05

Belçika'da yıl başından itibaren dizel araçlar başkente giremeyecek

Belçika'daki 600 binden fazla dizel motorlu eski model araç, 2022'den itibaren çevre kirliliğiyle mücadele kapsamında başkent Brüksel'e giremeyecek.

Detay
05

Belçika’da 2021 yılında 17 kadın ve 6 çocuk cinayet kurbanı

Belçika’da 2021 yılı başından bu yana 17 kadın cinayeti işlenirken, 6 çocuk da şiddet sonucu hayatını kaybetti.

Detay
05

Belçika hafta sonu tatilini 3 güne çıkarmayı planlıyor

Belçika Federal Hükümeti, haftalık çalışma gününün 5'ten 4'e düşürülmesi için yapılan teklifi ele alacak.

Detay
05

Belçika'da dev bal kabağı dünya rekorunu bekliyor

Belçika'nın bal kabağı kasabası olarak bilinen Kasterlee kasabasında yetiştirilen dev kabak, şampiyonalarda rekor kırmak için yarışıyor.

Detay
05

Büyükelçiliğimiz evsahipliğinde gerçekleştirilen “AB Kurumlarında Kariyer Fırsatları” konulu çevrimiçi etkinlik

Belçika’daki gençlerimizi AB kurumlarında kariyer imkanları konusunda bilgilendirmek amacıyla, “AB Kurumlarında Kariyer Fırsatları” konulu çevrimiçi (Zoom) etkinliği, 4 Ekim 2021 günü Brüksel saatiyle 16.00’da, T.C. Brüksel Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy’un evsahipliğinde gerçekleştirilmiştir.

Detay
05

AB Adalet Divanı, Belçikalı eski Bakan Pinxten'i "çok ciddi ihlallerden suçlu" buldu

~AB Adalet Divanı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Pinxten'in AB Sayıştayı üyesi olarak görev yaptığı sırada Belçika siyasetinde rol alması, kayak ve avcılık gezileri ile yakıt alımlarını Kurum bütçesinden ücretlendirmesi gibi "çok ciddi ihlallerden suçlu" olduğuna kanaat getirildi.

Detay
05

~~EYVAH ZAYIFLIYORUM! AVRUPA’DA

Türkiye’de 19 Haziran’da satışa sunulduktan sonra birinci baskısı kısa sürede tükenen ve Ağustos ayında ikinci baskısı yapılan Mizah Yazarı Erdinç Utku’nun “Eyvah Zayıflıyorum!” adlı son kitabının Avrupa tanıtımı 1 Ekim Dünya Gülümseme Günü’nde Brüksel’de eğlenceli ve hareketli bir etkinlikle yapılacak. Kitap tanıtım etkinlikleri 18 Ekim’de Berlin(Almanya), 7 Kasım’da Londra(İngiltere) ve 14 Kasım’da da Lahey’de(Hollanda) devam edecek.

Detay
05

BELÇİKA TÜRK KADINLAR DERNEĞİN'DEN KAHVALTILI KONFERANS

Belçika Türk Toplumunda ‹Anne-Çocuk› birlikte eğitim proje ve çalışmalarıyla gündemde olan, Belçika Türk Kadınlar Derneği (BTKD), 2021-2022 eğitim ve etkinlik dönemi nedeniyle, Brüksel'de bulunan 'Thon Hotel Salonu'nda bir kahvaltılı konferans gerçekleştirdi.

Detay
05

Hilal Yalçın Yemin Ederek Milletvekili oldu

Belçika Türk Toplumunun genç siyasetçisi Hilal Yalçın CD&V Partisi Milletvekili olarak bugün Flaman Parlamentosunda yemin ederek, resmen görevine başladı.

Detay
05

Belçika'da işçiler, maaş sınırlamasını protesto etti

Başkent Brüksel'de binlerce işçi, ücretlerinin artırılmasını sınırlayan yasayı protesto yürüyüşü düzenledi.

Detay
05

T.C. Brüksel Başkonsolosluğu Eğitim Öğretim yılı nedeniyle Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmenleriyle buluştu

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlangıcı münasebetiyle, 22 Eylül 2021 Çarşamba günü Brüksel Başkonsolosluğu’nda Başkonsolos Umut Deniz’in evsahipliğinde temsilciliğimiz görev bölgesinde görevli Türk Dili ve Kültürü öğretmenlerimizin katılımıyla bir toplantı düzenlenmiştir.

Detay
05

SARI BRICO BİR AVRUPA MARKASIDIR...

YILLARIN TECRÜBELİ İŞADAMI İLYAS SARI, SARI BRICO MAĞAZASINDA A'DAN-Z'YE HER TÜRLÜ KALİTELİ İNŞAAT MALZEMESİNİ EKONOMİK FİYATLARLA PAZARLAMANIN MUTLULUĞUNU YAŞAMAKTA. KALİTELİ ÜRÜNLERİYLE İNŞAATLARA HAYAT VEREN 'SARI BRICO' GENT VE ÇEVRESİNE BİR MARKA OLARAK DAMGA VURMAKTA...

Detay
05

Brüksel'de bu gün 'Arabasız Gün'

~~Belçika'nın başkenti Brüksel'de geleneksel olarak her yıl düzenlenen "Arabasız Gün" etkinliği sayesinde cadde ve sokaklar, yayalar ve bisikletlilere kalacak.

Detay
05

Belçika’da maske zorunluluğu kaldırılıyor

Belçika'da corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında alınan önlemler hafifletilirken, bazı istisnalar dışında maske kullanımı zorunluluğu kaldırılıyor.

Detay
05

SKY LIVE Yayın Kurulu Başkanı ve İşadamı Saffet Han Yaşamını Yitirdi

Belçika Türk Toplumunun tanınmış simalarından İşadamı ve SKY Live Tv Televizyon ve Yayın Kurulu Sahibi ve Onursal Başkanı Saffet Han'ın genç yaşta ani ölümü tüm sevenlerini üzdü.

Detay