05

Çanakkale Savaşı'nda Vatan Uğruna Hayatını Esirgemeyen Atalarımız Yana Yana Yatıyor

Antalya Çanakkaleliler Derneği, kültür gezilerinin bir yenisine Çanakkale gezisini ekledi.

Detay
05

Ortaylı: FETÖ sapkın bir cemaat yapılanmasıdır

Prof. Dr. İlber Ortaylı, FETÖ yapılanmasının bir tarikat olmadığını, sapkın bir cemaat yapılanması olduğunu söyledi. Ortaylı, “FETÖ yapılanması meselâ bir tarikat değildir; tasavvufla da alâkaları yoktur. Bu bir cemaattir, bütün dinlerde bu tür sapkın cemaatler vardır” ifadelerini kullandı.

Detay
05

FETÖ Terör Örgütü Paneline Davet- 16 Temmuz, Salı- Saat 17.00-19.00

~~15 Temmuz Anma Etkinlikleri çerçevesinde, 16 Temmuz Salı günü saat 17:00-19:00 arasında, Brüksel’deki Press Club’da SETA ile işbirliği içerisinde ve Türkiye’den gazeteci/akademisyenlerin katılımıyla “Darbe Girişiminin 3. Yılında Fethullahçı Terör Örgütü’nü (FETÖ) Anlamak” konulu bir panel düzenlenecektir.

Detay
05

Meclis restoranına yüzde yüz zam… Bakın 1 tas çorbanın fiyatı ne oldu?

Türkiye’de en ucuz yemeğin yendiği TBMM Lokantası da enflasyona yenildi. Meclis Başkanlık Divanı, ‘girdi fiyatlarındaki artış’ nedeniyle yemek ücretlerini artırma kararı aldı. Gelecek ay yürürlüğe girmesi beklenen yeni fiyat tarifesinde yemek ücretlerinin yüzde 100 zamlanacağı öğrenildi. 1 lira olan çorbanın fiyatının 2 liraya çıkarılabileceği ancak 6 lira ile 12 lira arasında değişen etli yemeklerde artış oranının daha düşük olabileceği belirtildi.

Detay
05

MADIMAK'I UNUTMADIK ASLA UNUTMAYACAĞIZ...

Sivas 1993: Madımak Oteli’nde ne oldu? 2 Temmuz 1993'te Sivas'ta yaşamını yitirenler her yıl olduğu gibi bugün de Türkiye'nin farklı yerlerinde düzenlenen eylem ve etkinliklerle anılacak. Son yıllarda sosyal medya da anmalar için yoğun olarak kullanılıyor ve #unutMADIMAKlımda etiketi yaygın bir şekilde paylaşılıyor.

Detay
05

Ezici çoğunlukla tekrar seçilen Ekrem İmamoğlu: "Yaşasın cumhuriyet!"

Rakibi Binali Yıldırım'a 800 binin üstünde fark atarak ikinci kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, İl Seçim Kurulu'nda mazbatasını aldı. Mazbatasını alan İmamoğlu, Saraçhane'deki İBB Başkanlığı'na geldi. İmamoğlu buradan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan görevi devraldı. Ekrem İmamoğlu Saraçhane'de toplanan kalabalığa seslendi. İmamoğlu, "Demokrasiye sıkıntı vermek isteyen bir avuç insana millet öyle bir ders verdi ki, 'Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın demokrasi' dedi" ifadesini kullandı.

Detay
05

Yeni askerlik sistemi teklifi yasalaştı

Yeni askerlik sistemini düzenleyen Askeralma Kanunu Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı

Detay
05

IBB BAŞKANLIĞILINA SEÇİLEN EKREM İMAMLOĞLU'NUN ZAFERİNİ TÜRK BASINI NASIL GÖRDÜ?

Dün yapılan '23 Haziran 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının yenilenen seçiminde Millet ittifakı adayı Ekrem İmamoğlu adeta ezdi geçti. 31 mart seçimlerinde yaklaşık 14 bin oyla seçilmesine rağmen Yüksek Seçim Kurulu'nun tekrar seçim yapılması kararı ardından yenilenen seçimde İmamoğlu rakibi Cumhuriyet İttifakı adayına 806 bini aşkın fark atarak daha güçlü bir şekilde başkan oldu. Bu haberle ilgili gazete Türk Ulusal basınında bugün yayınlanan gazete başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

Son dakika… Seçim sonuçları… İmamoğlu 11 ilçeyi daha AKP’den aldı!

Detay
05

~~BEL-DOST GÖNÜLLÜLERİ BAYRAMLAŞMA YEMEĞİNDE BULUŞTU

Kısa adı BEL-DOST olan ‘Belçika - Türk Kıdemliler Dostluk Grubu’ Ramazan bayramı vesilesiyle Brüksel ‘Beyzade Restaurant’ta yemekli bir bayramlaşma programı düzenledi.

Detay
05

Vali Funda Kocabıyık, Yörük ve Türkmen derneklerinin yöneticilerini ağırladı

~~Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'da 12 ilde faaliyet gösteren 30 Yörük Türkmen derneğinin başkan ve temsilcileri, Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ı ziyaret etti.

Detay
05

İstanbul’un fethi nasıl gerçekleşti? İşte 29 Mayıs 1453’te yaşananlar

Çağ değiştiren, dünyanın en önemli olaylarından biri olan İstanbul'un fethinin 566. yılı kutlanıyor. İstanbul, 29 Mayıs 1453'te Osmanlı Devleti padişahı Fatih Sultan Mehmed tarafından fethedildi. Vatandaşlar bu önemli günün yıldönümünde İstanbul'un fethinin tarihini araştırmaya başladı. Peki 29 Mayıs 1453'te neler yaşandı? İstanbul nasıl fethedildi? İşte tarihi notlar...

Detay
05

İmamoğlu'na Cumhuriyet sevgisini İstiklal Savaşı Gazisi dedesi miras bıraktı

Çocukluğunda bile herkese güven veren bir tavrı vardı Arkadaşları, İstanbul’un son seçilmiş başkanı İmamoğlu’nu anlattı: Trabzon’da dünyaya gelen Ekrem İmamoğlu, üniversiteye kadar bu kentte okudu, çalıştı, yaşadı… Çocukluğunu bilenler, yetişkinliğine tanıklık edenler, “Hep açık sözlüydü, özgüveni yüksekti” diyor. Cumhuriyet sevgisini İstiklal Savaşı Gazisi dedesi miras bıraktı

Detay
05

Belçika - 2019 seçimlerinden çıkan ilk önemli sonuçlar / Zehra ÖZER

Belçika genelinde dün yapılan Federal Parlamento seçimlerinin en büyük galibi Așırı Irkçı ve Sağ Eğimli Vlaams Belang Partisi çıktı. İlk sonuçlara göre Flaman Milliyetçi N-VA Parti’si Belçika'nın birçok yerinde kayba uğrasa da, yeni hükümetin Flaman milliyetçiler tarafından kurulucağı, kaçınılmaz gibi görünüyor.

Detay
05

**** BELÇIKÀDA ÍLK SEÇÍM SONUÇLARI. ***** CEMAL KAPAKLIKAYA

Belçika’da Avrupa Parlamentosu seçimleriyle eş zamanlı gerçekleştirilen genel ve bölgesel seçimlerde ilk sonuçlara göre, Flaman bölgesinde ırkçı Flaman Menfaati (VB) oy oranını bir önceki seçime göre üçe katlarken, Valon ve Brüksel Başkent Bölgesi’nde ise Yeşillerin (Groen) oylarında artış gözlendi.

Detay