05

Euro 4,21 Lira ile Tarihi Rekoru Kırdı

Küresel piyasalar ve jeopolitik gelişmelerin etkisiyle euro/TL 4,21 lira ile tarihi rekorunu kırarken, dolar fiyatları 3.60 seviyesini zorluyor.

Detay
05

Allez Up !’ Schaerbeek’te Yılın Müzik festivali

~~Schaerbeek Belediyesi olarak bu yıl Fédération Wallonie-Bruxelles bayramı ve kutlamaları çerçevesinde yeni bir şenlik düzenliyoruz. Her yıl eylül ayında tekrarlanacak olan etkinlikle, Schaerbeeklileri Belediyemizin önündeki Place Colignon meydanında, orijinal ve alışılmadık bir etkinliğe davet ediyoruz.

Detay
05

Euro, 4,20 TL ile Tarihin En Yüksek Seviyesinde

Lira karşısındaki tırmanışını sürdüren euro, 4.2003 lirayla tarihin en yüksek seviyesine ulaştı.

Detay
05

450 ton altınımız niye İngiltere’de?

Nerden çıktı demeyin! Türkiye’nin 490 ton altını olduğu, ama bu altının sadece 40 tonunun Türkiye’nin hazinesinde, 450 ton altınının ise İngiltere merkez bankasında olduğu, bizzat maliye bakanı Şimşek tarafından açıklanmıştı.

Detay
05

Dolarda son durum, euro rekor kırdı

Fitch'in not kararı beklenirken dolar/TL 3.90'ı aştı. Euro 4.17 TL'nin üzerine çıkarak rekor kırdı.

Detay
05

İspanya Kralı: İstanbul’un acısı Madrid’in acısıdır

İspanya Kralı VI. Felipe ve eşi Kraliçe Letizia, Madrid’te başlayan FITUR Fuarı’nda Türkiye standını ziyaret etti. Kral Felipe, “İstanbul’un acısı Madrid’in acısıdır” diyerek terör olaylarından ötürü Türkiye’ye destek mesajı verdi.

Detay
05

BİLAL CHICKEN BV BRÜKSEL TEMSİLCİLİĞİ AÇILIŞINI YAPTI

20 milyon euroluk ciro sahibi, ‹Bilal Chicken BV› Hollanda merkezli bir şirket olup, Avrupa’nın değişik ülkelerine her gün tonlarca tavuk ürünleri ihraç etmekte. Şirket Belçika’daki müşterilerine daha seri şekilde ulaşabilmek için Brüksel Temsilciliğini oluşturdu.

Detay
05

DESING MEUBELEN BİRİNCİ HİZMET YILI AÇILIŞ RESEPSİYONU DÜZENLEDİ

Geçtiğimiz yıl Gent’te ‹DESİNG MEUBELEN’i hizmete sokan Emirdağlı Genç işkadını Ferah Çimen kuruluşunun birinci yılı hizmeti anısına bir resepsiyon verdi.

Detay
05

MÜSİAD / DEİK – Brüksel Sektörel İş Gezisi

MÜSİAD ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) 15-16 Mart 2016 tarihlerinde Brüksel’de ortaklaşa düzenledikleri sektörel iş gezisinde Türkiye ile Belçika arasında işbirlik olanakları konuşulurken her iki ülkeden yaklaşık 70 iş adamı buluşturuldu.

Detay
05

DTİK DORDRECHT TOPLANTISINDAN RENKLİ KARELER....

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) çatısı altında hizmet veren Dünya Türk İş Konseyi’nin (DTİK) Hollanda’nın Dordrecht kentinde düzenlediği “Avrupa Girişimci Toplantısı”na ilgi hayli büyüktü. toplantıdan renkli kareleri resim galerimizden izleyebilirsiniz.

Detay
05

Euro rekor kırdı

EUROtarihin en yüksek seviyesini gördü.

Detay
05

Dolar rekor tazeledi

Türkiye'de hükümet kurulmasına ilişkin belirsizlikler ve jeopolitik risklerin etkisiyle dolarda tırmanış sürüyor.

Detay
05

Dolar ve Euro’dan tarihi rekor!

AKP-CHP koalisyon görüşmesinin olumsuz sonuçlanması piyasaları da vurdu. Dolar 2.84'ü geçerek yeni bir tarihi rekor kırdı.

Detay
05

İKRÂM-ET AÇILIŞ KURDELASINI SİYASİLER DUALARLA EŞLİĞİNDE KESTİ

Belçika’da yaşayan Türk kökenli genç girişimcilerin açılış ve atılımları devam ediyor. Krize rağmen gençlerin değişik sektörlerdeki atılımlarına bayanlarda eşlik etmekte.

Detay
05

BETİAD'DAN AVANTAJ KARTI PROJESİ

Belçika Türk Toplumunun İşadamları Derneği olan 1996 yılında kurulan kısa adı ‹BETİAD› olan Belçika Türk İşadamları Derneği› uzun zamandan beri yaptığı çalışmaları anlatarak, piyasaya sürecekleri ‹AVANTAJ KART› projesi ile ilgili bilgileri düzenledikleri yemekli bir basın toplantısında basın mensuplarına anlattılar.

Detay