05

NATO'dan Belçika ve Almanya'da Hava Tatbikatı

NATO, Belçika ve Almanya'da hava tatbikatı gerçekleştirecek.

Detay
05

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşeyeva'dan AKPM'ye tepki

Azerbaycan Delegasyonu üyesi Paşayeva, son yıllarda Avrupa Konseyinde Türkiye ve Azerbaycan’a karşı baskıcı bir tavır ve çifte standart uygulandığını ve 'manzarayı iyi görmediğini' söyledi.

Detay
05

Katalonya: Bağımsızlık Hakkını Elde Ettik, AB Bize Sırt Çeviremez!

Katalonya Özerk Yönetimi Başkanı Carles Puigdemont, referandum sonrası bağımsızlık ilanı hakkını elde ettiklerini ve artık AB'nin kendilerine sırt çeviremeyeceğini söyledi.

Detay
05

ALMANYA´DA 14 TÜRK KÖKENLİ MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ.

~~Almanya'da dün yapılan genel seçimde, 14 Türkiye kökenli aday milletvekili olarak Federal Meclise (Bundestag) girmeye hak kazandı.

Detay
05

Avrupa'da 'Müslüman Düşmanlığı' Artıyor

Yapılan son araştırmalara göre Avrupa'da, Müslümanlara yönelik 'düşmanlık' son yıllara göre büyük artış gösterdi.

Detay
05

Martin Schulz: Erdoğan’ın önünde diz çökmeye niyetim yok

Almanya'da seçimlere sayılı günler kaldı. Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) başbakan adayı Martin Schulz, verdiği mülakatta Türkiye ile ilişkilere ilişkin açıklamalarda bulundu. Schulz Erdoğan'ın AB ile Türkiye arasındaki mülteci mutabakatını iptal etme ihtimaline ilişkin olarak ise "Erdoğan'ın önünde diz çökmeye niyetim yok" dedi ve ekledi: "Bize şantaj yapılmasına izin veremeyiz."

Detay
05

Juncker: "Türkiye dev adımlarla AB'den uzaklaşıyor"

AB büyükelçilerinin yıllık toplantısında konuşan Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, "Türkiye, Avrupa’dan dev adımlarla uzaklaşıyor" dedi.

Detay
05

AB Komisyonu’ndan “Türkiye’ye ödemeleri artırın” çağrısı

AB Komisyonu'nun Alman yetkilisi Oettinger, mülteci anlaşması kapsamında Türkiye’ye ödenecek mali yardımları tamamlamak için AB ülkelerinin daha fazla para ödemesini talep etti.

Detay
05

Belçika, Saldırıdan Önce Katalan Polisini Uyardı

Belçika, Barselona'daki saldırıdan önce Katalan polisine IŞİD militanları hakkında bilgi verdiği ortaya çıktı

Detay
05

Kapıkule'deki Kuyruğun Başı Var, Sonu Yok

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçirip Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşadıkları bölgelere dönen gurbetçiler, Kapıkule'de 4 kilometre kuyruk oluşturdu.

Detay
05

AB'den Türkiye'ye Interpol uyarısı!

Avrupa Birliği Komisyonu, Uluslararası Polis Teşkilatı (Interpol) gibi uluslararası kurumların hükümet karşıtı yazarları tutuklama amacıyla istismar edilmemesi gerektiğini belirtti.

Detay
05

Hollanda'da Uluslararası Havai Fişek Festivali

Hollanda'da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Havai Fişek Festivali kapsamında düzenlenen ve renkli görüntülere sahne olan yarışmayı İspanya kazandı. Lahey kentinin sahilinde Uluslararası Havai Fişek Festivali Scheveningen Vakfı tarafından organize edilen ve dört gün süren festivale bu yıl Hollanda, Polonya, Çin, Fransa, Japonya, Belçika, Portekiz ve İspanya katıldı. Jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu İspanya'nın birinciliği elde ettiği yarışmada Belçika ikinci, Hollanda ise üçüncü oldu. Yarışmada geçen sene birinciliği yine İspanya kazanmıştı. Vakıftan yapılan açıklamada, Avrupa'nın en büyük havai fişek organizasyonu kabul edilen ve büyük ilgi gören festivale bu yıl 340 binden fazla kişinin katıldığı bildirildi. Kuzey Denizi'nde gemide düzenlenen festivalin yarışma bölümüne katılan takımlar, 15'er dakikalık süre zarfında patlattıkları havai fişeklerle hünerlerini sergilemeye çalıştılar. Katılımcılar, İspanya'nın havai fişek gösterisi öncesinde Barselona'da düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Detay
05

Zehirli Yumurta Krizi Asya'ya da Sıçradı

Avrupa'da ortaya çıkan zehirli yumurta krizi, Avrupa ülkelerinden yumurta ihraç eden 2 Asya ülkesine de sıçradı.

Detay
05

AB, Türkiye'ye Mali Yardımda Kesintiye Gidecek

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre, Almanya'nın girişimleri sonucunda Avrupa Birliği, Türkiye'ye mali yardımda kesintiye gitmeye hazırlanıyor.

Detay
05

Türk lokanta sahibi Barcelona’da faciayı önledi

IŞİD'in kana buladığı Barcelona’da ölü ve yaralı sayısının artmasını engelleyen kişinin Türk lokantası Luna De İstanbul'un sahibi olduğu ortaya çıktı. Mekanın sahibi yaşananları anlattı. Barcelona'nın en işlek ve turistik noktalarından birine düzenlenen kanlı terör saldırısının ardından Katalan bölgesel yönetimi bir açıklama yaptı. Gözaltına alınan Faslı saldırganın ise sosyal medya hesaplarından 2 yıl önce Müslüman olmayanları tehdit ettiği ortaya çıktı.

Detay