CHP kurultay sonucunda Kemal Kılıçdaroğlu tekrar Genel Başkan Oldu

CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nda oylamanın ardından yeni Genel Başkan belli oldu. Kemal Kılıçdaroğlu 790 oyla yeni genel başkan seçildi. Gelen son dakika haberine göre Muharrem İnce ise 447 oyda kaldı. Yeniden genel başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı teşekkür konuşmasında "Önümüzdeki süreç sıradan bir süreç değildir. Zor koşullarda mücadele vereceğiz. Türkiye en zor dönemeçlerinden birini yaşıyor. İnsanlar kaygıyla Türkiye'nin bekasından söz ediyorlar. 15 yılda Türkiye'yi beka sorunuyla kimler karşı karşıya getirdi? İktidarın bunun hesabını vermesi gerekiyor. Huzurun garantisini ve teminatını veriyorum sizlere" dedi.

CHP 36. Olağan Kurultayı’nda yeni genel başkan yine Kılıçdaroğlu oldu.
CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nda oylamanın ardından yeni Genel Başkan belli oldu. Kemal Kılıçdaroğlu 790 oyla yeni genel başkan seçildi. Gelen son dakika haberine göre Muharrem İnce ise 447 oyda kaldı.
Yeniden genel başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı teşekkür konuşmasında "Önümüzdeki süreç sıradan bir süreç değildir. Zor koşullarda mücadele vereceğiz. Türkiye en zor dönemeçlerinden birini yaşıyor. İnsanlar kaygıyla Türkiye'nin bekasından söz ediyorlar. 15 yılda Türkiye'yi beka sorunuyla kimler karşı karşıya getirdi? İktidarın bunun hesabını vermesi gerekiyor. Huzurun garantisini ve teminatını veriyorum sizlere" dedi.
KILIÇDAROĞLU KÜRSÜYE ÇIKTI
Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden Genel Başkan seçilmesinin ardından kürsüye çıkarak teşekkür konuşması yaptı.
KILIÇDAROĞLU KÜRSÜYE ÇIKTI
Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden Genel Başkan seçilmesinin ardından kürsüye çıkarak teşekkür konuşması yaptı.
“BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZ ONURUMUZDUR”
Bu akşam 7 şehidimiz var. Hepimiz çok üzüntülüyüz. Kahraman askerlerimiz, vatanımız için mücadele eden askerlerimize minnet, şehitlere şükran borçluyuz. Onların mücadelesi gelecek mücadelesidir. Bütün şehitlerimize minnet borçluyuz. Onlar bizim onurumuzdur.
TERÖR ÖRGÜTLERİNE KAYNAKLIK EDEN ÜLKE…”
Önceden sadece PKK vardı. Türkiye şimdi bütün terör örgütlerine hem kaynaklık eden hem bedel ödeyen ülke oldu. İktidardakiler bunun hesabını vermek zorundadır. Hep birlikte hesap sormak zorundayız.
Atatürk,”Savaş zorunlu olmadıkça cinayettir” demişti. Bugün zorunlu tabloyla karşı karşıyaız. O sorunun açanlar bugün Türkiye’yi yönetenlerdir.
Beni zorlu ve onurlu bu göreve seçtiğiniz için hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Mücadelemiz hak ve adalet mücadelesidir. İnanç ve kararlılıKla sürdüreceğiz Zorlu süreçte birlikte ve beraber olacağız. Bizimle beraber aynı paralel de oy kullanmayan arkadaşlarım başımın üstünde yeri var. Hiç kimseyi ayrıştırmayacağım.