05

EHL-İ BEYT DOSTLARI AVRUPA’NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL’DE ‹AŞURA YÜRÜYÜŞÜ› GERÇEKLEŞTİRDİ

İslam peygamberi Hz. Resulullah (sav)'ın sevgili torunu İmam Hüseyin (as) ve 71 yareninin Kerbela'da şehadetinin yıldönümü münasebetiyle, Avrupa ve Belçika'nın başkenti Brüksel'de yaşayan Ehl-i Beyt dostları matem merasimleri düzenleyerek, Brüksel/Molenbeek'de 'Aşura Yürüyüşü gerçekleştirdiler. İmam Hüseyin aşıkları, "Lebbeyk Ya Hüseyin!" diyerek Molenbeek'de yeri göğü inlettiler.

Detay
05

Hamme’de iftara yoğun ilgi oldu

~~Hamme (Oost-Vlaanderen) Yunus Emre Camisi’nde düzenlenen iftar yemeğine halk tarafından ilgi yoğun oldu. İşadamı Kamil Öztürk’ün verdiği ve Cami Dernek Başkanı İbrahim Orhan ve Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu iftara Belçika Federal Milletvekili Veli Yüksel’de katılarak güncel konulara ilişkin bir konuşma yaptı.

Detay
05

ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICI OLAN REGAİP KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

Ramazan ayının da içinde bulunduğu üç aylar, 29 Mart Çarşamba günü başladı. Recep ayının cumaya bağlanan ilk perşembe akşamı olan 30 Mart'ta da Regaip Kandili idrak edilecek. Regaip kandiliniz mübarek olsun....

Detay
05

RAMAZAN GELDİ HOŞ GELDİ...

İslam alemi Ramazanı büyük bir coşkuyla karşılıyor. Avrupalı Müslümanlar yılın en uzun günlerinde tutacakları Ramazanı heyecanla karşılamanın sevincini yaşıyorlar. Bereket huzur ve sağlık ve yardımlaşma ayı olan Ramazan Hoş geldin manevi dünyamıza.

Detay
05

İLMİN KAPISI İMAM ALİ AVRUPA’NIN KALBİNDE ANILDI

Brüksel Ehlibeyt İslam ve Kültür Merkezi, her yıl geleneksel hale getirdiği Hz. Ali (a.s.)’nın doğum gününü kutlama programını, bu yıl ACTİE Merkezinde gerçekleştirdi.

Detay
05

HZ. ALİ (AS)'IN MÜBAREK VİLADETİ'Nİ TÜM DÜNYA MÜSLÜMANLARINA TEBRİK EDİYORUZ

ALLAH'IN ARSLANI, İLMİN KAPISI, PEYGAMBERİN ENSARI, EHLİBEYTİN VE İMAMETİN BABASI, ADALETİN SEMBOLÜ OLAN İMAM ALİ (AS)'IN MÜBAREK VİLADEİİ'Nİ TÜM DÜNYA MÜSLÜMANLARINA VE EHLİBEYT DÜNYASINA TEBRİK EDİYORUZ. BELÇİKA AYDIN HABER...

Detay
05

ÜÇAYLAR BAŞLIYOR BU GECE REGAİB KANDİLİ. KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN..

Regaib, arapça bir kelimedir ve "reğa-be" kökünden gelmektedir. "Reğa-be", kelime olarak, herhangi bir şeyi istemek, arzulamak, ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için çaba sarf etmek demektir. "Reğîb" kelimesi ise, "reğabe"'den türemiş olan bir isimdir ve kendisine rağbet edilen, arzulanan, taleb edilen şey demektir. Müennesi, "reğîbe"dir. "Reğîbe"nin çoğulu da "reğâib" dir. Kelime olarak "Regâib'in aslı budur.

Detay
05

Ankara’da büyük patlama!

Ankara Kızılay'da meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 2'si saldırgan 34 kişi öldü 125 kişi yaralandı.

Detay
05

MAHİNUR ÖZDEMİR 'DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Birkaç gün önce Sosyal İşler ve Aileden sorumlu Bakan Céline Fremault’ya aile içi şiddet konusunda soru yönelten Brüksel Bölgesi bağımsız milletvekili Mahinur Özdemir, sosyal medyada Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutladı.

Detay
05

CHP BUGÜN KURULTAY YAPIYOR. Kurultay öncesi Anıtkabir’e!

CHP'liler bugün başlayacak kurultay öncesi Anıtkabir'de bir araya gelip Ata'nın huzuruna çıkacak.

Detay
05

Slovakya Müslüman mülteci kabul etmeme kararı aldı

Almanya'nın Köln kentinde yılbaşı gecesinde yaşanan taciz skandalını gerekçe gösteren Slovakya, Müslüman sığınmacıların ülkeye girişine izin vermeyecek.

Detay
05

AVRUPA EHLİBEYT ALİMLER BİRLİĞİ AYETULLAH ŞEYH NEMR'İN ŞEHİT EDİLMESİNİ KINADI

Bismillahirrahmanirrahim, 'İnna Lillah ve İnna İlehirraciun' ‘’Allah yolunda öldürülenlere ‘’ölüler’’ demeyin; onlar diridir; ama siz fark etmiyorsunuz.’’

Detay
05

Ayetullah Şeyh Nemr şehit edildi....

Suudi Arabistan çeşitli terör olaylarına karıştığını iddia ettiği 47 Şii Müslümanı idam edildiği bildirildi.

Detay
05

CAFERİ LİDER ÖZGÜNDÜZ: "EHL-İ BEYT SEVGİSİNDE CEM OLACAĞIMIZ BU MEKAN HAYIRLI OLSUN

EHLİ BEYT SEVGİSİNDE CEM OLACAĞIMIZ BİR IŞIK DAHA YAKILDI ÇATALCA CEM EVİNİN TEMEL TÖRENİNDE KONUŞAN TÜRKİYE CAFERİLERİ LİDER:  "EHL-İ BEYT SEVGİSİNDE CEM OLACAĞIMIZ BU MEKAN HAYIRLI OLSUN"

Detay
05

HAZRETİ İSA VE HZ. MUHAMMED (SAV)›iN KUTLU DOĞUMLARINI BİRLİKTE KUTLAYACAKLAR

Dinlerarası dostluğu geliştirmek amacıyla, Brüksel'de bulunan Hristiyanlarla Müslümanlar birlikte Hz. İsa ve Hz. Muhammed (sav)'ın kutlu viladetlerini birlikte kutlayacaklar.

Detay