05

​TÜM AKUT GÖNÜLLÜLERİ NÖBETTE ‘’17 AĞUSTOS’U ASLA UNUTMAYACAĞIZ! O GÜN GELECEĞİ DE KURTARDIK!’’

~~Ülkemize ‘’arama-kurtarma’’ konusunda verdiği gönüllü hizmetlerle tanınan AKUT, 16 Ağustos Perşembe’yi 17 Ağustos’a bağlayan gece gerçekleştireceği etkinlikle hem de konuşmacıların ve depremde kurtarılan afetzedelerin konuşmalarıyla Büyük Marmara Depremi’ni anacak, böylesine büyük afetler karşısında neler yapılması gerektiğine bir kez daha vurgu yapacak.

Detay
05

TÜRKİYE’DEKİ EVLERDE ORTALAMA 179 KİTAP BULUNUYOR

~Kitap sayılarını konu alan son veriler incelendiğinde, Türkiye’de en üst sosyoekonomik dilimde yer alan hanelerde ortalama 179 kitabın yer aldığı belirlendi.

Detay
05

AKUT Vakfı Başkanı Nasuh Mahruki Atatürkçü Düşünce Derneği’nde Genel Başkan Yardımcısı Oldu

AKUT Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nasuh Mahruki, yaşamını vakfettiği sosyal sorumluluk çalışmalarına bir yenisini daha ekledi ve ADD Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Detay
05

Çavuşoğlu büyükelçilerle Anıtkabir'i ziyaret etti

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 10. Büyükelçiler Konferansı'na katılan büyükelçilerle Anıtkabir'i ziyaret etti.

Detay
05

Emirdağ ve Belçika Heyetinden Çoban'a Ziyaret

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Belçika-Schaerbeek Belediyesi Başkan Yardımcıları; Sait Köse ve Sadık Köksal ile beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Detay
05

Haydar Baş'tan flaş cevap! 'Haberlerin tamamı yalan ve iftira'

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, bazı internet sitelerinde haber konusu edilen Mustafa Eraslan ile arasındaki hukuki ihtilafta adaletin mutlaka yerini bulacağına işaret ederek, "Zaten Mustafa Eraslan'ın ortaya koyduklarının tamamı yalandır ve iftiradır" dedi

Detay
05

STAR DİSCOUNT 2018-2019 EĞİTİM SEZONU İÇİN KIRTASİYE VE OKUL ÜRÜNLERİ, HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

STAR Discount Brüksel’in Schaerbeek , Jette ve Anderlecht semtlerindeki 3 mağazası ile 2018-2019 Eğitim – Öğretim yılına hazır olduğunu duyurdu.

Detay
05

Elektrik ve doğalgaza büyük zam! Elektrik ve doğalgaz fiyatları 1 Ağustos'ta geçerli olmak üzere yüzde 9 arttı

Elektriğe bugünden itibaren geçerli olmak üzere meskenlerde yüzde 9, sanayi ve ticarethanelerde yüzde 14 zam geldi.

Detay
05

ÜLKEMİZDE GAZETE VE DERGİ SAYILARI HER GEÇEN GÜN AZALIYOR

~~GAZETE VE DERGİ SAYILARI HER GEÇEN GÜN AZALIYOR Gazete ve dergi sayıları her geçen gün düşüş gösterirken, geçen yıl 2016 yılına oranla yüzde 2,3 azalarak 6 bin 124’e düştüğü saptandı. Gazetelerinyüzde 88,3’ü siyasi/haber/güncel, yüzde 2’si sektörel/mesleki, yüzde 1,9’u ise yerel yönetim içerikli yayınlar yaptı.

Detay
05

Bedelli askerlik hakkında merak edilen sorular… İşte bedelli askerliğin cevapsız soruları!

Bedelli askerlik Türkiye gündeminin ilk sıralarından düşmüyor. Bedelli askerlik tasarısını içeren torba yasa TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi ve yasa haline geldi. Ana hatları belli olan bedelli askerlik konusunda cevap bekleyen birçok soru bulunuyor. İşte bedelli askerliğin cevapsız soruları...

Detay
05

Hadise’nin annesinden kötü haber: İntihar girişiminde bulunduğu iddia ediliyor

Şarkıcı Hadise'nin annesinin intihar girişiminde bulunduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü. İddiayı Sabah Gazetesi duyurdu.

Detay
05

BÜYÜKELÇİ GÜMRÜKÇÜ: 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNDEN 2 YIL SONRA: DAHA SAĞLIKLI BİR ANLAYIŞ İHTİYACI

Büyükelçi Levent Gümrükçü’nün Le Vif dergisinin internet sitesinde 15 Temmuz günü yayınlanan « 15 Temmuz Darbe Girişiminden İki Yıl Sonra : Daha Sağlıklı Bir Anlayış İhtiyacı » başlıklı makalesinin Türkçe tercümesi ekte sunulmaktadır. Saygılarımızla, T.C. Brüksel Büyükelçiliği

Detay
05

Bedelli askerlik düzenlemesi kabul edildi!

Bedelli düzenlemesinin de olduğu "torba teklif" komisyondan geçti. Bedelli askerlik düzenlemesinde yurt dışında yaşayan vatandaşların 2 bin euro karşılığında bedelli askerlik yapmasını içeren madde komisyonda kabul edildi. Düzenlemeyle temel hizmet süresi de 21 güne indirilirken yaş sınırı 25, bedeli ise 15 bin TL oldu. Bedelli askerlikten, 31 Aralık 1993 tarihi de dahil, bu tarihten önce doğanlar yararlanabilecek. AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, askerlere gündüzleri askeri, akşamları ise teorik eğitim verileceğini söyledi.

Detay
05

BELÇİKA KRAL VE KRALİÇESİ ULUSAL BAYRAM’DA HALKLA BULUŞTU

Belçika'nın kuruluşunun 187. yıl dönümünü etkinlikleri kapsamında her yıl 21 Temmuz'da kutlanan Belçika Milli Günü dolayısıyla, Brüksel'deki Saint-Michel ve Saint-Gudule Katedrali'nde Belçika Kralı Philippe (sağ 3), Prenses Mathilde (sol 3) ve çok sayıda davetlinin katılımıyla tören düzenlendi.

Detay
05

“Dövizle askerlikte 38 yaş sınırı kaldırılacak!”

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, ”Dövizle askerlik konusunda yeni bir düzenleme Meclise sunulmuştur. Bu düzenleme 38 yaş sınırının kaldırılmasını, bedelin 2000 Avro olmasını ve uzaktan eğitimi kapsamaktadır. Böylelikle 24 Haziran seçimlerinde verdiğimiz sözlerden birini daha uygulamaya geçiriyoruz.” dedi. Yeneroğlu ayrıca şunları kaydetti:

Detay