05

SURİYELİLER İYİCE HUZURU KAÇIRDILAR. YİNE CİNSEL İSTİSMAR İLÇE AYAKLANDI

Denizli'nin Kale ilçesinde 14 yaşındaki kız çocuğu N.D.'ye cinsel istismar suçundan Suriyeli 5 kişinin gözaltına alındığının duyulması üzerine adliye önünde toplanan yaklaşık 500 kişi tepkilerini dile getirdi. Şüphelilerin kendilerine verilmesini isteyen öfkeli kalabalığın kontrolden çıkma ihtimali üzerine Kale'ye Denizli il merkezi ile çevre ilçelerden takviye olarak çok sayıda polis ve jandarma ekibi sevk edildi.

Detay
05

YTB'den Yurt Dışındaki Gençlere İnsan Hakları Eğitim Programı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) yurt dışında eğitimine devam eden üniversite öğrencileri için "İnsan Hakları Eğitim Programı" düzenleyecek.

Detay
05

KERBELA ŞEHİTLERİ AVRUPA’NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL’DE ANILDI

Yüce İslam dinimizin sevgili Peygamberi Hz. Resulullah (sav)’ın sevgili torunu, Ehlibeyt mensubu İmam Hüseyin ve yarenlerinin zalim Yezit tarafından şehit edilişlerinin 1379. yıldönümünde, ‘İmam Hüseyin (as) ve Kerbela Şehitleri Avrupa’nın başkenti Brüksel’de anıldı.

Detay
05

KERBELA ŞEHİTLERİ DÜNYA VE TÜRKİYE'DE ANILDI

Dün Aşura günü nedeniyle, dünyanın değişik kıtaları ve Türkiye'nin değişik bölgelerinde Kerbela şehitleri anıldı. Türkiye'de İstanbul/Halkalı'da bulunan Zeyneb Cemaati yüzbinlerin katılımıyla bir matem programı düzenledi. Her kesimden büyük katılımın olduğu anma merasiminde önemli mesajlar verildi.

Detay
05

Bu gün AŞURA günüdür. Kerbela Katliamı nasıl gerçekleşti?

Kerbela Vak'ası, Hz. Peygamberin sevgili torunlarının Irak'ın Kufe kenti yakınlarında Hicri takvime göre 10 Muharrem 61 tarihinde şehid edilmesi olayına verilen isimdir

Detay
05

Mehmet Kemal Bozay AB Nezdinde Daimi Büyükelçiliğine atandı

DIŞ TEMSİLCİLİKLERE ATANAN BÜYÜKELÇİLER BELLİ OLDU Mehmet Kemal Bozay Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) Nezdindeki Daimi Temsilciliğine atandı. Bilindiği gibi AB Nezdinde Büyükelçi Faruk Kaymakçı, Dışişleri Bakan yardımcılığına atanmıştı.

Detay
05

BABACAN TAVIRLI 'SARI BEKİR' LAKAPLI SANATÇI BEKİR ŞAHBAZ YAŞAMINI YİTİRDİ

Çevresinde sevilen ve sayılan 'Sarı Bekir' lakaplı saz ustası ve türkücü Bekir Şahbaz, dün geçirdiği bir kalp krizi sonrası yaşamını yitirdi.

Detay
05

STAR DİSCOUNT 2018-2019 EĞİTİM SEZONU İÇİN KIRTASİYE VE OKUL ÜRÜNLERİ, HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

STAR Discount Brüksel’in Schaerbeek , Jette ve Anderlecht semtlerindeki 3 mağazası ile 2018-2019 Eğitim – Öğretim yılına hazır olduğunu duyurdu.

Detay
05

1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Bugün 1 Eylül Dünya Barış Günü. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ortaya koyduğu “Yurtta barış, dünyada barış” ilkesi geçen zaman içinde daha çok önem kazandı.

Detay
05

30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun!

Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u anmak için her yıl 30 Ağustos günü kutlanıyor. Tam 96 yıl önce Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk ulusu büyük bir zafer elde etti... Bu özel ve büyük günün anlamını haberimizden öğrenerek en güzel, anlamlı 30 Ağustos Zafer Bayramı sözlerini okuyabilirsiniz...

Detay
05

Son dakika: Bedelli askerlik yerleri açıklandı! Bedelli askerlik yerleri e-Devlet’te…

Bedelli askerlik başvuruları sürerken yaklaşık 12 bin kişi ilk celp döneminde, yani 15 Eylül'de kışlada olacak. Bedelli askerlikten ilk faydalanacaklar belli oldu. Milli Savunma Bakanlığı bedelli askerlikle ilgili ilk üç döneme ait celp planlamasını bir süre önce tamamladı. Buna göre başvurusunu tamamlayan 61 bin 843 kişi, üç aylık sürenin bitmesi beklenmeden 21 gün askere alınacak. Belli olan bedelli askerlik yerleri e-Devlet üzerinden kontrol edilebilecek...

Detay
05

Gürsel Tekin: "İstanbul'u en güvenli şehir yapacağım"

CHP’nin önemli ismi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Gürsel Tekin, İstanbul’u kazanmak için doktora yapar gibi çalışmaya başladığını belirtti

Detay
05

'HZ. ALİ ASGER CAMİİ' TÜRKİYE'NİN EN YÜKSEK YERİNDE KURULAN CAMİİ ÖZELLİĞİNİ ALDI

Ağrı'dan sonra bölgesinde en yüksek dağ olan ve heybetiyle onlarca kilometreden görülen ve 2560 metre olan Tekelti dağında yeni hizmete açılan ‹Hz. Aliasger Camii› Türkiye'nin en yüksek yerinde kurulan cami özelliğini aldı.

Detay
05

'Malazgirt şehitleri' anısına fener alayı düzenlendi

Bitlis'in Ahlat ilçesinde "Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü" etkinlikleri kapsamında "Malazgirt şehitleri" anısına fener alayı gerçekleştirildi.

Detay
05

SAINT JOSSE BELEDİYE BAŞKANI EMİR KIR'DAN BAYRAM TEBRİK MESAJI

SAINT JOSSE BELEDİYE BAŞKANI EMİR KIR'DAN BAYRAM TEBRİK MESAJI

Detay