05

Yörük Türkmen Heyetinden Gönülleri Fetheden Erdemli Davranış

~~Türkiye Yörük Türkmen Gönül Seferberliği Yürütme Kurulu bir heyetle 739. Ertuğrul Gaziyi Anma ve Yörük Türkmen Toyu’na katıldı. Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi’nin türbesinde nöbet tutan alp kıyafetli askerlerin “saygı nöbeti” değişiminin ardından Osmangazi Kültür Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Niyazi Çapa tarafından dua okundu.

Detay
05

Fatih Sultan Mehmet tablosu yuvasına döndü

İBB’nin İstanbul’a kazandırdığı 540 yıllık Fatih Sultan Mehmet tablosu İstanbul’a döndü. Tabloyu özel kutusundan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu çıkardı. Tablonun, halk ile İstanbul’un İngiliz işgalinden kurtulduğu 6 Ekim günü buluşacağını açıklayan İmamoğlu, “İstanbulluların vatanıyla özgür bir şekilde buluştuğu Mustafa Kemal Atatürk’ün İstanbul’un tekrar millete ait olmasını sağladığı 6 Ekim’de burada, kıymetli İstanbullu hemşehrilerimizle buluşturacağız” dedi.

Detay
05

YTB Yurt Dışında Yaşayan Genç İletişimcileri Keşfediyor

Detay
05

~~KORONA GÜNLERİNDE ENGELLİ ÇOCUKLARLA DAYANIŞMA GEZİSİ

Main Dans La Main- Elele Derneği Başkanı ve Schaerbeek Belediye Meclis Üyesi Emel Köse (cdH), korona günlerinde engelli çocukları yaşıtı diğer çocuklarla Pairi Daiza'da buluşturdu.

Detay
05

Kılıçdaroğlu: Hacı Bektaş Veli, dünyanın ortak değeridir

CHP lideri Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı İmamoğlu, '57. Ulusal, 31. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri'nde birer konuşma yaptı. "Hacı Bektaş Veli, sadece bizim değil, düşünceleriyle, dünyanın ortak değeridir"

Detay
05

Kültür ve Turizm Bakanlığından, Hacı Bektaş Veli Türbe ve Müzesinde anma etkinliği

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hacı Bektaş Veli'nin vefatının 749'uncu yılında Hacı Bektaş Veli Türbe ve Müzesi'nde yarın anma etkinliği düzenleyecek.

Detay
05

YAZAR SEMAİL ŞEREN ‹MUTFAKSIZ KADINLAR› KİTABI HAKKINDAKİ RÖPORTAJINDA:«BENİM İLHAM KAYNAĞIM HZ. ZEYNEP›TİR»

Anadolu'nun vatansever, çilekeş ve vefakar Kadınlarının sosyal ve kültürel yaşamlarından kesitlerin sunulduğu, akıcı ve duygulu bir dille anlatıldığı 'Mutfaksız Kadınlar' kitabının yazarı Sayın Semail Şeren'in 24 Ekim 2018'de, 7SABAH ÖZEL'de Aydın Altay ile yaptığı duygu ve mesaj dolu röportajını sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

Kasımpaşa Mevlevihanesi yıl sonuna kadar tamamlanacak

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Kasımpaşa Mevlevihanesi'nin yıl sonuna kadar tamamlanacağını bildirdi.

Detay
05

~~HOLLANDA EINDHOVEN›DA ‹8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI›NA MENGLİ SECRETS DAMGA VURDU

Hollanda Eindhoven’da bulunan Parktheater salonunda düzenlenen Uluslararası Kadın Festivalinde göz dolduran defileye ‘Mengli Secrets’ damga vurdu.

Detay
05

~~BRÜKSEL BAŞKONSOLOSLUK’TA «KULAKTAN KALBE» NEY DİNLETİSİ

Belçika’da Türk etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. ‘Kulaktan Kalbe’ adlı ney dinletisi Brüksel Başkonsolosluğu salonunda gerçekleştirildi.

Detay
05

SKY LIVE ‹8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ›NÜ SANATSAL ETKİNLİKLERLE KUTLADI

Brüksel’de İnternet ve IP üzerinden yayınlar yapan ‘SKY Live Media Culture, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ kutlamalar çerçevesinde Schaerbeek’de bulunan Medya salonunda ‘Karma bir sergi’ ile gerçekleştirdi.

Detay
05

‘BM ULUSLARARASI ANA DİL GÜNÜ’ BRÜKSEL COŞKUYLA KUTLANDI

BM tarafından ilan edilen ’21 Şubat Uluslararası Ana Dil Günü’ vesilesiyle T.C. Brüksel Büyükelçiliği himayesinde ‘Eğitim Müşavirliği’nce Büyükelçilik Şehit Diplomat Dursun Aksoy Salonunda coşkulu bir kutlama gerçekleştirildi.

Detay
05

~~BRÜKSEL BAŞKONSOLOSLUĞUNUN HİMAYESİNDE DÜZENLENEN ‘DİASPORA OKUYOR’ DEVAM EDİYOR

T.C. Brüksel Başkonsolosluğu resmi ve asli hizmetleri yanında entegrasyona yönelik kültürel, sosyal etkinliklere ‘Başkonsolosluk sizin eviniz’ sloganıyla ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Detay
05

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ’NDE ANVERS’DE BULUNAN TROYA RESTAURANT’INDA BİRARAYA GELDİLER.

'14 Şubat Sevgililer Günü' nedeniyle, İşadamı Çelebi Taşkırdı ve eşi Ebru Eker Taşkırdı'nın, Anvers'de bulunan Troya Restaurant'da aile dostları ve arkadaşlarını bir araya getirdiği '14 Şubat Sevgililer Günü' kutlaması coşkuluydu.

Detay
05

‘BERİNGEN MÜSIC CLUB’ 19 YAŞINDA

Belçika Türk toplumunun duayen Halk sanatçılarından olan İsmail Erdoğdu’nun kurucu başkanı olduğu ‘Beringen Music Club’ 19. yaşgünü’nü kutlamanın sevincini yaşadı.

Detay