05

~~TÜRKİYE BURSLARI 2021 BAŞVURULARI 10 OCAK’TA BAŞLIYOR

Dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrencilere Türkiye'de yüksek öğrenim imkânı sunan "Türkiye Bursları" programının 2021 yılı başvuruları 10 Ocak’ta başlıyor.

Detay
05

ABD Şok'da! Trump Taraftarları Senatoyu Bastı 4 Ölü 54 Yaralı

ABD Başkanı Donald Trump’ın düzenlediği mitingin ardından Trump destekçileri, başkent Washington DC’de bulunan kongre binasını bastı. Polis ekipleri ile göstericiler arasında arbede yaşandı. Olay nedeniyle Washington'da sokağa çıkma yasağı kararı alındı. ABD'nin seçilmiş Başkanı Joe Biden olaylara ilişkin "Demokrasimiz eşi görülmemiş bir saldırı altında" ifadesini kullandı.

Detay
05

Dünya genelinde Kovid-19'dan iyileşenlerin sayısı 60 milyonu geçti

Dünyada en fazla vakanın görüldüğü ilk 4 ülke, aynı zamanda en fazla hastanın iyileştiği ülkeler oldu.

Detay
05

YTB 2020 yılında Uygur Türkleri ve Asya-Pasifik Bölgesine yönelik birçok proje hayata geçirdi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), 2020 yılında Uygur Türkeri’nin eğitimi ve Asya-Pasifik bölgesinde yer alan medya mensuplarının gelişimi için birçok proje hayata geçirdi.

Detay
05

Pompeo, Çavuşoğlu’yla yaptırımları konuştu: Güvenliği tehlikeye atıyor

ABD'nin geçen hafta aldığı yaptırım kararı sonrasında Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu’yla yaptığı telefon görüşmesinin detayları açıklandı. Pompeo'nun Çavuşoğlu'na, "S-400 personelimizi riske atıyor" dedi.

Detay
05

İran'dan tansiyon düşüren açıklama

İran Büyükelçiliği'nin sosyal medya hesabından, "Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile İran Dışişleri Bakanı Zarif arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde, son zamanlarda yaşanan yanlış anlaşılma giderildi ve taraflar, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve genişletilmesinin önemini vurguladı." mesajı ve kardeşilik hashtagi paylaşıldı.

Detay
05

FDA’dan Pfizer-BioNTech aşısına onay çıktı

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi, corona virüsüne karşı geliştirilen Pfizer ve BioNTech'in aşısına acil kullanım yetkisi için onay verdiklerini açıkladı.

Detay
05

YTB’NİN “ULUSLARARASI ÖĞRENCİ AKADEMİSİ”NE BAŞVURULAR

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Türkiye’de yüksek öğrenim eğitimi gören uluslararası öğrencilere yönelik hazırlanan “Uluslararası Öğrenci Akademisi”ne başvurular başladı.

Detay
05

AGİT Minsk Grubunun 28 yılda çözemediği kriz 44 günde sonlandırıldı

ABD, Rusya ve Fransa, yıllarca Dağlık Karabağ krizinin çözümünü AGİT Minsk Grubundan beklese de Ermenistan Azerbaycan toprakları üzerindeki işgaline devam etti.

Detay
05

Dağlık Karabağ Azerbaycan’ın Ayrılmaz Parçasıdır

~~Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan'a verdiği Karabağ mesajında “ Dağlık Karabağ ve çevresindeki bölgeler Azerbaycan Cumhuriyeti'nin ayrılmaz bir parçasıdır” dedi.

Detay
05

Nahçıvan koridoru ile Türkiye-Orta Asya hattı kurulmuş olacak

Dağlık Karabağ harekatını sona erdiren ateşkes anlaşmasının en önemli kazanımının Nahçıvan-Azerbaycan arasında koridor açılması olduğu, bu sayede Türkiye ile Orta Asya arasında jeopolitik ve jeoekonomik anlamda yeni bir dönemin başladığı belirtildi.

Detay
05

Türkiye'nin Libya'daki temel yaklaşımı hak ve hakkaniyetin korunmasıdır

Türkiye'nin Libya'daki temel yaklaşımı hak ve hakkaniyetin korunmasıdır Libya’nın önde gelen kanaat önderleri ve meclis başkanları Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nı (YTB) ziyaret etti.

Detay
05

The responsibility of leadership

~In the history of warfare, from time immemorial, the leaders of the participating countries take responsibility for their deeds, whether this means exulting in victory and triumph, or falling on their swords in bitter defeat, writes Philippe Jeaune.

Detay
05

İslam dünyası, Hazreti Muhammed'e hakareti destekleyen Fransa'ya karşı tek ses oldu

Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron başta olmak üzere bu ülkedeki yetkililerin İslam karşıtı açıklamaları ve Hazreti Muhammed'e hakarete destek vermeleri İslam dünyasında tepkilere neden oldu.

Detay
05

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen kişi sayısı 43 milyon 346 bini geçti

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan Kovid-19 salgınında tespit edilen toplam vaka sayısı 43 milyon 346 bini geçti.

Detay