05

BELÇİKALI TÜRKLER BRÜKSEL’DE ZALİM SUUDİ’NİN AÇLIĞA TERKETTİĞİ YEMEN MAZLUMLARI İÇİN YARDIM KAHVALTISINDA BULUŞTU

~~Kısa adı IHH olan, Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Belçika Temsilciliği, Yemen’de Vehabbi zalim Suudi Arabistan ve müttefiklerinin Yemen halkını bombalaması ve açlığa terketmesiyle mağdur durumda olan ‘Yemenli Müslümanlara’ destek amaçlı Brüksel’de bir kahvaltı düzenledi

Detay
05

MUHTEŞEM BİR KONSER iLE EĞİTİME DESTEK VERDİLER

‘BERK Eğitim Gönüllüleri’ ve UMUT Antwerpen Dernekleri’nin 8 Aralık 2018 tarihinde Anvers Luchtbal Schouwburg salonunda ortaklaşa düzenledikleri ‘’Eğitime Destek’’ konserine ilgi hayli büyüktü.

Detay
05

Hasselt-PCVO Moderne Talen & Music Club ortaklaşa THM korosunu kurdular.

Hasselt-PCVO Moderne Talen & Music Club tarafından gönderilen haberi sizlerle paylaşıyoruz. “Müzikte din, dil, ırk kavramları yoktur. Müzik evrenseldir ve tüm dünya insanları içindir. Müzik ruhun gıdasıdır derler. Müzik terapisiyle tedavi olanlar da vardır. Müziksiz yaşayan insan düşünemiyoruz. Farklı nedenlerden dolayı Türkiye’ye gönül bağlılığı olan, Türkçe dersleri takip eden, Belçikalı yetişkinlerle, İsmail Erdoğdu ve Semahat Resmi’nin organizasyonuyla “Belçikalılar Türk Halk Müziği Korosu”nu kurduk.

Detay
05

EVERE BELEDİYESİ ‘MARCHE DE NOEL’ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

~~Evere Belediyesi, her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘Noel’ Etkinliği’ni bu yılda 8-9 Aralık’da düzenledi.

Detay
05

SKYLIVE MEDIA GROUP TANITIM RESEPSİYONUNA İLGİ BÜYÜKTÜ

Belçika’da Türk toplumuna yönelik internet ve üzerinden televizyon, radyo ve internet gazeteciliği ile yayıncılık yapacak olan ‹Skylive TV Media Group› tanıtım resepsiyonuna ilgi hayli büyüktü.

Detay
05

~~29 Ekim Cumhuriyet Bayramı AKM Salonunda Coşkuyla Kutlandı

Brüksel’de Başkanlığını Okyay Karataş’ın yaptığı ve kısa adı AKM olan ‘Atatürk Kültür Merkezi’, kendi AKM salonunda sivil toplum kuruluş temsilcileri ve Belçika Türk toplumunda yetişmiş sanatçılarla coşkulu bir etkinlik gerçekleştirdi.

Detay
05

CHP BELÇİKA BİRLİĞİ KADIN KOLLARI 'BELÇİKALI KADINLARIN SORUNLARI' BAŞLIKLI BİR SÖYLEŞİ DÜZENLEDİ

CHP Belçika Birliği Kadın Kolları, Avrupa ve Belçika’nın başkenti Brüksel’de ‘Belçika’daki Kadınların Sorunları’ başlıklı bir söyleşi gerçekleştirdi. ‘Brüksel Sosyalist Enternasyonel Kadın Bölge Toplantısı’na katılmak üzere, Brüksel’de bulunan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, CHP Belçika Birliği toplantı salonunda ‘Belçikalı Kadınlarla’ buluşarak, bir söyleşi gerçekleştirdi.

