05

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

~Kurtuluşa ilk adım 16 Mayıs 1919 günü İstanbul’dan kalkan Bandırma Vapuru, 19 Mayıs günü Samsun’a ulaştı. Mustafa Kemal’in kurtuluşa doğru attığı bu ilk adım, ülkeyi “tam bağımsızlığa”, Türk milletini “cumhuriyete” kavuşturdu. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, bize bu toprakları vatan yapan Atatürk’ü anıyor ve arıyoruz...

Detay
05

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs aynı zamanda “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Atatürk Millî Mücadele sıralarında Türk milletini ileri götürecek olanların ve köhnemiş fikirlere karşı gelecek olanların genç fikirler olduğunu görmüştü. Bu nedenle de “gençlik” kavramı Atatürk için ayrı bir önem taşımaktadır. Atatürk gençlerden sık sık bahsederken, yaş sınırı dışında fikri olarak gençliği yani, fikirde yeniliği ifade etmiştir. O’nun şu sözü çok anlamlıdır:“Genç fikirli demek, doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demektir.” (1)

Detay
05

~~YAŞASIN BELÇİKA TÜRK DOSTLUĞU / Celil GÜNDOĞDU

Belçika Türk Toplumu olarak, Belçika gibi özgür ve adil bir ülkede yaşamaktan dolayı çok mutluyuz. Belçika barış ortamına katkıda bulunan Belçika Türk Toplumunun 'Belçika barış ve kardeşliğine katkısı’ takdire şayandır.

Detay
05

AVRUPA’NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL’DE BAYİLİĞİ İLE DEVREN SATLIK 'D&P PERFUMUM' MAĞAZASI

Antwerpen Bölgesinde D&P Parfüm mağazamızın, Yeni Şube açılışı nedeniyle, Bruxelles’de bulunan Bayilik Mağazamız Bayiliği ile Devren Satlıktır.

Detay
05

NEVRUZ BAYRAMINIZI KUTLAR YÜREKLERİNİZDE SEVGİ VE BARIŞ ÇİÇEKLERİ AÇMASINI DİLERİZ.

~~Nevruz (Bahar) Bayram'ınızı en içtendileklerimizle kutlar yüreklerinizde barış sevgi ve hoşgörü çiçekleri açsın. Bayramın Adem kardeşliğinde vesile olmasını diliyoruz...

Detay
05

BRÜKSEL BAŞKONSOLOSLUĞU'NDAN '8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ'

~8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, 8 Mart 2022 Salı günü saat 18:00'de, T.C. Brüksel Büyükelçiliği himayesinde, Sayın Büyükelçimiz Dr. Hasan Ulusoy ve eşi Sayın Didem Ulusoy’un katılımlarıyla çevrimiçi bir panel etkinliği düzenlenecektir. Etkinliğin afişi istifadeniz için ekte sunulmuştur.

Detay
05

Baharın müjdecisi cemrelerden ilki 19-20 Şubat'ta havaya düşecek

Halk kültüründe "baharın habercisi" kabul edilen cemrelerden ilki 19-20 Şubat'ta havaya düşecek.

Detay
05

RADYO GAR›IN KONUĞU DÖNMEZ VE GÜNDOĞDU OLACAK

Bugün 17- Şubat Perşembe Saat 08:00 -10:00 arası ‹RADYO GAR›ın kurucusu ve Program yapımcısı Zana Eminli Acar moderatörlüğünde BTMB Başkanı Hüseyin Dönmez ve Belçika Aydın Haber Geenel Yayın Yönetmeni Celil Gündoğdu son gündemleri değerlendirecekler...

Detay
05

Onları asla unutmayacağız… Uğur Mumcu, Gaffar Okkan ve İsmail Cem…

8 yıl arayla 24 Ocak'ta haince katledilen Gazeteci Uğur Mumcu ve Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve 1997-2002 yılları arasında Dışişleri Bakanı olarak görev yapan İsmail Cem ise, 24 Ocak 2007’de akciğer kanserine yenik düştü.

Detay
05

Fatma Girik yaşamını yitirdi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan ve yaklaşık altı ay önce tedavi için İstanbul’a giden Türk sinemasının ünlü yıldızı Fatma Girik bu sabah saatlerinde tedavi gördüğü özel hastanenin yoğun bakım ünitesinde yaşamını yitirdi. Girik'in ölüm nedeniyle ilgili hastaneden yapılan açıklamada "Covid 19’a bağlı viral pnömoni tedavisi görmekteyken gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybetti" denildi.

Detay
05

Teşhisimize Kurban : Cavit-22 / Zana Eminli Acar

Yer: Mutfak Makarna pişirmek için tencereyi suyla doldurdum içine tuz ekledim bir süre sonra şu kaynamaya başladı, makarnayı ekleyeceğim anda farkettim ki, tencerenin sapları sağlam değil, içi çürümüş adeta, şimdi ben bu tencereyi nasıl tutup kaldıracağım?

Detay
05

DERGİMİZİN 2022 YILI ÖZEL SAYISI BEĞENİYLE OKUNUYOR

DERGİMİZİN 2022 YILI ÖZEL SAYISI ÇIKTI. ABONELERE POSTALANAN VE DAĞITIMI YAPILAN DERGİMİZ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI. KUŞE BASKI VE DOLU DOLU HABERLERİYLE ÇIKAN DERGIMIZ, ELLERDEN DÜŞMEYECEK.

Detay
05

~BTMB 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ BİLDİRİSİ

Çalışan gazeteciler günü, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak üzere 1961’den beri 10 Ocak günü düzenlenen Türkiye’ye özgü bir kutlama günüdür.

Detay
05

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü: Nasıl ortaya çıktı?

Çalışan gazeteciler günü, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 1961’den beri 10 Ocak günü düzenleniyor. Türk basın tarihine ‘Dokuz patron olayı’ olarak geçen ve gazetecilerin haklarının ilk kez yasal güvence altına alındığı 10 Ocak 1961 tarihi önem taşıyor.

Detay
05

Kars'ta Sarıkamış şehitlerini temsilen yapılan kardan heykeller açıldı

Sarıkamış Harekatı'nın 107. yılı anma etkinlikleri kapsamında Kars'ın Sarıkamış ilçesinde şehitler anısına yapılan kardan heykellerin açılışı gerçekleştirildi.

Detay