05

~~In connection with the ongoing new type coronavirus pandemic

~~In connection with the ongoing new type coronavirus pandemic and the comprehensive measures adopted on the part of the international community on counteraction against this global threat, the Ministry of Foreign Affairs of Turkmenistan informs about the following.

Detay
05

Belçika İYİ Toplum Gönüllüleri, Belçika'daki Türk Vatandaşlarının Sorunlarını Ankara’ya Taşıdı

Belçika İYİ Toplum Gönüllüleri Derneği’nce hazırlanmış olan "Belçika’daki Türk Vatandaşlarının Sorunları ve Çözüm Önerileri" isimli rapor 8 Temmuz 2020 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin “Yurt

Detay
05

Türk istihbaratının Afrika'da kurtardığı İtalyan Ayşe Romano nasıl Müslüman olduğunu anlattı

Türk istihbaratının Afrika'da kurtardığı, Müslümanlığı seçen İtalyan yardım gönüllüsü Silvia Ayşe Romano başörtüsünün kendisi için özgürlüğün sembolü olduğunu belirtti.

Detay
05

'AVRUPA ALEMDAR' DERGİMİZİN İLK SAYISININ DİJİTAL VİDEOSUNU SİZLERE SUNMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ.

'AVRUPA ALEMDAR' DERGİMİZİN İLK SAYISININ DİJİTAL VİDEOSUNU SİZLERE SUNMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ. KERBELA'NIN ALEMDARINI AVRUPA'DA BİRLİKTE YÜKSELTMEYE VAR MISINIZ?... VİDEO İÇİN ALTTAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ....

Detay
05

YTB’NİN “TÜRKÇE SAATİ PROJE DESTEK PROGRAMI”NA BAŞVURULAR BAŞLADI

~~Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yurt dışındaki çocuk ve gençlerin Türkçe becerilerine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen ve kâr amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşları ile eğitim kurumlarının yararlanabileceği “Türkçe Saati Proje Destek Programı”na başvurular başladı.

Detay
05

SANDIKTAKİ FOTOĞRAFLAR SERGİSİ ANKARA GARI’NDA AÇILDI

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yurt dışındaki vatandaşların ve soydaşların göç hatıralarını canlı tutmak için hazırlanan "Sandıktaki Fotoğraflar“ Göç Sergisi Ankara Garı’nda ziyarete açıldı. En değerli göç hatıralarını gelecek kuşaklara aktaracak olan sergi 20 Haziran - 12 Temmuz 2020 tarihleri arasında devam edecek.

Detay
05

GOLD FM'DE BABA OĞUL'UN DUYGULU ROPORTAJINI SİZLERLE PAYLAŞIYORUZ..

Avrupa'nın Belçika'nın Başkenti Brüksel'den Türkçe yayın yapan tek radyo GOLD FM'de başarılı program yapımcısı Muhammet Gündoğdu'nun programına katılan 'Belçika Aydın Haber' ve 'Avrupa Alemdar' Dergileri Genel Yayın Yönetmeni Celil Gündoğdu, 'Brüksel Ehlibeyt Kültür Merkezi' Halkla İlişkiler Sorumlusu Hüseyin Bağcı'nın katıldığı programda duygu dolu mesajlar yayınlandı. Bu programı sizlerle paylaşıyoruz. VİDEO İÇİN EN ALTTAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ LÜTFEN

Detay
05

AVRUPA’NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL’DE BAYİLİĞİ İLE DEVREN SATLIK 'D&P PERFUMUM' MAĞAZASI

Antwerpen Bölgesinde D&P Parfüm mağazamızın, Yeni Şube açılışı nedeniyle, Bruxelles’de bulunan Bayilik Mağazamız Bayiliği ile Devren Satlıktır.

Detay
05

ÜÇÜNCÜ GÖZDEN KADIN / Betül ŞAHİNTEKİN

Kadınların sosyal konumu, insanlık tarihinin başından günümüze kadar farklı evrelerden geçmiştir. Tarihin bilinen ilk çağlarında, güç merkezli konumlandırmalar kadına, zayıf kas yapısı ve naif yaratılışı üzerinden rol biçmiştir. İnsanların hayatta kalmalarını sağlayacak avcılık ve toplayıcılık gibi güç isteyen işler erkekler tarafından yapılırken, neslin devamlılığını sağlama ve bir başka güç unsuru olan aile olgusunu oluşturma görevini kadınlar üstlenmiştir.

Detay
05

BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Babalar günü fikri 1909’da Washington’da yaşayan ve Anneler Günü’nden ilham alan Sonoro Smat Dodd tarafından ortaya atıldı. Sonoro Dodd’un babası Wılliam Smart bir Amerikan İç Savaşı gazisi idi. Eşi, altıncı çocuklarını doğururken vefat etmişti.

Detay
05

'AVRUPA ALEMDAR' DERGİSİ YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR

Yılların gazetecisi Celil Gündoğdu yeni bir yayın projesine daha imza atıyor. Avrupalı Ehlibeyt Dostlarına yönelik 'Avrupa Alemdar' adlı Türkçe ve Avrupa dillerinde yayınlanacak aylık inanç ve kültür dergisi 'Avrupalı Ehlibeyt dostları arasında büyük heyecan yarattı.

Detay
05

Vefatının 4. yılında Amerikalı Müslümanların ve siyahilerin sembolü: Muhammed Ali

Amerikalı boksör ve insan hakları savunucusu Muhammed Ali, vefatının 4. yılında, ülkede siyahilere yönelik ayrımcılık nedeniyle düzenlenen protestoların gölgesinde anılıyor.

Detay
05

İstanbul’un Fethi kutlama mesajları… İstanbul nasıl fethedildi? 29 Mayıs 1453’te yaşananlar…

6 Nisan'dan 29 Mayıs 1453'e kadar süren kuşatma sonucunda Osmanlı ordusu o zamanki adı Konstantinopolis olan İstanbul'u fethetti ve Bizans imparatorluğu sona erdi. Fetiften sonra İstanbul Osmanlı’nın başkenti olmuştur. Peki İstanbul’un fethi nasıl gerçekleşti? İşte ayrıntılarıyla İstanbul’un fethi ve günün anlam ve önemine dair mesajlar…

Detay
05

İstanbul'un köprüleri Azerbaycan bayrağı renklerine büründü

Azerbaycan Cumhuriyeti'nin ilan edilmesinin 102. yılı dolayısıyla 15 Temmuz Şehitler, Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim köprüleri ile Galata Kulesi, Azerbaycan bayrağının renkleriyle ışıklandırıldı.


Detay
05

BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN/EID MUBAREK

Tüm okurlarımızın Mübarek Ramazan Bayramını en içten dileklerimizle kutlar, Bayramın tüm insanlığa sağlık, huzur, barış ve bereket getirmesine vesile olmasını diliyoruz.

Detay