05

AB ile Uyum makası açıldı

Üst düzey bir AB yetkilisi, NATO’dan, Rusya, Suriye politikasına kadar yaşanan değişimler ışığında Türkiye ile uyum oranının yüzde 13’e düştüğünü açıkladı

Detay
05

KATİ PİRİ BULGARİSTAN RÜŞVET RAPORUNU SUNDU.

AP Türkiye Raportörü Kati Piri Bulgaristan’ı gümrük kapılarında ve yol güzergahında yaşanan rüşvet olayları konusunda 150 dosyadan oluşan bir rapor sunarak uyarılarda bulundu.

Detay
05

AB’den vizesiz seyahat açıklaması: Türkiye ile son düzlüğe girdik

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Göç, İçişleri ve Vatandaşlık Komiseri Dimitris Avramopoulos, Türkiye ile vizesiz seyahatte son düzlüğe girildiğini açıkladı.

Detay
05

Azerbaycan’dan ayrılıkcı tehditlere Brüksel’den cevap

~Ayrılıkçı hareketlerin uluslararası barış ve güvenliğe oluşturduğu tehdit, Brüksel'de düzenlenen konferansta ele alındı.

Detay
05

AB ile Türkiye Arasındaki Kritik Toplantı İptal

Avrupa Birliği ile Türkiye arasında uzun süredir ivmesini kaybetmiş şekilde devam eden ilişkilerin canlandırılması açısından kritik önemdeki toplantılardan biri olarak görülen yüksek düzeyli enerji diyaloğu iptal edildi.

Detay
05

ULUSOY, BELÇİKA DIŞ POLİTİKA ZİRVESİNE KATILDI

Belçika’nın dış politikası, Dışişleri bakanlığı himayesinde Egmont Uluslararası ilişkiler enstitüsü, UCL – Leuven Katolik Üniversitesi ve Gent Üniversitesi tarafından düzenlenen konferansta masaya yatırıldı.

Detay
05

Türkler Almanya'yı terk ediyor

Türkiye Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen Almanya’daki Türk vatandaşlarının geri dönüş eğilimi içinde olduğunu ifade etti.

Detay
05

AB Liderleri İmza Attı; 23 Ülke Avrupa Ordusu Kuruyor

– Avrupa Birliği'nde tarihi ortak bir AB Ordusu Anlaşması'na imza atıldı.

Detay
05

Ankara-Strasbourg hattında gerilim

Ankara, üyesi olduğu Avrupa Konseyi'nin bütçesine yaptığı katkıyı, son aylarda Türkiye hakkında alınan kararları protesto amacıyla azaltıyor. Rusya'nın da benzer kararı ile Konsey'in milyonlarca euro kaybı söz konusu. İrili ufaklı 47 Avrupa devletinin üye olduğu Strasbourg merkezli Avrupa Konseyi, Ankara’nın aldığı bütçe katkı payını azalatma kararıyla sarsılmış durumda.

Detay
05

Yardım alanların mal varlıkları incelenecek

Yurt dışında yaşayıp da sosyal yardım alan Türkler, 1 Ocak 2018’den itibaren mercek altına alınacak. Uluslararası anlaşma kapsamında Türkiye’deki bankalarda parası, evi, işyeri, arsası veya otomobili olup olmadığı incelenecek.

Detay
05

Ab, Schengen Bilgi Sitemini "Güncellemeye" Hazırlanıyor

Schengen Bilgi Sistemi'nin etkinliğini arttırmaya yönelik yeni düzenlemeler, Avrupa Parlamentosu (AP) Sivil Özgürlükler Komitesinde onayladı.

Detay
05

Katalan lider Carles Puigdemont, Belçika polisine teslim oldu

Belçika medyası, Katalan lider Carles Puigdemont'un Belçika polisine teslim olduğunu yazdı.

Detay
05

PKK'lılar Almanya'da polisle çatıştI

Almanya'nın Düsseldorf kentinde gösteri düzenleyen PKK'lılarla polis arasında büyük çatışma çıktı. Yaşanan olaylarda çok sayıda gösterici gözaltına alındı.

Detay
05

Son dakika... İspanya şokta!... Başbakan'dan ilk açıklama geldi...

Katalonya Parlamentosu'nun bağımsızlık ilanı sonrasi İspanya şokta... Madrid sokaklarında büyük bir sessizlik ve şaşkınlık hakim... İspanya Başbakanı Rajoy'dan itidal çağrısı geldi: Katalonya'da hukukun üstünlüğü yeniden tesis edilecektir

Detay
05

Katalanlar Tek Taraflı Bağımsızlık İlan Etti

spanya'nın Katalonya özerk yönetimi parlamentosu, tek taraflı bağımsızlık ilan etti.

Detay