05

Prof. Dr. Haydar BAŞ: "Hz. Peygamber (s.a.v.) ve Ehl-i Beyt'i sevilmiş ve seçilmiştir."

~İdrak edeceğimiz gece Regaib Kandili'dir. Bu kandil Sevgili Peygamberimizin (s.a.v.), ana rahmine düştüğü gece olarak kabul edilmektedir. Regaib, ihsan ve bol lütuf mânâlarına gelmektedir.

Detay
05

Bugün Regaip kandili. Kandiliniz mübarek olsun

~İslam alemi bir kandil gününe daha erişti. Mübarek Regaip Kandili gününde sevdiklerinin kandilini kutlamak isteyen vatandaşlar kandil mesajlarını araştırıyor, ayrıca birçok inanan kandil günü hangi ibadetleri gerçekleştirmesi gerektirdiğini araştırıyor. Kandil mesajları, kandil günlerinin gelenekselleşmiş bir parçası haline gelmiş durumda, işte senenin ilk kandil gününe özel kandil mesajları ve nasıl ibadet edileceğine dair öneriler…

Detay
05

Afrin’deki askerlerimizden Mustafa Kemal pozu

Mehmetçik Afrin'de "şehitler tepesi" adını verdiği yerde, Trablusgarp savaşı için gönüllü giden Atatürk ve silah arkadaşlarının o pozunu canlandırdı.

Detay
05

PROF. AKGÜNDÜZ ERDOĞAN'A HADDİNİ AŞAN SÖZLER SARFETTİ...

Haddinizi aşmayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Şimdi bir çok hocaefendi beni tefe koyup çalacak o ayrı mesele” sözlerinin ardından ilk tepki geldi.

Detay
05

“Ana-Dil Türkçe Eğitim Portalı” Bilgisi

ANA – DİL Türkçe programının amacı, sizlere Türkçeyi öğretmek ve Türkçeyi bir iletişim dili olarak iş, eğitim ve günlük yaşamınızda kullanabilecek düzeye erişmenizi sağlamaktır.

Detay
05

Oğlunun tabutunu omuzlayan şehit babası KHK ile işten atılmış

Afrin şehidi oğlu Abdullah Taha Koç’un tabutunu iki eliyle omuzlayan baba Ahmet Koç’un 2016’da çıkarılan KHK ile Konya Büyükşehir Belediyesi’nden ihraç edildiği ortaya çıktı.

Detay
05

HZ. ALİ ATADIĞI MISIR VALİSİNE HANGİ UYARILARDA BULUNMUŞTU

Müslüman siyasetçilerin devlet yönetimi ve halkla ilişkisi nasıl olmalıdır? Kabul edilen dini yorumu, yanıta yön tayin eden ilişkiler ağını ve sahip olunan iktidar zihniyetini göz önünde bulundurduğumuzda, soruya verilecek yanıtların da değişebileceğini rahatlıkla görebiliriz.[1] Nitekim egemen din yorumu da, içinde bulunduğu iktidar ağının çıkarlarını göz önünde bulundurarak, yaşanılan tarihin bütününü

Detay
05

Herkesçe Bilinmesi Gereken 20 Özelliğiyle Waterloo Savaşı

Üzerinden 203 yıl geçmiş olmasına rağmen günümüzü hala etkileyen, kendinden sonra gelecek her tarihi olayın bir şekilde belkemiği sayılan, Avrupa tarihinin tam anlamıyla mihenk taşı olmuş bu 6 saatlik savaşta neler oldu neler bitti, bir göz atmadan gitmeyin. 18 Haziran 1815 tarihinde gerçekleşen ve Fransa İmparatoru Napoleon'un son savaşı olan Waterloo'yu 203. yılında anmadan geçmeyelim.

Detay
05

ÜNLÜ SANATÇI NURAY HAFİFTAŞ YAŞAMINI KAYBETTİ

Türk halk müziğinin yeşil gözlü kraliçesi olarak anılan Nuray Hafiftaş kansere yenik düştü. Ünlü şarkıcı hayatını kaybetti. İşte Nuray Hafiftaş'ın hayatı...

Detay
05

MERHUM ABDULKADİR ŞAHBAZ İÇİN LOKMA VERİLDİ

~~Manevi kişiliği ve önderliği ile Emirdağ ve diğer bölgelerde saygı ile anılan merhum Abdulkadir Şahbaz’ın aramızdan ayrılışının 21. yıldönümü nedeniyle oğlu Halil Şahbaz tarafından ‘Brüksel Erenler Derneği’ salonunda bir lokma verildi.

Detay
05

Merhum Hamit Turan Hocamız: “Yaşamı boyu Uyaktı, Ehlibeyt davasına dayaktı.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Resulullah (sav) buyurmuş: “Alimler yeryüzünün kandilleridir. “Alimin ölümü alemin ölümü gibidir.” Tam bundan bir yıl önce kaybettiğimiz çok değerli alimimiz merhum Şeyh Hamit Turan hocamızla ilgili duygularımı sizlerle paylaşmak istedim.

Detay
05

BÜYÜKELÇİ GÜMRÜKÇÜ: “BTMB’NİN ÇALIŞMALARINI TAKDİRLE TAKİP EDİYORUZ”

~~Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü’nün yeni göreve başlaması nedeniyle, kısa adı BTMB olan Belçika Türkçe Medya Birliği Yönetim Kurulu Büyükelçi Gümrükçüye nezaket ziyaretinde bulunarak, ‘hoşgeldiniz’ diyerek yeni görevinde başarı dileklerinde bulundular.

Detay
05

Uğur Mumcu ölümünün 25. yıl dönümünde anılıyor

Araştırmacı gazeteci ve yazar Uğur Mumcu 24 Ocak 1993'te evinin önünde, park halindeki arabasına konulan C-4 tipi bombayla hazırlanmış alçak bir suikasta kurban gitti. Mumcu için ölümünün 25. yıldönümünde de Türkiye'nin bir çok yerinde anma törenleri düzenlenecek.

Detay
05

TSK’NIN AFRİN’E YÖNELİK “ZEYTİN DALI HAREKATI’NI DESTEKLİYORUZ. Celil GÜNDOĞDU

ABD’nin, Suriye sınırımızda binlerce tır dolusu ağır silahlarla donattığı PYD, YPG, PKK ve DEAŞ gibi teröristlerin nizami ordu kurulması, ülkemize yönelik taciz atışları, saldırıları devletimizi harekete geçirmiştir.

Detay
05

Çocuklar Size Ne Yaptı? - Arzu KÖK

~~Çocuklar Size Ne Yaptı? Bir hastanede beş aylık bir süreçte 115 çocuğun hamile olduğu tespit ediliyor.

Detay