05

ABD'nin İncirlik'teki Nükleer Silahları Deşifre Oldu

NATO için bu ay hazırlanan bir raporda, Adana’daki İncirlik Üssü’nün de aralarında bulunduğu Avrupa’daki altı üste ABD’ye ait yaklaşık 150 nükleer silahın bulunduğu belirtildi.

Detay
05

AB’den 15 Temmuz mesajı: O geceyi çok iyi hatırlıyoruz

Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Bugün darbe girişiminin üçüncü yıl dönümü ve hepimiz o günü ve o geceyi çok iyi hatırlıyoruz. Türk halkıyla dayanışmamız sorgulanamaz." dedi.

Detay
05

Srebrenitsa Soykırımı’nın üzerinden 24 yıl geçti

İnsanlık tarihinin en acı olaylarından biri olarak kayıtlara geçen ve İkinci Dünya Savaşı’nın ardından Avrupa’daki en büyük katliam olarak bilinen Srebrenitsa Soykırımı’nın üzerinden 24 yıl geçti.

Detay
05

AVRUPA'DAN TÜRKİYE'YE ŞOK KARARLAR...

Yunanistan, İsrail ve Kıbrıs Rum Yönetimi'nin Akdeniz'de doğalgaz sondaj çalışması yapmasına rağmen Türkiye'nin Kıbrıs açıklarında benzer çalışmalar içinde olmasına Avrupa'nın tepkisi sürüyor... Avrupa Birliği'nin Türkiye ile ilgili bir son dakika kararı aldığı ortaya çıktı. Reuters'ın son dakika haberi olarak duyurduğu gelişmede, AB'nin taslak metnini yayınladı. Metinde, "Avrupa Birliği Türkiye'nin Kıbrıs açıklarındaki 'yasa dışı' sondaj çalışması dolayısıyla hava ulaşımı anlaşması görüşmelerini ve Türkiye ile üst düzey diyaloğu askıya aldı" ifadesi yer alıyor. Türkiye'ye yönelik daha kısıtlayıcı hamlelerin yapılabileceğinin belirtildiği metinde Türkiye'nin AB'ye giriş süreci için 2020'de verilmesi beklenen desteğin de durdurulması öngörülüyor.

Detay
05

Belçika'nın başkenti Brüksel'de toplanan yüzlerce Uygur Türkü Çin'i protesto etti.

Çin'in Doğu Türkistan politikalarını protesto etmek isteyen yüzlerce kişi Avrupa Parlamentosu (AP) önünde bir araya geldi.

Detay
05

İsveç'ten "1915 olayları" ile ilgili ders gibi açıklama

İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, "1915 Ermeni ve Süryani soykırımı iddialarını kabul etmemiz zor görünüyor. Bir ülkeyi soykırımcı ilan etmek için elinizde güçlü deliller olması lazım" dedi.

Detay
05

AB'nin yeni başkan adayları

Avrupa Birliği üyesi ülkelerin liderleri, uzun müzakereler sonunda temel kurumların başkanları üzerinde anlaşma sağladı.

Detay
05

Hollanda ile Türkiye arasında 'iyilik köprüsü' kurdu

Hollanda'da uzun yıllar yürüttüğü gönüllü çalışmalardan dolayı kraliyet nişanına layık görülen 82 yaşındaki Kırklarelili Zehra Türker, Türkiye ile Hollanda arasında "iyilik köprüsü" kurdu.

Detay
05

MEMLEKET TÜRKÜLERİ AMSTERDAM'DA SÖYLENDİ

Hollanda Sivaslılar Platformu, 10. Kuruluş ve faaliyet yılını düzenlenen özel bir konserle kutladı. Memleket Türküleri özel konserine yoğun ilgi gösteren ve keyifli saatler geçiren konuklar, Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan’la birlikte birbirinden güzel türküleri coşkulu bir şekilde söylediler.

Detay
05

Belçika ve Avrupa hükümet krizi yaşıyor

Belçika ve Avrupa ülkelerinde AP seçimlerinden çıkan sonuçlar ve bazı diğer nedenlerle siyasi kriz ve belirsizlik baş gösterdi.

Detay
05

Almanya'da tehlikeli Tahrik, iki farklı camiye saldırı düzenlendi

Almanya’da hafta sonu iki farklı camiye saldırı düzenlendi. Bremen kentindeki Rahman Camisi'nde yaklaşık 50 Kur'an-ı Kerim tahrip edilirken, Kassel'deki Merkez Camisi'ne de taşlı saldırıda bulunuldu.

Detay
05

Fransa Halkından Zalim Suud Rejimine Yemen Tepkisi

Fransa'da avukat ve gazeteci sendikaları, Paris Savcısı Remy Heitz'den Fransa'nın Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) sattığı silahların Yemen'deki savaşta kullandığına dair haber yapan gazeteciler hakkındaki adli sürecin sonlandırmasını istedi.

Detay
05

100. yıl parası böyle olur… Euro’da Atatürk fotoğrafı

~Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının yıl dönümü için darphanenin bastığı hatıra parasında Atatürk yer almamıştı. Avrupa’da özel bir firmada 19 Mayıs 1919’un 100. yılı anısına bastırılan hatıra Euro’da ise kalpaklı Atatürk fotoğrafı Bandırma Vapuru’nun görseli ile yer aldı.

Detay
05

AP seçimlerinden 'değişim talebi' çıktı

~~Avrupa Birliği (AB) üyesi 28 ülkede gerçekleşen Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinin öncü tahminleri, geleneksel olarak hakimiyeti elinde tutan merkez sağ ve sol partilerin gücünü kaybettiğini, vatandaşların değişim vadeden partilere desteğini artırdığını ortaya koydu.

Detay
05

AP seçimlerinde aşırı sağcı partiler ile Yeşiller güç kazandı

Avrupa Parlamentosu seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre, göçmen karşıtı aşırı sağcı partiler ve Yeşillerin oylarında artış, merkez partilerin oylarında düşüş oldu.

Detay