05

İspanya ve İtalya'dan Türkiye'ye teşekkür

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, Türkiye'nin İspanya ve İtalya'ya yolladığı tıbbi malzemelerin ardından, Türkiye'ye yoğun teşekkür mesajları geldi.

Detay
05

Çin'in İtalya'ya gönderdiği maskelere Almanya'nın el koyduğu ortaya çıktı

Çin'in İtalya'ya gönderdiği maske ve solunum cihazlarına Almanya'nın el koyduğu ortaya çıktı. Benzer bir uygulamayı geçtiğimiz günlerde de Çekya yapmıştı.

Detay
05

Avrupa ülkeleri Kovid-19 salgınına karşı tedbirlerini artırmaya devam ediyor

Avrupa'nın tamamını etkileyen Kovid-19 vakalarının sayısı artarken, ülkeler de salgının daha fazla yayılmasını önlemek için ek tedbirler almaya devam ediyor.

Detay
05

Kadın ve çocuk sığınmacılar Yunan sınır kapısının açılması için eylem yaptı

Edirne'de sınırda bekleyen sığınmacı kadın ve çocuklar, Yunanistan'ın sınır kapısını açması için eylem yaptı.

Detay
05

Erdoğan ve Türk heyeti üstlerinde paltolarıyla salondan ayrıldı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan dün Brüksel'e bir günlük ziyaret düzenledi. İlk olarak NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya gelen Erdoğan, ardından AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Michel ve Leyen ile planlanan ortak basın toplantısına katılmadı.

Detay
05

AB'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belçika ziyaretiyle ilgili açıklama

Avrupa Birliği Konseyi Başkan Sözcüsü Leyts, Konsey Başkanı Michel ve Komisyon Başkanı von der Leyen'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 9 Mart Pazartesi günü akşam saatlerinde görüşme yapacağını duyurdu.

Detay
05

Avrupa'da koronavirüs vaka ve ölü sayısı artmaya devam ediyor

Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Fransa'da 6'ya, İspanya'da 3'e yükseldi.

Detay
05

AB sığınmacı krizine karşı dış sınırlarını koruma konusunda kararlı olduğunu açıkladı

Avrupa Birliği, sığınmacı krizine ilişkin dış sınırlarını koruma konusunda kararlı olduğunu bildirdi.

Detay
05

Yiğidolar İdlib Şehitlerini unutmadı

Hollanda’da faaliyet gösteren Hollanda Sivaslılar Platformu tarafından dua merasimi düzenlendi. İdlib'deki hain saldırı sonucu şehit düşen 33 Mehmetçik ve tüm şehitlerin ruhu için Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi. Yatsı namazı sonrası düzenlenen dua merasimine çok sayıda vatandaş katıldı.

Detay
05

Kati Piri'den AB'ye Türkiye Eleştirisi

~~Avrupa Parlamentosu vekili ve eski Türkiye Raportörü Kati Piri, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı ve Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye sığınmacı anlaşmasına uyma çağrısını eleştirdi. Piri, paylaşımında AB'nin gerçekleştirmediği taahhütleri sıraladı.

Detay
05

Göç yolculuğundan gözyaşlarına boğan çocuk manzaraları

Türkiye’den yeni bir umut yolculuğuna çıkan göçmenler, günlerdir bir botun, bir çitin, bir kapının önünde umutla bekliyorlar. Yanlarında başka topraklarda doğurduğu çocukları, yüreklerinde bir avuç umutla kendilerine 'gelin' denilmesini bekliyorlar.

Detay
05

Şeytan geri döndü: Almanya’da ve Avrupa’da aşırı sağ

Camilere saldırı hazırlığındaki aşırı sağcı terör çetesinin ortaya çıkarılması, Hanau'da 11 can alan ırkçı terör eylemi Almanya’nın geçmişini bilmeyenlere yeni gelebilir. Fakat yakın tarih Almanya'sında pek çok benzer olay yaşandı.

Detay
05

Rahmet Kapısı Üç Aylar Başladı

Müminlerin heyecanla beklediği `üç aylar` bugün başlıyor. Üçaylar Tüm islam mübarek olsun. Müslüman halkımız tarafından “Üç Aylar” olarak isimlendirilen, yeni bir mânevî mevsime girmiş bulunuyoruz. Sarsılan rûhî dünyamızı onaracağımız, kalbî seviye kazanacağımız, hayatımızı yeniden gözden geçirmemize vesîle olacak mânevî bir iklime yeniden kavuşacağız.

Detay
05

YTB Olarak Konuyu Yakından Takip Ediyoruz

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren Almanya'nın Hanau kentinde yaşanan saldırıya ilişkin açıklamada bulundu.

Detay
05

Nargile kafelere saldırdılar: Çok sayıda ölü var! Aralarında Türklerin de olduğu söyleniyor

Detay