05

MESCİD'İ AKSA›YA SALDIRAN SİYONİST İSRAİL LÜBNAN'A DA SALDIRIYOR, DÜNYA SEYREDİYOR..

MESCİD'İ AKSA›YA SALDIRAN SİYONİST İSRAİL LÜBNAN'A DA SALDIRIYOR, DÜNYA SEYREDİYOR.. YAZIKLAR OLSUN...

Detay
05

Siyonist İsrail polisinden Mescid-i Aksa'ya baskın

Kudüs, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında şiddet olaylarına sahne oldu. İsrail polisinin Salı gecesi El Aksa Camii'ne düzenlediği baskın sırasında çıkan çatışmalar sonrası yüzlerce Filistinli tutuklandı.

Detay
05

Mısır basını, Erdoğan-Sisi görüşmesini nasıl yorumladı? Erdoğan 'Zalim Katil Darbeci' demişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2022 FIFA Dünya Kupası'nın açılışına katılmak için gittiği Doha'da Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi ile el sıkışması Mısır basınında da gündemin ilk sıralarına yerleşti.

Detay
05

SİYONİST İSRAİL KATLEDİYOR DÜNYA SEYREDİYOR YAZIKLAR OLSUN...

İsrail askerleri Batı Şeria’da 5 Filistinliyi öldürdü Filistin'in Batı Şeria'ya bağlı Nablus kenti ve Nebi Salih beldesinde İsrail askerleri tarafından açılan ateş sonucu 5 Filistinli hayatını kaybetti, 22 kişi yaralandı.

Detay
05

Kerbela'ya giden yollar Hüseyin’in (a.s.) ziyaretçileriyle dolup taştı

Kerbela'ya giden tüm yollar, Eba Abdullah el-Hüseyin'in (a.s.) kutsal türbesine doğru yürüyen ziyaretçilerle dolup taştı.

Detay
05

NANKÖR ÖSO'CULAR TÜRK BAYRAĞINI YAKTILAR

Suriyeli muhalifleri rejimle barıştırmak' istediklerini söyleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamaları, Türkiye'nin kontrol ettiği Azez ve Cerablus'ta ser tepkiyle karşılandı. Yapılan eylemlerde Türkiye karşıtı sloganlar atılırken, Türk bayrağı yakıldı, parkın girişindeki ay yıldız söküldü.

Detay
05

Siyonist İsrail askerlerinden 15 yaşındaki Filistinli çocuğa gözaltı: Gerçek mermiyle yaraladılar

Siyonist İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'd, El Halil kentinde 15 yaşındaki Filistinli bir çocuğu gerçek mermiyle yaralayıp tıbbi yardım almasına izin vermeden gözaltına aldı.

Detay
05

İran ve Türkmenistan arasında imzalanan anlaşmalar gözden geçirildi

~İran ve Türkmenistan Cumhurbaşkanları, iki ülke arasında imzalanan anlaşmaların uygulanmasındaki ilerlemeyi gözden geçirip değerlendirerek, işbirliği belgelerinin tam olarak uygulanmasının iki ülke arasındaki ticari ve iktisadi ilişkilerde yeni bir sayfa açacağını bildirdiler.

Detay
05

İran: İsrail’in iddialarının amacı, Türkiye’yle ilişkilerimizi bozmak

İsrail’in İranlı terör hücrelerinin Türkiye’de İsraillilere suikast planı yaptığı iddialarıyla ilgili İran’dan ilk defa resmi bir açıklama geldi.

Detay
05

Dünya Kudüs Günü münasebetiyle Gazze cadde ve sokakları süslendi

~Dünya Kudüs Günü vesilesiyle, Gazze cadde ve sokakları Kudüs’le ilgili büyük panolarla Filistinli şehitlerin resimleri ve İslami direniş ekseniyle ilgili dövizlerle süslendi.

Detay
05

Ortadoğu ısınıyor! İran lideri: İsrail’i kalbinden vururuz

Tahran’daki Ordu Günü etkinliğinde konuşan İran Cumhurbaşkanı Reisi, “Siyonist rejim şunu bilmeli: Ülkemize yönelik en ufak bir harekette bulunursanız silahlı kuvvetlerimiz sizi kalbinizden vuracak” dedi.

Detay
05

Tansiyon yükseldi Siyonist İsrail, 4 ay sonra Gazze’yi vurdu

İsrail ve Filistinliler arasında son dönemde artan tansiyon sonucu korkulan oldu. İsrail, topraklarına atılan bir rokete karşılık olarak Gazze’yi vurdu.

Detay
05

Rusya ile İsrail arasında Filistin ve Ukrayna gerilimi! "Tiksindirici" diyerek açıkladılar

Rusya ile İsrail arasında Ukrayna ve Filistin gerginliği yaşanıyor. Rusya'nın Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi (BMİHK) üyeliğinin askıya alınmasıyla ilgili İsrail'in açıklamalarına tepki gösteren Rusya Dışişleri Bakanlığı, durumu 'tiksindirici' olarak nitelendirdi. Bakanlığın açıklamasında, İsrail'in Gazze Şeridi'ni 'açık hava hapishanesi haline getirdiği belirterek "İsrail Filistin topraklarını yasa dışı ilhak etmeye devam ediyor" ifadeleri kullanıldı.

Detay
05

İran sınır kapılarını 15 gün süreyle kapattı

İran İslam Cumhuriyeti tek taraflı almış olduğu kararla 24 Aralık 2021 tarihinden itibaren 15 gün süreyle Türkiye’ye açılan sınır kapılarını kapatma kararı aldı.

Detay
05

Avrupa Ülkeleri Suriye'de Elçiliklerini Açmak İçin Hazırlanıyor

Suriye'deki Batılı diplomatik kaynaklar, bir dizi Avrupa büyükelçiliğinin yakın gelecekte Şam'daki faaliyetlerine devam etmeye hazırlandığını ifade etti.

Detay