05

BUGÜN AŞURA KERBELA ŞEHİTLERİ 1485. YILINDA TÜM DÜNYADA ANILMAKTA

Kerbela katliamının 1385. yıldönümünde İmam Hüseyin ve Kerbela Şehitleri dünyanın her yerinde Yas merasimleriyle anılmakta.

Detay
05

'19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLIK VE SPOR BAYRAMI'MIZ KUTLU OLSUN'

Detay
05

Atatürk'ün katıldığı son 19 Mayıs kutlaması AA arşivinde

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1938'de katıldığı son "Gençlik ve Spor Bayramı" kutlamalarının detayları, Anadolu Ajansı (AA) arşivindeki haberlerde yer alıyor.

Detay
05

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

Detay
05

NEVRUZ BAYRAMINIZI KUTLAR YÜREKLERİNİZDE SEVGİ VE BARIŞ ÇİÇEKLERİ AÇMASINI DİLERİZ.

Nevruz (Bahar) Bayram'ınızı en içtendileklerimizle kutlar yüreklerinizde barış sevgi ve hoşgörü çiçekleri açsın. Bayramın Adem kardeşliğinde vesile olmasını diliyoruz...

Detay
05

Diyanete göre Ramazanın ilk iftarı yarın yapılacak

Diyanete göre "On bir ayın sultanı" ramazanın ilk orucu için bu gece sahura kalkılacak ve yarın ilk iftar yapılacak. Bazı ülkeler ise Hilali gözetleyerek görünmesi halinde oruç tutmaya başlayacaklar.

Detay
05

MİRAÇ KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN...

Tüm okurlarımızın miraç kandili mübarek olsun...

Detay
05

Uğur Mumcu Suikastın ardındaki sır perdesi 31 yıldır aralanmadı: Tuğla halen çekilmedi

Yazılarıyla, kitaplarıyla karanlık günlere karşı uyaran gazetemizin yazarı Uğur Mumcu; Muammer Aksoy, Çetin Emeç, Turan Dursun ve Bahriye Üçok’un ardından 24 Ocak 1993’te suikasta kurban gitti. Aradan geçen 31 yılda, suikastın arkasındaki sır perdesi aralanmadı. Dava, yıllarca sürüncemede kaldı.

Detay
05

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ VESİLESİYLE ÖZGÜR MEDYA DEMOKRAT, ZENGİN BİR TÜRKİYE RÜYASININ TEMİNATIDIR/ BTMB Onursal Başkanı Hüseyin Dönmez

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, genellikle gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak, onları yılda bir kez de olsa hatırlamak bağlamında kutlanıyor.

Detay
05

Yeri Gelmişken Yazdım/ Emekli Öğretmen Recep Çırık

43 yıllık aktif öğretmenlik görevimi sırasında Belçika'da Türk toplumu demokratik, sosyal devlet anlayışını ve çağdaş medeniyeti savunan bir kimse olarak sağcı, solcu, yeşil, kırmızı, sari, turuncu tüm görüşlere eşit mesafede durarak toplumumuza yararı dokunan siyasetçilerin göreve gelmesi konusunda azami gayret gösterdim.

Detay
05

BUGÜN 5 ARALIK TÜRK KADINININ SEÇME VE SEÇİLME HAKKININ TANINMASININ 85. YIL DÖNÜMÜ

Türkiye’de kadınlar siyasal haklarını ilk kez 1930 yılında Eylül ayından Ekim Ayının 20’sine kadar süren Belediye Seçimlerinde kullanılmıştır. Böylece ilk defa İzmir ve İstanbul illerinin bazı belediye meclislerine girmeye başlamıştır.

Detay
05

EĞİTİM EMEKÇİSİ TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜ OLAN '24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLU OLSUN

Türkiye her yıl olduğu gibi bu yılda 24 Kasım’da öğretmenler günün kutlayacak. Peki Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır." dediği öğretmenler için bugün Türkiye’de hangi haber öne çıktı? Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Vefat eden ve Şehit olan tüm Öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

Detay
05

VEFATININ 85. YILINDA DA ATATÜRK'Ü ÖZLEM, SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ...

Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin 85'inci yılı Askeri ve siyasi dehasıyla Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938'de Dolmabahçe Sarayı'nda saat 9'u 5 geçe hayata gözlerini yumdu.

Detay
05

YTB Başkanı Eren: “Devletimiz tüm kurumlarıyla yurt dışındaki vatandaşlarımızın yanında.”

Fransa’da yaşayan vatandaşlarımız ve STK temsilcileri ile bir araya gelen Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, “Devletimiz tüm kurumlarıyla yurt dışındaki vatandaşlarımıza yönelik ciddi bir çalışma içerisinde. Yurt dışındaki vatandaşlarımıza yönelik çok sayıda projeler yürütüyoruz.” dedi.

Detay
05

Cumhuriyet'in 100. yılı coşkuyla kutlanıyor. Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun

Milli Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyetimiz nedeniyle, ilan edilen 'Cumhuriyet Bayramı' 100. Yılında da tüm yurtta ve yurt dışı temsilciliklerimizde büyük bir coşkuyla kutlanmakta.

Detay