05

BELÇİKA'DA TOPLU TAŞIMADA MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU KALKTI

Belçika'da Kovid-19 salgını nedeniyle iki yıldan uzun süredir toplu taşımada uygulanan maske takma mecburiyeti kaldırıldı.

Detay
05

~~19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI BRÜKSEL’DE KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma gençlik ve Spor bayramı başta güzel ülkemiz Türkiye olmak üzere dünyanın her tarafında bulunan Dış temsilciliklerimizde kutlandı. Kutlamalar resmi kurum temsilcilikleri yanında Sivil Toplum Kuruluşlarınca da gerçekleştirildi.

Detay
05

60 yaş ve üzeri gurbetçi kadınlar Belçika'da okuma yazma öğreniyor

Türkiye'de eğitim alma fırsatı bulamadan Belçika'ya gelen 60 yaş ve üzeri kadınlar, hevesle Türkçe okuma yazma kursuna gidiyor. Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliğinin düzenlediği kursların katılımcıları çoğunlukla küçük yaşlarda köylerinden evlilik nedeniyle Belçika'ya gelen, eşleri maden veya kömür ocaklarında çalışırken kendileri özveriyle çocuklarını büyüten kadınlardan oluşuyor. Namur şehrinde her gün geldikleri camilerde yapılan duyuruyu fark etmeleri üzerine okuma yazma kurslarına talep gösteren kadınlar,

Detay
05

Londra ve Brüksel’de Siyonist rejim cinayeti kınandı

~Medya ve insan hakları aktivistleri Brüksel ve Londra’da bir araya gelerek, el-Cezire kanalı muhabiri Şirin Ebu Akile’nin vahşice öldürülmesini kınadılar.

Detay
05

~T.C. BRÜKSEL BAŞKONSOLOSLUĞU -SINAV DUYURUSU

Başkonsolosluğumuzdaki bir sözleşmeli sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır.

Detay
05

BU KAMPANYA'YA MUTLAKA KATILINIZ...

~Malumunuz olduğu üzere Belçika’da hayvan refahı konusunun bölgesel bir yetkiye dönüşmesinin ardından 2015 yılından beri Flaman ve Valonya Bölgelerinde geçici kesimhanelerde dini usullere göre kesim yasağı getirilmesi müslümanların en büyük bayramı olan Kurban Bayramında mağduriyet yaşamalarına sebep oldu.

Detay
05

BAŞKAN KIR VE GAZETECİ GÜNDOĞDU RADYO GAR'DA BUGÜN 8. GÜN'DE FİKRET AYDEMİR'İN SUNDUĞU PROGRAMDA GÜNDEMLERİ DEĞERLENDİRECEKLER

~Fikret Aydemir ile 8. Gün'e 9 Mayıs Pazartesi günü Saint-Josse-ten-Noode Belediye Başkanı Emir Kır ve Gazeteci Celil Gündoğdu konuk oluyor, sakin kaçırmayın!

Detay
05

IRKÇI KURBANLARI 'HABİBA VE AHMED BİR KEZ DAHA ANILDI...

TAM 20 YIL ÖNCE IRKÇI BİR SALDIRI SONRASINI YAŞAMLARINI YİTİREN HABİBA VE AHMED BEYAZLARLA DONATILAN SCHAERBEEK BELEDİYESİ YANINDA ANILDI. HABİBA-HMED VAKFI'NIN ORGANİZESİYLE DÜZENLENEN TOPLANTI VE YÜRÜYÜŞTE 'IRKÇILIK BİR KEZ DAHA PROTESTO EDİLDİ.

Detay
05

~SAADET EUROPE BRÜKSEL BÖLGESİ BAYRAMLAŞMA PROGRAMINI ÇOK YOĞUN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRDİ

Saadet Partisi Brüksel Bölge Başkanı Hasan Yavuz Uzun, Yönetim Kurulu, Kadın Kolları Yöneticileri, Gençlik Kolları Yöneticileri, Şehir temsilcileri, Üyeler ve kıymetli vatandaşlarımızın katıldığı bayramlaşma programı Avrupa'nın Başkenti Brüksel'deki Belçika Temsilciliği Genel Merkez Binasında yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Detay
05

~16. EUROPA-ORIENT / DOĞU-BATI DOSTLUK VE BARIŞ RALLİSİ TÜRK TAKIMI BRÜKSEL’DEN UĞURLANDI

Dünyanın önde gelen otomobil rallilerinden, bu yıl 16’ıncısı gerçekleşen “Europa-Orient/Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi”ne katılacak Türk takımını, Türkiye’nin Brüksel Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy ve Türkiye’nin AB Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay AB’nin başkenti Brüksel’de Lüksemburg Meydanı’ndan uğurladı.

Detay
05

RAMAZAN BAYRAMINIZ MUBAREK OLSUN...

Tüm islam aleminin mübarek ramazan bayramı kutlu oldun....

Detay
05

~~‘DÜNYA KUDÜS GÜNÜ’NDE AVRUPA’NIN KALBİNDEN ‘DİRENİŞE’ SELAM GÖNDERDİLER

Merhum Ayetullah İmam Humeyni’nin Ramazan’ın son Cuma’sı ilan ettiği, Filistin halkıyla dayanışma ve ‘Kudüs Günü’ Avrupa’nın ve Belçika’nın Başkenti Brüksel’de bir gösteriyle anıldı.

Detay