05

Azerbaycan milletvekili Ganire Paşayeva hayatını kaybetti

Bir süredir tedavi gören Azerbaycanlı milletvekili Ganire Paşayeva hastanede hayatını kaybetti.

Detay
05

Yeni savaş endişesi: Azerbaycan, Karabağ’da operasyon başlattı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Karabağ'da anayasal yapıyı yeniden tesis etmek amacıyla bölgede antiterör operasyonu başlatıldığını duyurdu. Tansiyonun hızla yükseldiği bölgede yeni savaş endişesi giderek büyürken Ermenistan'a açık destek veren İran'dan Türkiye karşıtı yorumlar gelmesi gerilimi artırdı.

Detay
05

KKTC'de Pile yolu mutluluğu: Geçişlerde İngiliz kontrolü ortadan kaldırılacak

Yol projesi nedeniyle sevincini dile getiren Kıbrıslı Türkler, "İngiliz askerinin yaptığı kontrol olmayacak" dedi. Çalışmaların tamamlanmasıyla mesafe kısalacak ve İngiliz üslerinden geçme zorunluluğuna son verilecek.

Detay
05

KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu: Pile-Yiğitler Yolu Projesi'nden geri dönüş olmayacak

KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Birleşmiş Milletler (BM) kontrolündeki Yeşil Hat üzerinde yer alan Pile köyüne KKTC'den kolay ulaşımı sağlamak üzere uygulamaya konulan Pile-Yiğitler Yolu Projesi'nden geri dönüş olmayacağını bildirdi.

Detay
05

Azerbaycan’da FETÖ operasyonu

Azerbaycan'da, FETÖ ile bağlantılı kişilere yönelik operasyon yapıldığı, aralarında bir siyasi parti liderinin de bulunduğu 6 kişinin gözaltına alındığını bildirildi.

Detay
05

Azerbaycan'ın tanınmış Ehlibeyt İlahiyatçısı Alim Hacı Şahin Hesen'lı vefat etti

Tanınmış ilahiyatçı, Meşedi Dadaş Camiinin imamı Hacı Şahin Hesenli geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını kaybetti.

Detay
05

Nahçivan Özerk Cumhuriyeti Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosu Asip Kaya 'Belçika Türk toplumuna selamlarını iletti.

Aslen Iğdır'lı olan geçmişte Belçika Nato'da görev yapan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nde Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosu Sayın Asip Kaya ile telefonda görüşerek çalışmalarımız hakkında kendisini kısaca bilgilendirdik. Sayın Başkonsolos Kaya, Önceki dönemlerde Belçika'da Nato Daimi temsilciliğinde 2002 -2003 yılında katipliklerde bulundu daha sonra , Kahire'de müsteşar olarak hizmetleri yanında, Nürnberd ve Viyana Başkonsolosluklarında da görev yaptığını belirterek, Belçika Türk toplumuna ve hemşerilerine selamlarını iletti.

Detay
05

Azerbaycan'ın Tahran Büyükelçiliğine düzenlenen silahlı saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakü saatiyle 08.30 sıralarında Azerbaycan'ın Tahran Büyükelçiliğine silahlı saldırı düzenlendiği bildirildi.

Detay
05

Azerbaycan'ın bağımsızlığının dönüm noktası: Kanlı Ocak

Azerbaycan'da 20 Ocak 1990'da Sovyet ordusunun Bakü ve diğer illerde kadın ve çocuk ayırt etmeden gerçekleştirdiği katliamın kurbanları anılıyor.

Detay
05

KILIÇDAROĞLU TÜRKMENLERLE BULUŞTU

Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kürşat Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine DoubleTree by Hilton Antalya City Centre Otel'de düzenlenen Yörük Türkmen Buluşması'na katıldı.

Detay
05

~Türk Devletleri Teşkilatı diasporadan sorumlu kurum başkanları Bakü'de bir araya geldi

Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Diaspora İşlerinden Sorumlu Kurum Başkanları Forumu Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de gerçekleştirildi. Programda konuşan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, "Her zaman "˜iki devlet, tek millet' ve "˜tek milletin iki diasporası olmaz' diyoruz" dedi.

Detay
05

Görüntüler cepheden geldi! Azerbaycan askerleri Ermeni askerin yarasını böyle sardı! 'Korkma yaşayacaksın'

Geçtiğimiz günlerde Ermenistan'ın provokasyonlarıyla başlayan Ermenistan-Azerbaycan sınırındaki çatışmalara ilişkin sıcak bölgeden her geçen saat yeni haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak sınırdan gelen bir görüntü Azerbaycan askerinin merhametli davranışını gözler önüne sermiş oldu. Görüntülerde Azerbaycan askerinin yaralanan Ermeni askerin yarasını sardığı ve "Korkma, yaşayacaksın" dediği anlar yer aldı.

Detay
05

Azerbaycan, ölen 100'e yakın Ermeni askerinin cesedini teslim etmeye hazır

Azerbaycan, Ermenistan'ın provokasyonlarıyla başlayan çatışmada ölen yaklaşık 100 Ermeni askerinin cesetlerini teslim etmeye hazır olduğunu bildirdi.

Detay
05

Ermenistan'ın provokasyonunda Azerbaycan ordusundan 50 asker şehit oldu

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan'ın sınırdaki provokasyonları sonucu 50 askerin şehit olduğunu duyurdu.

Detay
05

Azerbaycan-Ermenistan sınırında çatışmalar başladı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan'ın provokasyonu sonucu sınırda çatışmaların başladığını duyurdu.

Detay