05

Rus istihbarat servisi Ukrayna'nın St. Petersburg konsolosunu gözaltına aldı

Rusya Federal Güvenlik Servisinin, Ukrayna'nın St. Petersburg Konsolosu Aleksandr Sosonyuk'u "gizli bilgiler temin ettiği" gerekçesiyle gözaltına aldığı bildirildi.

Detay
05

THY 1 Haziran'a kadar Rusya'ya tüm seferlerin durdurulduğunu duyurdu

Türk Hava Yolları, 1 Haziran'a kadar Rusya çıkışlı ve varışlı tüm seferlerin durdurulduğunu, bu dönemde Türkiye ile Rusya arasında karşılıklı haftada iki sefer yapılacağını bildirdi.

Detay
05

Dünya genelinde 825 milyon dozdan fazla Kovid-19 aşısı yapıldı

Dünya genelinde yeni tip koronavirüse karşı bağışıklık sağlamak amacıyla 825 milyon dozdan fazla aşı yapıldığı açıklandı. Türkiye, 19 milyon 380 bin 954 doz aşı ile dünya ülkeleri arasında 6. sırada yer aldı.

Detay
05

Dünya diken üstünde: İran nükleer güç konusunda masadan kalktı

İran ile P5+1 ülkeleri arasında 2015 yılında imzalanan fakat ABD Başkanı Trump'ın 2018 yılında anlaşmadan ayrıldığı anlaşmada sıcak bir gelişme yaşandı... Wall Street Journal, Biden yönetiminin ısrarına rağmen Tahran'ı ikna edemediğini duyurdu.

Detay
05

Aliyev’den Paşinyan yorumu: Bizi dinlese rezil olmazdı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'da Paşinyan'ın istifasının istenmesiyle başlayan süreçle ilgili konuştu. Aliyev, "Ermenistan yönetimi bizi dinleseydi böyle rezil bir duruma düşmezdi" dedi.

Detay
05

ERMENİSTAN'DA DARBE GİRİŞİMİ

Geçen yıl Azerbaycan ile Dağlık Karabağ üzerinden savaşan ve büyük kayıplara uğrayan Ermenistan'da sıcak bir gelişme yaşandı. Ermenistan ordusu, Başbakan Paşinyan ve hükümetinin istifa etmesi çağrısında bulundu. Paşinyan ise destekçilerini meydanlara çağırdı.

Detay
05

Türk kızı Şirin Güney Kore’de kahraman oldu

Güney Kore'nin başkenti Seul’de, bir genç kızı saldırganın elinden kurtaran Şirin Rabia, Güney Kore’de kahraman ilan edildi. Şirin Rabia, Türk basınında sadece SÖZCÜ'ye konuştu.

Detay
05

ABD'de ırkçılıkla mücadele tarihine damga vuran isim: 'Malcolm X'

ABD’de sivil haklar alanında verdiği mücadeleyle ırkçılığa karşı sembol isimlerden biri haline gelen Müslüman aktivist Malcolm X, vefatının 56. yılında anılıyor.

Detay
05

Türkiye'de yabancı yatırımcıya gelişmiş ülkeler düzeyinde ortam sağlanıyor

~Rekabet Kurulu Başkanı Birol Küle, rekabet hukukunun uygulanması açısından Türkiye'de yabancı yatırımcıya gelişmiş ülkeler düzeyinde ortam sağlandığını bildirdi. Küle, AA muhabirine, Türkiye'nin genç ve dinamik nüfusu, kozmopolit kültürü, zengin doğal kaynakları, güçlü hukuki ve kurumsal altyapısıyla yatırımlar için eşsiz bir ortam sunduğunu söyledi

Detay
05

ABD'DE POLİSİNDEN SİYAHİ KATLİAMI

~~Fars Haber Ajansı'na göre, Amerikan Ulusal Radyosu'nun Pazartesi günü yayınlanan soruşturmasının sonuçları, ABD polisinin 2015 yılından bu yana en az 135 silahsız siyahiyi öldürdüğünü ve vakaların % 75'inin saldırgan polislerin beyaz olduğunu gösteriyor.

Detay
05

Biden göreve başladı: İlk hedefi Covid-19 yasakları

ABD'nin 46'ncı başkanı Joe Biden yemin töreninin ardından bugün ilk kez tam mesai yapacak... Corona virüsü salgınından en çok etkilenen ülkeyi tekrar ayağa kaldırmak için harekete geçmesi beklenen Biden'ın bugün maske kullanımını zorunlu hale getirmesi bekleniyor.

Detay
05

ABD Hazine Bakanı Yellen'ın özel kalem müdürü bir Türk olacak

Türk asıllı Didem Nişancı'nın Senatoda onaylanmasının ardından görevine başlayacağı belirtildi.

Detay
05

PANDEMİ SAYESİNDE MİLYARDER OLAN SAĞLIKÇILAR…

İş haberleri sitesi Forbes, 2020'de milyarder olan 50 sağlık girişimcisinin bir listesini hazırladı. İşte bu listeden öne çıkan isimlere bir göz atın.

Detay
05

AMERİKA'DA BAŞARILI AKADEMİSYEN ZEYNEP TON

ABD’deki üniversite eğitimi yayıncıları tarafından, 40 yaş altı dünyanın en iyi 40 işletme hocasından biri seçilen akademisyen Zeynep Ton, gururumuz olmaya devam ediyor. Harvard ve MIT'de eğitim gören Ton'un, 'The Good Jobs Strategy' isimli bir kitabı bulunmakta.

Detay
05

~~TÜRKİYE BURSLARI 2021 BAŞVURULARI 10 OCAK’TA BAŞLIYOR

Dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrencilere Türkiye'de yüksek öğrenim imkânı sunan "Türkiye Bursları" programının 2021 yılı başvuruları 10 Ocak’ta başlıyor.

Detay