05

YUNUS EMRE'NİN BİLİNMEYEN DİVANI VATİKAN'DA ORTAYA ÇIKTI

Vatikan'ın internet üzerinden paylaştığı dijital yazıtlarda büyük Türk mutasavvıfı ve halk ozanı Yunus Emre'nin daha önce gün yüzüne çıkmamış, içinde 200'e yakın şiir bulunan yeni divanı ortaya çıktı...

Detay
05

İngiltere’den sözde Ermeni soykırımı açıklaması

ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarıyla ilgili olarak "soykırım" ifadesini kullanmasının ardından İngiltere'den bir açıklama geldi.

Detay
05

Fransa’dan Türkiye kararı! Karantina zorunluluğu getirildi

Fransa, corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye'den gelenlere karantina uygulanmasını zorunlu hale getirdi.

Detay
05

Uğur Şahin'den müjdeli haber... Daha uzun süre dayanan Kovid-19 aşısı yolda!

Reuters'ta yer alan son dakika haberine göre BioNTech'in CEO'su Uğur Şahin bugün yaptığı açıklamada daha uzun süre dayanan bir koronavirüs aşısı için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

Detay
05

İhtiyaç sahiplerine Ramazan koli yardımı

Hollanda Sivaslılar Platformu geçen yıl olduğu gibi bu yılda Sivas’ta 250 aileye Ramazan kumanyası yardımı ulaştırdı.

Detay
05

AB, aşı pasaportuna bir adım daha yaklaştı: Türkiye'yi nasıl etkileyecek?

Avrupa Birliği, yaz başında serbest seyahati normale döndürme amaçlı, ‘aşı pasaportu’ olarak da anılan sertifikayı devreye sokmaya hazırlanırken Avrupa Parlamentosu (AP) müzakere pozisyonunu belirledi. Hürriyet'ten Güven Özalp'in haberine göre AP, 119’a karşı 540 oyla kabul ettiği kararda, AB Komisyonu tarafından yapılan öneriye bazı değişiklik talepleriyle onay verdi.

Detay
05

Hollanda’da 16 Türk’e kraliyet nişanı verildi

Hollanda 16 Türk'e geleneksel olarak dağıtılan kraliyet nişanı verdi.

Detay
05

Bir doz Covid aşısı bir ev içinde bulaşmayı neredeyse % 50 oranında azaltıyor

~~İngiliz halk sağlığı kurumu (PHE) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, tek doz Pfizer veya AstraZeneca aşısı, koronavirüsün bulaşma riskinin yüksek olduğu aynı evde neredeyse yarıya kadar azaltabilir.

Detay
05

YTB ve Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nden Alevi-Bektaşi Kültürüne Yönelik İş Birliği

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB) ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi arasında “Alevi-Bektaşi Kültürü” tezli yüksek lisans programı alanında iş birliği protokolü imzalandı.

Detay
05

Biden ilk yurt dışı ziyaretlerini Belçika ve İngiltere’ye yapacak

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden'ın göreve başladığından bu yana ilk yurt dışı ziyaretleri kapsamında 11-13 Haziran'da İngiltere'deki G7 Zirvesi’ne, 14 Haziran'da da Belçika'daki NATO Zirvesi’ne katılacağını duyurdu.

Detay
05

Avrupa’da aşı önceliği kaldırılıyor: Herkes istediği aşıyı olabilecek

Beş farklı aşıyı temin eden Avrupa Birliği, mayıs ayında "aşıda yaş sıralaması ve önceliği"ni kaldırıyor. Bütün yetişkinler haziranda aşılanmış olacak. Bu aşılardan isteyen istediğini seçebilecek. İster BioNTech, ister Sputnik V olsun, herkes özgür tercihiyle aşısını olacak.

Detay
05

İngiltere ve Danimarka'dan Türkiye’ye uçuşlar açılıyor

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, "İngiltere ve Danimarka'dan Türkiye'ye uçuşlar açılıyor.

Detay
05

AB kurumları iklim yasasında uzlaştı

AB kurumları, birliğin 2050 yılına kadar iklime zararsız olma hedefini yasal olarak bağlayıcı kılacak iklim yasasında ve sera gazı emisyonlarının 2030'a kadar yüzde 55 azaltılması hedefinde uzlaşı sağladı.

Detay
05

AB'den Türkiye açıklaması: Askıya alırız!

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başbakanı Ursula von der Leyen, Ankara'nın olumlu politika izlediğini ancak Doğu Akdeniz'de gerilimi artırması halinde AB'nin Türkiye ile iş birliği başlıklarını askıya alabileceği uyarısında bulundu.

Detay
05

Almanya gri pasaport skandalına el koydu!

Malatya’da AKP'li Yeşilyurt Belediyesi’nin gri pasaport çıkararak Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri dönmemişti. Berlin, insan kaçakçılığının merkezindeki Ersin Kilit hakkında üç ayrı soruşturma başlattı.

Detay