05

BEL-DOST YÖNETİM KURULU VE GÖNÜLLÜLERİYLE TANIŞMA YEMEĞİNDE BULUŞTU

Belçika Türk toplumunun ‘Kıdemli Vatandaşlarını’ çatısı altında toplamayı hedefleyen ve kısa adı ‘BEL-DOST’ olan ‘Belçika Türk Kıdemliler Dostluk Grubu’ yönetim kurulu ve gönüllüleriyle tanışma yemeğinde buluştu.

Detay
05

BEIGDER OLARAK, YENİ EĞİTİM MÜŞAVİRİMİZ HÜMEYRA ALTINTAŞ KIRAN'I ZİYARET EDEREK, BAŞARI DİLEKLERİNDE BULUNDUK

T.C. Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliğine yeni atanan Hümeyra Altıntaş Kıran'a kısa adı BEIGDER 'Belçika Iğdırlılar Derneği' Kurucu Yönetim kurulu olarak, tanışma ve hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Bizi sıcak bir şekilde karşılayan Müşavirimize teşekkür ediyoruz.

Detay
05

Cumhurbaşkanlığı 2. Tur Seçimleri Belçika'da 20-24 Mayıs'da yapılacak...

Cumhurbaşkanlığı 2. Tur Seçimleri Belçika'da 20-24 Mayıs'da yapılacak... İşte Belçika'da kurulacak olan sandıklar tarih ve saatleri:

Detay
05

TÜRKİYE İÇİN OY VER...

TÜRKİYE İÇİN OY VER...

Detay
05

BEIGDER’DEN BAŞKAN EMİR KIR’A BİLGİLENDİRME ZİYARETİ

Kısa adı BEIGDER olan ‘Belçika Iğdırlılar Derneği’ Kurucu Yönetim Kurulu Belçika Federal Milletvekili ve Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır’a bilgilendirme ziyaretinde bulundu.

Detay
05

TÖSED Ağ Kurma Etkinliği - BECI

Merkezi Brüksel’de bulunan Belçika Türk Özel Sektör Derneği (TÖSED), 28 Nisan 2023 Cuma akşamı Brüksel Sanayi ve Ticaret Odası (BECI)‘nda üyeleri arasındaki iş birliğini arttırma amacıyla bir ağ kurma etkinliği düzenledi.

Detay
05

BELÇİKA'DA TÜRKİYE SEÇİMLERİ İÇİN OY VERME İŞLEMİ BUGÜN BAŞLADI

14 Mayıs tarihinde gerçekleşecek Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde geri sayım sürüyor. Bu kapsamda yurt dışında, gümrük kapıları ve yurt dışı temsilciliklerinde oy verme işlemi başlıyor. 75 ülke ve 156 yerdeki yurt dışı temsilciliğinde sandık kurulları oluşturulurken, oy verme işleminin başlayacağı tarih yurt dışında yaşayan seçmenler tarafından mercek altına alındı. İşte 2023 genel seçimleri yurt dışında oy kullanma işleminin başlayacağı tarih... Belçika'da bugün 29 Nisan'da başlayan oy verme işlemi 7 Mayıs günü sona erecektir.

Detay
05

Belçika'da bir haftadır kayıp olan Esra (14) aranıyor

Belçika polisi, Hasselt şehrinde ikamet eden ve bir hafta önce ortadan kaybolan 14 yaşındaki Esra Zizi için görgü tanıkları arıyor.

Detay
05

CUMHURBAŞKANI ADAYI OĞAN BELÇİKA’DA HEMŞERİLERİ VE SEVENLERİYLE BAYRAMLAŞTI

13. Cumhurbaşkanı adaylarından Ata İttifakı adayı Sinan Oğan’da önceki gün Belçika’da bulunan akraba ve hemşerileriyle bayramlaşmak için Belçika Brüksel’e geldi. Burada coşkuyla karşılanan Oğan Schaerbeek’de esnafları gezerek, bayramlaştı.

Detay
05

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ün çocuklarımıza hediye ettiği '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' ülkemizde ve dünyadaki temdsilciliklerimizde çelitli etkinliklerle kutlanmakta. Bu bayram vesilesiyle tüm çocuklarımızı tebrik ediyoruz.

Detay
05

BEIGDER'İN TANITIM VE İFTAR PROGRAM KANAL ON4'DE YAYINLANACAK...

KISA ADI BEIGDER OLAN 'BELÇİKA IĞDIRLILAR DERNEĞİMİZİN TANITIM VE İFTAR PROGRAMININ CEKIMINI VE HABERİNİ YAPAN JANAL ON4'ÜN BELÇIKA TEMSİLCİSİ VE BASIN MENSUBU SAYIN SELMAN KARAKURT'A ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Detay
05

BEIGDER TANITIM VE İFTAR PROGRAMINDA SİYASİLERDEN TAM DESTEK

Belçika’da resmi kuruluşunu tamamlayarak, hizmete başlayan kısa adı ‘BEIGDER’olan ‘Belçika Iğdırlılar Derneği’ Avrupa ve Belçika’nın başkenti Brüksel’de tanıtım ve iftar programıyla çalışmalarına start verdi.

Detay
05

BRÜKSEL’DE YÜZLERCE FİLİSTİN VE BELÇİKALI ‘SİYONİST İSRAİL’İ PROTESTO ETTİ

Siyonist İsrail’in Ramazan ayında Kudüs’ ve Gazze’ye saldırıları neticesi ölümlere ve yaralanmalara sebep olması, Avrupa ve Belçika’nın başkenti Brüksel’de protesto edildi.

Detay
05

ANVERS BAŞKONSOLOSLUĞUNDAN GÖNDERİLEN SEÇİM DUYURUSU

Türkiye Cumhuriyeti Anvers Başkonsolosluğunun gönderdiği seçim ile ilgili duyuruyu sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

Belçika sel ve sıcaklara karşı direncini ‘bahçe sokaklar’ ile artıracak

Pilot olarak Antwerp kentininde hayata geçirilecek projede, geçirimli yüzeyler kullanarak kentlerin afet dirençlerinin artırılması hedefleniyor.

Detay