05

Hollanda’da silahlı saldırı: Yaralılar var

Hollanda'nın Utrecth kentinde silah sesleri duyuldu. Yetkililer bölgede çok sayıda yaralının olduğunu duyurdu. Hollanda polisi, olayın terör saldırısı olabileceğini duyurdu. Başbakan, hükümeti acil toplantıya çağırırken, polis bir kişinin yaşamını kaybetmiş olabileceğini açıkladı.

Detay
05

ULUSLARARASI KADINLAR GÜNÜ DEFİLESİNE ‘MENGLİ SECRETS’ DAMGA VURDU

~~Hollanda Eindhoven’da bulunan Parktheater salonunda düzenlenen Uluslararası Kadın Festivalinde göz dolduran defileye ‘Mengli Secrets’ damga vurdu.

Detay
05

Fransa’da Türkler ayaklandı

Fransa’da biri Türk iki kişinin polisten kaçarken geçirdiği trafik kazası sonrası ülke ayağa kalktı. Olay sonrası toplanan binlerce kişi araçları ateşe verdi.

Detay
05

Ankara’dan AİHM’e yeni liste

Türkiye’nin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi yargıç seçim süreci yeniden canlanıyor. Ankara, mahkemede görev yapacak yeni Türk yargıcın seçimi için Avrupa Konseyi’ne yeni bir liste daha sundu...

Detay
05

AB ile yeniden… Ortaklık Konseyi 4 yıl sonra toplanıyor

Türkiye ile Avrupa Birliği arasında durma noktasına gelen üyelik süreci, 4 yıllık aradan sonra en üst düzeyde yeniden başlıyor. 4 yıldır yapılmayan Ortaklık Konseyi toplantısı, 15 Mart'ta Brüksel'de gerçekleştirilecek.

Detay
05

ALMANYA’DAKİ ÇOCUKLARIMIZ TÜRKÇEYİ UNUTUYOR!..

~~Türkçe dersi için kayıtlar 15 marta kadar yapılmalı Almanya Türk Toplumu TGD Genel Başkan Yardımcısı, eğitimci-yazar Bahattin Gemici yaptığı açıklamada; “Almanya’daki ve Avrupa’daki çocuklarımız Türkçeyi unutuyor; Türkçe gazete ve kitap okuyamıyorlar. Çocuklarımızın ve gençlerimizin asimile edilmesini önlemek istiyoruz. Okul kayıtlarının yapıldığı şu dönemde velilerimiz Türkçe dersi için mutlaka başvurmalıdır. ” dedi.

Detay
05

Almanya’da Ordulu Gizem’den gururlandıran başarı

Almanya’da Ordulu Gizem Hülür, 32 yaşında profesör oldu. Gizem, yaşlılık alanındaki başarılı çalışmaları nedeniyle LIFE Outstanding Ödülü ile onurlandırıldı.

Detay
05

Fransa'da grip salgını 2 bin 800 can aldı

Fransa'da, kış mevsiminde "H3N2" virüsünün sebep olduğu grip salgınında 2 bin 800 kişi hayatını kaybetti.

Detay
05

Hollanda’daki ırkçı partinin liderinden skandal öneri

Hollanda'da ana muhalefetteki aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (PVV) lideri Wilders, çifte vatandaşlığı bulunan kişilerin oy kullanmasını veya siyaset yapmasını imkansız hale getiren bir yasa önergesi sundu.

Detay
05

Türkiye'nin Amsterdam Başkonsolosluğuna saldıran PKK'lıya hapis cezası

Hollanda'da Amsterdam Mahkemesi, Türkiye'nin Amsterdam Başkonsolosluğuna molotofkokteyliyle saldıran terör örgütü PKK üyesi Ercan Polater'i 16 ay hapis cezasına çarptırdı.

Detay
05

Fransa Guaido'yu Desteklerse, Bir Sarı Yelekler Lideri de Kendisini Cumhurbaşkanı İlan Edebilir

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Venezüella'da kendisini 'geçici devlet başkanı' ilan eden Juan Guaido'yu resmen tanıma kararı, Fransız vekil Jean-Luc Melenchon'un tepkisini çekti. Fransız siyasetçi, bu kararın Sarı Yelekler liderinin kendisini Fransa'nın meşru yöneticisi ilan etmesi gibi olduğunu' söyledi.

Detay
05

Sarı yelekliler Fransa'yı seçime götürüyor!

~~Akaryakıt zammı nedeniyle başlayan sarı yelekliler eylemleri devam ediyor. Fransa basını Aralık ayından bu yana devam eden protestoları kontrol altına alabilmek için Macron'un Mayıs ayında ülkeyi referanduma götürmeye hazırlandığını yazdı.

Detay
05

Sarı yelekliler 12. kez sokaklara çıktı

Fransa'da sarı yelekliler ülke çapında düzenlendikleri gösterilerde çok sayıda eylemcinin yaralanmasına neden olan biber gazı kullanımına tepki gösterirken, Paris'te polis protestoculara sert müdahalede bulundu.

Detay
05

AB ve Rusya’dan vizelere yüzde 33 zam

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, vize başvuru ücretlerini 80 euroya yükseltecek. Öte yandan Rusya da 3 Şubat 2019 itibarıyla daha önce ham hali en düşük 60 dolar olan vize ücretlerini 80 dolara çıkardı. Yılbaşında pasaport ücretlerine de yüzde 23.73 zam gelmişti.

Detay
05

11 hafta sonra Sarı Yelekliler’in karşısına çıktılar!

Fransa'da akaryakıt zamlarını protestoyla başlayan, ardından hükümet karşıtı gösterilere dönüşen Sarı Yelekliler'in eylemi geçtiğimiz hafta sonu 11. haftasına girdi. Başta başkent Paris olmak üzere 70 bin kişi sokaklara çıkarken, bu kez polis dışında karşı bir grup da sokaklardaydı. 'Şiddeti durdurun' mesajı veren 'Kırmızı Fularlılar' Sarı Yelekliler'le karşı karşıya geldi.

Detay