05

Önce Çocuklar İyileşsin, Kamu Spotu Talebimiz Hakkında

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı olarak kurulduğumuz günden bu yana lösemi tanısı almış çocuklarımızın ve ailelerinin yanlarında olmaya onları kanser ile olan savaşlarında yalnız bırakmamaya çalışıyoruz. Hiç kuşkusuz ki bu zorlu yolda en büyük desteği siz değerli gönül dostlarımızdan alıyoruz.

Detay
05

March 31 - Day of Genocide of Azerbaijanis.

March 31 - Day of Genocide of Azerbaijanis. Adil ALIYEV, Deputy Chairman of Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan.

Detay
05

Z kuşağından iktidara Atatürk ve andımız tepkisi

Yıllardır hükümet ve muhalefet arasında tartışmalara neden olan andımızın okullardan kaldırılma kararının ardından yeni bir tartışma daha alevlendi. Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk'ün duyurduğu Atatürk ilkelerinin askerlerin kurs yönergesinden çıkarılma kararı tartışılırken, SÖZCÜ vatandaşlara düşüncelerini sordu.

Detay
05

DEDELERİMİZİN; GEÇMİŞLERİ, MÜCADELELERİ, MEKANLARI VE MAKAMLARI BİRDİR

~Çanakkale’de Dedeleri Şehit Olan Uluslararası Öğrencilerden Anma Programı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) Türkiye Bursları programı ile ülkemizde eğitim alan uluslararası öğrenciler, Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde “Uluslararası Öğrencilerin Gözünden Çanakkale” programı düzenledi.

Detay
05

Tarihin akışını değiştiren BÜYÜK DESTAN

Tarih: 18 Mart 1915. Mehmetçik, düşman donanmasını bozguna uğrattı. Atatürk ve askerleri tarihe altın harflerle geçen zafere imza attı. Tüm dünyaya haykırdı: ÇANAKKALE GEÇİLMEZ!

Detay
05

Milli şair Mehmet Akif Ersoy kabri başında anıldı

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy, vefatının 100'üncü yıl dönümünde Edirnekapı Mezarlığı'ndaki kabri başında dualarla anıldı

Detay
05

ZOR ZAMANLARI KOLAY AŞMANIN YOLU BİRLİK VE DAYANIŞMADAN GEÇER. Hüseyin Dönmez

Hayat o kadar hızlı bir değişim içerisinde akıp gidiyor ki, insanoğlu birçok konuda artık çaresiz akıbetini bekler durumda.

Detay
05

~PANDEMİ SONRASI DÜNYA... Ayşe Yiğit

Bütün dünya pandemiden dolayı zor günler yaşamakta. Her ülke Koronavirüse yönelik tedbir ve tedavi yöntemleri konuşulurken diğer taraftan da bu salgının siyasî, ekonomik, ve sosyolojik değişikler yapacağı kaçınılmaz.

Detay
05

14 ŞUBAT 'SEVGİLİLER GÜNÜ'NÜZ KUTLU OLSUN....

Kalplerimize Sevgi nimetini yerleştiren Yüce Rabbimize şükür ederek, 'Sevgililer Günü'nüzü en içten dileklerimizle tebrik ediyoruz...

Detay
05

GARGARA’NIN GÜNEŞLİ GÜNLERİ /Zana Eminli Acar

~~Güzel bir gün, güneşli.. Aralık’ta bile sımsıcak, her şeyi başarabilecek motivasyonunun en önemli ihtiyaçlarından biri..

Detay
05

Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü: Nasıl ortaya çıktı?

Çalışan gazeteciler günü, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 1961’den beri 10 Ocak günü düzenleniyor. Türk basın tarihine ‘Dokuz patron olayı’ olarak geçen ve gazetecilerin haklarının ilk kez yasal güvence altına alındığı 10 Ocak 1961 tarihi önem taşıyor.

Detay
05

T.C. BRÜKSEL BÜYÜKELÇİSİNDEN BASIN MENSUPLARINA YILBAŞI TEBRİĞİ

T.C. Brüksel Büyükelçisi Sayın Dr. Hasan ULUSOY basın mensuplarına yönelik Yılbaşı tebriği göndererek, Basın Camiasının Yeni Yılını tebrik etti.

Detay
05

~~Işıkçılardan Peygamberin torunlarını katledenlere övgü

Işıkçılar Cemaati’nin yayın organı Türkiye gazetesinin yazarı Ekrem Buğra Ekinci, bugünkü köşesinde Emevilere övgüler dizerken, İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in ailesini katleden ve tarihe “Kerbela Olayı” olarak geçen katliamdan sorumlu Emevi lideri Yezid’i aklamaya çalıştı.

Detay
05

~~Sarıkamış’ta ne oldu? 22 Aralık 1914 Sarıkamış harekatı nedir? Sarıkamış şehit sayısı kaç?

Sarıkamış harekatı nedir? 22 Aralık 1914’te düzenlenen Sarıkamış hareketi Türk tarihine damga vuran olaylardan birisidir. Sarıkamış’ta ne oldu sorusuna arama motorlarında yanıt aranıyor. Sarıkamış şehit sayısı kaç sorusu da sık sık gündeme gelen konulardan birisi oluyor. Kars’ın Sarıkamış bölgesinde gerçekleştirilen harekatında Osmanlı ve Rus askerleri karşı karşıya gelmişti.

Detay
05

AYDIN AİLESİNİN ACI GÜNÜ

BELÇİKA TÜRK TOPLUMUNUN İLK GELENLERINDEN SAYGIN ŞAHSİYET, TUNCELİ EŞRAFINDAN, BELÇİKA AYDIN VAKFI BAŞKANI SAYIN ZERRIN AYDIN VE İLHAMİ NAKI, VELI TAKİ, ZEYNEL AYDIN'IN BABALARI 'ISMAIL AYDIN' HAKKIN RAHMETINE KAVUŞTU .

Detay