Detay
05

‹HAYATA DAİR Bİ’KAÇ SATIR› KİTABI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

~~Gazeteci ve Araştırmacı Yazar ve kısa adı BTMB olan Belçika Türkçe Medya Birliği Başkanı Fikret Aydemir’in uzun yıllardır yazdığı makalelerden seçilmiş makalelerden oluşan ‘Hayata Dair Bi’Kaç Satır’ adlı kitabının tanıtım ve imza gününe ilgi hayli büyüktü.

Detay
05

LA MAISON ET L'AVENIR ASBL HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR

Belçika'da yaşayan Türk toplumu siyasi, akademik, sosyal, kültürel ve sivil toplum kuruluşlarıyla her geçen gün kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Brüksel Anderlecht, 2006 yılında ‹La Maison l 'Avenir Asbl› kurucu başkanı Gül Avcıkurt, çalışmaları hakkında dergimize şu açıklamalarda bulundu.

Detay
05

Eser Baysal'a 2018 yılı "Belçika Örnek Kıdemli Vatandaş" ödülü verildi

Kısa adı TÜRYAK olan (Türkiye Kıdemliler Konseyi) tarafından her yıl geleneksel olarak verilmekte olan " Örnek Kıdemlı Vatandaş" ödülü bu yıl Belçika›da eğitimsel hizmetleri olan, Marie Happs Yüksek Lisan Okulu Türkçe Bölümü kurucusu ve hocası ESER BAYSAL’a verildi.

Detay
05

BERİNGEN MÜZİK KULÜP KURSİYERLERİ 'SAZ EĞİTİM SEZONUNU' TÜRKÜLERLE AÇTILAR.

Belçika Türk toplumunun duayen saz ve türkü ustası ve 'Beringen Müzik kulüp kurucu başkanı İsmail Erdoğdu, Heusten Zolder'de bulunan UTV salonunda saz eğitimi alacak olan kursiyerlerle birlikte saz çalıp, türküler eşliğinde 2018-2019 eğitim startını verdi.

Detay
05

NASREDDİN HOCA KÜÇÜK ANADOLU’YA EMANET EDİLDİ

~Tunçtan yapılan yeni Nasreddin Hoca heykeli Schaerbeek’in ‘Küçük Anadolu’ diye adlandırılan Türk Esnafların yoğun olduğu bölgeye geçici olarak yerleştirildi.

Detay
05

Bugünkü ‘Allez Up !’ Schaerbeek’ Müzik Festivali Hava şart nedeniyle iptal oldu

Allez Up!' Schaerbeek Müzik Festivali hava şartlarının elverişsizliği nedeniyle iptal oldu. Schaerbeek Belediyesi Kültürden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sadık Köksal'ın kabinesinden yapılan açıklamayla Allez Up!' Schaerbeek Müzik Festivali programın hava şartlarının elverişsizliği nedeniyle iptal edildiği açıklandı.

Detay
05

GAZETECİ-YAZAR FİKRET AYDEMİR YENİ KİTABINI 'HOTEL DE VILLE'DE TANITIP İMZALAYACAK

Gazeteci Fikret Aydemir'in ilk kitabı “Hayata Dair Bikaç Satır” İnkılap Yayınları'ndan çıktı. 12 Ekim'de kitabını tanıtıp ve imzalayacak olan Aydemir: "Yaşadığım ülke olan Belçika'da da bir tanıtım ve imza günü yapmayı düşündük. Brüksel'de 12 Ekim, Cuma günü saat 18'de bir imza günümüz olacak. Mekan olarak da başkent Brüksel'in en önemli mekanlarından bir olan Grand Place'daki tarihi Büyükşehir Belediye binasını bize açtılar. Başta Brüksel Büyükşehir Belediye Başkanı Philippe Close ve Brüksel Milletvekili Şevket Temiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim."

Detay
05

DİKKAT!. Brüksel'de bu gün 'Arabasız Gün'

Belçika'nın başkenti Brüksel'de geleneksel olarak her yıl düzenlenen "Arabasız Gün" etkinliği sayesinde cadde ve sokaklar, yayalar ve bisikletlilere kalacak.

Detay