05

SİNA PAMUKÇU'YLA SENDİKALI YILLAR /Eski Bir Dostla Tanışmak/ Kıvanç Eliaçık

Belçika Türk Toplumunun saygın şahsiyetlerinden olan sendikacı ve Emekçilerin gür sesi değerli şahsiyet Merhum Sina Pamuk'çu adına derlenen bu makaleyi O'nu anma adına sizlerle paylaşıyoruz. SİNA PAMUKÇU'YLA SENDİKALI YILLAR /Eski Bir Dostla Tanışmak/ Kıvanç Eliaçık. https://m.bianet.org/biamag/kultur/135118-eski-bir-dostla-tanismak.

Detay
05

Büyükelçi nedir, ne demektir, kimdir?

Büyükelçi nedir, ne demektir, kimdir, kime denir? Büyükelçiler ne iş yaparlar, görevleri yetkileri ve sorumlulukları nelerdir? Büyükelçi nasıl atanır, seçilir? Büyükelçi olmak istiyorum nasıl olurum? Büyükelçi nasıl olunur, olma şartları nelerdir, kimler olabilir? Haberimizde.

Detay
05

SAYIN OKURLARIMIZ 'ABONENİZİ YENİLEYİNİZ VE YENİ ABONE BULMAYA VE OLMAYA YARDIMCI OLUNUZ

~BELÇİKA'DA TÜRKÇE'NİN BAYRAKTARLIĞINI YAPAN 'BELÇİKA AYDIN HABER' DERGİMİZİN, ABONELERİNİN ABONELİKLERİNİ YENİLEMELERİNİ VE DERGİMİZE YENİ ABONE OLMAK İSTEYENLERİN ABONELİKLERİYLE DESTEK OLMALARINI SAYGIYLA BEKLİYORUZ.

Detay
05

Kerbela şehitleri anıldı

Kars'ta ve Iğdır'da, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'in torunu İmam Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilmesinin Hicri takvime göre 1380'inci yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi. Okunan mersiyelerde bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı. Siyah elbise giyen kadınlar, ellerinde dev zülfikarla yürüyüşe katıldı

Detay
05

Müslümanların dinmeyen ortak acısı: Kerbela

Son peygamber Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve ehlibeytten 72 kişinin şehit düştüğü "Kerbela olayı", İslam dünyasında asırlardır Müslümanların dinmeyen ortak acılarından biri olarak yer tutuyor.

Detay
05

CHP 96 yaşında

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 9 Eylül 1923'te siyasi faaliyetlerine başlayan CHP, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk siyasi partisi olarak 96 yıldır varlığını sürdürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, beraberindeki heyetle birlikte, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti.

Detay
05

Kerbela Katliamı nasıl gerçekleşti?

~~ Kerbela katliamının 1380. yıldönümünde İmam Hüseyin ve Kerbela Şehitleri yas merasimleriyle anılmakta.

Detay
05

Eğitim Müşaviri Doç Dr. Neslihan Karataş Durmuş: ‘Yeni Eğitim sezonunda tüm öğretmen ve öğrencilere başarılar diliyoruz’

Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği uzun zamandan beri vekaleten yönetilmekteydi. Geçtiğimiz günlerde Doç. Dr. Neslihan Karataş Durmuş Eğitim müşavirliğine asaleten atanarak, görevine başladı.

Detay
05

ÇOCUKLARIMIZIN BAŞARILI OLMALARI İÇİN NELER YAPMALIYIZ?.. Bahattin GEMİCİ/Eğitimci- Yazar

Her anne-baba çocuğuna iyi bir gelecek hazırlamak için çaba gösterir; türlü zorluklara katlanır, onların geleceğini güvence altına almak için ev yaptırır, tarla, dükkân satın alır. Anne-babalar bu işlerle uğraşırken genellikle çocuklarını ihmal eder; çocuklarının okuluyla, dersleriyle ilgilenmezler.

Detay
05

Sivas Kongresi 100 yaşında! Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Sivas Kongresi’nin önemi…

Atatürk'ün 100 yıl önce Sivas Kongresi'nde temellerini attığı Türkiye Cumhuriyeti bugünlere ulaştı. O gün Sivas'ta hocasıyla, öğretmeniyle, doktoruyla, mühendisiyle, çiftçisiyle, esnafıyla, askeriyle bir ulus nasıl Mustafa Kemal'in arkasında durduysa, bundan böyle de 81 milyon vatan evladı Büyük Önderi'nin izinden gidecek ve Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza taşıyacak.

Detay
05

OKULLAR AÇILIYOR. TÜM ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLİYORUZ

Yıllardır tanınmış marka kırtasiye ürünleri ve okul çantalarını en ekonomik fiyata pazarlaması ile tanınan STAR Discount ucuzluk mağazaları 2019-2020 Eğitim sezonuna hazır olduğunu açıkladı.

Detay
05

Dünya Barış Günü nedir? İlk ne zaman kutlandı?

Bugün 1 Eylül Dünya Barış Günü. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ortaya koyduğu “Yurtta barış, dünyada barış” ilkesi geçen zaman içinde daha çok önem kazandı.

Detay