05

Endonezya’daki depremde ölenlerin sayısı 832'ye yükseldi

Endonezya'nın Sulawesi Adası'nda meydana gelen deprem ve ardından oluşan tsunamide ölü sayısı 832'ye yükseldi.

Detay
05

Cotton harvest campaign starts in Turkmenistan

Cotton harvest campaign has started in Ahal, Lebap and Mary Velayats. Taking into account soil and climate conditions, the harvest of cotton in Dashoguz Velayat is to start on September 16.

Detay
05

Peace and security strategy: joining efforts in countering terrorism

Turkmenistan is a competent member of international politics as one of active UN-member states, makes its significant contribution to consolidate international community efforts in countering the threats against humanity, especially terrorism and radicalism.

Detay
05

THE HEADS OF STATES-FOUNDERS INTERNATIONAL FUND FOR SAVING THE ARAL SEA (IFAS) SUMMIT WAS HELD

~~On August 24, 2018, the Heads of States-founders International Fund for Saving the Aral Sea (IFAS) Summit with the participation of the President of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedov was held in national touristic zone «Avaza», Turkmenbashi.

Detay
05

Son Dakika… Erdoğan: Türkiye’ye karşı atılan tek taraflı adımlar ABD’nin çıkarlarına zarar verir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, The New York Times'a, ABD ile yaşanan krizi yazdı. Erdoğan, "ABD'nin Türkiye'ye karşı attığı tek taraflı adımlar sadece ABD'nin çıkarlarına ve güvenliğine zarar verir. Bu tek taraflılık ve saygısızlık trendini tersine çeviremezlerse yeni dost ve müttefikler aramaya başlayacağız." ifadelerini kullandı.

Detay
05

VEHABBİ SUUDİ UÇAKLARI 120'Yİ AŞKIN YEMENLI KURAN DERSİ ALAN ÇOCUĞU KATLETTİ

Rasthaber - Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun Yemen’in kuzeyindeki Saada kentine düzenlediği hava saldırısında 50 kişi şehit oldu, 77 kişi yaralandı.

Detay
05

Venezuela’da devlet başkanına suikast girişimi! Son dakika açıklaması geldi…

Venezuela'da kritik bir son dakika gelişmesi yaşandı... Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya başkent Caracas'ta Ordu Anma Töreni'ndeki konuşması sırasında patlayıcı yüklü İHA'lar ile saldırı düzenlendi. Ajansların ve dünya basınının son dakika haberi şeklinde geçtiği gelişmede yetkililer, saldırıda Maduro'nun yara almadığını açıkladı. Saldırının ardından Maduro'dan da ilk açıklama geldi. Ulusa sesleniş konuşmasında saldırının sorumlularından bazılarının yakalandığını duyuran Maduro, "Bu, beni öldürme girişimiydi. Bugün bana bir suikast girişimi düzenlediler. Canıma kasteden saldırının sorumlularından bazıları yakalandı" ifadelerini kullandı. Maduro saldırının arkasında Kolombiya'nın olduğunu iddia ederken Bogota yönetimi bu iddiayı,"Absürt" olarak yorumladı.

Detay
05

ABD’nin yaptırım kararı için dış basın ne yazdı?

ABD ile Türkiye arasında krizi tırmandıran 'yaptırım' kararı dış basında da geniş yankı buldu. Dünya basını yaşananları okuyucularına durumu kapsamlı bir şekilde aktardı. Haberlerde dikkat çeken yorumlar da yer aldı.

Detay
05

Belçika ve Fransa'ya Vize Misillemesi

JEUNE Afrika'nın haberine göre, KDC yönetimi, başkent Kinsaşa'daki Schengen Evi'nin kapatılmasının ardından vatandaşlarına sadece 'insani ve sağlık durumu' vizesi vermeye başlayan Fransa ve Belçika'ya karşı mütekabiliyet esasına göre hareket etme kararı aldı.

Detay
05

Bu yüzyılın en uzun tutulması 'Kanlı Ay'dan büyüleyici görüntüler

21. yüzyılın en uzun "Kanlı Ay" tutulmasının yaşandı. Dünya'nın Güneş ile Ay arasına gireceği tutulma sırasında yerkürenin gölgesi, 1 saat 43 dakika boyunca Ay'ın görünen yüzünü tamamıyla örttü.

Detay
05

HAYDİ HAYIRLISI GÜMRÜKLERDE KULLANILAN İLK OYLAR SANDIKTA

Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı kişilerin Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarındaki oy verme işlemi başladı.

Detay
05

WORLD BICYCLE DAY CELEBRATED IN TURKMENISTAN

~~On June 3, 2018 for the first time in many countries World Bicycle Day was celebrated. It was established by the Resolution of the General Assembly of the United Nations on the initiative of the President of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedov.

Detay
05

İsrail terör estirdi: Onlarca ölü binlerce yaralı var

ABD'nin büyükelçiliğini resmi olarak Kudüs'e taşıdığı sıralarda, Gazze, İsrail sınırında adeta bir katliam yaşandı. Filistinli protestoculara İsrail ordusu tarafından gerçek mermiyle ateş açıldı. Açılan ateşte belirlemelere göre en az 55 Filistinli hayatını kaybederken 2000'den fazla gösterici de yaralandı. Bu aynı zamanda 2014 yılından bu yana Gazze'de yaşanan en kanlı gün olarak da kayıtlara geçti.

Detay
05

Her şeye rağmen… 1 Mayıs İşçi Bayramımız kutlu olsun

Bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü. Yani İşçi Bayramı. İşte acı rakamlarla Türkiye'deki son durum...

Detay
05

On April 23, 2018, President of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedov left for a two-day state visit to the Republic of Uzbekistan.

On April 23, 2018, President of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedov left for a two-day state visit to the Republic of Uzbekistan. At the international airport of Ashgabat, the head of state was seen off by the officials.

Detay