05

HAYDİ HAYIRLISI GÜMRÜKLERDE KULLANILAN İLK OYLAR SANDIKTA

Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı kişilerin Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarındaki oy verme işlemi başladı.

Detay
05

WORLD BICYCLE DAY CELEBRATED IN TURKMENISTAN

~~On June 3, 2018 for the first time in many countries World Bicycle Day was celebrated. It was established by the Resolution of the General Assembly of the United Nations on the initiative of the President of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedov.

Detay
05

İsrail terör estirdi: Onlarca ölü binlerce yaralı var

ABD'nin büyükelçiliğini resmi olarak Kudüs'e taşıdığı sıralarda, Gazze, İsrail sınırında adeta bir katliam yaşandı. Filistinli protestoculara İsrail ordusu tarafından gerçek mermiyle ateş açıldı. Açılan ateşte belirlemelere göre en az 55 Filistinli hayatını kaybederken 2000'den fazla gösterici de yaralandı. Bu aynı zamanda 2014 yılından bu yana Gazze'de yaşanan en kanlı gün olarak da kayıtlara geçti.

Detay
05

Her şeye rağmen… 1 Mayıs İşçi Bayramımız kutlu olsun

Bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü. Yani İşçi Bayramı. İşte acı rakamlarla Türkiye'deki son durum...

Detay
05

On April 23, 2018, President of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedov left for a two-day state visit to the Republic of Uzbekistan.

On April 23, 2018, President of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedov left for a two-day state visit to the Republic of Uzbekistan. At the international airport of Ashgabat, the head of state was seen off by the officials.

Detay
05

AMERİKA'DA TARİHİ PROTESTO, 'AMERİKA HALKI SİLAH'A KARŞI AYAKLANDI ADETA.'

ABD genelinde silah yasalarını ve okullardaki yetersiz güvenlik tedbirlerini protesto için on binlerce insan sokaklara çıktı. ABD'de Vietnam Savaşı'ndan bu güne en büyük gösteri

Detay
05

21 Mart Nevruz (Bahar) Bayramınız kutlu olsun

21 Mart Nevruz Bayramı çok geniş bir coğrafyada kutlanmaktadır. Afganistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Çin, Gürcistan, Hindistan, Irak, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, KKTC, Makedonya, Özbekistan, Pakistan, Rusya, Sırbistan, Suriye, Tacikistan, Türkiye, Türkmenistan, Ukrayna’da çeşitli adlarla kutlanmaktadır. İnanması zor olsa da gerçekten birçok topluluk bugüne özel anlam yüklemişlerdir.

Detay
05

~~Natural gas and LNG market: Middle East capabilities and South Asia’s demand

Last several years LNG market demonstrated unprecedented scale, and it continues to grow. New players are coming, as from suppliers’ side, as well as buyers’ side. In this material, we are trying to recognise demand and supply for natural gas in the Middle East and South Asian regions.

Detay
05

750 PKK'lı Ermenistan'da Askeri Eğitim Alıyor

Terörle mücadele operasyonlarının ardından Türkiye'den kaçan PKK'lıların Ermenistan'a gittiği ileri sürüldü. Azeri basınına göre Dağlık Karabağ'da 750 PKK'lı askeri eğitim alıyor.

Detay
05

Türkiye’nin özgürlük notu 6 puan geriledi

Washington merkezli Özgürlük Evi (Freedom House), 2017 yılına ilişkin Basın Özgürlüğü Raporu'nu açıkladı. 'Demokrasi Krizde' başlıklı raporda Türkiye ilk kez 'özgür olmayan' ülkeler kategorisine düşürüldü. Türkiye daha önce 'kısmen özgür' kategorisinde yer alıyordu. Özgürlük Evi'nin raporunda, Türkiye'nin özgürlük notu geçen yıla göre 6 puan geriledi.

Detay
05

BM'DE TRUMP'A TOKAT GİBİ CEVAP KUDÜS TASARISI 128 OYLA KABUL EDİLDİ

BM'den son dakika kararı: Oylamadan Trump'ın kararına ret çıktı Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda (BM), ABD'nin Güvenlik Konseyi'nde veto ettiği Kudüs tasarısı, Türkiye ve Yemen'in talebiyle bugün oylandı. Son dakika habere göre, oylamada 128 kabul oyu çıktı. ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etme kararı, oylamadan çıkabilecek ezici bir sonuç sonrası yok sayabilir.

Detay
05

BM'den Ayetullah Sistani'ye Teşekkür

~~Rasthaber - BM Teşkilatının Irak temsilcisi, Şiilerin büyük müçtehitlerinden Ayetullah Sistani'yi ziyaret ederek, fesat ve terörizmle mücadele alanında Ayetullah Sistani'nin tutumunu takdir etti.

Detay
05

Türkiye'den diaspora atağı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, yurt dışında yaşayan 6 milyonun üzerindeki nüfusuyla siyasi ve ekonomik olarak büyük bir güç ve potansiyele sahip Türk diasporası ile kardeş toplulukların diasporaları arasındaki iş birliğini geliştirecek.

Detay
05

Bakü-Tiflis-Kars demiryolu açıldı

~~Demiryolunun BAKÜ'deki açılış töreninde, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Özbekistan Başbakanı Abdulla Nigmatoviç Aripov, Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili ve Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldı.

Detay
05

Akdeniz'de Umuda Yolculukta 2017 Bilançosu

Akdeniz üzerinden Avrupa'ya ulaşan sığınmacıların sayısının 2017 yılı başından bu yana 150 bine ulaştığı, Akdeniz sularında en az 2 bin 800 kişinin boğularak can verdiği açıklandı.

Detay