05

AZERBAYCAN’DA 10 MİLYONCU VATANDAŞ OLAN ÇOCUK DÜNYA’YA GELDİ…

Azerbaycan’da 10 Milyoncu vatandaş olan Mehriban Hasanova dünyaya geldi. 10 Milyoncu vatandaş olan Mehriban’ı ve ailesini ve Azerbaycan halkını Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşi Birinci Başkan yardımcısı Mehriban Aliyeva tebrik etti.

Detay
05

Azerbaycan'daki 20 Ocak katliamı hafızalardaki tazeliğini koruyor

Azerbaycan'da 1990'da Sovyetler Birliği ordusunun sivilleri katlettiği "20 Ocak Katliamı"nın acı anısı, aradan geçen 29 yıla rağmen tanıkların hafızasında tazeliğini koruyor.

Detay
05

'Kıbrıs Türk halkının özgürlüğüne' adanmış bir ömür: Rauf Raif Denktaş

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş vefatının yedinci yılında anılıyor.

Detay
05

Irak Türkleri Azerbaycanlı kardeşlerinin yanında

~~31 Aralık Dünya Azerbaycanlılar Dayanışma Günü Antalya Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Kepez Belediyesi Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde düzenlenen muhteşem bir konserle kutlandı. Azerbaycan Milli Marşı ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Konser Azerbaycanlı ses sanatçılar ve Azerbaycanlı öğrenciler tarafından hazırlanan video gösterimi, şiir dinletisi ve çeşitli Kafkas dansı gösterileri gerçekleştirildi.

Detay
05

'Atayurdu'nu Van Gölü kıyısına kurdular

Geleneksel Türk Kültürü, Van Gölü kıyısında hayat buldu. Atayurt Projesi'yle göl kıyısına 8 otağ kurulurken, buraya tarihteki 16 büyük Türk devletinin bayrağı asıldı.

Detay
05

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ BRÜKSEL TEMSİLCİSİ BÜYÜKELÇİ DAMLA GÜÇLÜ’NÜN 15 KASIM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Kıbrıs Türk Halkının kendi kendini yönetme ve kendi geleceğini tayin etme hakkının en önemli simgesi olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 35. Yıldönümü kutlu olsun. Bu topraklarda onurumuzla bir Halk olarak yaşayabilme ve kimliğimizi var etme mücadelemiz devletimizin kuruluşundan da önceye dayanmaktadır ve geçen süre zarfında bu uğurda çok bedeller ödenmiştir.

Detay
05

KKTC 35 yaşında…

KKTC 35 yaşında… 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı bugün başkent Lefkoşa başta olmak üzere tüm ilçelerde tören ve etkinliklerle kutlanıyor.

Detay
05

World Weightlifting Championships inaugurated in Ashgabat

~~The most recent title of Ashgabat is the City of Health, Inspiration and Friendship because the city is becoming a sports hub. Year by year the number and level of international sporting events hosted by Ashgabat is increasing. These days Ashgabat hosts the World Weightlifting Championship. The 2018 IWF World Championships is held from November 1- 10 at the excellent sports facilities of the top-class Ashgabat Olympic Complex.

Detay
05

Irak Türkleri Konyaaltı Uluslararası Festivali'ne renk kattı!

~~12 ülkenin katıldığı Konyaaltı Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali'ne, birbirinden renkli ve muteşem etkinliklerin sergilendiği gösterilerle sona erdi. Medeniyetlerin Antalya’da ki buluşma noktası olan Konyaaltı’nda, 12 farklı ülke, dans ve müzikal gösterilerle kültür ve sanatlarını sergiledi.

Detay
05

Dünya Göçebe Oyunları'nda heyecan sürüyor

Kırgızistan'ın ev sahipliğinde 3. kez düzenlenen ve AA ile TRT'nin medya ortağı olduğu Dünya Göçebe Oyunları'nda müsabakalar devam ediyor.

Detay
05

Özbekistan 17 yıl sonra Türk Konseyi Zirvesi'ne katılacak

Özbekistan 17 yıllık aranın ardından yarın yapılacak Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi toplantısına katılacak.

Detay
05

Türk kökenli milletleri buluşturan kurultay

Macar Turan Vakfı tarafından, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının katkısıyla düzenlenen ve Türk kökenli milletleri buluşturan Hun Kurultayı büyük ilgi görüyor.

Detay
05

Türkmen Öğrencilere Muratpaşa Belediyesi Kucak Açtı

~~Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği ile Türkmen İzcilik Federasyonu’nca, Türkmen öğrenciler için Antalya’da 1 hafta kamp düzenledi. Kampa Muratpaşa Belediyesi evsahipliği yaptı. Irak Türkmeni 43 öğrenci ve 2 öğretmen de katıldı. Öğrenciler anavatanlarını, kendi tarih ve kültürlerini tanıma fırsatı buldu, ayrıca doğal değerleri ve turistik yerleri yakından görme şansı yakaladı.

Detay
05

Azerbaycan Cumhuriyeti 100. yılını kutluyor. Nice Yıllara Can Azerbaycan

~~BAKÜ (AA) - Azerbaycan'da 28 Mayıs 1918'de ilan edilen Cumhuriyetin 100. yıl dönümü kutlanıyor. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhuriyet Anıtı önünde düzenlenen törene katıldı. Azerbaycan Milli Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Aliyev, anıta çelenk bıraktı.

Detay
05

Aliyev yeniden Cumhurbaşkanı

Azerbaycan’da yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimini yüzde 86,09 oyla mevcut Cumhurbaşkanı İlham Aliyev kazandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan arayarak Aliyev'i tebrik etti.

Detay