI BİR KONFERANS’A İMZA ATTI

Kısa adı TOBB olan ‘Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ ve kısa adı ‘TOSED’ olan ‘Türk Özel Sektör Derneği’nin ortak organizasyonuyla Brüksel TOBB Temsilcilik salonunda gerçekleşen Konferans’ta, önemli mesajlar verildi.

Detay
05

3 ülkeden milli para anlaşması

Türkiye-Azerbaycan ve İran arasındaki işbirliğinin bölge açısından önemli olduğunu belirten İran Dışişleri Bakanı Zarif, "Milli paralarımızla ticaret yapma noktasında anlaştık. Bu anlaşma ile ekonomik ilişkilerimizi dış müdahalelere karşı koruma altına almış olacağız" dedi

Detay
05

Kılıçdaroğlu’ndan 13 maddelik paket ve ‘destek’ açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'da partisinin düzenlediği toplantıda, son ekonomik gelişmeleri masaya yatırdı. İktidarada 13 maddelik önlem paketi sunan Kılıçdaroğlu "Yasama ve yürütme el ele gerekenleri yapalı. Biz buna her türlü katkıyı veririz." dedi.

Detay
05

Güne Hızlı Başlayan Dolar, 5,42 Seviyesine Yaklaştı

Güne Hızlı Başlayan Dolar, 5,42 Seviyesine Yaklaştı ABD'ye giden Türk heyetinden henüz bir sonuç çıkmaması doları yukarı yönde etkiliyor. Dün akşam 5,30 seviyelerinde olan dolar, sabah saatlerinde 5,42 seviyesine yaklaştı. Euro ise 6,3142 seviyesine çıkarak zirve yaptı.

Detay
05

Dolar Yeni Haftaya Rekorla Başladı

Geçen hafta 5,08 lira seviyesinden kapanan dolar, haftanın ilk gününde 5,12 lira seviyesinin üzerine çıkarak rekor tazeledi.

Detay
05

Son dakika… Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası politika faizini yüzde 17.75'te sabit bıraktı. Dolar/TL 4.90'a çıktı.

Detay
05

DOLAR DURDURULAMIYOR... Dolar ne kadar oldu? (12.07.2018)

Yeni ekonomi yönetimi, ticaret savaşlarının küresel finans piyasalarına etkisi ve Asya piyasalarında yapılan işlemlerle dolar/TL dün gece 4.97'yi aştı. Dolar/TL 4.80'in üzerinde işlem görüyor...

Detay
05

Son dakika: Dolar tüm zamanların rekorunu kırdı

Gelişmekte olan ülke para birimlerindeki baskının ötesinde yaklaşan seçimler öncesi lokal endişelerle TL'de yaşanan negatif ayrışma da devam ediyor. Dolar/TL 4.82 TL'yi aştı. Euro ise 5,60'tan işlem görüyor. Krizdeki Arjantin ile yarışıyoruz. FED’in faiz artırmaya başlaması gelişen ülkelerin yara almasına yol açtı. Sıcak para bağımlısı Türkiye ve Arjantin ise dolar karşısında en ağır faturayı ödeyen ülkeler oldu. Peso, yüzde 61, TL yüzde 47 ile en çok değer kaybeden para oldu.

Detay
05

DOLAR ALDI BAŞINI GİDİYOR. YOKMU BU DOLARA BİR DUR DİYECEK OLAN ?

Dolar/TL, haftanın ilk gününe 4,52 seviyesinde başladı. Daha sonra 4.56'yı da aştı. Euro/TL ise 5.34'ün üzerinde.

Detay
05

Müsiad Genel başkanı "Yabancı yatırım iştahının arttığını görüyoruz"

- MÜSİAD Genel Başkanı Kaan: "Döviz arttıkça bizim paramızın değeri düşerken, özellikle yabancı yatırım iştahının da arttığını görüyoruz. Bu sayede de daha sonra baktığımız zaman çok ciddi yatırım yaptıklarını da görüyoruz"

Detay
05

MÜSİAD Avrupa'da Büyümeye Devam Ediyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), dünyanın her noktasına ulaşma hedefiyle, şube ve temsilci sayısını artırmaya devam ediyor.

Detay
05

Bitcoin için son uyarı: Her an çökebilir

Nobel ödüllü ekonomist Robert Shiller'den kripto para birimi Bitcoin yatırımcılarını korkutacak bir açıklama geldi. Bitcoin'in gerçek bir değere sahip olmadığını savunan Shiller, ''Bitcoin her an tamamen çökebilir ve herkes onu unutabilir. Bu çok olası bir sonuç. Ancak o ana kadar uzun zaman, hatta 100 yıl geçebilir.'' dedi

Detay
05

Dolar ne kadar oldu? Euro yükselmeye devam eder mi?

Almanya'da dün beklentilerden güçlü gelen ekonomik büyümenin euroda küresel güçlenmeye neden olmasıyla euro/TL bu sabah Asya seansında 4.60'a kadar yükselerek yeni tarihi zirvesini görürken, dolar/TL bu sabah 3.89 civarında hareket ediyor. Euro da 4.6005 lira ile yeni rekor düzeye tırmandıktan sonra 4.59 lira aralığına döndü.

Detay