05

ŞAİR- YAZAR AHMET ÖZER’İN EDEBİYAT DÜNYASINA BİR YOLCULUK / Bahattin Gemici

Fakir Baykurt Edebiyat Kahvesi’nin Duisburg’da (2005) düzenlediği bir okuma gününde tanıştım şair-yazar Ahmet Özer’le. Oradaki görüşmemizden sonra iletişimi hiç koparmadık. Yazışır, telefonlaşır, yaz tatillerinde Ankara’da Mülkiyeliler Birliği’nin bahçesinde oturur uzun uzun söyleşiriz.

Detay
05

ŞU BELÇİKA’NIN HALLERİ/ Hüseyin DÖNMEZ

~~Uzun bir zamandır, bir köşe yazısı yazma fırsatım olmadı. Aslında şu Covid meselesi başladı başlayalı herkes gibi bizde can derdine düştük. Ellerini yıka, maske tak, kimseye el verme, kalabalık yerlerde bulunma, ziyarete gitme ve daha bir çok korunma uygulaması günlük yaşamımızı maalesef sınırladı.

Detay
05

PANDEMİ VE EĞİTİM / Esen KALIN

~~«Bir ülkenin geleceği o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır.» Albert Einstein

Detay
05

PANDEMİNİN KÂRI, FABRİKA AYARI /Zana Eminli Acar

Paranın ne önemi var? Mühim olan İNSANLIK! Pandemide en çok insanlığın şu inancı benimseyeceği ve maneviyatın ön plana çıkacağı gibi birçok teori ortaya atıldı. Ben ise tutmaz,olmaz, insanlar yine en acımasız halleriyle kaldıkları yerden devam ederler demiştim.

Detay
05

KÖŞE YAZARIMIZ DEĞERLİ EĞİTMEN ‹LEYLA TEKER› HOCAMIZI KAYBETTİK.

Belçika Türk Toplumunun gönlünde taht kuran, binlerce kadınımıza önayak olarak onların dertlerini dinleyip yardımcı olan, onlara Atık ürünlerden sanatsal çalışmalar öğreten, köşe yazarımız Atatürkçü ve Cumhuriyetçi fikirleriyle tanınan, geçen yıl tam bu ayda yaşamını yitiren Sendikacı Sina Pamukçu'nun değerli eşi, değerli Hocamız Eğitmen Leyla Teker'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşamaktayız.

Detay
05

ALTIN DEMEK ; SİYANÜR DEMEK..! SİYANÜR DEMEK ; ZEHİR DEMEK..!

ALTIN demek; yabancı şirketin her yıl 1 KATRİLYON kazanıp devlete 45 MİLYON TL vermesi demek. ALTIN demek; yaylalarımızda 35.000 Dönüm meranın kazılması demek.

Detay
05

İMAMOĞLU: “BİZ, BÜTÜN İNANÇLARIN BELEDİYE BAŞKANIYIZ”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Muharrem ayının 10’ncu gününde Alevi vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlarla birlikte iftarını yapan İmamoğlu, daha sonra Anadolu yakasındaki cemevi derneklerinin başkanlarıyla bir toplantı yaptı. Cemevlerinin yaşadığı sorunları ve çözüm yollarını çok iyi bildiğini belirten İmamoğlu, “Benim şehrimde, inancını en iyi şekilde yaşayan insanın mutluluğu, bu şehrin mutluluğudur. Dolayısıyla benim başarımdır. Bu bakış açısıyla hareket ediyoruz. Biz, tek başına Sünni ve Alevi inancının da Belediye Başkanı değiliz. Biz, bütün inançların Belediye Başkanıyız” diye konuştu.

Detay
05

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN...

İnadına vatan, inadına bayrak, inadına cumhuriyet, inadına Atatürk... 30 Ağustos, Türk Milleti için Atatürk demektir, bağımsızlık ve zafer demektir. Bu yüzden yasaklasanız da kısıtlasanız da Zafer Bayramı’nı coşku ve gururla kutlayacağız.

Detay
05

BUGÜN 'AŞURA' KERBELA ŞEHİTLERİ TÜRKİYE VE DÜNYA'DA ANILIYOR...

Hazreti Muhammed’in torunu Hazreti Hüseyin ve 72 arkadaşının Kerbela’da şehit edilişinin 1381’inci yılı dolayısıyla düzenlenen Aşura merasimi başladı.

Detay
05

İmam Hüseyin ve On Muharrem Günü / Merhum Prof. Dr. Haydar Baş

Bugün 10 Muharrem.İmam Hüseyin'in (as) Kerbela toprağında şehit edildiği gün. İslam âleminin matem günü.

Detay
05

Büyük Taarruz 98 yaşında

Mustafa Kemal Paşa komutasındaki Türk Ordusu 98 yıl önce dünyanın en büyük kahramanlık destanlarından birinin yazıldığı Büyük Taarruz’u başlattı. Topçu ateşleriyle şafak vakti başlayan harekatın devamında, Türk askeri, düşman işgalindeki tüm noktaları birer birer ele geçirdi

Detay
05

YTB Başkanı Eren, Azerbaycan Diaspora İş Üzre Devlet Komitesi Başkanı Fuad Muradov ile Görüştü...

~Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Azerbaycan Diaspora İş Üzre Devlet Komitesi Başkanı Fuad Muradov ile online bir toplantı gerçekleştirdi.

Detay
05

YAZAR KEMAL ATEŞ’TEN BİR ANKARA ROMANI- VERESİYE DEFTERİ / Bahattin GEMİCİ

Yazar Kemal Ateş’le geçen yaz Ankara’da Mülkiyeliler lokalinde buluştuk, kahvemizi içip uzun uzun sohbet etttik. Onunla, doksanlı yılların başında Remzi İnanç’ın Zafer Çarşısındaki Toplum Kitabevi’nde tanışmıştım. Kendisi Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nde okutmanlık yapmış, çok sayıda kitap yayımlamış, ödüller almıştı. Onun Öğretemediğimiz Türkçe ve Kendi Diliyle Kavrulmak adlı kitaplarını severek okumuştum. Görüşmemizin sonunda bana İmge Kitabevi’nden çıkan Veresiye Defteri romanını imzalayıp hediye etti.

Detay
05

KURBAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDER, İBADETLERİNİZİN KABUL OLMASINI DİLERİZ.

Bugün Kurban bayramının birinci günü. Bugün vesilesiyle tüm İslam aleminin Kurban bayramıını kutlar, bayramın insanlık adına, dünya barışı ve dayanışmasına katkıda bulunmasını diliyoruz.

Detay
05

AK Parti Brüksel AB Temsilciliğinden 'Kurban Bayramı Mesajı'

AK Parti Brüksel AB Temsilcisi Ruhi Açıkgöz'ün haber merkezimize gönderdiği 'Kurban Bayram Mesajını' sizlerle paylaşıyoruz.

Detay