05

Aman dikkat' Maymun çiçeği virüsü hızla yayılıyor. Belçika'da da görüldü...

Fransa ve Belçika'da da görülen maymun çiçeği virüsü Avrupa’da endişe yarattı. Uzmanlar, bilinen vakaların buzdağının görünen kısmı olmasından korktuklarını belirtiyor.

Detay
05

Kuzey Ren-Vestfalya’da 6 Türk milletvekili parlamentoya girdi

Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde yapılan ve "küçük genel seçim" olarak nitelendirilen eyalet meclisi seçimlerinin galibi oyların yüzde 35’ini alan Hristiyan Demo Almanya’nın 18 milyon nüfusuyla en büyük eyaleti olan Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde dün yapılan ve “küçük genel seçim” olarak nitelendirilen eyalet meclisi seçimlerinin galibi oyların yüzde 35'ini alan Hristiyan Demokratik Birliği (CDU) oldu.

Detay
05

AB, Rusya’dan gaz almanın yollarını arıyor

Avrupa Birliği, gaz ithalatçılarına Rusya'dan yakıt alırken yaptırımların ihlalini önlemek için bir çözüm sunmaya ve Vladimir Putin'in ruble cinsinden ödeme taleplerini etkin bir şekilde karşılamaya hazırlanıyor.

Detay
05

Türkiye, İsveç ve Finlandiya ile NATO üyelik sürecini görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde ve Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto ile iki ülkenin NATO'ya üyelik müracaatına ilişkin üçlü bir zirve gerçekleştirdi.

Detay
05

Alman güvenlik birimlerinde aşırı sağ alarmı

Alman makamları, güvenlik birimlerinde şimdiye kadar bilinenden çok daha fazla aşırı sağ vakası tespit etti.

Detay
05

AB'nin hayal kırıklığı projesi: Frontex

Avrupa Birliği'nin (AB) dış sınırlarının korunmasından sorumlu kurumu Frontex, son yıllarda Ege Denizi'ndeki geri itme skandallarının ortasında yer aldı.

Detay
05

Avrupa Birliği’nin geleceği yeniden şekilleniyor

Avrupa Parlamentosu, bir yıldır 27 Avrupa Birliği ülkesinde yürütülen "Avrupa'nın Geleceği Konferansı" çalışmaları çerçevesinde, birlik vatandaşlarının taleplerine yanıt olarak, "AB anlaşmalarını gözden geçirme prosedürünün başlatılması" çağrısında bulunan bir kararı oyladı.

Detay
05

Avrupa Birliği’nden Osman Kavala kararı

Avrupa Parlamentosu, Türkiye'de insan hakları ihlallerinin uygulandığını açıkladı.

Detay
05

AB’ye sığınma başvurusu yapan Türkiyelilerin sayısı 2021'de yüzde 45 arttı

Türkiye vatandaşlarının AB üyesi ülkelere iltica başvuruları bir önceki yıla göre yüzde 45 artarak 20 bini aştı. Başvuruların üçte birinden fazlası Almanya'ya yapıldı.

Detay
05

Fransa'da Müslümanların ve onlara yakın isimlerin 'fişlenmesine' ön soruşturma

Fransa'da Müslümanlar ile Müslümanlara yakın olduğu ya da "müsamaha gösterdikleri" gerekçesiyle "İslamo-solcu" olarak nitelendirilen kişilerin bir internet sitesi tarafında "fişlenmesine" ilişkin savcılığın ön soruşturma başlattığı belirtildi.

Detay
05

Kur’an-ı Kerim’in yakılması sonrası İsveç karıştı

Aşırı sağcı Danimarka-İsveç vatandaşı Rasmus Paludan’ın Kur’an-ı Kerim yakmasının ardından son 3 gündür birçok kentte şiddet olayları patlak verdi. Norrköping kentinde polisin uyarı ateşi açması sonucu 3 kişi yaralandı.

Detay
05

Bulgaristan’dan Türkiye kararı

Bulgaristan Sağlık Bakanlığı, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 10 ülkeden, ülkelerine girişte istenen Avrupa Birliği onaylı aşı sertifikasının, 13 Nisan itibariyle artık talep edilmeyeceğini açıkladı.

Detay
05

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı. Sandık çıkış anketlerine göre, ikinci turda oyların yüzde 28.6’sını alan mevcut Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile oyların yüzde 23.9’unu alan aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisinin (RN) lideri Marine Le Pen ikinci turda yarışacak.

Detay
05

HUZUR TERÖRİSTİ 'PEGİDA'DAN MÜSLÜMANLARA KARŞI DOMUZLU ÇİRKİN EYLEM PLANI

Irkçı Pegida'dan İslam karşıtı eylem Göç ve İslam karşıtı eylemleriyle bilinen "Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar Örgütü" (Pegida), Ramazan ayında iftar saatinde Hollanda'daki bazı camilerin önünde domuz pişirerek, mangal partisi yapacağını açıkladı

Detay
05

Paris’te bulunan Türk mahallesinde yangın

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Türk mahallesinde yer alan bir apartmanda çıkan yangında 1’i ağır 3 kişi yaralandı.

Detay