05

AB Genişleme Komiseri Várhelyi : Türkiye kilit ortak

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Komşuluk Politikası ve Genişlemeden sorumlu Komiseri Olivér Várhelyi yıllık genişleme paketinin yayınlanması sebebiyle bir basın toplantısı düzenledi. Várhelyi, Türkiye için 'kilit ortak' ifadelerini kullandı.

Detay
05

Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzetbegoviç vefatının 18. yılında özlemle anılıyor

Vefatının 18'inci yılında büyük bir hasret ve özlemle anılan Bosna Hersek'in ilk cumhurbaşkanı Aliya İzetbegoviç, hayatı boyunca Müslüman Boşnakların dini ve milli bilincini uyandırmak için çalıştı.

Detay
05

Özlem Türeci ve Uğur Şahin’den aşı müjdesi

mRNA teknolojisi kullanarak corona virüsü aşısı geliştiren BioNTech'in kurucularından Özlem Türeci ve Uğur Şahin, Yunan basınına konuştu.

Detay
05

Avrupa Birliği, Batı Balkan ülkeleriyle buluştu

Avrupa Birliği’ne (AB) üye ülkeler Slovenya’da Arnavutluk, Bosna Hersek, Sırbistan, Karadağ, Makedonya ve Kosova ile AB-Batı Balkanlar Zirvesi'nde bir araya geldi. Zirve sonrasında verilen mesajda AB’nin Balkanlara genişleme politikasının derhal hızlandırılacağı mesajı verildi.

Detay
05

Hz. Muhammed karikatürleri nedeniyle İslam dünyasının büyük tepkisini toplamıştı! Feci şekilde hayatını kaybetti

İslam karşıtlığıyla bilinen ve çizdiği Hazreti Muhammed karikatürleri nedeniyle İslam dünyasında büyük tepkiye neden olan İsveçli karikatürist Lars Vilks ile iki koruma polisi, trafik kazası sonrası yanarak öldü.

Detay
05

Hollanda’da ‘QR kodu’ krizi

Avrupa Birliği (AB) dışındaki ülkelerden gelen ve kendi ülkelerinde corona aşısı olmuş öğrencilerin, Hollanda'daki salgın sistemin sertifikalarını tanımaması nedeniyle birçok yerde "QR kodu" engeliyle karşı karşıya kaldıkları belirtildi.

Detay
05

~~ALMANYA'DA YAVUZ BAŞKAN RÜZGARI ESTİ YAVUZ AĞIRALİOĞLU'NUN ZİYARETİ İYİ OLDU

Detay
05

Alman Federal Meclisi'ne Türk kökenli başkan iddiası!

Alman Der Tagesspiegel gazetesinin SPD’li kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, Federal Meclis Başkanlığı için Türk kökenli SPD milletvekili Aydan Özoğuz'un ismi geçiyor.

Detay
05

Türk azınlıkları ve toplulukları FUEN TAG 3. Tematik Semineri’nde buluştu

Avrupa Milletleri Federal Birliği (FUEN) Türk Azınlıkları/Toplulukları Çalışma Grubu (TAG) 3. Tematik Semineri 24 Eylül 2021 tarihinde çevrim içi gerçekleşti. Sanal platformda düzenlenen seminerde Türk azınlık ve toplulukları bir araya geldi.

Detay
05

AB Kurumlarında Kariyer Fırsatları

T.C. Brüksel Büyükelçiliğince gönderilen duyuru haberi sizlerle paylaşıyoruz. ~Büyükelçiliğimiz evsahipliğinde gerçekleştirilecek “AB Kurumlarında Kariyer Fırsatları” konulu çevrimçi etkinlik hakkında duyuru

Detay
05

Almanya'daki genel seçimlerden Sosyal Demokrat Parti birinci çıktı

Federal Seçim Kurulu, 20. Dönem Federal Meclisin oluşması için yapılan genel seçimlerin geçici resmi sonuçlarını açıkladı.

Detay
05

Avusturya'da Müslüman kadına ırkçı saldırı

Irkçı saldırıya uğrayan Bolat, "Bana tükürene kadar yaptıklarını görmezden geldim, salgın döneminde belki de hastalığı taşıyordu. Bunun üzerine ben dışarı çıktım, o da arkamdan geldi ve başörtüme saldırarak, çok sert bir şekilde çekti." dedi.

Detay
05

Almanya bugün sandık başında

Almanya, 16 yıllık Merkel dönemini sonlandıracak seçimler için bugün sandık başına gidiyor. Anketlere göre Sosyal Demokrat Parti, Hristiyan Demokrat Birlik ve Hristiyan Sosyal Birlik partilerinin önünde.

Detay
05

Avrupa'da çevreciler iklim değişikliğine dikkati çekmek için sokağa indi

Almanya, Avusturya ve Çekya'da çevreciler iklim değişikliğine dikkati çekmek için protesto gösterileri düzenledi.

Detay
05

~KRV- SEÇİM HAKKI GİRİŞİMİ BAŞKANI BAHATTİN GEMİCİ: EŞİT HAKLAR İÇİN SANDIK BAŞINA!

KRV- Seçim Hakkı Girişimi Başkanı eğitimci- yazar Bahattin Gemici Alman vatandaşı olan yurttaşlarımızı 26 Eylül’de yapılacak olan Federal seçimlere katılmaya çağırdı.

Detay