05

Belçika Türk Dernkeleri Birliği Beringen’de Eğitici Personel arıyor.

Belçika Türk Dernekler Birliğinden gönderilen duyuruyu sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

İran’ın dini lideri Hamaney: Çocuğunuza Türkçe öğretin

~~İran dini lideri Ayetullah Hamaney, Azeri bir anneye çocuğuna Türkçe öğretmesini söyledi.

Detay
05

BRÜKSEL’DE FOTOĞRAF EĞİTİMİ VERECEKLER

~Topakev Media Kültür ve Folklor Derneği tarafından Brüksel’de fotoğraf dersleri verileceği açıklandı.

Detay
05

KISA BİYOGRAFİM VE 32 YILLIK BASIN SERÜVENİM

Ben şahsen, ülkemiz başta olmak üzere Belçika’da dahil 32 yıldır basın sektöründe hizmet vermeteyim. 1985 yılında Iğdır/Tuzluca’da Hürriyet Gazetesi muhabirliğiyle başlayan serüvenim, Tuzluca ilçemizde ‹Tuzluca’nın Sesi› adlı rotatif kurşun dizgi baskılı gazetemle devam etti.

Detay
05

CHP İLKELERİYLE GÜNDEMDE KALMALI... Celil GÜNDOĞDU

Gerçek demokrasilerde takdir halkındır. Adaylar projeleriyle veya ekipleriyle aday olurlar, kaç aday olursa olsun kongre üyeleri hizmet verebilecek kişileri yönetime getirir Sonuç ne olursa olsun kazanan da kaybedende partinin selameti ve ilkeleri için yoluna devam eder. Ben seçilmedim nasıl olsa seçilen işi götürsün demek kişilerin kendi ilkeleriyle çeliştiğinin göstergesi olur.

Detay
05

DÜŞÜNDÜREN ADAM BRÜKSEL´E GELİYOR.

~Türkiye’de kapalı gişe oynayan Lafını Esirgemeyenler isimli gösteri Brüksel’e geliyor.…

Detay
05

TÜRKÇEMİZİ YAŞATMA ADINA DERGİNİZE BEN DE ABONE OLMAK İSTİYORUM

Güzel TürkÇemizi yaşatma adına Avrupa'nın başikenti Brüksel'de yayınladığımız 'BELÇİKA AYDIN HABER' AYLIK Dergimize abone olmanızı rica ediyoruz.

Detay
05

AVRUPA'NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL'DEN DE 'YA HÜSEYİN!" SESLERİ YÜKSELİYOR

Hz. Muhammed’in torunu Hazreti Hüseyin ile 71 yareninin Kerbela'da şehit edilişinin 1378’nci yıl dönümü nedeniyle dünyanın her yerinde ehlibeyt dostlarınca anmamerasimleri yapılıyor. Bu anlamda Avrupa'nın Başkenti Brüksel'den de "Ya Hüseyiné sedaları yükseliyor..

Detay
05

İMAM HÜSEYİN’E AĞLAMAK, GÖZYAŞI DÖKMEK ZULME İSYANIN YANSIMASIDIR… Celil GÜNDOĞDU

~~İmam Hüseyin (as) kimdir? Ve İmam Hüseyin’in tarihi misyonu nedir? Neden İmam Hüseyin’e ağlıyor, göz yaşı döküp, matem tutup ve sine vuruyoruz?

Detay
05

E-Devlet ile alakalı görüş, öneri ve şikayetler nereden bildirilebilir?

E-Devlet ile alakalı görüş, öneri ve şikayetler nereden bildirilebilir? E-Devlet ile alakalı görüş, öneri ve şikayetler nereden bildirilebilir? Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, cevapla.tv'nin sorularını sizler için yanıtladı.

Detay
05

Hasene Derneği 40 bin Arakanlıya 90 ton gıda yardımında bulundu

~Hasene Derneği’nin mazlum Arakanlılar için başlattığı Acil Yardım Çağrısı devam ediyor.

Detay
05

Kürt Gruplarının Kerkük Oyunu

Kürt grupları Irak’tan ayrılmayı öngören bağımsızlık referandumuna 25 Eylül’de gitme kararı aldı. Başta Türkiye olmak üzere bölgedeki ülkeler de referanduma şiddetle karşı çıkıyor. Bölgenin diğer büyük oyuncularından İran ve Irak’ın komşusu Suriye de bölgeyi istikrarsızlaştıracağı için referanduma destek vermiyor. Batılı yetkililer de oylamanın bölgede istikrarsızlığa yol açmasından ve özellikle DEAŞ ile mücadeleyi sekteye uğratmasından kaygılı. Irak’ın kuzeyindeki bağımsızlık referandumuna şu an açık bir şekilde destekleyen tek ülke İsrail.

Detay
05

UNUTMAYINIZ YARIN ARABASIZ GÜN

Yarın Belçika'da arabasız gün unutmayın. şehir merkezlerine arabayla girmek yasak. Zorunlu araçlar için ise önceden aldıkları izin belgeleriyle araçlarını kullanabileceklerdir. Belçika'da her yıl eylül ayının ikinci pazar günü düzenlenen "Arabasız Gün" etkinliklerinin bu yıl da bu yıl da renkli geçmesi bekleniyor.

Detay
05

BTMB BAŞKANI DÖNMEZ´DEN BÜYÜKELÇİ OLCAY´A ZİYARET

~~Belçika Türkçe Medya Birliği Başkanı Hüseyin Dönmez TC Brüksel Büyükelçisi Mehmet Hakan Olcay’a bir nezaket ziyaretinde bulunarak BTMB’nin 2017-18 çalışma dönemi eğitim projeleri hakkında bilgi sundu.

Detay
05

BRÜKSEL EHLİBEYT CAMİİ AÇILIŞINDA BİRLİK VE BARIŞ MESAJLARI VERİLDİ

Detay