05

BioNTech CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin’den üçüncü doz aşı açıklaması

Dünya son dönemde koronavirüsün varyantları ile uğraşırken BioNTech CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin'den üçüncü doz COVID-19 aşısı hakkında çok konuşulacak açıklamalar geldi. mRNA teknolojisiyle Covid-19’a karşı aşı geliştiren BioNTech şirketinin CEO’su ve kurucu ortağı Uğur Şahin'den aşılar ile ilgili yeni açıklamalar geldi.

Detay
05

Prof. Dr. Uğur Şahin: Bu müthiş bir artış

Biontech Üst Yöneticisi (CEO) ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, 6. Avrupa İmmünoloji Kongresi'nde (ECI), "Aşı üretimimiz 2019'da 10 bindi. Ortağımız Pfizer ile yıl sonuna kadar 1 trilyon dozdan fazla aşı üreteceğiz. Bu müthiş bir artış." dedi.

Detay
05

~Pfizer, üçüncü doz Kovid-19 aşısının antikor seviyesini üç kattan fazla artırdığını duyurdu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının üçüncü dozu için ABD’de onay başvurusuna hazırlanan ilaç şirketi Pfizer, üçüncü doz aşının Kovid-19’a karşı antikor üretimini ikinci doza göre üç kattan fazla artırdığını açıkladı.

Detay
05

Belçika'da Coronavirus - Günün özeti: işte rakamlar

~Çarşamba sabahı Sciensano Halk Sağlığı Enstitüsünden alınan rakamlara göre, 14 ve 20 Ağustos arasında, bir önceki haftaya göre %2 artışla günde ortalama 1.945 yeni Sars-CoV-2 kontaminasyonu tespit edildi.

Detay
05

Dünyada bir ilk: Pfizer/BioNTech aşısına tam onay verildi

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Pfizer/BioNTech’in geliştirdiği Covid-19 aşısına tam onay verdi. FDA’nın onayının ardından Pfizer/BioNTech, dünyada tam onay alan ilk aşı oldu.

Detay
05

Bilim insanları yanıtladı: Aşılı olmasına rağmen Covid-19’a yakalanan kişiler nasıl hareket etmeli?

~Yeni tip corona virüse karşı geliştirilen aşılar, ağır hastalığı önlemeye karşı oldukça etkili, ancak hiçbir aşı yüzde 100 koruyucu değil. Bu nedenle tamamen aşılanmış kişiler Covid-19 yakalanabiliyorlar.

Detay
05

Son Dakika: 21 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı

21 Ağustos Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 232 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 19 bin 351 oldu. Twitter hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Hastalığa yakalananların bir bölümü hastalığı ağır geçiriyor ya da kaybediyoruz. Maalesef yüksek vaka sayıları yüksek kayıp demek. Aşımızı yaptırırsak salgına son vermek için harekete geçmiş oluruz. Aşı ve tedbirle yeniden mücadeleye dönelim." ifadelerini kullandı.

Detay
05

Bakan Kocadan Delta varyantı açıklaması: Yüzde 90ı geçti

~Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Aşı konusunda bir sıkıntılarının olmadığını söyleyen Bakan Koca, "Aşının etkili olduğunu görüyoruz. Her geçen gün aşılamanın da yoğun bir şekilde yapıldığını görüyoruz. Şu son 1 aylık zaman diliminde dünyada, genelde ise ilk 3 ülke içinde nüfus başına aşının yapılabilir olduğu kimi zaman birinci, kimi zaman ikinci, kimi zaman üçüncü ülke olduk" dedi.

Detay
05

BioNTech’ten büyük atılım: Tarihinde bir ilk yaşandı

Pfizer ile birlikte mRNA teknolojisini kullanarak Covid-19 aşısı geliştiren BioNTech'in büyük planları ortaya çıktı.

Detay
05

Türkiye'de 22 bin 332 kişinin Kovid-19 testi pozitif çıktı, 79 kişi hayatını kaybetti

Türkiye'de son 24 saatte 259 bin 196 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 332 kişinin testi pozitif çıktı, 79 kişi hayatını kaybetti.

Detay
05

Uğur Şahin’den üçüncü doz aşı açıklaması: Aşının etkisi azalıyor ama…

Corona virüsü salgınına karşı aşı geliştiren BioNTech'in kurucularından ve CEO'su olan Uğur Şahin dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Delta varyantı ile ilgili konuşan Şahin, "Antikor seviyeleri düşüyor" diyerek üçüncü doz ile ilgili planlarını aktardı.

Detay
05

Dünya genelinde corona virüsünde son durum! Türkiye kaçıncı sırada?

Corona virüsü can almaya devam ediyor. Dünya genelinde vefat sayısı 4 milyona, vaka sayısı da 174 milyona dayandı. Türkiye; toplam vaka sayısında hem dünyada hem de Avrupa'da üst sıralarda yer alıyor.

Detay
05

Koronavirüsü atlatanlar dikkat! Antikor kaç ay koruyor?

Koronavirüsü atlatanlar üzerinde yapılan araştırma sonuçlarına göre; virüs yüküne daha çok maruz kalan sağlık çalışanlarının antikor koruyuculuğu 9 ay, daha az virüs yüküyle hastalık atlatan ev kadınlarının ise 3 ay içinde antikor koruyuculuğu kayboluyor.

Detay
05

Prof. Dr. Uğur Şahin: Corona virüsü en kötüsü değil… Hazır olmamız gerekiyor

Prof. Dr. Uğur Şahin, corona virüsü salgınıyla ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Corona virüsünün dünyayı bekleyen en kötü salgın olmadığını söyleyen Şahin, gelecekte daha yıkıcı pandemilere karşı tüm dünyayı üç ay içinde aşılayacak kapasitede aşı üretmek için hazır olmak gerektiğini vurguladı.

Detay
05

Detay