05

Danimarka'da Müslümanlardan Kur'ana ve kutsal kitaplara saygı yürüyüşü

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da gösteri düzenleyen çoğunluğu Müslüman 24 STK, aşırı sağcı Sıkı Yön (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan tarafından Müslümanlara yönelik yapılan provokatif eylemleri protesto etti.

Detay
05

Yüksel: “Sahipsiz değilsiniz”

Open-Vld’nin Oost-Vlaanderen Bölgesi adayı ve Belçika Federal Parlamentosu’nun deneyimli siyasetçisi Veli Yüksel, haftasonu Bulgaristan’ın Razgrad Valisi Günay Hüsmen’i Gent’te konuk ederek soydaşların sorunlarını dinledi. Europa Hotel’in konferans salonunda gerçekleşen toplantıya Türk kökenli Bulgaristan vatandaşlarının ilgisi yoğun oldu. Yüksel ve Hüsmen’in Gent’te yaşayan soydaşların sorun ve taleplerine çözüm yolları aradığı buluşmada Yüksel, ‘‘Soydaşlarımız burada sahipsiz değillerdir. Sizlerle her alanda işbirliği konusunda önemli adımların atılacağımı bilmenizi istiyorum. Bugüne kadar burada zor koşullarda yaşadığınızın farkındayım ancak şimdi birarada olma zamanı’’ dedi.

Detay
05

ULUSOY MR’İN SEÇİM KAMPANYA YÜZÜ SEÇİLDİ

MR Partisinin 14. sıradan Brüksel Milletvekili adayı olan ve dikkatleri üzerine çeken Ulusoy, 'İyimserliği inşa edelim' temalı afişi MR’in kampanya imaj afişleri arasına seçildi. Mustafa Ulusoy’un afişi parti seçim bürosuna asılarak ulusal basın kuruluşlarına tanıtıldı

Detay
05

Milli güreşçiler 'madalyalarla' yurda döndü

Milli güreşçiler 'madalyalarla' yurda döndü. Avrupa Şampiyonası'nda takım halinde ikinci olan Serbest Güreş Milli Takımı, İstanbul'a geldi.

Detay
05

AİHM hakimliğine Saadet Yüksel seçildi

Doç. Dr. Saadet Yüksel'in, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) hakimliğine seçildiği bildirildi.

Detay
05

Almanya'dan Türkiye'ye imam yasağı

Almanya'da hükümet, imamların Almanya’da yetiştirilmesinin sağlamak ve bu yolla yabancı siyasi güçlerin din üzerinden Almanya'da nüfuz oluşturmasını sınırlandırmak için harekete geçti. Karar hayata geçtiğinde 3 milyon Türk'ün yaşadığı Almanya'ya Türkiye'den imam gönderilmeyecek

Detay
05

Avrupa’nın ikinci büyük siyasi gücü PES yerel seçim başarısı için CHP’yı kutladı

~~Avrupa Sosyalistler Partisi üyeleri sandıktan güçlenerek çıktı: CHP ülke çapında oyların %30’unu ve Türkiye’nin en önemli iki büyükşehrini kazanırken HDP seçimi dördüncü parti olarak tamamladı.

Detay
05

Sandıktaki Göç Fotoğrafları Hikâyeleriyle Birlikte Gün Yüzüne Çıkıyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan vatandaşların ve soydaşların geçmişte çekilmiş göç fotoğraflarını ve hikâyelerini içeren “Sandıktaki Fotoğraflar” adlı ödüllü yarışma düzenliyor. Yarışmayla birlikte en değerli göç hatıraları gelecek nesillere aktarılacak.

Detay
05

Geleneksel hale gelen Hingel Etkinliği, yine ilgi gördü.

~~Hollanda Sivaslılar Platformu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "geleneksel hingel’’ etkinliği yine ilgi gördü. Hingel programına sivil ve siyasi toplum kuruluşu temsilcileri ve Sivaslılar katıldı.Yapılan konuşmaların ardından katılımcılara Hingel ikramı yapıldı.

Detay
05

Hollanda’da silahlı saldırı: Yaralılar var

Hollanda'nın Utrecth kentinde silah sesleri duyuldu. Yetkililer bölgede çok sayıda yaralının olduğunu duyurdu. Hollanda polisi, olayın terör saldırısı olabileceğini duyurdu. Başbakan, hükümeti acil toplantıya çağırırken, polis bir kişinin yaşamını kaybetmiş olabileceğini açıkladı.

Detay
05

ULUSLARARASI KADINLAR GÜNÜ DEFİLESİNE ‘MENGLİ SECRETS’ DAMGA VURDU

~~Hollanda Eindhoven’da bulunan Parktheater salonunda düzenlenen Uluslararası Kadın Festivalinde göz dolduran defileye ‘Mengli Secrets’ damga vurdu.

Detay
05

Fransa’da Türkler ayaklandı

Fransa’da biri Türk iki kişinin polisten kaçarken geçirdiği trafik kazası sonrası ülke ayağa kalktı. Olay sonrası toplanan binlerce kişi araçları ateşe verdi.

Detay
05

Ankara’dan AİHM’e yeni liste

Türkiye’nin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi yargıç seçim süreci yeniden canlanıyor. Ankara, mahkemede görev yapacak yeni Türk yargıcın seçimi için Avrupa Konseyi’ne yeni bir liste daha sundu...

Detay
05

AB ile yeniden… Ortaklık Konseyi 4 yıl sonra toplanıyor

Türkiye ile Avrupa Birliği arasında durma noktasına gelen üyelik süreci, 4 yıllık aradan sonra en üst düzeyde yeniden başlıyor. 4 yıldır yapılmayan Ortaklık Konseyi toplantısı, 15 Mart'ta Brüksel'de gerçekleştirilecek.

Detay
05

ALMANYA’DAKİ ÇOCUKLARIMIZ TÜRKÇEYİ UNUTUYOR!..

~~Türkçe dersi için kayıtlar 15 marta kadar yapılmalı Almanya Türk Toplumu TGD Genel Başkan Yardımcısı, eğitimci-yazar Bahattin Gemici yaptığı açıklamada; “Almanya’daki ve Avrupa’daki çocuklarımız Türkçeyi unutuyor; Türkçe gazete ve kitap okuyamıyorlar. Çocuklarımızın ve gençlerimizin asimile edilmesini önlemek istiyoruz. Okul kayıtlarının yapıldığı şu dönemde velilerimiz Türkçe dersi için mutlaka başvurmalıdır. ” dedi.

Detay