05

İsveç'te ayrımcılığa uğrayan Müslüman kadına tazminat

İsveç'te dini gerekçelerle tokalaşmadığı için iş görüşmesi yarıda kesilen Müslüman bir kadınına ayrımcılığa uğradığı gerekçesiyle yaklaşık 3 bin 900 avro tazminat ödemesine karar verildi.

Detay
05

İtalya’da korkunç olay… 100 metre yüksekliğindeki köprü çöktü: Ölü ve yaralılar var

İtalya’da korkunç olay… 100 metre yüksekliğindeki köprü çöktü: Ölü ve yaralılar var İtalya'nın Cenova kentinin en işlek otoyollarından biri çöktü. A10 otoyolunun 100 metre yüksekliğinde olduğu söylenirken, çok sayıda ölü ve yaralı olduğu açıklandı.

Detay
05

Trump’a AB’den tepki: Acımasız

ABD Başkanı Trump'ın Türkiye'ye çelik ve alüminyum gümrük vergilerini iki kat artırmasına Avrupa'dan tepki geldi... Avrupa Dış İlişkiler Konseyi Eş Başkanı Carl Bildt, "Bu acımasızlıktır" ifadesini kullandı.

Detay
05

AB mahkemesinden fotoğrafta telif hakkı kararı

Avrupa Adalet Divanı, internet ortamında bulunan bir fotoğrafın tekrar paylaşılmadan önce fotoğraf sahibinden izin alınması gerektiğini, aksi takdirde telif hakkı ihlali oluşacağına hükmetti.

Detay
05

Türkler için 'emsal' vize kararı

Avrupa Adalet Divanı, AB'ye üye ülkelerin Türk vatandaşlarından vize için talep ettiği ek şartların Türkiye ile yapılmış sözleşmeleri ihlal ettiğine karar verdi.

Detay
05

Rus uzmandan Türkiye yorumu: "Türkiye Nato'dan ayrılabilir..."

~~Rus siyaset bilimci Vladimir Şapovalov, ABD’nin Türk bakanlara yaptırım uygulamasının ardından, baskı uygulama politikasının uzun vadede Türkiye’yi NATO’dan ayrılmaya yönlendirebileceğini söyledi.

Detay
05

Eski Katalan Lider Puigdemont Belçika'ya Döndü

Eski Katalonya Özerk Yönetimi Başkanı Carles Puigdemont, İspanya'nın hakkındaki iade talebini geri çekmesinin ardından, dört aydır bulunduğu Almanya'dan, ilk firar ettiği ülke olan Belçika'ya döndü.

Detay
05

Almanya ile yeni kriz kapıda: UETD'yi izliyoruz

Alman iç istihbarat teşkilatı BfV'nin Başkanı Maassen, AKP’ye yakınlığıyla bilinen UETD’nin faaliyetlerinin anayasal düzen ile uyumlu olmadığını belirterek, kuruluşun iç istihbaratça izlendiğini açıkladı. Maassen, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’ni (UETD) milliyetçi bir grup olarak tanımladı ve Almanya’nın özgürlükçü, demokratik düzeniyle uyuşmadığını söyledi. Maassen, “Peki UETD’yi gözlemliyor mu?" sorusuna ise "Evet" yanıtını verdi.

Detay
05

Sıcak Hava Avrupa'yı Kavuruyor

Avrupa'da son haftalarda etkili sıcak hava dalgası, bazı ülkelerde orman yangınlarına yol açarak can ve mal kayıplarına neden olurken, diğerlerinde de günlük yaşamı etkileyerek ülke yönetimlerini harekete geçirdi.

Detay
05

Yunanistan'da yangınlar sürüyor: En az 20 ölü

Yunanistan hükümeti, başkent Atina yakınlarında çıkan ve büyüyen orman yangınlarında en az 50 kişinin hayatını kaybettiğini, 150 kişinin de yaralandığını açıkladı. 16'sı çocuk olan yaralılardan 11'inin durumu ağır. Öte yandan yerel kaynaklar, evlerinde veya arabalarında mahsur kalan köylülerin diri diri yandığını bildiriyor.

Detay
05

PARİS BÜYÜKELÇİSİ İSMAİL HAKKI: "FETÖ İLE İLGİLİ OLARAK CIA'YI SUÇLADI

T.C. Brüksel Büyükelçiliği ve şuan T.C. Paris Büyükelçiliğini yapan İsmail Hakkı Musa "Dünyada en çok FETÖ’cü kabul eden ülke ABD’dir" dedi ve örgütün arkasında bir istihbarat biriminin olduğunu da bildiklerini söyledi.

Detay
05

TRUMP NATO'YU KARIŞTIRDI : "ALMANYA RUSYA'NIN ESİRİ OLDU"

~~NATO zirvesi için Avrupa'ya gelen ABD Başkanı, toplantı başlamadan dünyayı karıştırdı. Trump, "Almanya enerji için Rusya'ya yüksek düzeyde ödemeler yapıyor. Bu nedenle Almanya Rusya'nın bir esiri." dedi.

Detay
05

Almanya'da 8'i Türk 10 Kişinin Öldürülmesi ile İlgili Görülen NSU Davasında Sanık Ömür Boyu Hapis Cezası Aldı

Almanya'da 8'i Türk 10 kişinin öldürüldüğü olayın davasında karar çıktı. Mahkeme sanığa ömür boyu hapis cezası verdi.

Detay
05

Erdoğan yeni döneme NATO görüşmeleri ile başlıyor

Erdoğan'ın 24 Haziran seçimlerinde sandıktan tekrar çıkmasının ardından, katılacağı ilk yurt dışı zirvenin 'NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı' olacağı belirtildi.

Detay
05

AB, yaz saati uygulaması için anket başlattı

Avrupa Birliği, gün ışığından daha fazla yararlanılmasını öngören yaz saati uygulamasının sürdürülüp sürdürülmemesine karar vermek için AB vatandaşlarının görüşlerine başvuruyor.

Detay