05

Sel felaketinden ölenlerin sayısı artmaya devam ediyor

Pakistan'ı etkisi altına alan şiddetli yağış ve sel felaketi sebebiyle ölenlerin sayısı 1000'i geçti.

Detay
05

1 Eylül Dünya Barış gününüz kutlu olsun

~1 Eylül Dünya Barış günü nedir, Barış Günü ne zaman ilan edildi, kutlanmaya başlandı? Dünya Barış Günü hangi ülkelerde kutlanır?

Detay
05

Tahıl koridoru için imzalar atıldı

Tahıl ürünlerinin Ukrayna limanlarından sevkiyatına ilişkin belge Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın himayelerinde imzalandı.

Detay
05

SON DAKİKA | Suikasta uğrayan Japonya eski Başbakanı Shinzo Abe, hayatını kaybetti! Saldırgan böyle yakalandı... Kimliği ortaya çıktı

Son dakika haberine göre Japonya'nın eski Başbakanı Shinzo Abe, ülkesinde katıldığı bir etkinlikte silahlı saldırıya uğradı. Konuşma yaptığı sırada suikasta uğrayan Abe'nin hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi. Yerel saat ile 11.30 sıralarında yaşanan saldırıda iki el silah sesi duyulduğu aktarıldı. Saldırı sonrası Abe'nin kanlar içinde yere yığıldığı belirtilirken, saldırgan da gözaltına alındı. Öte yandan saldırganın kimliğiyle ilgili ilk bilgiler gelirken, ifadesi de ortaya çıktı.

Detay
05

UKRANYA VE SURİYE'DE Kİ GELİŞMELERDEN DOLAYI İNSANLIK DİKEN ÜSTÜNDE

Rusya ve ABD savaş uçakları Suriye'de it dalaşına girdi. Yürekler ağıza geldi. Gelişmeler ve çatışmaların olası bir üçüncü dünya savaşına evrilmesi endişe yaratıyor.

Detay
05

ABD'deki okul saldırısında can kaybı 21'e yükseldi

Teksas eyaletindeki okul saldırısında can kaybı 18 çocuk ve 3 yetişkin olmak üzere 21'e yükseldi.

Detay
05

~NATO üyeliği çok aşamalı uzun bir süreç gerektiriyor

NATO'nun yeni üye kabul etmesi birçok aşamadan oluşan teknik ve yasal süreçlerin ardından mümkün oluyor. Bir ülkenin NATO üyesi olabilmesi için her şeyden önce mevcut 30 müttefik ülkenin hepsinin birden üyeliğe onay vermesi şartı bulunuyor.

Detay
05

~Dizel ve benzin için son yaklaşıyor! Kritik tarih 2035, Türkiye de ise...

Dizel ve benzinli araçlar için büyük son yaklaşıyor. Avrupa Birliği ülkelerinde fosil yakıtlı araçların yasaklanacağı tarih olarak 2035 yılı gösteriliyor. Türkiye net bir tarih açıklamazken bu geçişin 2030-2050 yılları arasında olacağı tahmin ediliyor. Avrupa dışında Asya ise bu duruma biraz daha çekimser yaklaşıyor.

Detay
05

Filistin büyükelçisi, Batı’nın Mescid-i Aksa olaylarıyla ilgili sessizliğini protesto etti

~Filistin Yönetimi’nin İngiltere’deki temsilcisi, Mescid-i Aksa’da Siyonist rejimin acımasız eylemlerine karşı Batılı ülkelerin sessizliğini protesto ederek, Filistin’in dünya halklarının yaygın desteği sayesinde özgürleşeceğini ifade etti.

Detay
05

1 MAYIS EMEKÇİ İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN

1 Mayıs İşçi Bayramı nedir, nasıl başladı? 1 Mayıs ilk ne zaman kutlandı? İşte 1 Mayıs İşçi Bayramı tarihçesi Tüm dünyada milyonlarca insanın her 1 Mayıs'ta tek yürek olarak kutladığı 1 Mayıs İşçi Bayramı bu yıl da merakla bekleniyor. Koronavirüs salgını nedeniyle evlerde geçirilecek 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın nasıl başladığı, ilk ne zaman kutlandığı ve hakkındaki tüm bilgileri bir araya getirdik... 1 Mayıs İşçi Bayramı ⁶

Detay
05

Rusya, Hollanda, Belçika ve Lüksemburglu diplomatları sınır dışı ediyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’tan bazı diplomatların “istenmeyen kişi” ilan edildiğini duyurarak bu kişilerin Rusya’yı terk etmesi gerektiğini belirtti.

Detay
05

Türkleri kılıçtan geçiren örgütü Zelenski böyle övdü... Ayakta alkışladılar

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, dün telekonferans yoluyla Yunan Parlamentosu’na konuştu. Zelenski’ye iki Azov Taburu komutanı eşlik etti. Zelenski, 19. yüzyılda Osmanlı’ya isyan eden ve Mora’da on binlerce Türk’ü katleden ve Ukrayna’nın Odessa şehrinde kurulan Filiki Eterya örgütünü övdü. Yunan Parlamentosu, Zelenski’yi ayakta alkışladı.

Detay
05

PAKİSTAN BAŞBAKANI İMRAN HAN : "İMAM HÜSEYİN GÜÇ KAYNAĞIMIZDIR"

~Pakistan Başbakanı İmran Han parlamentoda kabinesi güvenoyu oturumunun kulisinde twitter hesabında yaptığı açıklamada şu ifadeyi kullandı: Bugün ihanetlere karşı durduğumuz şu sıralarda İmam Hüseyin güç kaynağımızdır.

Detay
05

Rusya ve Ukrayna ateşkes için bugün bir kez daha görüşecek

Rusya'nın Polonya sınırına yakın bir üsse saldırmasına ve Ukrayna'nın diğer kesimlerinde çatışmaların şiddetlenmesine rağmen, Ukraynalı ve Rus müzakereciler yeni bir görüşme turuna hazırlanıyorlar. Görüşmenin bugün Kiev saatiyle 10.30'da gerçekleşeceği belirtildi. Son açıklamalarsa, görüşmelerden olumlu bir sonuç elde edilebileceğine dair umutları artırdı.

Detay
05

Petrol fiyatları ABD’nin yeni yaptırım planı açıklamasıyla uçtu

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın Avrupa ülkeleriyle Rusya'dan petrol ithalatını durdurmayı görüştüklerini açıklamasından petrol fiyatları uçuşa geçti. Petrol fiyatlarındaki sert artış yeni akaryakıt zamlarını beraberinde getirebilir.

Detay