05

Kanal Avrupa Yeni Frekansında !

~~Almanya'nın Duisburg kentinden yayın yapan Avrupalı Türklerin tek ulusal televizyonu olan 'Kanal Avrupa' Yeni Frekansında.

Detay
05

İngiltere'den Türk vatandaşlarıyla ilgili vize kararı

İngiltere İçişleri Bakanlığı, Türk vatandaşlarına süresiz oturum verilmesi uygulamasına, yeni vize kategorisiyle yeniden başladı.

Detay
05

Yurt dışı seçmenden rekor katılım

Türk seçmenlerin Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında oylarını kullanmaya başladığı 7 ülkedeki 33 konsolosluk bölgesi ile gümrüklerde toplam 126 bin 20 seçmen sandık başına gitti.

Detay
05

Saadet Partisi Avrupa Seçim Beyannamesi

Vatanlarından yüzlerce kilometre uzakta, memleket hasretiyle ve bir çok zorluğa göğüs gererek hayatlarını sürdüren milyonlarca vatandaşımız bulunmaktadır. Gözden uzak olsalar dahi gönüllerimizden uzak olmayan vatandaşlarımız için hak ettikleri onur ve saygınlığı kazandırmak ve problemlerini çözmek boynumuzun borcudur.

Detay
05

‘TÜRKİYE İÇİN OY VAKTİ KAMPANYASI KANAL AVRUPA’NIN İFTARINDA TANITILDI VE ANLATILDI

Avrupalı Türklerin kanalı olan ‘Kanal Avrupa’nın sahibi Alipaşa Akbaş’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar programına Yurt Dışı Türkler Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf, T.C. Essen Başkonsolosu Şener Cebeci, BTMB Başkanı Hüseyin Dönmez başta olmak üzere Avrupa’da yayın yapan basın mensuplarının da katılımıyla bir iftar programı gerçekleştirildi.

Detay
05

Solingen katliamının 25. Yılı

~~Bundan tam 25 yıl önce 29 Mayıs 1993 gecesi Solingen’de Genç Ailesi’nde ait evin Neonaziler tarafından kundaklanması sonucu ikisi çocuk olmak üzere beş kişi yakılarak katledildi.

Detay
05

Batı'da Hristiyanlar Göçmenlere Karşı Daha Az Hoşgörülü

Batı'da Hristiyanların, göçmenlere ve Hristiyan olmayanlara karşı daha az hoşgörülü olduğu bildirildi.

Detay
05

YTB’den Yurtdışı Vatandaşlara Burs Desteği

~Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yurt dışındaki vatandaşlara yönelik olarak tez ve araştırma bursları verilecek. Yurt dışında yüksek lisans ve doktoraya kayıtlı adayların yararlanabileceği burs programına başvurular 30 Temmuz 2018 tarihinde son buluyor.

Detay
05

AB heyeti vize muafiyetini konuşmak için Türkiye'ye gidiyor

AB heyeti vize muafiyetini konuşmak için Türkiye'ye gidiyor B Komisyonu Göç ve İç İşleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Simon Mordue'nun başkanlık edeceği heyet 31 Mayıs'ta Türkiye'ye gelerek vize muafiyeti görüşmeleri yapacak

Detay
05

Uyruğunu değiştirmede Türkler birinci

2017 yılında Alman uyruğuna geçen yabancı sayısı rekor düzeye çıktı. Almanlığı seçen İngiltere vatandaşlarının sayısındaki artış dikkat çekerken, yabancılar arasında Türkler birinci sırada. Alman vatandaşlığına geçen yabancıların sayısında geçen yıl yüzde 1.7 oranında artış oldu

Detay
05

Yüksel: ‘‘Sırbistan Kosova’yı tanımalıdır’’

~~Belçika Federal Milletvekili Veli Yüksel, Sırbistan’da Parlamentolararası düzenlenen Avrupa Birliği ve Güvenlik konulu uluslararası konferansa katıldı.

Detay
05

AB'de "Avrupa Günü" Kutlanıyor

Avrupa Birliği'nin (AB) kurucularından Robert Schuman'ın 9 Mayıs 1950'deki "Schuman Bildirgesi" ile AB'nin kuruluşunun ilk adımını atması, tüm AB üye ve aday ülkelerinde 1986 yılından beri "Avrupa Günü" olarak kutlanıyor.

Detay
05

2030'da Avrupa'nın Yüzde 8'i Müslüman Olacak

İSLAM Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) işbirliğinde iki gün boyunca İstanbul'da düzenlenecek "Müslüman Diasporası: Beklentiler ve Küresel Barış ve Refah için Zorluklar" konulu çalıştayda.

Detay
05

AİLESİ VE DOSTLARI DENHAAG’DA HACI SAMET GÜNDOĞDU’NUN KIRK YEMEĞİNDE BULUŞTU

~~Iğdır ili Tuzluca ilçesinden olan ve Hollanda Den Haag’da uzun süredir yaşayan, Iğdır toplumunun saygın şahsiyetlerinden olup, yüzlerce insana yardımcı olan Hacı Samet Gündoğdu bundan yaklaşık 40 gün önce yaşamını yitirmişti. Memleketi Tuzluca’ya defnedilen Hacı Samet Gündoğdu için, ailesi Hollanda Den Haag’da bulunan Türk İslam Vakfı’nda vefatının kırkıncı günü münasebetiyle bir ‘ihsan yemeği’ verdi.

Detay
05

İsveç'te Müslüman Olan Futbolcuya Tepki Yağıyor. Nerde kaldı Hoşgörü?

~~U19 Kadın Milli Takımı kalecisi Ronja Andersson'un Müslüman olması, İsveç'te gündeme oturdu. Müslüman olduğu için kendisine karşı önyargıların arttığını dile getiren Ronja Andersson, "Müslüman olmaktan dolayı gururluyum" dedi. İslam dininin emirlerini yerine getirmeye çalıştığını anlatan Andersson, ramazanda oruç tutacağını belirtti.

Detay