05

NEVRUZ BAYRAMINIZI KUTLAR YÜREKLERİNİZDE SEVGİ VE BARIŞ ÇİÇEKLERİ AÇMASINI DİLERİZ.

Nevruz (Bahar) Bayram'ınızı en içtendileklerimizle kutlar yüreklerinizde barış sevgi ve hoşgörü çiçekleri açsın. Bayramın Adem kardeşliğinde vesile olmasını diliyoruz...

Detay
05

18 Mart Çanakkale Zaferi

Her sene 18 Mart tarihinde kutlanan Çanakkale Zaferi bu yıl da ülkemizde büyük bir coşku ile kutlanıyor.

Detay
05

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun

Çalışan gazeteciler günü, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 1961’den beri 10 Ocak günü düzenleniyor. Türk basın tarihine ‘Dokuz patron olayı’ olarak geçen ve gazetecilerin haklarının ilk kez yasal güvence altına alındığı 10 Ocak 1961 tarihi önem taşıyor.

Detay
05

3 Aralık Dünya Engelliler Günü: Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, dünya genelinde engelli haklarına ve sorunlarına dikkat çekilmek için ilan edildi. Engellilerin sosyal hayata ve kültürel hayata katılımının yanı sıra istihdamları için farkındalık çalışmaları düzenleniyor. Bu anlamlı günün anlamını yansıtan 3 Aralık Dünya Engeliler Günü mesajları ve sözleri haberimizde derledik…

Detay
05

Tarkan’dan tepkilere yanıt: Ben susarım ama şarkılarım rahat durmaz

Konya'daki hayvan barınağında yaşanan vahşetle ilgili paylaşımda bulunduktan sonra bazı kesimler tarafından hedef gösterilen Tarkan'dan çarpıcı bir açıklama geldi.

Detay
05

'24 Kasım Öğretmenler Günü' Kutlu Olsun

24 Kasım Öğretmenler Günü nedir? İşte tarihi bilgiler ışığında bu özel günün anlamı...

Detay
05

ATAMIZI SAYGI ÖZLEM VE RAHMETLE ANIYORUZ

Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 84. yılı! Bitmeyen rahmet, saygı ve özlemle anılıyor.

Detay
05

"ASEAN HAFTASI" ETKİNLİKLERİ YTB'DE BAŞLADI

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) ev sahipliğinde Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği’nin “ASEAN Haftası” etkinlikleri başladı. Dört gün sürecek program kapsamında Güneydoğu Asya Ülkeleri ait kültürel etkinlikler, film gösterileri ve el sanatları sergilenecek.

Detay
05

CUMHURİYETİMİZ 99 YAŞINDA '29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'MIZ KUTLU OLSUN

Cumhuriyetimizin Banisi Atatürk ve Silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyetimizin 99. yılını güzel ülkemiz ve Dış temsilciliklerimizde, büyük bir coşku içerisinde kutlamaktayız. Tüm okurlarımızın ve milletimizin '29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Ulu Önder Atatürk 29 Ekim 1923’te kurduğu cumhuriyeti, “Cumhuriyet namuslu faziletli insanlar yetiştirir” diye anlatmıştı. Belli ki hâlâ anlamayanlar var... Biz de lügatimizi, alfabemizi ve dilimizi kullanarak Atatürk’ün düşünce setini sunuyoruz.

Detay
05

Atatürk’ün Efendiler yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz

~Efendiler yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz sözü ne zaman ve nerede söylendi? Atatürk’ün Efendiler yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz sözünün hikayesi ve konuşması!

Detay
05

Aras Kuş Cenneti'nde halkalanan kuş sayısı 160 bini geçti

Dünyanın farklı kıtalarından gönüllü akademisyenleri de ağırlayan Iğdır'daki Aras Kuş Araştırma Merkezi'nde, 16 yılda 160 binin üstünde kuş halkalandı.

Detay
05

Atatürk döneminde Kur’an yasaklandı diyenlerin yüzüne tokat gibi vurulacak belge

Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarının "Atatürk Kur-an’ı yasakladı" iddialarını çürüten ve yüzlerine tokat gibi çarpan arşive belgesi yeniden gündeme geldi. 5 Şubat 1938 tarihli belgede, din öğretiminin önemine vurgu yapılarak her evde bir Kur-an’ı Kerim bulundurulması gerektiği belirtiliyor.

Detay
05

THY’DE YAŞADIKLARIMIZ AFFEDİLEMEZ / Hüseyin Dönmez

Bu yıl 11 Ağustos 2022 tarihinde THY ile eşim ve kızım 3 kişi Brüksel-İstanbul-Edremit için bilet aldık. Yani Brüksel Zaventem Havalimanı’ndan, İstanbul Havalimanı bağlantılı Edremit Koca Seyit Havalimanına erişmek için yola çıktık.

Detay
05

KAFA MI TATİLDE, AKIL MI? Zana Eminli ACAR

Tatilin fiziksel dinlenmeden ziyade kafada gerçekleşmesi hali. Yalnız kafa kelimesinin yerine akıl tatilde dediğimizde olay bambaşka bir boyuta evriliyor. Olay da tam da burada! Fiziken her an aktif olmasak da beyin hep faal.

Detay
05

30 Ağustos Zafer bayramımı'zın 100. Yılı Kutlu olsun

Büyük Önder Atatürk komutasındaki Türk ordusunun 26 Temmuz 1922'de başlayan ve 30 Ağustos'ta büyük bir zaferle taçlandırdığı Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, tarihe altın harflerle yazılan en büyük kahramanlık destanlarından oldu.

Detay