05

BM'den Ayetullah Sistani'ye Teşekkür

~~Rasthaber - BM Teşkilatının Irak temsilcisi, Şiilerin büyük müçtehitlerinden Ayetullah Sistani'yi ziyaret ederek, fesat ve terörizmle mücadele alanında Ayetullah Sistani'nin tutumunu takdir etti.

Detay
05

Türkiye'den diaspora atağı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, yurt dışında yaşayan 6 milyonun üzerindeki nüfusuyla siyasi ve ekonomik olarak büyük bir güç ve potansiyele sahip Türk diasporası ile kardeş toplulukların diasporaları arasındaki iş birliğini geliştirecek.

Detay
05

Bakü-Tiflis-Kars demiryolu açıldı

~~Demiryolunun BAKÜ'deki açılış töreninde, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Özbekistan Başbakanı Abdulla Nigmatoviç Aripov, Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili ve Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldı.

Detay
05

Akdeniz'de Umuda Yolculukta 2017 Bilançosu

Akdeniz üzerinden Avrupa'ya ulaşan sığınmacıların sayısının 2017 yılı başından bu yana 150 bine ulaştığı, Akdeniz sularında en az 2 bin 800 kişinin boğularak can verdiği açıklandı.

Detay
05

Son dakika… ABD’nin vize kararına karşı ilk hamle geldi

~~Dışişleri Bakanlığı, ABD’nin Türkiye’ye yönelik vize kararı sonrası harekete geçti. ABD’nin Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı, bakanlığa çağırıldı. Müsteşara “Karardan geri dönün” denildi.

Detay
05

Las Vegas saldırganını yakınları anlattı! İşte saldırganın bilinmeyenleri… Stephan Paddock kimdir?

ABD'nin Nevada eyaletindeki Las Vegas kentinde konser alanına saldırarak 59 kişinin ölümüne sebep olan Amerikan vatandaşı Stephen Paddock isimli saldırganı yakınları anlattı. İşte Stephen Paddock isimli saldırganın bilinmeyenleri...

Detay
05

Las Vegas'ta Konsere Silahlı Saldırı: Çok Sayıda Ölü Var

ABD'nin Las Vegas kentindeki konsere silahlı saldırı düzenlendi. Çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bilgisi var.

Detay
05

BM'den Arakan açıklaması

~~BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Myanmar'ın Arakan eyaletinde "güvenlik operasyonu" sırasında sivillerin öldürülmesinden derin endişe duyduğunu açıkladı.

Detay
05

Dünyanın En Güvenli ve Güvensiz Ülkeleri Açıklandı

Uluslararası araştırma şirketi Gallup, dünyada insanların güvenliği ve güvende hissetmeleriyle ilgili son anketini yayınladı.

Detay
05

Ukrayna ile Türkiye arasında pasaportsuz seyahat başlıyor

Ukrayna ile Türkiye arasında pasaportsuz seyahat uygulamasının bugün resmen başlayacağı açıklandı.

Detay
05

1 Mayıs nasıl işçi bayramı oldu?

Milletlerarası İşçi Kardeşliği Teşkilatı'nın 1889'daki Paris Kongresi'nde "işçilerin ortak bayramı" olarak kabul edilen 1 Mayıs, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de işçiler ve emekçiler tarafından coşkuyla kutlanacak.

Detay
05

Türkiye’nin basın özgürlüğü karnesi içler acısı!

Basın özgürlüğünün güçlendirilmesi için dünya çapında çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşu Sınır Tanımayan Gazeteciler, 2017 Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi'ni yayınladı.

Detay
05

Hangi Ülkede Kaç Oy Kullanıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), ‘2017 Anayasa Değişikliği Halkoylaması Yurtdışı Raporu’nu yayımladı…

Detay
05

Yurt dışında 915 bin seçmen oy kullandı

Anayasa değişikliği için oy verme işleminin başladığı 17 ülke ile gümrük kapılarında 915 bin 49 oy kullanıldı.

Detay
05

Son dakika… Ve ABD Suriye’yi vurdu!. Cehennem kapıları açılıyor mu?

ABD Suriye'de yaşanan kimyasal saldırıdan 3 gün sonra makul şüpheli Suriye'yi vurdu. Emri bizzat Başkan Donald Trump verdi. Akdeniz'in doğusundaki ABD savaş gemilerinden Suriye'ye 59 Tomahawk füzesi fırlatıldı. El Şayrat hava üssü yerle bir edilirken, saldırıda ölenlerin bulunduğu açıklandı. Rusya Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ni acil toplantıya çağırdı.

Detay