05

Son dakika: Dolar tüm zamanların rekorunu kırdı

Gelişmekte olan ülke para birimlerindeki baskının ötesinde yaklaşan seçimler öncesi lokal endişelerle TL'de yaşanan negatif ayrışma da devam ediyor. Dolar/TL 4.82 TL'yi aştı. Euro ise 5,60'tan işlem görüyor. Krizdeki Arjantin ile yarışıyoruz. FED’in faiz artırmaya başlaması gelişen ülkelerin yara almasına yol açtı. Sıcak para bağımlısı Türkiye ve Arjantin ise dolar karşısında en ağır faturayı ödeyen ülkeler oldu. Peso, yüzde 61, TL yüzde 47 ile en çok değer kaybeden para oldu.

Detay
05

DOLAR ALDI BAŞINI GİDİYOR. YOKMU BU DOLARA BİR DUR DİYECEK OLAN ?

Dolar/TL, haftanın ilk gününe 4,52 seviyesinde başladı. Daha sonra 4.56'yı da aştı. Euro/TL ise 5.34'ün üzerinde.

Detay
05

Müsiad Genel başkanı "Yabancı yatırım iştahının arttığını görüyoruz"

- MÜSİAD Genel Başkanı Kaan: "Döviz arttıkça bizim paramızın değeri düşerken, özellikle yabancı yatırım iştahının da arttığını görüyoruz. Bu sayede de daha sonra baktığımız zaman çok ciddi yatırım yaptıklarını da görüyoruz"

Detay
05

MÜSİAD Avrupa'da Büyümeye Devam Ediyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), dünyanın her noktasına ulaşma hedefiyle, şube ve temsilci sayısını artırmaya devam ediyor.

Detay
05

Bitcoin için son uyarı: Her an çökebilir

Nobel ödüllü ekonomist Robert Shiller'den kripto para birimi Bitcoin yatırımcılarını korkutacak bir açıklama geldi. Bitcoin'in gerçek bir değere sahip olmadığını savunan Shiller, ''Bitcoin her an tamamen çökebilir ve herkes onu unutabilir. Bu çok olası bir sonuç. Ancak o ana kadar uzun zaman, hatta 100 yıl geçebilir.'' dedi

Detay
05

Dolar ne kadar oldu? Euro yükselmeye devam eder mi?

Almanya'da dün beklentilerden güçlü gelen ekonomik büyümenin euroda küresel güçlenmeye neden olmasıyla euro/TL bu sabah Asya seansında 4.60'a kadar yükselerek yeni tarihi zirvesini görürken, dolar/TL bu sabah 3.89 civarında hareket ediyor. Euro da 4.6005 lira ile yeni rekor düzeye tırmandıktan sonra 4.59 lira aralığına döndü.

Detay
05

Dolar ne kadar oldu?

Dolar/TL dün iç ve dış gelişmelerle 3.88'in üzerinde haftayı kapattı. Kurdaki yükseliş önümüzdeki günlerde ekonominin bir numaralı gündem maddesi olacak.

Detay
05

Dolar rekora koşuyor! 27 Ekim 2017 Dolar/TL ne kadar oldu?

Merkez’in faiz kararı sonrası dolar yine rekor kırdı. Dolar yüksek seyrini koruyarak haftalık kazanım kaydetmeye hazırlanırken, euro Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) tahvil alımlarının süresini uzatması ve 2018'de faiz artımı yapma ihtimalini azaltmasının ardından üç ayın dip seviyesine geriledi.Bu sabah saat 08:57'de 3.8125/3.8164 seviyesinde olan dolar/TL'de yükseliş trendi devam ediyor. Yaklaşık üç haftanın en yükseği olan 3.8430'a kadar yükseldikten sonra şuan ne durumda? İşte son rakamlar...

Detay
05

Euro 4,21 Lira ile Tarihi Rekoru Kırdı

Küresel piyasalar ve jeopolitik gelişmelerin etkisiyle euro/TL 4,21 lira ile tarihi rekorunu kırarken, dolar fiyatları 3.60 seviyesini zorluyor.

Detay
05

Allez Up !’ Schaerbeek’te Yılın Müzik festivali

~~Schaerbeek Belediyesi olarak bu yıl Fédération Wallonie-Bruxelles bayramı ve kutlamaları çerçevesinde yeni bir şenlik düzenliyoruz. Her yıl eylül ayında tekrarlanacak olan etkinlikle, Schaerbeeklileri Belediyemizin önündeki Place Colignon meydanında, orijinal ve alışılmadık bir etkinliğe davet ediyoruz.

Detay
05

Euro, 4,20 TL ile Tarihin En Yüksek Seviyesinde

Lira karşısındaki tırmanışını sürdüren euro, 4.2003 lirayla tarihin en yüksek seviyesine ulaştı.

Detay
05

450 ton altınımız niye İngiltere’de?

Nerden çıktı demeyin! Türkiye’nin 490 ton altını olduğu, ama bu altının sadece 40 tonunun Türkiye’nin hazinesinde, 450 ton altınının ise İngiltere merkez bankasında olduğu, bizzat maliye bakanı Şimşek tarafından açıklanmıştı.

Detay
05

Dolarda son durum, euro rekor kırdı

Fitch'in not kararı beklenirken dolar/TL 3.90'ı aştı. Euro 4.17 TL'nin üzerine çıkarak rekor kırdı.

Detay
05

İspanya Kralı: İstanbul’un acısı Madrid’in acısıdır

İspanya Kralı VI. Felipe ve eşi Kraliçe Letizia, Madrid’te başlayan FITUR Fuarı’nda Türkiye standını ziyaret etti. Kral Felipe, “İstanbul’un acısı Madrid’in acısıdır” diyerek terör olaylarından ötürü Türkiye’ye destek mesajı verdi.

Detay
05

BİLAL CHICKEN BV BRÜKSEL TEMSİLCİLİĞİ AÇILIŞINI YAPTI

20 milyon euroluk ciro sahibi, ‹Bilal Chicken BV› Hollanda merkezli bir şirket olup, Avrupa’nın değişik ülkelerine her gün tonlarca tavuk ürünleri ihraç etmekte. Şirket Belçika’daki müşterilerine daha seri şekilde ulaşabilmek için Brüksel Temsilciliğini oluşturdu.

Detay