05

SİYASETİN ‘EVRAS YASASIYLA İNANÇ, DÜŞÜNCE VE BİLME KARŞI DAYATMASI ASLA KABUL EDİLEMEZ. Celil GÜNDOĞDU

Belçika Valonya-Brüksel Federasyon’da okulları için kısa adı EVRAS olan ‘İlişkisel, Duygusal ve Cinsel Yaşam Eğitimi’ rehberine ilişkin dayatmaya yönelik yasanın kabul edilmesi, büyük tepkilere neden olmakta.

Detay
05

Mevlid Kandiliniz mübarek olsun...

Mevlid-i Nebi, Kâinatın Efendisi, İki Cihan Serveri, insanlığın en azizi olan Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa’nın (S.A.V.) dünyayı teşrif ettiği o mübarek gün, insanlık için bir milat oldu.

Detay
05

KERBELA ERBAİN ZİYARETİMİZDEN NOTLAR… (1) Celil GÜNDOĞDU

Alemlere rahmet olarak gönderilen İslam Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s)’ın sevgili torunu, İlim kapısı İmam Ali (as), Cennet kadınlarının hanımefendisi Hz. Fatıma (s.a)’ın sevgili evlatları Cennet gençlerinin efendisi İmam Hüseyin (a.s) ve Kerbela şehitleri bizler için çok önemli şahsiyetlerdir.

Detay
05

KERBELA’DA DÜZENLENEN 22 MİLYONLUK ‘ERBAİN YÜRÜYÜŞÜ VE KONFERANSI’NDAN DÖNDÜK, İKİ HAFTA SONRA TEKRAR BİRLİKTEYİZ… İZLENİMLERİMİZİ PAYLAŞACAĞIZ. Celil Gündoğdu

Alemlere rahmet olarak gönderilen İslam Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.a)’ın sevgili torunu, İmam Ali (as) ve Hz. Fatıma (s.a) evladı Kerbela Kahramanı İmam Hüseyin (as)’ın ve Kerbela Şehitleri’nin şehadetlerinin kırkıncı günü nedeniyle düzenlenen, 23 Milyona yakın Ehlibeyt dostu ve İmam Hüseyin sevdalısı katıldığı bu yılki Erbain yürüyüşüne bizlerde şahit olduk.

Detay
05

Abdullah Eren YTB Başkanlığına yeniden atandı

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Abdullah Eren Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’na (YTB) yeniden atandı.

Detay
05

1973 Biltmore Oteli Cinayeti adlı yapım

Türkiye Radyo Televizyon (TRT) Kurumu'nun geçtiğimiz Mayıs ayında faaliyete geçen yeni dijital platformu "Tabii"nin izleyiciyle buluşturduğu ilk projelerden biri, Los Angeles Başkonsolosumuz Mehmet Baydar ve Konsolosumuz Bahadır Demir’in 1973 yılında şehit edilmesi ve sonrasında yaşananların ayrıntılarıyla ele alındığı belgesel drama türündeki 6 bölümlük "1973 Biltmore Oteli Cinayeti" adlı yapım olmuştur.

Detay
05

SEKALEYN'E UZANAN ELLER KIRILSIN... / Celil Gündoğdu

Hak-Batıl cephesindeki zihniyet hep aynı. Tavafukka bakar mısınız? Allah"in iki değerlisi ve Resulullah ( s.a.a) ümmetine emanet ettiği Sekaleyn yani Kuran ve Ehlibeyt"e saldırılar, Muharrem ayında da devam etti.

Detay
05

Madımak Katliamı 30. yılı: Madımak Oteli'nde hayatını kaybedenler anılıyor

Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te Madımak Oteli'nde yaşanan katliamın üzerinden 30 yıl geçti. Katliamda yaşamını yitiren Türkiye'nin önde gelen aydın ve sanatçılarının da aralarında bulunduğu 35 kişi, Sivas başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanında anılacak.

Detay
05

Balkanlar'daki Türk Edebiyatının "Yeni Evi" Bağlar'ın 3. Sayısı Çıktı!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) himayesinde yayımlanan ve Balkanlar'daki Türk edebiyatının önemli mecralarından biri olmaya aday Bağlar dergisi, üçüncü sayısıyla okurlarıyla buluştu. İlk sayısında Balkanlar'daki Türk edebiyatını ele alan, ikinci sayısında "Çizgiler, Sınırlar, İzler" dosyasıyla okuruyla buluşan Bağlar üçüncü sayısında ise insanın mekânla kurduğu ilişkinin en temel ürünü olan "ev"i inceliyor.

Detay
05

On yüz bin baloncuk mu? 20 ışık yılı uzaklık mı? :)) Dööönnnn evladımmm döönnn:)

Yaşıtlarım hemen anımsadılar.. Zamanında daha doğrusu "bizim zamanımızda" bir gazoz reklamı vardı gazlı içeceğin tanıtımını yaparken tatlı minik bir kız tüm şirinliğiyle asitli içecek talebini halka adeta pompalamıştı.

Detay
05

Brüksel'de de Görev Yapan Emekli Büyükelçi Fuat Tanlay Vefat Etti...

Brüksel'de de görev yapan ve İstanbul'da yaşayan, Hariciyemizin renkli simalarından olan Emekli Büyükelçi Fuat Tanlay 2 Haziran 2023 günü vefat etti. Merhumun cenazesi aynı gün Pendik Şeyhli mezarlığında defnedildi. Merhuma Yüce Allah'tan rahmet, Tanlay ailesi başta olmak üzere, Dışişleri Bakanlığımız camiasına da Başsağlığı diliyoruz.

Detay
05

ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN...

AYAKLARI ALTINDA CENNET OLAN TÜM ANNELERİN, ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN...

Detay
05

Kadir Geceniz Mübarek Olsun...

KADİR GECESİ İLE İLGİLİ AYET VE HADİSLER | İslam alemi için en önemli günlerden birisi olan Kadir Gecesi, inanışa göre Kur'an-ı Kerim'in Hz. Muhammed'e indirilmeye başlandığı zamandır. Bin aydan daha hayırlı olan bu mübarek gün, Müslümanlar için tövbe etmek, namaz kılmak, iyilik ve yardımseverlikte bulunmak Kur'an okumak gibi eylemlerle taçlandırılır. Peki Kadir Gecesi Kuran'da hangi ayette, surede geçiyor? İşte Kadir Gecesi ayet ve hadisleri...

Detay
05

Amerikalı ünlü tarihçi Prof. Dr. Justin Atatürk'ün kurtuluş mücadelesi olmasaydı Türklere ne olacağını anlattı

Yeniçağ yazarı Naim Babüroğlu, ABD'li ünlü tarihçi Justin McCarthy'in Mustafa Kemal Atatürk için söylediği sözleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Detay
05

Tüm Avukatlarımızın günü kutlu olsun. 5 Nisan Avukatlar Günü nasıl ilan edildi?

Her yıl 5 Nisan Avukatlar Günü olarak kutlanır. Peki, Avukatlar günü nasıl ilan edildi?

Detay