05

Gazze'deki direniş grupları, İsrail'e karşı 'Kudüs'ün Kılıcı' adlı operasyonu başlattı

Gazze'deki direniş grupları, İsrail ile gerginliğin tırmanmasıyla eş zamanlı olarak "Kudüs'ün Kılıcı" adını verdikleri operasyonları başlattıklarını duyurdu.

Detay
05

Terörist İsrail'in Gazze'ye saldırısında şehit sayısı 24'e yükseldi

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, son saldırıların ardından üç kişinin daha hayatını kaybetmesi sonucu toplam can kaybının 24'e yükseldiği kaydedildi.

Detay
05

Hamaney ateş püskürdü: İsrail devlet değil terörist üssü

İran dini lideri Ayetullah Hamaney, İsrail'le ilgili zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Hamaney, İsrail’in devlet olmadığını ve Müslümanlar aleyhinde kurulan bir terörist üssü olduğunu söyledi.

Detay
05

İsrail’den Mescid-i Aksa’da ses bombalı ve plastik mermili saldırı

İsrail güçlerinin, teravih namazını kılmak üzere Mescid-i Aksa’ya gelen Filistinlilere ses bombaları ve plastik mermi ile saldırılarında en az 53 kişi yaralandı. ABD'den yepılan açıklamada, Washington’ın Kudüs’te artan gerginlik nedeniyle endişeli olduğunu söyledi.

Detay
05

Siyonist İsrail zulmü devam ediyor Sahur vakti yine İsrail terörü

İsrail polisi, Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki Filistinli ailelerin evlerinden zorla çıkarılmasını protesto eden gösteriye ses bombası atarak müdahale etti.

Detay
05

NASA’da Ingenuity helikopterini tasarlayan Filistinli Elbasyouni: 'Bu tarihi olayın bir parçası' olmaktan onur duyuyorum

NASA'nın Mars'a gönderdiği Persevarence keşif aracında bulunan "Ingenuity" adlı mini helikopteri tasarlayan ekipte yer alan Filistinli mühendis Loay Elbasyouni, “Bu tarihi olayın bir parçası” olmaktan onur duyduğunu belirtti.

Detay
05

Papa, Şii lider Seyyid ayetullah Sistani ile bir araya geldi

Papa Francis, Irak'a yaptığı tarihi ziyarette önemli bir buluşmaya imza attı. Papa, Şii dini lider Ali Sistani'yle evinde bir araya geldi.

Detay
05

"Tarihte ilk kez bir Papa, Irak'a gidiyor" Ayetullah Sistani ilede görüşecek...

Vatikan Sözcüsü Matteo Bruni, Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'un Irak'ı ziyaret edecek ilk Papa olacağını söyledi.

Detay
05

AFGANİSTAN ÜNİVERSİTE GİRİŞ SINAVI BİRİNCİSİ TÜRKİYE’Yİ TERCİH ETTİ

Afganistan üniversite geçiş sınavında birinci olan Şemsiye Alizade, yüksek öğrenim eğitimi için Türkiye’yi seçti. Alizade, Türkiye Bursları kapsamımda İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde eğitim alacak.

Detay
05

Filistin Aşı Bulamazken, İsrail nasıl bu kadar hızlı aşılanıyor?

İsrail nasıl bu kadar hızlı aşılanıyor? Yanı başındaki Filistin nereden aşı bulacağını bilemezken İsrail şimdiden dünyada nüfusunu en hızlı aşılayan ülke oldu.

Detay
05

İran'lı Türkler, Şuşa'nın Ermenistan işgalinden kurtarılmasını kutladı

İran'ın kuzeybatı bölgesinde çoğunlukla Türklerin yaşadığı kentlerde halk, Dağlık Karabağ'ın en önemli şehirlerinden Şuşa'nın, Azerbaycan ordusu tarafından Ermenistan'ın işgalinden kurtarılmasını kutladı.

Detay
05

BƏƏ-dəki Azərbaycan icması – "Mən Qarabağam!" dedi

~Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyev cənablarının "Qarabağ Azərbaycandır!" şüarına dəstək olaraq BƏƏ-də yaşayan azərbaycanlılar "Mən Qarabağam! Vətən, biz səninləyik" adlı video-çarx hazırlayıblar.

Detay
05

İran Meclis Başkan Yardımcısı: BM kararları Azerbaycan'ın Karabağ üzerindeki hakimiyetini vurguluyor

İran Meclis Başkanı Kalibaf'ın Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Özel Yardımcısı Abdullahiyan, Birleşmiş Milletler kararlarının Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ üzerindeki hakimiyetine vurgu yaptığını belirtti.

Detay
05

Yabancı turistlerin Yezd’deki Aşura etkinliklerine ilgisi artıyor

~~İran’ın Yezd kenti Muharrem ayında kırsal bölgede yaşayan halkın Hz. İmam Hüseyin (a.s) ve Kerbela şehitlerine sevgi ve bağlılığını yakından izlemek için farklı ülkelerden gelen turistleri ağılıyor.

Detay
05

Son dakika… İran’dan flaş hamle: Balistik füze ürettiler. Füzenin adı ise Kasım Süleymani

İran Savunma Bakanı Amir Hatami, geliştirilen yeni balistik füzenin tanıtımını yaptı. 1400 kilometre menzile sahip olan füzeye bu yılın başında öldürülen Devrim Muhafızları lideri Kasım Süleymani'nin adı verildi.

Detay