05

Dünya genelinde Kovid-19 bulaşan kişi sayısı 723 bini geçti

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve birçok ülkeye yayılan yeni tip koronavirüsün dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 723 bini aştı. Kovid-19 nedeniyle toplam 33 bin 993 kişi hayatını kaybetti

Detay
05

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA ÜNLÜ SANATÇILARIN EVİNDEN CANLI MORAL KONSERLERİ

Dünya sanatçıları evinizde. İstanbul, Bakü, Moskova, Atina, Amsterdam, Tunus... Dünyanın dört bir yanında ünlü sanatçılar Koronavirüs dolayısıyla sokağa çıkmayıp evinde kalanlara evlerinden dijital konserlerle moral veriyor.

Detay
05

TEHLİKE GİDEREK ARTIYOR. DÜNYA DA VAKA SAYISI 600 BİNİ GEÇTİ

Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı 600 bini geçti Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 600 bini geçti.

Detay
05

Türkmenistan’dan İran’a koronavirüs desteği

~~Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, koronavüris (Covid-19) salgını ile mücadele eden komşu ülke İran’a, insani yardım gönderdi.

Detay
05

DSÖ: ‘Corona virüse karşı 20 aşı geliştirildi’

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Corona virüsüne karşı dünyada 20 aşı geliştirildiğini duyurdu.

Detay
05

~~YTB'den yurt dışında koronavirüs karantinasındaki vatandaşlara dijital konser

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina uygulanan ülkelerde bulunan Türk vatandaşları için internet üzerinden canlı konser programları düzenliyor. Dün akşam düzenlenen ilk konseri ise Almanya'dan Mozart ödüllü genç yetenek Ali İnsan verdi.

Detay
05

Durdurulamayan kriz corona! İşte 115 ülkeye sıçrayan virüsle ilgili son rakamlar

Corona virüsü paniği dünya genelinde her geçen gün dalga dalga yayılıyor. Vaka sayısı 100 bini, ölü sayısı ise 4 bini aşarken, virüs son olarak Burkina Faso, Brunei, KKTC, Manş Adaları ve Moğolistan'da ortaya çıktı.

Detay
05

Putin ve Esad’ın istediği oldu! Moskova’daki mutabakat ne anlama geliyor?

Moskova’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında yaklaşık altı saat süren toplantıdan, Esad rejiminin en çok istediği çıktı. Suriye iç savaşının ilk günlerinden itibaren Esad rejiminin elinden çıkan ve cihatçı teröristlerin kontrolüne geçen, Şam’ı iki önemli kente yani Halep ve Lazkiye’ye bağlayan M-4 ve M-5 karayolları “rejim muhalifi” unsurlardan tamamen temizlenmiş oldu. İki karayolu da ulaşıma açıldı.

Detay
05

The Appeal of the January Conference in honor of neutrality is recognized as the document of the 74th session of the UN General Assembly

The Appeal of the January Conference in honor of neutrality is recognized as the document of the 74th session of the UN General Assembly

Detay
05

Trump’ın Sözde ‘Yüzyılın Anlaşması’ Reddedildi

ABD Temsilciler Meclisi'ndeki 100'den fazla Demokrat vekil, ABD Başkanı Donald Trump'a bir mektup yollayarak 'Yüzyılın Anlaşması' olarak adlandırılan sözde barış planını reddettiklerini açıkladı.

Detay
05

Bakan açıkladı: Altı kişi dönmekten vazgeçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 6 kişinin kendi rızasıyla Çin'den Türkiye'ye dönmekten vazgeçtiğini, toplamda 42 yolcunun uçağa alındığını kaydetti.

Detay
05

ŞEHİT KASIM SÜLEYMANİ'NİN KATİLİ TALİBAN TARAFINDAN DÜŞÜRÜLEN UÇAK'TA YANINDAKİLERLE BİRLİKTE ÖLDÜ

İtalya merkezli Gospa News: Süleymani suikastı planlayıcısı Afganistan'daki uçak kazasında öldü İtalya merkezli Gospa News'a göre, Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani suikastı planlayıcısı 'Ayetullah Mike' lakabıyla da tanınan ABD'li ajan Michael D'Andrea'nın Afganistan'daki uçak kazasında öldüğü bildirildi.

Detay
05

Çin’de yeni koronavirüs bulaşan kişi sayısı 571’e çıktı

Çin’de şiddetli akut solunum yolu sendromuyla benzerliği bulunan yeni tip koronavirüs bulaşan sayısı 571 kişiye yükseldi.

Detay
05

AA, çalışanlarının serbest bırakılması için Mısır yönetimine çağrıda bulundu

Anadolu Ajansı, Mısır makamlarından, Kahire'deki AA ofisi çalışanlarının derhal serbest bırakılmasını istedi.

Detay
05

Ruhani’den Trump’a manidar cevap!

~~İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’da 52 noktayı hedef alacakları tehdidinde bulunmasının ardından manidar bir açıklama yaptı. Ruhani, ABD Deniz Kuvvetleri tarafından 3 Temmuz 1988’de Bender Abbas’tan Dubai’ye giderken vurulan ve içinde 290 kişinin bulunduğu IR 655 sefer sayılı uçağı hatırlattı.

Detay