05

Almanya gri pasaport skandalına el koydu!

Malatya’da AKP'li Yeşilyurt Belediyesi’nin gri pasaport çıkararak Almanya’ya gönderdiği 43 kişi geri dönmemişti. Berlin, insan kaçakçılığının merkezindeki Ersin Kilit hakkında üç ayrı soruşturma başlattı.

Detay
05

~KARDEŞ COĞRAFYADA MEDYANIN "YENİ" DİLİ SEMİNERLERİ

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen “YTB İletişim Akademisi", Kuzey Makedonya, Kosova ve Arnavutluk’tan medya mensuplarına yönelik olarak gerçekleştirildi. Akademi kapsamında alanında uzman gazeteciler ve akademisyenler, kardeş coğrafyadan medya mensuplarına "Medyanın 'Yeni' Dili" başlığı altında seminerler verdi.

Detay
05

~YTB’DEN YURT DIŞINDAKİ MİNİKLERE “BENİM BAYRAMIM” YARIŞMASI

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan minik vatandaşları “Benim Bayramım” yarışmasıyla Ramazan Ayını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birlikte kutlamaya davet ediyor.

Detay
05

AB gelecek senaryolarında Türkiye’nin yeri

AB bütünleşme hareketi 21. yüzyılın başından itibaren çeşitli faktörlerin etkisiyle temel hedefini kaybetti ve kısa vadeli hedeflere yönelen, güncel sorunlar içerisinde vizyonunu yitiren bir görünüm kazandı.

Detay
05

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in eşi Prens Philip hayatını kaybetti

~Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Prens Philip'in Windsor Kalesi'nde hayatını kaybettiği belirtildi.

Detay
05

Çavuşoğlu: AB Başkanlarının Türkiye ziyaretinde uygulanan protokolde AB tarafının talepleri karşılanmıştır

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Başkanlarının Türkiye ziyaretine ilişkin, "Görüşmede uygulanan protokolde AB tarafının talepleri ve telkinleri karşılanmıştır." dedi.

Detay
05

The Times: AB, Erdoğan’a daha çok para teklif etti

Dün AB liderleri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu görüşmesi Avrupa basınında gündem oldu. İngiliz The Times gazetesi, "ABD, Erdoğan'a mülteci geçişini durdurmak için daha çok para teklif etti" yorumunu yaptı.

Detay
05

ABD’den Türkiye’ye yaptırım açıklaması: Devreye giriyor

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'ye yönelik yaptırımlarla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada Savunma Sanayii Başkanlığı ve dört isme uygulanacak CAATSA yaptırımlarının yarın devreye gireceği belirtildi.

Detay
05

AB başkanlarının ilk Türkiye ziyaretinde olumlu atmosferin devamı aranacak

AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ilk Türkiye ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türk yetkililerle görüşmeler gerçekleştirecek.

Detay
05

PTT, 'En İyi Avrupa Pulu Yarışması'nda birinci oldu

PTT AŞ, En İyi Avrupa Pulu Yarışması'nda "Tarihi Posta Yolları" temalı pul ile birincilik elde ederek "Altın Pul" ödülünü kazandı.

Detay
05

Fransa'da 4 haftalığına ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle daha önce 19 bölge için getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının 3 Nisan'dan itibaren 4 haftalığına ülke genelinde uygulanacağını açıkladı.

Detay