05

SAĞLIKTA ZOR GÜNLERİMİZİN MELEKLERİ OLAN HEMŞİRELER 'DÜNYA HEMŞİRELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN'

Dünya Hemşireler Günü nedir? Yaşadığı dönem boyunca yaptığı çalışmalarla dünya tarafından tanınan ve bugünkü hemşire mesleğinin kurucusu olan Florence Nightingale’in doğum günü olan 12 Mayıs, Dünya Hemşireler Günü olarak kutlanıyor. Dünya Hemşireler Gününe özel mesajlar ve sözler, hemşirelerimizi onore ediyor…

Detay
05

ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN...

AYAKLARI ALTINDA CENNET OLAN TÜM ANNELERİN, ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN...

Detay
05

TÜM OKURLARIMIZIN KADİR GECESİ MÜBAREK OLSUN

TÜM OKURLARIMIZIN KADİR GECESİ MÜBAREK OLSUN

Detay
05

Hıdırellez ne zaman, hangi gün? Hıdrellez nedir, nasıl kutlanır? İşte hıdrellez ritüelleri

Bahar geleneklerinden biri olarak birçok ülkede kutlanan Hıdırellez bu yıl Türkiye’de karantina dönemine denk gelecek. Bu nedenle kutlamaların daha bireysel ve hane içi yapılmasının beklendiği hıdrellezde çeşitli ritüeller bulunuyor. Peki, Hıdırellez nedir, ne zaman kutlanır? Türkiye’de Hıdrellez hangi gün? İşte hıdırellez ritüelleri ve gelenekleri...

Detay
05

GÖRÜŞ - Tarih jeopolitik bir enstrüman haline getirilirse

Rusya’nın devlete ait medya holdinginin başında olan Margarita Simonyan Ermeni olmasına rağmen Biden’a “Soykırımı tanıman sana kalsın” dedi.

Detay
05

İmam Ali (a.s.) ve Prof. Dr. Haydar Baş /Murat Çabas

Velayetin şahı, ilim şehrinin kapısı, Allah'ın sevdiği, seçtiği, Kur'an'da 300 ayette överek anlattığı, Hz. Peygamberin (s.a.v) kardeşi, damadı, can yoldaşı, maddi ve manevi mirasçısı, kıyamete kadar insanların hidayet rehberi olan 11 imamın ilki ve babaları İmam Ali (a.s.) efendimiz, Ramazan ayının 19'uncu günü şehadet şerbetini içti.

Detay
05

Prof. Dr. İlber Ortaylı: Kendi suçlarını hafifletmek istiyorlar... Soykırım diyen cahildir

ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarına ilişkin yayımladığı mesajda kullandığı ‘soykırım’ ifadesine ünlü tarihçi, Prof. Dr. İlber Ortaylı’dan tepki geldi. Ortaylı, “Dünya soykırım kavramını genişletmek istiyor, oysa her karşılıklı çatışma soykırım değildir. ‘Soykırımdır’ diyenler kendi tarihsel suçlarını örtbas etmek ve bu yolla da suçlarını hafifletmek istemektedir” dedi ve Türkiye’nin yapması gerekenleri anlattı.

Detay
05

HEŞTEG #SürprizYımırta

~“Sürprizleri hiç sevmem” diyen biriyseniz, hayatla nasıl baş edebildiğinizi merak ediyorum doğrusu?! Zira hayat,sürprizlere bayılır. Hele ki yıllara atfettiğimiz ve her yeni yılda bizi beklentiye sokan hayat, bize zaman zaman tatsız şakalar ve yersiz sürprizler yapan sınıfın gerzek ve çiğ öğrencisini taklit eder adeta:)

Detay
05

BRÜKSEL BÜYÜKELÇİSİ HASAN ULUSOY '23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI'NI KUTLADI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. 23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir. Bu önemli bayramımızı geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.

Detay
05

Önce Çocuklar İyileşsin, Kamu Spotu Talebimiz Hakkında

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı olarak kurulduğumuz günden bu yana lösemi tanısı almış çocuklarımızın ve ailelerinin yanlarında olmaya onları kanser ile olan savaşlarında yalnız bırakmamaya çalışıyoruz. Hiç kuşkusuz ki bu zorlu yolda en büyük desteği siz değerli gönül dostlarımızdan alıyoruz.

Detay
05

March 31 - Day of Genocide of Azerbaijanis.

March 31 - Day of Genocide of Azerbaijanis. Adil ALIYEV, Deputy Chairman of Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan.

Detay
05

Z kuşağından iktidara Atatürk ve andımız tepkisi

Yıllardır hükümet ve muhalefet arasında tartışmalara neden olan andımızın okullardan kaldırılma kararının ardından yeni bir tartışma daha alevlendi. Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk'ün duyurduğu Atatürk ilkelerinin askerlerin kurs yönergesinden çıkarılma kararı tartışılırken, SÖZCÜ vatandaşlara düşüncelerini sordu.

Detay
05

DEDELERİMİZİN; GEÇMİŞLERİ, MÜCADELELERİ, MEKANLARI VE MAKAMLARI BİRDİR

~Çanakkale’de Dedeleri Şehit Olan Uluslararası Öğrencilerden Anma Programı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) Türkiye Bursları programı ile ülkemizde eğitim alan uluslararası öğrenciler, Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde “Uluslararası Öğrencilerin Gözünden Çanakkale” programı düzenledi.

Detay
05

Tarihin akışını değiştiren BÜYÜK DESTAN

Tarih: 18 Mart 1915. Mehmetçik, düşman donanmasını bozguna uğrattı. Atatürk ve askerleri tarihe altın harflerle geçen zafere imza attı. Tüm dünyaya haykırdı: ÇANAKKALE GEÇİLMEZ!

Detay
05

Milli şair Mehmet Akif Ersoy kabri başında anıldı

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy, vefatının 100'üncü yıl dönümünde Edirnekapı Mezarlığı'ndaki kabri başında dualarla anıldı

Detay