05

Belçika Solaryumu Yasaklamaya Hazırlanıyor

Belçika Yüksek Sağlık Kurulu, cilt kanseri riski nedeniyle solaryum yoluyla bronzlaşmanın yasaklanmasını istedi.

Detay
05

Milyonlarca çalışan için önemli karar

Avrupa Adalet divanının verdiği bir karara göre yıllık izin süresinde hastalanan işçinin hastalık dönemi yıllık izin süresinden düşülemeyecek.

Detay
05

EMPATİKA PSYCHOLOGENPRATIJK GENT›TE TÖRENLE AÇILDI

Gent'liler artık rahat Empati Kurabilecekler. Empati Pyschologenpratijk hizmete açıldı.

Detay
05

Le Moulin Dernek Başkanı Kilinik Psikolog Serpil Özhan : «Amacımız psikolojik sorun yaşayanlara yardımcı olmaktır»

2003 yılında Ankara’dan gelip Brüksel’e yerleşen Klinik Psikolog Serpil ÖZHAN  açmış olduğu “EMPATHIE” psikolojik danışma ve psikoterapi merkezinde çalışmalara başladı.

Detay
05

Avrupa'da ilk Ebola virüsü bulaşma vakası

İspanyol hükümetinin, geçtiğimiz 22 Eylül'de Sierra Leone'den Madrid'e getirdiği ve 3 gün içinde hayatını kaybeden Ebola hastası misyoner Manuel Garcia Viejo'ya bakan hemşirelerden birinde Ebola virüsü çıktı. 

Detay
05

4 ŞUBAT DÜNYA KANSERLİLER GÜNÜ

Her yıl 4 Şubat Dünya Kanser gününde Uluslararası Kanser Kontrol Örgütü (UICC) ve ortak kuruluşların birlikte yürüttüğü, her yıl milyonlarca ölüme neden olan ve pek çoğu önlenebilir olan bir hastalığı karşı toplumsal bilinci artırmak amacıyla tüm dünyada kampanyalar düzenlenmektedir.

Detay
05

Sağlık Seminerleri Düzenlendi

Aile Sağlık Seminerleri Düzenlendi. Belçika Diyanet Vakfi Aile Seminerlerine devam ediyor.

Detay
05

Ankara bu skandal iddiayı konuşuyor!

Taraf gazetesinin iddiasına göre; 76 milyon vatandaşın sağlık bilgileri, altı ay önce kurulan bir şirkete ihalesiz verildi. Yüzlerce şikâyet gelince, garip satış incelemeye alındı. 

Detay
05

Dünyada İlk 10'a Girdik

Türkiye, Sağlık Turizminde Dünyada İlk 10 Ülke Arasına Girdi.

Detay
05

TÜPBEBEK HAKKINDA DAVETLİLERİ BİLGİLENDİRDİLER

İstanbul başta olmak üzere bir çok ilde hizmet veren ve Eskişehir'de bulunan 'Acıbadem Sağlık Grubu' Brüksel Schaerbeek'de bulunan Bergama (Osmanlı) Restaurant'ta 'Tüp Bebek Edinme' konusunda bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Detay
05

Sağlık Programlarına Yoğun İlgi

Programa Türkiye'den Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Onkolok ve Dahili Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Melek KÖKSAL ERKİŞİ ile Fizik Tedavi ve Reabiltasyon Uzmanı Prof. Dr. Erkan KOZANOĞLU vatandaşları sinevizyon eşliğinde bilgilendirdiler.

Detay
05

Hoboken´de Grip Aşısı Kampanyası Başarılı Sonuçlar Verdi

Hoboken İlçe Encümeni Yeliz Çıtak Anvers Büyükşehir Belediyesi Sağlık Merkezi ile birlikte başlattıkları ‘Grip Aşısı Kampanyası’ndan başarılı sonuçlar aldıklarını açıkladı.

Detay
05

ZAYIFLAMAK İSTEYENLERE YENİ BİR İLAÇ: SVELTFORM

Sağlık Köşe yazarımız Eczacı Şükür USLU patenti kendisine ait yeni bir zayıflama ilacı olan Svetlform'u piyasaya sürdü.

Detay
05

İSMAİL ERDOĞDU'DAN TEŞEKKÜR MESAJI

Kalbimden olduğum ameliyat ve Annemin vefatı üzerine hem geçmiş olsun diyerek acil şifalar dileyen hem de başın sağ olsuna gelen veya gelemiyen telefon eden acımı paylaşan tüm eşe dost’a Teşekkürler.

Detay
05

FLAMAN BÖLGESİNDE SAĞLIK SEKTÖRÜNDE YABANCILARA İHTİYAÇ VAR

Türklerin yoğun olarak yaşadığı Gent şehrinde ‘bakım sektöründe çok renklilik’ adı altında Gent ve çevresindeki göçmen asıllılar için sağlık ve bakım sektörüne yönelik çalışmalar masaya yatırıldı. Flaman Bölge Milletvekili Veli Yüksel’n inisiyatifi ile düzenlenen panele Flaman Sağlık Bakanı Jo Vandeurzen de katıldı.

Detay