05

ŞUŞA SEVİNCİ FOTOĞRAFINA YTB ÖZEL ÖDÜLÜ

Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması'nda ilk kez verilen YTB Özel Ödülü'nü, Karabağ’ın kalbi Şuşa’yı özgürleştirdiği haberinin yarattığı sevinç fotoğrafı kazandı.

Detay
05

Türk Konseyi’nden Türk Birliği’ne

Türk Konseyi Gayri Resmi Devlet Başkanları Zirvesinin sonuç bildirgesi ve devlet başkanlarının konuşmaları Türk dünyasının birliği hususunda ümit verici ve ufuk açıcıydı.

Detay
05

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Özoral'a 'Dostluk Nişanı' takdim etti

~Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral'a "Dostluk Nişanı" takdim etti.

Detay
05

Azerbaycan'a kimlikle seyahat gece yarısı başladı... İki ülke arasında yeni dönem

Türkiye ile Azerbaycan arasında 10 Aralık 2020 tarihinde Bakü'de imzalanan kimlikle seyahat protokolü, bugün yürürlüğe girdi. Gece yarısı iki ülke arasındaki kimlik kartıyla başlayan geçişlerde pandemi tedbirleri uygulandı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da, "Bugünden itibaren Can #Azerbaycan’la seyahatler artık sadece kimlik kartıyla mümkün. Vatandaşlarımız ve Azerbaycanlı kardeşlerimiz için hayırlı olsun" açıklamasında bulundu.

Detay
05

Türkiye ile Azerbaycan arasında kimlikle seyahat 1 Nisan'da başlıyor

İki ülke arasındaki doğrudan seyahatler yeni kimlik kartları ibraz edilerek yapılabilecek

Detay
05

Azerbaycan’dan dev askeri tatbikat

Dağlık Karabağ’da Azerbaycan karşısında ağır darbe alan Ermenistan’ın 7 bin 500 kişiyle askeri tatbikat yapma kararının ardından, Azerbaycan ordusu, 10 bin asker, 100 tank ve 30 askeri havacılık aracı ile Türkiye’den alınan İHA’lar ile taktiksel tatbikatlara başladı.

Detay
05

~~President of Turkmenistan awarded the honored athlete of the country

On March 10, 2021, an awarding ceremony of the merited athletes of the country with the participation of the President of Turkmenistan, President of the National Olympic Committee of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedov was held in the Sports Complex of the Martial Arts of the Olympic town.

Detay
05

~~The visit of the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Turkey to Turkmenistan

On March 5, 2021, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Turkey Mevlüt Çavuşoglu arrived at Ashgabat on a two-day working visit.

Detay
05

Azerbaycan'da Karabağ'a 'Büyük Dönüş' için çalışmalar sürüyor

İşgalden kurtarılan bölgelerin imarı için 2021 devlet bütçesinden 1,29 milyar dolar ayrıldığı bildirildi.

Detay
05

İnsanlık tarihinin kara lekesi: Hocalı Katliamı

Azerbaycanlılar, Ermeni güçlerin 26 Şubat 1992'de Hocalı'da kadın, çocuk ve yaşlı gözetmeksizin yaptığı katliamın kurbanlarını anıyor.

Detay
05

~Türkiye ve Azerbaycan kardeşliğini daha da güçlendiriyor

Türkiye’de temaslarda bulunan Azerbaycan Eğitim Bakanı Emin Amrullayev Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nı (YTB) ziyaret etti.

Detay
05

~~Meeting of the Minister of Foreign Affairs of Turkmenistan with the Leader of the National Islamic Movement Party of Afghanistan

Detay
05

TSK ve Azerbaycan silahlı kuvvetlerinden kış tatbikatı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) son yıllardaki en kapsamlı kış tatbikatı, Kars'ta devam ediyor. 66'sı Azerbaycan'ın silahlı kuvvetlerinden 1268 kişilik personelin 190 araç ile 218 farklı cins ve çapta silah kullandığı tatbikatta, TSK envanterine giren modern silah ve araçlar da denendi.

Detay
05

~Karabağ Şehitlerinin Evlatlarına Türkiye Bursları’nda Özel Kontenjan

Azerbaycan’ın Karabağ Zaferi şehitlerinin çocukları için Türkiye Bursları kapsamında özel kontenjan ayrılıyor. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) uhdesinde yürütülen ve Türkiye’de yükseköğrenim imkânı sunan Türkiye Bursları kapsamında Karabağ Zaferi’nde şehit olan Azerbaycan askerlerinin çocuklarına bu yıl özel bir kontenjan ayrılıyor.

Detay
05

~~The issues of cooperation between Turkmenistan and the UN on the national and regional levels discussed

Today, on the 2nd of February 2021, a meeting took place in the MFA of Turkmenistan between the Minister of Foreign Affairs of Turkmenistan Rashid Meredov and the heads and representatives of the UN and its agencies in the country and in the region. The session was held in the hybrid format that is some participants were present in the conference room, while other participants took part in the meeting through videoconferencing.

Detay