05

BRÜKSEL'İN YENİ BÜYÜKELÇİSİ HASAN ULUSOY SOFYA'DAN AYRILMADAN ÖNCE 'KIRCAALİ HABER'E DUYGULARINI İFADE ETTİ.

Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçiliğine atanan ve Bulgaristan’daki görev süresini tamamlayan Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy'un 'Kırcaali Haber'e verdiği mülakatı sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

UYGURLARA YÖNELİK 'ÇİN ZULMÜ' AVRUPA'NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL'DE PROTESTO EDİLDİ

Dünya gündeminden düşmeyen Çin'in Doğu Türkistan'da Uygurlara yönelik baskı ve zulümleri, Avrupa ve Belçika'nın başkenti Brüksel'de bini aşkın kişinin katılımıyla protesto edildi.

Detay
05

Detay
05

AB Konseyi Başkanı Michel Hırvatistan'da

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel (solda), 1 Ocak'ta AB Konseyi Dönem Başkanlığını devralan Hırvatistan'a resmi ziyaret gerçekleştirdi. Başkent Zagreb'de Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic (sağda) ile bir araya gelen Michel, görüşmenin ardından, Zagreb'deki Milli Üniversite Kütüphanesi'nde düzenlenen ortak basın toplantısında açıklamada bulundu.

Detay
05

YTB YURT DIŞINDA YAŞAYAN 1 MİLYON 200 BİN VATANDAŞ İLE TEMAS KURDU

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan vatandaşlar, soydaş ve akraba topluluklar ile ülkemizde burslu olarak eğitim gören uluslararası öğrenciler için 2019 yılında binlerce proje hayata geçirdi. Dünyanın dört bir yanında; eğitim, sağlık, hukuk, medya, ekonomi ve sosyal konular başta olmak üzere birçok programa imza atan YTB, milyonlarca kişiye ulaşarak gönül coğrafyası ve yurt dışı vatandaşlarla bağ kurdu.

Detay
05

~YTB 5 Ocak’a Kadar 20. Astec Türkçe Kitap ve Kültür Fuarı’nda

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), bu yıl 20’ncisi düzenlenen “Astec Türkçe Kitap ve Kültür Fuarı”nda yurt dışındaki vatandaşlarla buluşarak çeşitli etkinliklere imza atıyor.

Detay
05

DOĞU TÜRKİSTAN CUMHURİYET PARTİSİ GENEL SEKRETERİ NECMETTİN ŞERİF: 'MÜCADELEMİZ 'DOĞU TÜRKİSTAN'IN BAĞIMSIZLIĞINI ELDE EDİNCEYE KADAR SÜRECEKTİR'

Çin zulmü altında inleyen 'Doğu Türkistanlılar' Avrupa ve Belçika'nın başkenti Brüksel'de 'Doğu Türkistanlı'ların Çin'e karşı verdikleri mücadeleyi anlatmak için, bir parti temsilcilik binasının açılışını gerçekleştirdiler.

Detay
05

Kerkük Türküleri Uluslararası Göçmenler Günü’nde Yankılandı

Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye tarafından finanse edilen, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün (GİGM) yürüttüğü “Göç ve Uluslararası Koruma Konularında Kamu Farkındalığının Artırılmasına Dair Teknik Destek Projesi” kapsamında, yabancıların Türkiye’ye ve Anadolu kültürüne yaptıkları katkılar; gerçekleştirdikleri etkinliklerde anlatıldı.

Detay
05

YTB Yurt Dışında Yaşayan Vatandaşların Hizmetindedir

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen “İsviçre'ye Göç'ün 50’nci Yılı Programı”nda konuşan YTB Başkanı Abdullah Eren, “YTB yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için kurulan bir kurumdur. Çalışmalarıyla her zaman vatandaşlarımızın hizmetinde olacaktır” dedi.

Detay
05

Yeneroğlu: “Vatandaşlık Kanunu’nda Yapılan Değişiklik, Yurtdışında Yaşayan Vatandaşlarımız için Hayırlı Olsun!”

İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, “Teklifim doğrultusunda Türk Vatandaşlık Kanunu’nda yapılan değişiklikle, anne babası Türk vatandaşlığını kaybeden çocuklara, vatandaşlığını koruma hakkı getirilmiştir. Buna göre, anne babası Türk vatandaşlığını kaybeden çocuklar, Türk vatandaşlığını doğrudan kaybetmeyecektir.” ifadelerini kullandı. Yeneroğlu açıklamasında şunları kaydetti:

Detay
05

DEN HAAG AZERBAYCAN TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİNDEN İFTİRALARA CEVAP ve BASIN AÇIKLAMASI

Bazen Azerbaycan'da, bazen de Avrupa'da Güney Azerbaycan'lı veya Türkiye'nin Iğdır/Kars bölgesinde yaşayan Azerbaycan Türklerine akla hayale gelmeyen iftiralar atılmakta ve onlar “Azerbaycan” mefhumundan dışlanmak istenmektedirler. Bunu kimler veya niye yapıyorlar az çok tahmin ediyoruz. Bu kişiler veya grupların amacı Azerbaycan'nın her yerde zayıflaması, parçalanması, hatta yok edilmesidir. Çünkü bu tür kendi halkını dışlayan insanlardan başka bir amaç asla beklenemez.

Detay
05

KARABAĞ’DAKİ ERMENİ CİNAYETLERİNİ İÇEREN ‘BİTMEYEN AZAB’ BELGESELİ AVRUPA’DA GÖSTERİLDİ

İnsanlık tarihinin en kanlı soykırımlarını yapan Ermenilerin, Osmanlı zamanında ve en son yakın tarihimizde işledikleri cinayet ve işkenceleri içeren görüntü ve şahitlerin sözlerini içeren "Bitmeyen Azab" belgesel’in Hollanda’nın Rotterdam şehrindeki ‘Marriott Hotel Salonu’nda gösterisine ilgi hayli büyüktü.

Detay
05

Türkiye’deki dijital bankacılık hizmetlerini özlüyorlar

Almanya’ya son senelerde göç edenler Türkiye’deki dijital alışkanlıklarını devam ettiriyor Türkiye’deki dijital bankacılık hizmetlerini özlüyorlar

Detay
05

“Irkçı Caniliğin Dönüm Noktası: Mölln Kundaklaması”

“23 Kasım 1992 tarihinde Almanya’nın Mölln kentinde Neonaziler tarafından kundaklanan ve kısa sürede alevler içerisinde kalan evde Bahide Arslan (51), Yeliz Arslan (10) ve Ayşe Yılmaz (14) hayatlarını kaybetti. Aileden dokuz kişi ise yaralı olarak kurtarıldı.

Detay
05

Türk kökenli bir siyasetçi, Almanya'da ilk kez büyükşehir belediye başkanı oldu

Almanya'da ilk kez bir Türk kökenli siyasetçi Büyükşehir Belediye başkanlığını kazandı. Hannover Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Yeşiller Partisi'nin adayı Belit Onay, Hristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin (CDU) desteklediği bağımsız aday Eckhard Scholz'u geride bırakarak başkanlık koltuğuna oturmaya hak kazandı.

Detay