05

BELÇİKA KRAL’I PHILIPPE’NİN ’21 TEMMUZ ULUSAL BAYRAM' KONUŞMASI

Belçika Kral'ın Philippe'nin '21 Temmuz Ulusal Bayram' nedniyle yaptığı konuşmasını sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

BELÇİKA '21 TEMMUZ ULUSAL BAYRAMI'NIN 193. YILINI COŞKUYLA KUTLADI

Belçika kuruluşunun 193. yıl dönümünde ’21 Temmuz Ulusal Bayramı’nı coşkuyla kutladı. Her yıl geleneksel olarak yapılan ilk etkinlikte Kraliyet ailesi, Ulusal Bayram vesilesiyle Brüksel'deki St Michael ve St Gudula Katedrali'nin 'Te Deum' kutlamasına katıldı.

Detay
05

BELÇIKA BU GUN KURULUŞU'NUN 193. YILI OLAN ULUSAL BAYRAMINI KUTLUYOR

BELÇİĶA KURULUŞUNUN193. YILDÖNÜMÜ OLAN '21 TEMMUZ ULUSAL BAYRAMI'NI KUTLUYOR.

Detay
05

ANJİ AESTHETIC’S BEAUTY CLINIC SAHİBİ VE ESTETİK UZMANI ANJİ ARABOVA: “AMACIMIZ ÇALIŞMALARIMIZLA KADINLARIN GÜZELLİĞİNE GÜZELLİK KATMAKTIR”

Belçika doğumlu, Bulgaristanlı bir Türk ailenin kızı olan Anjelika (Hatice) Arabova aldığı eğitimler sonrası açmış olduğu Anji Aesthetic’s Beatuy Clinic adlı Estetik Salonu’nda hizmetine devam ediyor. Genç güzellik Uzmanı Anjelika (Hatice) Arabova kendisi ve çalışmaları hakkında dergimize şu açıklamalarda bulundu:

Detay
05

MİLLETVEKİLİ SEÇİLEN HASAN KOYUNCU VE ÖZLEM ÖZEN BUGÜN YEMİN EDEREK SENATÖR OLDULAR

Önceki dönemde Meclis Başkan Vekilliği'de yapan ve Yerel Seçimlerde Schaerbeek belediye Başkan Adaylığına da hazırlanan PS'den Brüksel Milletvekili Hasan Koyuncu ve PS'den Milletvekili Özlem Özen, bu gün Belçika Senato binasında ettikleri yeminle Senatör oldular. Brüksel'de ilk Türk Kökenli Senatör olan Koyuncu, partisine ve seçmenlerine teşekkür ederek, yeni görevine başladı.

Detay
05

Saint josseliler EURO 2024'ün Maçlarını Büyük Ekrandan birlikte izlediler

Brüksel'in nezih semti Saint Josse halkı Başkanlarından yana çok şanslılar. Saint Josse Halkı Euro 2024 Maçlarını açık havada, meydanda dev ekrandan Başkan Emir Kır ile birlikte izlemenin mutluluğunu aileleriyle birlikte yaşadılar.

Detay
05

‹15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ› BRÜKSEL'DE ANILDI

Hain FETÖ darbecilerinin, 15 Temmuz 2016 günü Demokrasi ve Cumhuriyetimize yönelik hain darbe girişimi, kahraman halkımızın ve güvenlik güçlerimizin karşı koyuşuyla bertaraf edilmişti.

Detay
05

ŞEHİT DİPLOMATIMIZ DURSUN AKSOY ŞEHADETİ’NİN 41. YILDÖNÜMÜNDE BRÜKSEL'DE ANILDI

Ermeni terör örgütü ASALA tarafından 14 Temmuz 1983 tarihinde şehit edilen dönemin Brüksel Büyükelçiliği İdari Ataşesi Dursun Aksoy, şehadetinin 41. yıldönümünde, T.C. Brüksel Büyükelçiliği tarafından Dursun Aksoy’un şehit edildiği terör saldırısının yapıldığı Franklin Roosevelt Bulvarı'nda anma töreni düzenlendi.

Detay
05

GÜZEL VATANIMIZDAN ‹VERTİGO TUR› İLE GELEN TÜRK KAFİLESİNİ BRÜKSEL›DE KARŞILAMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADIK

Güzel ülkemiz Türkiye’den prestijli firma Vertigo Tur ile Turistik amaçlı Avrupa ülkelerine seyahat eden Türk Kafilesi dün itibarıyla Brüksel’i ziyaret ederek, tarihi ve turistik mekanları gezdi.

Detay
05

Résidence Michèle Huzurevinde Bayram Kutlaması Coşkuluydu…

Brüksel Laeken’de bulunan Résidence Michèle Huzurevinde Kurban Bayramı vesilesiyle bir kutlama gerçekleştirildi.

Detay
05

EHLİBEYT DOSTLARI BAYRAM NAMAZINI KILARAK BAYRAMLAŞTILAR

Kurban Bayramı nedeniyle, Belçika'da yaşayan Müslümanlar erken saatlerde Bayram Namazını kılıp, belirlenen yasal yerlerde Kurban ibadetlerini yerine getirdiler. Ayrıca, Binlerce Müslüman Kurban Kampanyalarına katılarak Kurbanlıklarını, Filistin, Gazze, Yemen, Nijerya ve Türkiye'de depremden etkilenenlere bağış ettiler.

Detay
05

TÜM OKURLARIMIZIN VE İSLAM ALEMİNİN KURBAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN

Tüm okurlarımızın Mübarek Bayramını en içten dileklerimizle kutlar, esenlik ve barış dolu Bayramlar dileriz.

Detay
05

CAN AZERBAYCAN›DA YAYINLANAN YENİÇAĞ GAZETESİ SAHİBİ GAZETECİ AGİL ALESGER’DEN DERGİMİZE NEZAKET ZİYARETİ

Can Azebaycan Bakü’de Basın hizmet veren ‘Yeniçağ Media Grup Başkanı, Azerbaycan Basın Konseyi ve Türk İnternet Medya Birliği Yönetim Kurulu üyesi gazeteci Agil Alesger, Avrupa’da yayın yapan Türkçe medya mensuplarıyla görüşmek üzere geldiği Belçika Brüksel’de bulunan ‘Belçika Aydın Haber Dergi’mize nezaket ziyaretinde bulundu

Detay
05

BIF BAŞKANI MUHAMMED ÜNAL: “HER TOPLUM KENDİ İNANÇ DEĞERLERİYLE ÖZGÜR BİÇİMDE YAŞAMALI”

Belçika Türk Toplumu’nun Çatı ‘Sivil Toplum’ Kuruluşlarından kısa adı BIF olan ‘Belçika İslam Federasyonu' Başkanı Muhammed Ünal ile ‘Belçika Aydın Haber’ Genel Yayın Yönetmenimiz Celil Gündoğdu bir röportaj gerçekleştirdi. Önemli Mesajların yer aldığı bu güzel röportajı sizlerle paylaşıyoruz

Detay
05

BELÇİKA SEÇİMLERİNDE SEÇİLEN TÜRK KÖKENLİLER BELLİ OLMAYA BAŞLADI

Meyrem Almacı (Groen), Funda Oru (Vooruit), Kemal Bilmez (PTB) ve Ayşe Yiğit (PVDA) Belçika Federal Milletvekilliğine, Burak Nalli Flaman Milletvekilliğine, Özlem Özen Valon milletvekilliğine, Sadık Köksal (MR), Hasan Koyuncu, Şevket Temiz ve İbrahim Dönmez ve Yusuf Yıldız'da (PS)'den seçilerek Brüksel Milletvekili oldular

Detay