05

~CHP BELÇİKA BİRLİĞİ ÜYELERİNİ 'ARABAŞI' PROGRAMINDA BULUŞTURDU

CHP Belçika Birliği, Brüksel'de bulunan dernek merkezi lokalide Emirdağ yöresi meşhur yemeği 'Arabaşı' yemek programı düzenledi.

Detay
05

Gent’te ‘Herkesin Sözü geçerlidir’ çalışmaları ele alındı

~Gent şehrinde 2012 yılında ‘ieders Stem Telt’; ‘herkesin sözü geçerlidir’ başlığı altında 15 sivil toplum kurumunun ve sosyal açıdan savunmasız grubun biraraya gelmesiyle oluştu ve öncelikli konuları belirledi. Bu kurumlar arasında, Gent Belediyesi, OCMW, Samenlevinsopbouw yani ‘Toplum Gelişimi’ kurumu bulunmakta. Bu kurumlarca alınan öncelikli konular üzerine beş yıl boyunca geniş bir alanda çalışmalar yapıldı.

Detay
05

CHP BELÇİKA BİRLİĞİ KADIN KOLLARI BAŞKANI FİRDEZ SELVİ OLDU

~CHP Belçika Birliği Kadın Kolları tarafından birlik lokalinde 'Ülkemizde Atatürk tarafından 5 Aralık 1934 yılında 'Kadına verilen Seçme ve Seçilme Hakkı' nedeniyle bir program düzenlendi.

Detay
05

TOPAKEV ARABAŞI PROGRAMINDA MEDYA SİYASET İLİŞKİLERİ TARTIŞILDI

Kısa adı BTMB olan Belçika Türkçe Medya Birliği üyesi olan ve Topakev Derneği bünyesinde sanal yayın yapan Beltürkhaber, Belçika Türk Dernekler Birliği (Turkse Unie) salonunda bir Arabaşı programı düzenledi.

Detay
05

Üç sanatçının 'Toprak' sergisi

28 Kasım'da üç sanatçı, bir başlık altında, üç farklı vizyon ile aynı toprakları temsil eden bir sergi açılışı düzenlediler. Sergi 04 Aralık tarihine kadar devam edecek.

Detay
05

TÜRKİYE ÜNİVERSİTELERİ KÖLN VE BRÜKSEL'DE TANITILDI

~Türkiye'de hizmet veren üniversitelerin çalışmalarını ve eğitimlerini Avrupa'lı özellikle Türk gençlerine ve ailelerine tanıtım amaçlı TRUCAS Organizasyonuyla Almanya ve Belçika'da birer tanıtım fuarı düzenlendi.

Detay
05

~UTV BÜNYESİNDEKİ DERNEKLERİ BİR FUARLA TANITTI

Türk Dernekler Birliği bünyesinde bulunan ve Brüksel'de hizmet veren bir çok derneği 'De Kriekelaar'da düzenlenen fuarla bir araya getirdi.

Detay
05

ÜLKÜCÜLER HOUTHALEN´DE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞADI

BTF/Belçika Türk Federasyonu Başkanı Ömer zararsız ise oldukça çarpıcı bir konuşma yaparak ben Ülkücüyüm diyenlerin Belçika’da tek adresinin Ülkü Ocakları olduğunu hatırlattı.

Detay
05

BRÜKSEL´DE TÜRK BASINI MASAYA YATIRILDI

Kısa adı ABTMB olan Belçika Türk Medya Birliği üyesi ‘’Brüksel Korner Medya’’ kurumunun ev sahipliği yaptığı etkinlikte ‘’Türk Basınının Dünü Bugünü ve Anadolu Ajansının Medya Sektörü’ndeki Yeri’’ ele alındı.

Detay
05

BRÜKSEL DERNEKLER FUARI

~~Üye derneklerimiz ve partnerlerimizle birlikte “Dernekler fuarı’nın” Brüksel’de ilkini gerçekleştiriyoruz. Bu fuar Brüksel sakinlerini ve derneklerin için Brüksel’in zengin sivil toplum kuruluşlarıyla tanışma fırsatı olacak. Birçok üye sivil toplum kuruluşlarımız ve partnerlerimiz çalışmaları hakkında sergi düzenleyeceklerdir.

Detay
05

«NEŞELİ MÜZİK GÜNÜ›NDE ÇOCUKLAR ÇOK NEŞELİYDİ

~Brüksel Başkonsolosluğu, 12 Kasım Pazar günü Neşeli Müzik Günü – 2 isimli bir etkinlik düzenledi. 4-12 yaş grubundaki küçük vatandaşlarımıza, müzik enstrümanlarını bizzat müzisyenler tarafından tanıtmak ve böylece onları müziğe teşvik etmek amacıyla ikramlı bir etkinlik gerçekleştirildi.

Detay
05

BRÜKSEL´DE TÜRK BASINININ DÜNÜ BUGÜNÜ ELE ALINACAK.

~~Kısa adı ABTMB olan Belçika Türk Medya Birliği üyesi ‘’Brüksel Korner Medya’’ kurumunun ev sahipliği yapacağı etkinlikte ‘’Türk Basınının Dünü Bugünü ve Anadolu Ajansının Medya Sektörü’ndeki Yeri’’ ele alınacak.

Detay
05

ANVERS BAŞKONSOLOSLUĞUNDAN CUMHURİYET RESEPSİYONU

~29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde Türkiye'nin Anvers Başkonsolosluğu, Cumhuriyet'in kuruluşunun 94'üncü yıl dönümü münasebetiyle resepsiyon verdi.

Detay
05

'8 GÖNÜLLÜ ANNE'NİN DÜZENLEDİĞİ CUMHURİYET BALOSU ZİRVE YAPTI

~Milli Liderimiz Atatürk ve arkadaşlarının halkımızla birlikte kurduğu Türkiye Cumhuriyetimizin 94. yıldönümü nedeniyle, eğitim gönüllüsü '8 Gönüllü Anne'nin eğitime katkı amaçlı düzenlediği 'Cumhuriyet balosu'nda coşku salona sığmadı.

Detay
05

TOSED'DEN COŞKULU CUMHURİYET BAYRAM KUTLAMASI....

~Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94. Yıl dönümünü vesilesi ile ‘’TÖSED - BUSINESSTÜRK BRUSSELS’’ tarafından bir ‘’CUMHURİYET BALOSU’’ gecesi düzenlendi.

Detay