05

~~Irak Türkleri Türk Dünyası Sivil Toplum Buluşması’nda Güçlü Bir Şekilde Temsil Edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından, Topkapı Kültür Parkı’ndaki Türk Dünyası Mahallesi’nde gerçekleştirilen Türk Dünyası Sivil Toplum Buluşması’na, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu, Kültür A.Ş. Genel Müdürü Serdal Taşkın ve Türk dünyasının STK temsilcileri katıldı.

Detay
05

ÜLKEMİZDE BUGÜN '10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ' KUTLU OLSUN

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ' TÜM GAZETECİ MESLEKDAŞLARIMIZA KUTLU OLSUN. Çalışan Gazeteciler Günü, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 1961’den beri 10 Ocak günü düzenlenen Türkiye’ye özgü bir kutlama günüdür.

Detay
05

ATTIKLARI FETÖ İFTİRA ÇAMURU YAKALARINA YAPIŞTI. BTMB'Nİ KARALAMAYA ÇALIŞANLARA ADALET TOKADI

Belçika Türk Toplumuna Türkçe basın hizmeti veren vatansever gazetecilerin biraraya gelerek oluşturdukları kısa adı BTMB olan 'Belçika Türkçe Medya Birliği Başkanı Hüseyin Dönmez ve diğer üyeleri 'FETÖ'cü diye Türkiye adliye makamlarına jurnalleyen AKTiF TV sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Suat Bezeng ve 'Yeni Haber Hazetesi Genel Yayın Yönetmeni gazeteci Yusuf Çınal'ın iftiralarına Cumhuriyet Savcılığı ve Türkiye Adli makamlarından tokat gibi cevap geldi.

Detay
05

BELÇİKA AYDIN HABER OLARAK TÜM OKURLARIMIZIN 'YENİ YILINI TEBRİK EDİYORUZ'

BELÇİKA AYDIN HABER OLARAK TÜM OKURLARIMIZIN 'YENİ YILINI TEBRİK EDİYORUZ'

Detay
05

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100. yılı kutlandı!

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 100'üncü yıl dönümü nedeniyle Gölbaşı ilçesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında, 2 bin 500 kişi oyun havası oynadı.

Detay
05

BELÇİKA AYDIN VAKFI BAŞKAN ZERRİN AYDIN’IN ACI GÜNÜ

Belçika Aydın Vakfı Başkanı Zerrin Aydın'ın amcası, İsmail Aydın'ın abisi olan Baki Aydın yaşadığı Gemlik'te Hakk'ın rahmetine kavuştu. Tunceli ahalisinin saygın şahsiyetlerinden olan Kuran ve Ehlibeyt sevdalısı olan Baki Aydın'ın memleketi Tunceli'de defnedileceği bildirildi.

Detay
05

Bağlama Ustası Sanatçı Bekir Şahbaz Gent›te Anıldı

Belçika Türk toplumunun duayen sanatçılarından olan, multi kültürel anlayışı ile Belçika Türk toplumu ve Belçika’da yaşayan düğer topluluklar arasında sevilen Bağlama'da Halk Sanatçısı ‘Bekir Şahbaz' vefatının birinci yıldönümünde dostları, ailesi ve sevenlerince anıldı.

Detay
05

'24 Kasım Öğretmenler Günü' Kutlu Olsun

'24 Kasım Öğretmenler Günü' Kutlu Olsun. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedir? İşte tarihi bilgiler ışığında bu özel günün anlamı...

Detay
05

AZERİ PROFESÖR: "HAYDAR HOCA 4 BÜYÜK DEVRİM YAPTI"

Azerbaycan İktisat Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruşen Guliyev, İstanbul’da düzenlenen sosyal medya programındaki konuşmasında, Haydar Baş Hoca’nın yazdığı Milli Ekonomi Modeli, Sosyal Devlet, Hoş Geldin Atatürk ve Ehl-i Beyt Külliyatı'nın farklı devrimlere imza atan eserler olduğuna dikkatleri çekti

Detay
05

Yurtdışı borçlanma yapanların aylığı iptal ediliyor

Avrupalı Türklerin ağırlıklı olarak ülkemize gelip SSK üzerinden borçlanabilmeleri için tek çıkış yolu 08.05.2008 günü sonrası sigortalı bir işyerinde çalışmaktan geçmekte idi. İşte bu konuda devlet 28 Kasım 2013 gün ve 39 nolu Genelge ile sözleşmeli ülkede sigorta primi ödeniyor olsa dahi ülkemizde aynı anda sigortalı çalışma hususunda da kolaylık da sağlamıştı.

Detay
05

~~PEYGAMBERİMİZ HZ. MUHAMMED (SAV) KONFERANS VE İLAHİLERLE ANILDI

İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav)’ın kutlu viladetleri nedeniyle, her yıl düzenlenen Mevlid-i Nebi programının bu yıl ki ana teması ‘Peygamberimiz ve Aile’ oldu.

Detay
05

IHH AFRİKALI MAZLUMLAR İÇİN KAHVALTI DÜZENLİYOR

HAYDİ DOSTLAR YARDIM VE HAYIR'DA BULUŞALIM!. HEM KAHVALTI YAPIN HEM ONLARIN DAHA İYİ GÖRMESİNİ SAĞLAYIN

Detay
05

BELÇİKA FEDERAL ESKİ MİLLETVEKİLİ VELİ YÜKSEL DERGİMİZİ ZİYARET ETTİ

Belçika Federal Eski Milletvekili Veli Yüksel 'Belçika Aydın Haber' dergi merkezimizi ziyaret ederek, Genel Yayın Yönetmenimiz Celil Gündoğdu'ya bazı açıklamalarda bulunarak, 'Her zaman 'Belçika Aydın Haber'in yanında olduğunu ve yayınlarına kesinlikle devam etmesi gerektiğini" düşündüğünü ifade etti.

Detay
05

Yeneroğlu: “Hükümlü ve tutukluların, insan onuruna yaraşır şekilde yaşamaları sağlanmalıdır!”

İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları Komisyonu Hükümlü ve Tutuklu Haklarını İnceleme Alt Komisyonu’nun Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile Silivri Ceza İnfaz Kurumları İnceleme Raporlarına ilişkin olarak, “Bir ülkenin hükümlülerin ve tutukluların özgürlüklerine gösterdiği ehemmiyet, o toplumun ne ölçüde insan haklarını temel aldığının önemli bir göstergesidir.” sözleriyle dikkat çekti. Yeneroğlu açıklamasında şunları kaydetti:

Detay
05

Mümtaz Soysal hayatını kaybetti

Eski Dışişleri Bakanı ve akademi dünyasının önemli isimlerinden Prof. Dr. Mümtaz Soysal 90 yaşında hayatını kaybetti. Uluslararası Af Örgütü’nün Türkiye’den seçilen ilk ve son genel sekreteri olan Soysal, uzun süredir İstanbul’da alzheimer tedavisi görüyordu.

Detay