05

“Irkçı Caniliğin Dönüm Noktası: Mölln Kundaklaması”

“23 Kasım 1992 tarihinde Almanya’nın Mölln kentinde Neonaziler tarafından kundaklanan ve kısa sürede alevler içerisinde kalan evde Bahide Arslan (51), Yeliz Arslan (10) ve Ayşe Yılmaz (14) hayatlarını kaybetti. Aileden dokuz kişi ise yaralı olarak kurtarıldı.

Detay
05

Türk kökenli bir siyasetçi, Almanya'da ilk kez büyükşehir belediye başkanı oldu

Almanya'da ilk kez bir Türk kökenli siyasetçi Büyükşehir Belediye başkanlığını kazandı. Hannover Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Yeşiller Partisi'nin adayı Belit Onay, Hristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin (CDU) desteklediği bağımsız aday Eckhard Scholz'u geride bırakarak başkanlık koltuğuna oturmaya hak kazandı.

Detay
05

9 KASIM AZERBAYCAN BAYRAK GÜNÜNDE İKİ KARDEŞ ÜLKENİN BAYRAĞINI DALGALANDIRDILAR

Azerbaycan Cumhuriyeti tarafından '9 Kasım Günü' kutlanan 'Bayrak Günü'nde Hollanda Azerbaycan Kültür Derneği Avrupa'nın önemli ülkesi Hollanda'nın/Den Haag şehrinde Azerbaycan ve Türkiye bayraklarını dalgalandırdılar.

Detay
05

Dışişleri Bakanlığı’ndan Fransa Senatosu’nun skandal başörtüsü kararına tepki

Dışişleri Bakanlığı, Fransa Senatosu'nun başörtüsü takan annelerin okul gezilerine eşlik etmelerini engelleyen kararını kınadı. Açıklamada, 'İkiyüzlülüğün ve çifte standartlı yaklaşımın örneğidir' ifadelerine yer verildi.

Detay
05

~~A BRIEFING AT THE MFA OF TURKMENISTAN ON THE OUTCOME OF THE XVIII SUMMIT OF THE HEADS OF STATES AND GOVERNMENTS OF THE NON-ALIGNED MOVEMENT

On October 28, 2019, a briefing was held at the Ministry of Foreign Affairs of Turkmenistan on the foreign policy course of our country. The briefing was attended by the heads of diplomatic missions and representative offices of international organizations working in Turkmenistan, representatives of local and foreign media accredited in the country.

Detay
05

İngiliz tur operatörü Thomas Cook iflas etti

178 yıllık İngiliz tur operatörü Thomas Cook'un iflası üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı, zarar görebilecek işletmeler için 'Kredi Destek Paketi' üzerinde çalışıldığını açıkladı.

Detay
05

Avrupa Haber Ajanslarının gündeminde yapay zeka var

AA'nın kurucu üyesi olduğu Avrupa Haber Ajansları Birliği (EANA) Genel Kurulu ve Konferansı, yapay zeka gündemiyle Çekya'nın başkenti Prag'da gerçekleştirildi.

Detay
05

Erdoğan'dan 'AB ile Vize Serbestisi Diyaloğu Süreci' genelgesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AB ile Vize Serbestisi Diyaloğu Süreci"ne ilişkin genelge yayımladı.

Detay
05

AB DÖNEM BAŞKANI FİNLANDİYA TÜRKİYE’Yİ DESTEKLİYOR

~~AB Konseyi dönem başkanlığını devralan Finlandiya, Avrupa Parlamentosu Dış ilişkiler komisyonunda düzenlenen resmi bir oturumda açıklandı.

Detay
05

Hollanda’da Türklere ‘konvoy’ yasağı geliyor

Hollanda'nın ikinci büyük kenti Rotterdam'da düğün konvoyunu uyaran bir polis memurunun dövülmesi üzerine, belediye Türkiye ve Fas kökenli göçmenlere bir dizi yasak getirmeye hazırlanıyor.

Detay
05

İsveç'te Türk öğrenciler su projesiyle dereceye girdi

Stockholm'de düzenlenen Uluslararası Su Haftası Forumu kapsamında düzenlenen "Gençler Su Ödülü" yarışmasında, Türkiye'den Bildirici ve Saatçi projeleriyle önemli bir başarıya imza attı.

Detay
05

Hollanda’da evsizlerin sayısı iki kat arttı

Araştırmada, evsizlerin yüzde 57’sinin göçmen kökenli olduğu, Batılı olmayan göçmen kökenli evsizlerin sayısının ise yaklaşık üç kat artarak 6 bin 500’den 18 bin 300’e çıktığı belirtildi.

Detay
05

Avrupa’dan PKK’ya yılda 25 milyon Euro gidiyor

Sözcü, Almanya İçişleri Bakanlığı’nın raporuna ulaştı: Türkiye’ye karşı PKK’nın militanlarına özgürlük alanı açan Almanya, terör silahının kendine yöneldiğini fark etti. İçişleri Bakanlığı’nın raporunda, ülkede 14 bin 500 militanı olan terör örgütünün para trafiği anlatıldı...

Detay
05

Türkiye’nin yerli uçağı Alman oldu!

Türkiye'nin milli uçak projesi rafa kalkınca projeyi Almanlar kaptı! Dornier 328 isimli uçak TRJet firması tarafından modifiye edilerek Türkiye'nin yerli uçağı üretilecekti. Uçağın ismi D328NEU olacak ve uçak Almanya'da üretilecek.

Detay
05

Almanya, Tatile giden Suriyelileri ülkeye geri almayacak

~Son dakika.. Türk hükumeti tarafından her bayram 'tatil parası' ile ödüllendirilen Suriyeli sığınmacılar, Almanların duvar gibi disiplin ve prensiplerine çarptı. Son yıllarda Türkiye'de de tepki çeken Suriyeli sığınmacıların Suriye'de tatil yapmaya gitmeleri Almanların da gündeminde. Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehoferı: Tatile giden Suriyelilerin sığınmacı statüsü düşürülecek. açıklaması yaptı. Bakan Seehoferi, 'Düzenli olarak Suriye'ye tatile giden bir Suriyeli sığınmacı dürüstçe Suriye'de tehdit altında olduğunu söyleyemez'. dedi.

Detay