05

~~Son dakika… Bilim insanlarından korkutan corona açıklaması: 40 mutasyon geçirmiş virüs bulundu

Dünya çapında corona virüsü paniği katlanarak devam ederek İzlanda'dan kritik bir açıklama geldi... İzlandalı bilim adamları ülkedeki corona virüsü hastalarından alınan örneklerde dehşete düşüren bir sonuca ulaştı. Bilim insanları, Covid-19 hastalarından alınan örneklerde mutasyona uğramış 40 virüs tespit etti.

Detay
05

Son dakika… İlk Corona Virüsü aşısı yapıldı: İlk kez bir insan üzerinde denediler

Çin'in Hubei eyaletindeki Wuhan kentinde Aralık ayında çıktıktan haftalar içerisinde küresel bir salgın halini alan corona virüsü ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı... Dün AP haber ajansının duyurduğu, "Corona virüsü aşısı denemesi" bugün gerçekleşti. Kameralar önünde sağlıklı gönüllülere corona virüsü aşısı yapıldı.

Detay
05

‹ANNE BENİ SAĞLIKLI BESLE› ADLI SEMİNERİN İLKİ DÜZENLENDİ

T.C. Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği tarafından ‹Aile Eğitim Seminerleri› (1)'in ilki ‹Anne Beni Sağlıklı Besle› başlığıyla Belçika Diyanet Vakfı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Detay
05

SAĞLIKLI BESLENME KOÇU ÖZGE BODUR BERK EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİNDE ''SAĞLIKLI YAŞAM'' KONULU BİR SEMİNER VERDİ.

Anvers'te gerek çocuklara, gerekse yetişkinlere yönelik eğitim faaliyetleri yürüten BERK Eğitim Gönüllüleri Derneği bu defa da ''Sağlıklı Yaşam'' konusunu ele aldı.

Detay
05

Meme Kanserini Önlemek İçin Neler Yapabilirsin?

~~Türk Dili Enstitüsü, Uyum ve Araştırma Merkezi’nin sağlık temalı çalışmaları kapsamında Anvers Üniversitesi'nden Prof. Dr. Sevilay Altıntaş ve Dr. Gizem Öner’in kaleme aldığı yazı.....

Detay
05

BEL-DOST’DAN ANLAMLI BİR KONFERANS ‘SAĞLIKLI YAŞLANMAK’

Kısa adı BEL-DOST olan ‘Belçika Türk Kıdemliler Dostluk Gurubu’ önemli bir konferansa imza attı. Kuruculuğunu Yaşar Tümbaş, Eser Baysal, İsmail Erdoğdu ve arkadaşlarının oluşturduğu BEL-DOST T.C. Brüksel Başkonsolosluğu salonunda yapılan Dr. Selda Akdal’ın büyük bir başarı ile sinevizyon eşliğinde sunduğu ‘Sağlıklı Yaşlanma’ isimli konferansı ilgiyle izlendi.

Detay
05

TÜRKİYE'DE ÖRNEK BİR UYGULAMA 'ATIK İLAÇLAR TOPLANIYOR'

‘’Atık İlaç Detoksu’’ 17-25 Kasım tarihleri arasında ANKAmall Eczanesi’nde

Detay
05

Dilara’yı kaybettik, bu son olsun!

Türkiye 17 yaşındaki diyabet hastası Dilara Kilcioğlu'nun hayatını kaybetmesiyle derinden yaralandı. Ancak bu acı ilk değildi. İsyanını tüm Türkiye'yle paylaşarak herkesi ağlatan Dilara'nın doktoru Prof. Dr. İlknur Arslanoğlu, benzer acıları daha evvel de haykırdı, ne yazık ki sesini kimse duymadı. Duyun artık bu feryadı, Dilara son olsun... Dilara’yı şeker değil yoksulluk öldürdü Şeker komasına girerek önceki gün hayatını kaybeden 17 yaşındaki Dilara Kilcioğlu'nun ardından, genç kızın doktoru olduğu öğrenilen Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlknur Arslanoğlu, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, genç kızın ölümüyle ilgili acı gerçeği paylaştı. Prof. Dr. Arslanoğlu, Dilara'nın Zonguldak'ta yaşayan ailesinin maddi imkânsızlıklar nedeniyle kendisini kontrole getiremediğini belirterek üzüntüsünü ifade etti, Türkiye'yi ağlattı...

Detay
05

Belçika Solaryumu Yasaklamaya Hazırlanıyor

Belçika Yüksek Sağlık Kurulu, cilt kanseri riski nedeniyle solaryum yoluyla bronzlaşmanın yasaklanmasını istedi.

Detay
05

Milyonlarca çalışan için önemli karar

Avrupa Adalet divanının verdiği bir karara göre yıllık izin süresinde hastalanan işçinin hastalık dönemi yıllık izin süresinden düşülemeyecek.

Detay
05

EMPATİKA PSYCHOLOGENPRATIJK GENT›TE TÖRENLE AÇILDI

Gent'liler artık rahat Empati Kurabilecekler. Empati Pyschologenpratijk hizmete açıldı.

Detay
05

Le Moulin Dernek Başkanı Kilinik Psikolog Serpil Özhan : «Amacımız psikolojik sorun yaşayanlara yardımcı olmaktır»

2003 yılında Ankara’dan gelip Brüksel’e yerleşen Klinik Psikolog Serpil ÖZHAN  açmış olduğu “EMPATHIE” psikolojik danışma ve psikoterapi merkezinde çalışmalara başladı.

Detay
05

Avrupa'da ilk Ebola virüsü bulaşma vakası

İspanyol hükümetinin, geçtiğimiz 22 Eylül'de Sierra Leone'den Madrid'e getirdiği ve 3 gün içinde hayatını kaybeden Ebola hastası misyoner Manuel Garcia Viejo'ya bakan hemşirelerden birinde Ebola virüsü çıktı. 

Detay
05

4 ŞUBAT DÜNYA KANSERLİLER GÜNÜ

Her yıl 4 Şubat Dünya Kanser gününde Uluslararası Kanser Kontrol Örgütü (UICC) ve ortak kuruluşların birlikte yürüttüğü, her yıl milyonlarca ölüme neden olan ve pek çoğu önlenebilir olan bir hastalığı karşı toplumsal bilinci artırmak amacıyla tüm dünyada kampanyalar düzenlenmektedir.

Detay
05

Sağlık Seminerleri Düzenlendi

Aile Sağlık Seminerleri Düzenlendi. Belçika Diyanet Vakfi Aile Seminerlerine devam ediyor.

Detay