05

ANADOLU'NUN ALEVİ İNANÇ ÖNDERLERİNDEN SEYYİD ALİ DÜZGÜN HAKKA YÜRÜDÜ

90 yaşındaki Baba Mansur Ocağı Piri Seyyid Ali Düzgün hakka yürüdü

Detay
05

~~Allah'ın 99 İsmi Ve Türkçe Anlamları (Esma-Ül Hüsna )

ESMAÜ'L HÜSNA - 99 HAZiNE "En güzel isimler (Esmaü'l Hüsna) Allah'ındır. O halde O'na o güzel isimlerle dua edin." [ Araf Suresi,180 ] "Allah'ın 99 ismi vardır, Kim bunları sayarsa [Ahsaha] cennete gider" [ Buhari, Müslim ]

Detay
05

ERENLER, BERABERLİK ADINA CEM OLDULAR

Belçika Türk toplumunda saygın bir Sivil Toplum Kuruluşu olan ‹Erenler Derneği› Belçika Türk toplumunu birliği ve beraberliği için güzel bir etkinliğe imza attı.

Detay
05

Özgündüz: “Vahabizm, İngiliz Ümmetidir Ve Siyonizm’e Hizmet Ediyor”

Dünya Ehl-i Beyt sevenleri kongresi merkezi konseyi oturumu vahdet yollarını araştırmak için Tahran’da yapıldı. Çeşitli dinlerin önde gelen şahsiyetlerinin katıldığı oturum iki gün sürdü.

Detay
05

Efendimizin dünyayı şereflendirdiği “Mevlid-i Nebi Haftası”

Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v) dünyayı şereflendirdiği “Mevlid-i Nebi Haftası"

Detay
05

Cuma hutbesinde Atatürk yine yok!

Diyanet İşleri Başkanlığı, kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e bir Fatiha’yı yine çok gördü. Bugünkü cuma hutbesinde 10 Kasım’da ölümsüzlüğe uğurlanan Atatürk, geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine yok sayıldı.Diyanet'in bu tutumu "Kasten mi Atatürk'ü görmezden geliyorlar?" sorusuna neden oldu.

Detay
05

Kerbela'da milyonlar 'Erbain' için buluştu

UĞUR YILDIRIM / IRAK Hz. Hüseyin ve 71 taraftarının Kerbela'da şehit edilişlerinin 40'ıncı günü olan Erbain Matem Günü nedeniyle dünyanın dört bir yanından Müslümanlar Kerbela'ya akın etti.

Detay
05

EHL-İ BEYT DOSTLARI AVRUPA’NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL’DE ‹AŞURA YÜRÜYÜŞÜ› GERÇEKLEŞTİRDİ

İslam peygamberi Hz. Resulullah (sav)'ın sevgili torunu İmam Hüseyin (as) ve 71 yareninin Kerbela'da şehadetinin yıldönümü münasebetiyle, Avrupa ve Belçika'nın başkenti Brüksel'de yaşayan Ehl-i Beyt dostları matem merasimleri düzenleyerek, Brüksel/Molenbeek'de 'Aşura Yürüyüşü gerçekleştirdiler. İmam Hüseyin aşıkları, "Lebbeyk Ya Hüseyin!" diyerek Molenbeek'de yeri göğü inlettiler.

Detay
05

Hamme’de iftara yoğun ilgi oldu

~~Hamme (Oost-Vlaanderen) Yunus Emre Camisi’nde düzenlenen iftar yemeğine halk tarafından ilgi yoğun oldu. İşadamı Kamil Öztürk’ün verdiği ve Cami Dernek Başkanı İbrahim Orhan ve Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu iftara Belçika Federal Milletvekili Veli Yüksel’de katılarak güncel konulara ilişkin bir konuşma yaptı.

Detay
05

ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICI OLAN REGAİP KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

Ramazan ayının da içinde bulunduğu üç aylar, 29 Mart Çarşamba günü başladı. Recep ayının cumaya bağlanan ilk perşembe akşamı olan 30 Mart'ta da Regaip Kandili idrak edilecek. Regaip kandiliniz mübarek olsun....

Detay
05

RAMAZAN GELDİ HOŞ GELDİ...

İslam alemi Ramazanı büyük bir coşkuyla karşılıyor. Avrupalı Müslümanlar yılın en uzun günlerinde tutacakları Ramazanı heyecanla karşılamanın sevincini yaşıyorlar. Bereket huzur ve sağlık ve yardımlaşma ayı olan Ramazan Hoş geldin manevi dünyamıza.

Detay
05

İLMİN KAPISI İMAM ALİ AVRUPA’NIN KALBİNDE ANILDI

Brüksel Ehlibeyt İslam ve Kültür Merkezi, her yıl geleneksel hale getirdiği Hz. Ali (a.s.)’nın doğum gününü kutlama programını, bu yıl ACTİE Merkezinde gerçekleştirdi.

Detay
05

HZ. ALİ (AS)'IN MÜBAREK VİLADETİ'Nİ TÜM DÜNYA MÜSLÜMANLARINA TEBRİK EDİYORUZ

ALLAH'IN ARSLANI, İLMİN KAPISI, PEYGAMBERİN ENSARI, EHLİBEYTİN VE İMAMETİN BABASI, ADALETİN SEMBOLÜ OLAN İMAM ALİ (AS)'IN MÜBAREK VİLADEİİ'Nİ TÜM DÜNYA MÜSLÜMANLARINA VE EHLİBEYT DÜNYASINA TEBRİK EDİYORUZ. BELÇİKA AYDIN HABER...

Detay
05

ÜÇAYLAR BAŞLIYOR BU GECE REGAİB KANDİLİ. KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN..

Regaib, arapça bir kelimedir ve "reğa-be" kökünden gelmektedir. "Reğa-be", kelime olarak, herhangi bir şeyi istemek, arzulamak, ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için çaba sarf etmek demektir. "Reğîb" kelimesi ise, "reğabe"'den türemiş olan bir isimdir ve kendisine rağbet edilen, arzulanan, taleb edilen şey demektir. Müennesi, "reğîbe"dir. "Reğîbe"nin çoğulu da "reğâib" dir. Kelime olarak "Regâib'in aslı budur.

Detay
05

Ankara’da büyük patlama!

Ankara Kızılay'da meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 2'si saldırgan 34 kişi öldü 125 kişi yaralandı.

Detay