05

"BALKANLARDA SÜRELİ YAYINLAR: İSLAM DÜŞÜNCESİNİN SERÜVENİ, 1918-2018" PROJESİ TANITILDI

YTB tarafından Balkanlar’da çağdaş dönemde ortaya çıkan düşüncenin süreli yayınlar üzerinden ele alınması amacıyla hazırlanan “Balkanlarda Süreli Yayınlar: İslam Düşüncesinin Serüveni, 1918-2018” projesinin tanıtım programı gerçekleştirildi.

Detay
05

Fransa erken genel seçimlerinde sandıktan sol ittifakı birinci çıktı

Fransa'da erken genel seçimlerin 2. turunda sandık çıkış anketlerine göre, sol ittifak ilk sıraya yerleşirken; Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un ittifakı ikinci oldu, ilk turun birincisi aşırı sağ ise üçüncü sıraya geriledi.

Detay
05

Futbolseverlerin heyecanla beklediği EURO 2024'te ilk düdük çalıyor

Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) bugün başlıyor.

Detay
05

AVRUPA'DA VE BELÇİKA'DA SAĞ YÜKSELİŞTE

Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları belli oldu. Avrupa ve Belçika'da sağ yükselişte... Belçika Genelinde sağ partiler yükselişe geçerken sol partiler de düşüşler yaşandı. Belçika'da Brüksel'de sağ partilerden MR ve Les Engages oylarını yükseltirlen ve Sol partilerden PTB ve Team Ahidar yükselirken, yine sol parti PS ve Sağ partilerden Defı kan kaybetti.

Detay
05

İngiltere'deki ankette dikkat çeken sonuç: Gençler 'İsrail devleti var olmamalı' dedi

İngiltere'de geçtiğimiz günlerde yapılan İsrail ve Filistin’e dair bir ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Gençlerin büyük bölümü 'İsrail'in hiç var olmaması gerektiğine' inandığını belirtirken, 'Gazze'deki savaştan en çok kim sorumlu?' sorusuna ise 'İsrail hükümeti' şeklinde cevap verdi.

Detay
05

AB, 10 bin Euro üzerindeki nakit ödemeleri yasaklıyor

Avrupa Birliği, kara parayla mücadele kapsamında 10 bin Euronun üzerindeki nakit ödemeleri yasaklayacak.

Detay
05

MİSAFİR İŞÇİLİKTEN KALICI YURTTAŞLIĞA UZANAN 60 YILLIK YOL

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Türkiye ile Avusturya arasında imzalanan işgücü anlaşmasının 60. yılında gala programı ve resepsiyon tertip etti.

Detay
05

Hamas, Norveç, İrlanda ve İspanya'nın Filistin'i Tanıma Kararını Memnuniyetle Karşıladı

Hamas Hareketi, Norveç, İrlanda ve İspanya'nın Filistin devletini tanıma kararını memnuniyetle karşıladı ve diğer ülkeleri de benzer şekilde hareket etmeye ve Filistin halkının kendi topraklarındaki haklarını ve İsrail işgalinin sona ermesini desteklemeye çağırdı.

Detay
05

4 Avrupa ülkesi için tarih verildi: Filistin devletini tanıyacaklar

İrlanda Radyo Televizyonun (RTE) haberine göre bazı AB ülkeleri 21 Mayıs'ta Filistin devletini tanıyacak.

Detay
05

Hollanda’daki Türk toplumunun 60 yılı adeta bir başarı hikayesidir

“Kuşaktan Kuşağa: Hollanda’daki Türk Diasporasının 60. Yılı” resepsiyonunda konuşan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren Hollanda’daki Türk toplumunun ülkenin bugünkü konumuna ulaşmasında büyük katkısı olduğunu söyledi.

Detay
05

YTB, 17. Avusturya Kültür Fuarı'nda Yerini Aldı

17. Avusturya Kültür Fuarı Dornbirn şehrinde düzenlendi. Avusturya’ya Göçün 60. Yılı temasıyla düzenlenen fuarda YTB Başkanı Abdullah Eren, beraber yaşama kültürünü ayakta tutan toplumların dünyada kalıcı olacakları mesajını verdi.

Detay
05

Avrupa Birliği’nden 486 projeye 243 milyon euro hibe desteği

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “2021-2027 yıllarını kapsayan Ufuk Avrupa Programı’nda, 2021’den bu yana 1107 Türk yürütücünün dahil olduğu 486 proje aracılığıyla 243 milyon euro hibe desteğini Türkiye’ye kazandırdık” dedi.

Detay
05

Özgür Özel: Schengen vizesi sorununa acil çözüm getirmesi gerektiğini ilettik

CHP Lideri Özel, Avrupa Parlamentosu Sosyalistler ve Demokratlar Grubu'nun Başkanı Garcia Perez ile görüştü. Özel, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Görüşmemizde vize sorununu konuştuk. Avrupa'nın Schengen vizesi sorununa acil çözüm getirmesi gerektiğini ilettik" dedi.

Detay
05

İki ülkeye daha vizesiz giriş yolları kapandı

Romanya ve Bulgaristan, 31 Mart itibariyle Schengen Bölgesi'ne katılmaya başlayacaklar, ancak bu süreç tamamlanmak için kara sınırlarındaki kontrollerin kaldırılmasını gerektiriyor.

Detay
05

Belçika’da Avrupa Parlamentosu seçimleri için oy kullanacak 16-17 yaşındaki gençler için önemli karar

Belçika Anayasa Mahkemesi, 16-17 yaşlarındaki gençlerin Avrupa Parlamentosu seçimlerinde diğer tüm yetişkin seçmenler gibi oy kullanmak zorunda olduklarına karar verdi.

Detay