05

İngiltere'den skandal Türkiye kararı! Süresiz otuma iznini kaldırdılar

İngiltere İçişleri Bakanlığı, Ankara Anlaşması çerçevesinde Türk vatandaşlarına verdiği süresiz oturum hakkını bugün itibarıyla kaldırdı. Son dakika habere göre, İngiltere artık uzatma vizesi verecek.

Detay
05

Oylama bugün! AP’den Ankara’ya skandal Afrin talebi!

~~Avrupa Parlamentosu'nda bugün oylanacak karar tasarısında Türkiye'ye Afrin'deki askerlerini çekmesi çağrısı yapılıyor. Afrin operasyonunda “sivil kayıplar olduğu” yönünde haberler geldiği kaydedilen taslak metinde, Ankara'dan Afrin operasyonunu durdurması ve “Birleşmiş Milletler tarafından terör örgütü olarak tanımlanmış grupların yenilmesine yoğunlaşması” isteniyor.

Detay
05

CHP BELÇİKA BİRLİĞİ ‘AVRUPA PARLAMENTOSUNDA SEMPOZYUM’ DÜZENLEDİ

~~CHP Belçika Birliği , Avrupa Parlamentosu tarihinde bir ilki gerçekleştirip, 3 farklı politik parti temsilcisini bir araya getirerek, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ ile ilgili bir sempozyum düzenledi

Detay
05

AB ile Vize Pazarlığında Hareketlilik

~~Türk vatandaşlarına Avrupa Birliği (AB)'de vize serbestisi sağlanması konusunda yıllardır süren anlaşmazlığın aşılması gündemde. Alman "Die Welt" gazetesinin üst düzey AB yetkililerine dayandırdığı haberine göre, Türkiye'nin Türk vatandaşlar için vize serbestisi önündeki engellerin aşılması için bir ay önce yaptığı öneriler Brüksel'de olumlu yankı buldu.

Detay
05

‘Yeni İpekyolu Projesi’, ‘Avrupa Türkçe Yayınlar Sempozyumu’nda Tartışıldı

~~Amsterdam’da faaliyet gösteren Türkevi Araştırmalar Merkezi tarafından düzenlenen ‘8. Avrupa Türkçe Yayınlar Sempozyumu, “Londra’dan Pekin’e Türk Toplulukları ve Yeni İpekyolu Projesi” teması ile gerçekleşti.

Detay
05

Almanlardan Türkçe medya atağı

Yurtdışında yeni ve büyük olanaklara sahip bir Türkçe haber televizyonu kurulacağı kararı verildi.

Detay
05

EUROACADEMIC EASC AP´DE PANEL DÜZENLEDİ

~~Kısa Adı EuroAcademic EASC olan Avrupa Akademik Çalışmalar Merkezi tarafından Avrupa Parlamentosu’nda ‘Göç ve Sığınmacılar’ konulu bir panel düzenlendi. AP Liberal Grup üyesi İlhan Kyuchyuk’ün himayesinde gerçekleşen panel, AP üyeleri başta olmak üzere çok sayıda katılımcı tarafından yoğun ilgi gördü.

Detay
05

Müslümanlar Tedirgin! İzlanda Sünneti Yasaklayan İlk Avrupa Ülkesi Oluyor

İzlanda erkeklere sünneti yasaklayan ilk Avrupa ülkesi olmaya hazırlanırken, bu durum hem Müslümanlar hem de Yahudiler tarafından sürdürülen yeni bir inanç özgürlüğü tartışmasına yol açtı.

Detay
05

Batı Trakya Türkleri: Asimilasyona Hayır

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kudret BÜLBÜL’ün konuyla ilgili değerlendirmesini sunuyoruz. (14.02.2018, Küresel Perspektiv (07) programı)

Detay
05

AB’den Türkiye’ye vize serbestisi için tek şart

Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen Avrupa Birliği (AB) Gayrıresmi Dışişleri Bakanları toplantısında Türkiye'ye vize kolaylığı konusu görüşüldü. AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'in de katıldığı toplantıda AB Türk vatandaşlarına vize serbestisi sağlanmasını terörle mücadele yasasının yumuşatılması şartına bağladı. Belçika Dışişleri Bakanı Didier Reynder yaptığı açıklamada, "Türkiye bu yasayı AB değerleriyle uyumlu hale getirirse, vize kolaylığı konusunda ilerleme sağlanır" dedi.

Detay
05

Hollanda’dan Türkiye ile kriz çıkartacak hamle!

Geçen hafta Ankara büyükelçisini resmi olarak geri çekerek, Türkiye ile diplomatik ilişkilerini askıya alan Hollanda, şimdi de sözde Ermeni soykırımını tanımaya hazırlanıyor.

Detay
05

Macaristan'dan Belçika'ya Sığınmacı Kotası Tepkisi

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Belçika Başbakanı Charles Michel'in, Avrupa Birliği (AB) içinde "dayanışmayı reddeden", Polonya, Çekya, Macaristan ve Slovakya'nın oluşturduğu Vişegrad Grubu (V4) ülkelerine ultimatom verdikleri şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi.

Detay
05

Hollanda Ankara Büyükelçisi’ni geri çekti

~~Hollanda Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile diplomatik ilişki düzeyini düşürme kararını, resmi internet sitesinden de duyurdu. Dışişleri Bakanı Zijlstra adına yapılan resmi açıklamada, Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan krizi çözmek için yapılan görüşmelerde anlaşma sağlanamadığı kaydedildi.

Detay
05

Hollanda'da Azerbaycan Türk Kültür Derneğine saldırı

~~Hollanda’nın Lahey kentindeki Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneğine saldırı düzenlendi.

Detay
05

Hollanda’da silahlı saldırı! 1 ölü, 2 yaralı

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da düzelenen silahlı saldırı sonucu 1 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.

Detay