05

İmamoğlu, Yeni Zelanda’da hayatını kaybedenler için Yasin okudu

CHP ve İYİ Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Yeni Zelanda'da ölenler için Kur'an-ı Kerim'den Yasin Suresi'ni okudu.

Detay
05

'Rahmet ve bereket mevsimi' üç aylar

İslam aleminde recep, şaban ve ramazanı kapsayan rahmet ve bereket mevsimi üç aylar, 8 Mart Cuma günü başlıyor.

Detay
05

HZ. FATIMA ’YI ANMA, ANLAMA VE ‹DÜNYA MÜSLÜMAN KADINLAR GÜNÜ› COŞKUYLA KUTLANDI

~~Brüksel Ehl-i Beyt İslam Kültür Merkezi ‘Kadın Kolları’ başkanlığı tarafından organize edilen, İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav)’ın sevgili kızı Hz. Fatıma (s.a)’yı Anmak, Anlamak ve bu gün vesilesiyle ilan edilen ‘Dünya Müslüman Kadınlar Günü’ geniş katılımlı katılımla Elite Düğün salonunda büyük bir coşkuyla kutlandı

Detay
05

Üç aylar ne zaman başlayacak? Kandil tarihleri yaklaşıyor… 3 aylar ne zaman?

Üç aylar adım adım yaklaşıyor. İslam alemi için kandil tarihlerinin çok büyük önemi var. 2019 yılının ilk kandil günü ise Regaip Kandili olacak. Hayırlı ayların habercisi olarak kabul edilen Regaib Kandili’nin hangi güne denk geldiği ve diğer kandil tarihleri haberimizin içerisinde yer alıyor.

Detay
05

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Sigaranın haram olduğunu milletimize anlatmalıyız

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Dünyada ve ülkemizde yıllarca 'haram' denilmediği için dikkate alınmayan sigara bağımlılığından insanlığı kurtarmamız lazım. Sigara haramdır ve her birimiz sigaranın haram olduğunu milletimize anlatmalıyız" dedi.

Detay
05

ANADOLU'NUN ALEVİ İNANÇ ÖNDERLERİNDEN SEYYİD ALİ DÜZGÜN HAKKA YÜRÜDÜ

90 yaşındaki Baba Mansur Ocağı Piri Seyyid Ali Düzgün hakka yürüdü

Detay
05

~~Allah'ın 99 İsmi Ve Türkçe Anlamları (Esma-Ül Hüsna )

ESMAÜ'L HÜSNA - 99 HAZiNE "En güzel isimler (Esmaü'l Hüsna) Allah'ındır. O halde O'na o güzel isimlerle dua edin." [ Araf Suresi,180 ] "Allah'ın 99 ismi vardır, Kim bunları sayarsa [Ahsaha] cennete gider" [ Buhari, Müslim ]

Detay
05

ERENLER, BERABERLİK ADINA CEM OLDULAR

Belçika Türk toplumunda saygın bir Sivil Toplum Kuruluşu olan ‹Erenler Derneği› Belçika Türk toplumunu birliği ve beraberliği için güzel bir etkinliğe imza attı.

Detay
05

Özgündüz: “Vahabizm, İngiliz Ümmetidir Ve Siyonizm’e Hizmet Ediyor”

Dünya Ehl-i Beyt sevenleri kongresi merkezi konseyi oturumu vahdet yollarını araştırmak için Tahran’da yapıldı. Çeşitli dinlerin önde gelen şahsiyetlerinin katıldığı oturum iki gün sürdü.

Detay
05

Efendimizin dünyayı şereflendirdiği “Mevlid-i Nebi Haftası”

Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v) dünyayı şereflendirdiği “Mevlid-i Nebi Haftası"

Detay
05

Cuma hutbesinde Atatürk yine yok!

Diyanet İşleri Başkanlığı, kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e bir Fatiha’yı yine çok gördü. Bugünkü cuma hutbesinde 10 Kasım’da ölümsüzlüğe uğurlanan Atatürk, geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine yok sayıldı.Diyanet'in bu tutumu "Kasten mi Atatürk'ü görmezden geliyorlar?" sorusuna neden oldu.

Detay
05

Kerbela'da milyonlar 'Erbain' için buluştu

UĞUR YILDIRIM / IRAK Hz. Hüseyin ve 71 taraftarının Kerbela'da şehit edilişlerinin 40'ıncı günü olan Erbain Matem Günü nedeniyle dünyanın dört bir yanından Müslümanlar Kerbela'ya akın etti.

Detay
05

EHL-İ BEYT DOSTLARI AVRUPA’NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL’DE ‹AŞURA YÜRÜYÜŞÜ› GERÇEKLEŞTİRDİ

İslam peygamberi Hz. Resulullah (sav)'ın sevgili torunu İmam Hüseyin (as) ve 71 yareninin Kerbela'da şehadetinin yıldönümü münasebetiyle, Avrupa ve Belçika'nın başkenti Brüksel'de yaşayan Ehl-i Beyt dostları matem merasimleri düzenleyerek, Brüksel/Molenbeek'de 'Aşura Yürüyüşü gerçekleştirdiler. İmam Hüseyin aşıkları, "Lebbeyk Ya Hüseyin!" diyerek Molenbeek'de yeri göğü inlettiler.

Detay
05

Hamme’de iftara yoğun ilgi oldu

~~Hamme (Oost-Vlaanderen) Yunus Emre Camisi’nde düzenlenen iftar yemeğine halk tarafından ilgi yoğun oldu. İşadamı Kamil Öztürk’ün verdiği ve Cami Dernek Başkanı İbrahim Orhan ve Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu iftara Belçika Federal Milletvekili Veli Yüksel’de katılarak güncel konulara ilişkin bir konuşma yaptı.

Detay
05

ÜÇ AYLARIN BAŞLANGICI OLAN REGAİP KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

Ramazan ayının da içinde bulunduğu üç aylar, 29 Mart Çarşamba günü başladı. Recep ayının cumaya bağlanan ilk perşembe akşamı olan 30 Mart'ta da Regaip Kandili idrak edilecek. Regaip kandiliniz mübarek olsun....

Detay