05

FC ANATOLIE 95 KÜLTÜR VE SPOR TURNUVA ŞAMPİYONU BÜYÜKLERDE ‹FC IĞDIR 76 BRUSSELS› OLDU

Avrupa ve Belçika’nın Başkenti Brüksel’de düzenlenen ‘FC Anatolie 95’ Spor ve Kültür Şölenin’de yapılan müsabakalar sonucu bu yılki ‘Veteranlar (Büyükler) Şampiyonu ‘FC Iğdır 76 Brussels’, Gençlerde ise, ‘I love Saint-Josse’ takımı Şampiyon oldu.

Detay
05

‘SAİNJ JOSSE'DE 'KÜLTÜRLER BULUŞTU STRESLER UÇUŞTU...’

Saint Josse Belediyesi, Brüksel’de bulunan 19 Belediye’nin en küçük belediyesi olmasına rağmen, yıl içerisinde uyuma katkı amaçlı, en çok kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerle göz doldurmakta.

Detay
05

SKYLIVE MEDIA&CULTURE’NİN 60. YIL RESİM SERGİSİ VE RESEPSİYON’UNA İLGİ BÜYÜKTÜ

Sky Live Media Culture ‘Belçika’ya Türk İş Göçü’nün 60. yılı kutlamaları’ çerçevesinde Belçika Brüksel Avenue Princesse Elisabeth 75, numarada bulunan merkez Salonu’nda ilk gelenlerin hatıralarından oluşan bir Resim sergisi ve Resepsiyon gerçekleştirdi.

Detay
05

'SAINT JOSSE FESTİVALİ' ÇOK RENKLİ VE COŞKULUYDU

Brüksel’in 19 küçük ancak, etkinlikleriyle tüm belediyelerden çok etkinlik ve festival düzenleyen Saint Josse belediyesi etkinliklerini son olarak Avenue Rogier’de3.cü Saint Josse Festivaliyle taçlandırdı.

Detay
05

TURKISH LADY DERNEĞİ ‹DÜNDEN BUGÜNE TÜRK AİLELERİ› ADLI MUHTEŞEM BİR KONFERANSA İMZA ATTI

Belçika’da ilk Kadın sivil toplum derneklerinden olan ‘Turkish Lady Derneği’, Türk ve Fas toplumunun Belçika’ya gelişinin 60. yıl kutlamaları çerçevesinde muhteşem bir konferansa imza attı.

Detay
05

Belçika’da 2 kilometrelik sokak iftarı rekoru; Havuz medyası iftardan da yalan haber çıkardı

Ramazan ve Paskalya’nın aynı zamana denk gelmesi ile Belçika’nın Borgerhout şehrinde düzenlenen iftar programında bir rekora imza atıldı. Farklı inançlardan çok sayıda insanın katıldığı organizasyonda iki kilometrelik bir iftar sofrası kuruldu.

Detay
05

BELÇİKA TÜRK EĞİTİM VAKFI 60.YIL NEDENİYLE 'ŞİİR YARIŞMASI' DÜZENLİYOR...

Belçika Türk Eğitim Vakfı olarak, Belçika'ya göçün 60. yılı vesilesiyle şiir ve kompozisyon yarışmamız açılmıştır.

Detay
05

BELÇİKA'DA BULGARİSTANLI TÜRKLERİN İFTAR PROGRAMINA İLGİ HAYLİ BÜYÜKTÜ.

Belçika Bulgaristan Türkleri Eğitim ve Kültür Derneği’nin Elite Events Center Salonu’nda düzenlediği ‘İftar Programına ilgi hayli büyüktü.

Detay
05

BRÜKSEL TİYATROYA DOYDU

15 yıldır sahnelediği yüzde yüz kendine ait özgün komedi ve çocuk oyunlarıyla Belçika’da Türkçe tiyatroyu başarıyla temsil eden Binfikir Tiyatrosu, 24 Mart Pazar günü Brüksel’de De Kriekelaar Kültür Merkezi’nde düzenlediği “Binfikir Tiyatro Günü” etkinliğinde 2 tiyatro oyunu ve ünlü Aşçı Hüseyin Özer sohbetiyle dolu dolu bir etkinlikle 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü 3 gün önceden kutladı. Müzik, mizah ve dans sahnede miniklerin gözlerindeki ışıltıyla ve geleneksel Türk tiyatrosuyla buluştu.

Detay
05

BRÜKSEL’DEKİ NEVRUZ (BAHAR BAYRAMI) KUTLAMASI’NDAN BİRLİK VE KARDEŞLİK MESAJLARI VERİLDİ

Nevruz Bahar Bayramı kutlamaları dünyanın değişik bölgelerinde kutlamaları devam ediyor. Beş bin yıldan beri süre gelen kutlamalar, çeşitli ritüeller ve geleneksel adetlerle günümüze kadar gelmiştir. Avrupa ve Belçika’nın Başkenti Brüksel’de de ‘Brüksel Ehlibeyt Kültür Merkezi’ organizasyonuyla ‘Yeni yaşam Düğün Salonu’nda çok güzel bir kutlama gerçekleştirildi

Detay
05

DİL BAYRAĞIMIZ TÜRKÇE BRÜKSEL’DE TİYATRO SAHNESİNDE DALGALANACAK

2008 yılından beri çocukların ve gençlerin gözlerindeki ışıltıyı sahne ışıklarıyla buluşturan ve dil bayrağımız Türkçeyi Belçika sahnelerinde gururla dalgalandıran Binfikir Tiyatrosu, 24 Mart Pazar günü Brüksel’de De Kriekelaar Kültür Merkezi’nde düzenlediği “Binfikir Tiyatro Günü” etkinliğinde 2 tiyatro oyunu ve ünlü Aşçı Hüseyin Özer sohbetiyle dolu dolu bir etkinlikle 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü 3 gün önceden kutlayacak.

Detay
05

HOLLANDA DA DÜZENLENEN ‘DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’ ETKİNLİĞİNDE ‘MENGLİ SECRETS’ İMZALI DEFİLE İLGİYLE İZLENDİ…

‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’, Dünyanın değişik kıtalarında düzenlenen etkinlik ve yürüyüşlerle devam etti. Avrupa’da da düzenlenen etkinliklerin en ilginci ise Hollanda Eindhoven şehrinde bulunan ‘Parktheater’ Salonunda gerçekleştirildi. ‘Dünya Kadınlar Günü’ nedeniyle, düzenlenen görkemli organizasyona 100’ü aşkın kadın derneği katıldı.

Detay
05

UTEF THM Umut Işığı Korosu Şahane Performansla Sahne Aldı

Şef Hasan Safran yönetimindeki UTEF Umut Işığı Türk Halk Müziği Korosu “Gemişten Günümüze, Aşıklarımız ve Ozanlarımız” isimli konserle sahne aldı. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde düzenlenen konserde yurdun çeşitli yörelerinden sevilen türküler seslendirildi. Konser duygusal ve hareketli türkülerle devam etti. Koro ve solistler, salonu dolduran izleyicilerden büyük beğeni topladı ve tam not aldı.

Detay
05

Saint-Josse Belediyesi’nin renkli Karnavalı 20 Mayıs'ta gerçekleşecek !

Detay
05

GÖNÜLLER ŞAİRESİ NERKİZ ŞAHİN SON KİTABI ‘TERAZİ’Yİ TANITTI VE İMZALADI

Belçika Türk toplumunun saygın Şaire’lerinden olan gönüllerin şairi Nerkiz Şahin son şiir kitabı olan ‘Terazi’ adlı kitabını, tanıttı ve şiir severlerin aldığı kitapları imzaladı.

Detay