05

Çanakkale Zaferi mesajları ve sözleri: 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü kutlu olsun!

Çanakkale Zaferi mesajları ve sözleri: 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü kutlu olsun!

Detay
05

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü: İşte Mehmet Akif Ersoy hakkında merak edilenler…

İstiklal Marşı'nın kabülünün 98. yıldönümü yaklaştı. Mehmet Âkif Ersoy tarafından kaleme alınan bu eser, 12 Mart 1921'de Birinci TBMM tarafından “İstiklâl Marşı” olarak kabul edilmiştir. Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı'nı Anadolu'da Milli Mücadele devam ederken yazdı. Türk askerinin yürekliliği ve bağımsızlığa olan tutkusunu anlatan İstiklal Marşı, bugün 98 yaşında... İşte 10 kıtalık İstiklal Marşı sözleri ve Ersoy'un hayatına dair merak edilenler...

Detay
05

Hocalı katliamı nedir? Hocalı katliamı ne zaman oldu? Katliamın tanıkları o günleri anlattı

Karabağ Savaşı sırasında gerçekleşen Hocalı katliamı, Türkiye'nin dört bir yanında anılıyor. Sosyal medyanın da en çok konuşulan konularından biri olan Hocalı katliamının tarihi ve o dönemdeki yaşananlar araştırılıyor. Peki Hocalı katliamı ne zaman oldu, üzerinden kaç yıl geçti?

Detay
05

Yurt Dışındaki Vatandaşların İşlemleri Kolaylaşıyor

~~YTB Başkanı Eren, "Yurtdışındaki Vatandaşlarımıza Yönelik Kamu Hizmetlerinin Geliştirilmesi Projesi" ile yurt dışındaki vatandaşların, Türkiye'deki resmi işlerinin daha kolay hale getirilmesinin hedeflendiğini belirtti.

Detay
05

Yüksel Bulgaristan’a Ziyaret Gerçekleştirdi

Milletvekili Veli Yüksel Bulgaristan’ın Razgrad Valisi Günay Hüsmen’in daveti üzerine bölgede incelemelerde bulundu. Yüksel ve Hüsmen İsperih (Kemallar) kasabasında bölge halkı ile biraraya gelip vatandaşların sorunlarını dinlediler. Yüksel, işbirliği konusunda önemli adımların atılacağını aktardı.

Detay
05

Ozan Arif hayatını kaybetti

Ozan Arif tedavi gördüğü Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybetti.

Detay
05

Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ "FETÖ’nün Hedefi TSK’daki Alevilerdi"

~~Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, FETÖ’nün hedefinin milli orduyu yok etmek olduğunu söyledi. Başbuğ, “Alevilerin Türk Silahlı Kuvvetleri’nden temizlenmesine yönelik hedefin öncelikli olduğunu gördük” dedi.

Detay
05

KORKMAZER AİLESİNİN ACI GÜNÜ 'OKTAY KORKMAZER' YAŞAMINI YİTİRDİ

Aslen Emirdağ’lı. Belçika Brüksel'de ikamet eden, İşadamı ve Belçika Fenerbahçeliler Dernek başkanı Mahmut Korkmazer'in ağabeyisi, Nilay, Koray ve Işılay’ın babaları, İlkay Korkmazer'in eşi, (Kuzu Kazım) lakaplı Kazım Korkmazer oğlu, 1950 doğumlu 69 yaşındaki (Hacı Oktay) Oktay Korkmazer bugün hakkın rahmetine kavuştu.

Detay
05

Turkmenistan is preparing to hold the First Caspian Economic Forum

~~Turkmenistan has started the detailed preparation to the First Caspian Economic Forum to be held on the 12th of August 2019 in the National Tourist Zone “Avaza.” It is favorably symbolical that the date of this first in the history large Caspian forum coincides with the Day of the Caspian Sea.

Detay
05

İhlaszedeler Ankara’ya seslendi: Sesimizi duyup çare olsunlar

Kemal Özcan, ‘Faiz haramdır’ dedi ve 18 bin dolarını İhlas Finans’a yatırdı. 16 yıl boyunca geri alamadı, vefat etti. Şimdi kızı hak arıyor .

Detay
05

MESELA BEN / Ünal SARI

Belçika Türk Toplumu içerisinde yetişen Ses sanatçısı Ünal Sarı'nın yazdığı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz. Değerli sanatçı'nın makalelerini zaman zaman buradan sizlerle paylaşacağız. Sanatçı'nın ilk makalelerinden olan 'Ben Mesela' adlı makalesini sizlerin takdirine sunuyoruz.

Detay
05

CHP BB Uğur Mumcu’yu unutmadı

CHP Belçika Birliği, 26 yıl önce bir suikastle katledilen Araştırmacı-Gazeteci, Yazar Uğur Mumcu’yu 27 Ocak Pazar günü Brüksel’deki birlik lokalinde gerçekleştirdiği bir programla andı.

Detay
05

Ayşen Gruda'nın vefatı dostlarını yasa boğdu!

Bir süredir kanser tedavisi gören 74 yaşındaki usta sanatçı Ayşen Gruda yaşamını yitirdi. Yeşilçam'ın birçok filminde Şener Şen, Kemal Sunal ve İlyas Salman gibi önemli isimler ile rol alan Ayşen Gruda'dan acı haber geldi. Bir süredir ileri evre pankreas kanseri için özel bir hastanede tedavi gören Gruda yaşamını yitirdi. Ünlü sanatçı Ayşen Gruda'nın vefatı ünlü isimleri yasa boğdu. Ünlü oyuncunun dostları acılarını şu sözlerle dile getirdi.

Detay
05

~~BAKÜ ŞEHİTLERİNİN 29. YILDÖNÜMÜ BELÇİKA’DA DÜZENLENEN SERGİYLE ANILDI

20 Ocak 1990 Bakü şehitleri 29. Yıldönümünde Belçika’nın Ham şehrinde sergili bir anma töreni gerçekleştirildi. Belçika Azerbaycan Dostluk Cemiyeti Başkanı Ayhan Demirci’nin öncülüğünde gerçekleştirilen sergide Azerbaycanlı Ressam Ali Seiran İmamzade’nin yaptığı o gün ve Azerbaycan kültürüyle ilgili yağlı boya resimleri ilgiyle izlendi.

Detay
05

20 OCAK 1990 BAKÜ KATLİAMI BELÇİKA´DA RESİMLERLE YANSITILACAK.

~~Rus Ordusu Bağımsızlık isteyen Azerbaycan halkına karşı ’20 Ocak 1990 yılındaki Bakü'deki katliamı, Belçika’da yaşayan Azerbaycanlı ressam Ali Seyran İmanzade’nin ustaca tasarlanmış resimleri ile yansıtılacak.

Detay