05

DL CONSTRUCT ŞİRKET SAHİBİ İŞADAMI EFSUN ÇELİK’TEN İFTAR YEMEĞİ

Anvers’de alanında tek Türk işadamı olan ve Depolama Sistemleri kuran DL CONSTRUCT şirket sahibi işadamı Efsun Çelik ‘Wemmel’ de bulunan ‘Şehzade Restaurant’ta bir iftar programı düzenledi.

Detay
05

Samsun’da 19 Mayıs’ın 100’üncü yıl coşkusu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için silah arkadaşıyla birlikte Bandırma Vapuru'yla 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basmasının 100'üncü yıl dönümü, kentte görkemli törenlerle kutlanıyor. Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarıyla birlikte düzenlenen etkinliklere Samsunlular yoğun ilgi gösterdi. Kutlamalarda Atatürk ve silah arkadaşlarını temsilen Tütün İskelesi'nden karaya Türk bayrağı çıkarıldı.

Detay
05

AVRUPA’DA TÜRKÇENİN GELECEĞİ /Bahattin Gemici/Almanya

Avrupa’da 5 milyonu aşkın yurttaşımız yaşamaktadır; bunun 3 milyonu Almanya’dadır. İşsizlik, ırkçılık, Türk ve İslam düşmanlığı, çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimi en önemli sorunlarımız arasındadır.

Detay
05

Turkmen-Russian high-level negotiations were held in Ashgabat

~~On the 7th of May 2019, Turkmen-Russian high-level negotiations were held in Ashgabat. The delegation of the Russian Federation headed by Deputy Chairman of the Government, Head of State Administration K.A.Chuychenko arrived to the country to participate in the talks.

Detay
05

Bosna Hersek'te Kur'an-ı Kerim sergisi

Bosna Hersek'in Mostar şehrinde, "Kur'an-ı Kerim'le Kalbine Yazıyorum" konulu, el yazması ve altın işlemeli 114 Kur'an-ı Kerim'in yer aldığı sergi açıldı.

Detay
05

23 Nisan vesilesiyle Büyükelçi Sayın Levent Gümrükçü'nün Makamını TTK öğrencilerimizden Ela Şenyuva'ya devri

T.C. Brüksel Büyükelçilik makamından gönderilen haberi sizlerle paylaşıyoruz. Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile T.C. Brüksel Büyükelçisi Sayın Levent Gümrükçü Türkçe ve Türk Kültürü öğrencilerimizden Ela ŞENYUVA'yı makamında kabul etti.

Detay
05

CHP AB TEMSİLCİSİ KADER SEVİNÇ’TEN ‘CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA YAPILAN SALDIRIYA TEPKİ

~~Dün Ankara/Çubuk’ta bir şehit cenaze namazına katılan ‘CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik menfur saldırı büyük tepkilere neden olmuştu. Konu ile ilgili ‘CHP AB Temsilcisi Kader Sevinç’in gönderdiği tepki mesajını sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

WHO European High-Level Conference on Non-Communicable Diseases has started in Ashgabat

On the 9th of April 2019, the WHO European High-Level Conference on Non-Communicable Diseases “Meeting non-communicable disease targets to achieve the Sustainable Development Goals in Europe” has started in the “Yildiz” hotel of Ashgabat city.

Detay
05

Brüksel Flaman Barosu daha fazla yabancı uyruklu avukat görmek istiyor.

Brüksel Flaman Barosu inisiatifi doğrultusunda başlatılan ve Avukat Sevda KARSIKAYA tarafından koordine edilen "'proje DIApositief'in 29 Mart 2019 tarihinde resmi olarak tanıtımı yapıldı.

Detay
05

Brüksel Flaman Barosu daha fazla yabancı uyruklu avukat görmek istiyor.

Brüksel Flaman Barosu inisiatifi doğrultusunda başlatılan ve Avukat Sevda KARSIKAYA tarafından koordine edilen "'proje DIApositief'in 29 Mart 2019 tarihinde resmi olarak tanıtımı yapıldı.

Detay
05

BRÜKSEL TÜRK TOPLUMU KADİR İÇİN SEFERBER OLDU

Türkiye ve sosyal medya gündemine oturan ‘Kadir’in dramatik durumuna Belçika Türkleri kayıtsız kalmadı. Brüksel’de Düzenlenen Kermes’te Türk toplumu 15 bin Euro toplandı.

Detay
05

SAHİBİNDEN ACİLEN SATILIK HAZIR FIRIN

Her türlü ekmek çeşitleri, Sandwich, Boulangerie/Thé room

Detay
05

AYDEMİR MEZUN OLDUĞU BURSA ERKEK LİSESİ'Nİ ZİYARET ETTİ

~~BURSA Kitap Fuarı’na katılmak üzere Brüksel’den Bursa’ya giden gazeteci-yazar Fikret Aydemir mezun olduğu okulu Bursa Erkek Lisesi’ni ziyaret etti. Erkek Lisesi Müdür Başyardımcısı Ali Rıza Turhan ile görüşen Fikret Aydemir, “Hayata Dair Bi’kaç Satır” kitabını okulun kütüphanesine hediye etti.

Detay
05

Ekrem İmamoğlu, Yıldırım’ı bekledi gelmeyince ayrıldı

Zeynebiye Hareketi Gençlik Platformu'nun ev sahipliğinde Halkalı Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde Nevruz Şöleni gerçekleştirildi. Programın davetlileri arasında AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Binali Yıldırım ile CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu da vardı.

Detay
05

NEVRUZ (BAHAR) BAYRAMININ TARİHÇESİ 'BAHAR BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN'

~~Nevruz Bayramı ya da kısaca Nevruz (Azerice: Novruz, Farsça: نوروز - Noruz, Kazakça: Nawrız, Kırgızca: Nooruz, Kırım Tatarcası: Navrez, Kürtçe: Newroz, Özbekçe: Navro‘z, Türkmence: Nowruz); Afganlar, Anadolu Türkleri, Arnavutlar, Azeriler, Farslar, Gürcüler, Karakalpaklar, Kazaklar, Kırgızlar, Kürtler, Özbekler, Tacikler, Türkmenler ve Zazalar tarafından kutlanan geleneksel yeni yıl ya da doğanın uyanışı ve bahar bayramı.

Detay