05

Faymonville Türk Karnavalı 04 Mart 2019 Pazartesi Unutmayınız..

~~Uzun yıllardır her yıl geleneksel olarak yapılan Faymonville Türk Karnavalı bu yılda coşkuyla kutlanacak. 04 Mart 2019 Pazartesi günü saat 13:30'da başlayacak olan Faymonville Türk Karnavalı için şimdiden randevunuzu ayarlayınız.

Detay
05

Dişiden kişiye yolculuk semineri Heusden-Zolder, CC Muze'de büyük ses getirdi...

'8 Kadın Projesi etkinliği' ile ilgili gönderilen haberi sizlerle paylaşıyoruz". Dişiden kişiye yolculuk semineri Heusden-Zolder, CC Muze'de büyük ses getirdi...

Detay
05

“BABA OCAĞI”NDA İMZA GÜNÜ

~~Gazeteci/yazar Fikret Aydemir, Belçika’da ilk kez kayıt olduğu belediye olan Heusden-Zolder Belediye Başkanı Mario Borremans tarafından kabul edildi.

Detay
05

~~DUAYEN SANATÇI ERDOĞDU “BELÇİKALILARA ANADOLU TÜRKÜLERİNİ ÖĞRETİYOR”

Belçika Türk toplumunun duayen sanatçısı, ‘Beringen Music Clup’ kurucu başkanı ve Anadolu’muzun fahri kültür elçisi İsmail Erdoğdu, Anadolumuza has olan saz ve türküleri Türklerle beraber, Belçikalılara öğretmekte.

Detay
05

TOSED YILBAŞI RESEPSİYONU MUHTEŞEMDİ

Belçika Sivil toplum kuruluşlarının önde gelen isimlerinden olan ‘TÖSED BUSINESSTURK’, IKV VE TOBB salonunda, ‘Yılbaşı Resepsiyonu’ düzenledi. Geleneksel olarak düzenlenen resepsiyonda, TÖSED Başkanı Melih Kızavul ve Başkan Yardımcısı Mehmet Türköz davetlileri karşılayarak, Yılbaşı kutlamalarını kabul ettiler.

Detay
05

BELÇİKA BULGARİSTAN KÜLTÜR DERNEĞİNDEN YILSONU KUTLAMASI

«Belçika’da Yaşayan Bulgaristan Vatandaşları Kültür ve Dayanışma Derneği’nin organizasyonuyla AKM salonunda gerçekleştirilen ‘Yılsonu kutlamasında davetliler gönüllerince bir kutlama gerçekleştirdiler. Çocuklar hediyelerini alırken büyüklerde şarkı ve danslar eşliğinde yeni yılın gelişini kutladılar

Detay
05

Enrico Caruso'nun Taht Adayı İçin, 48 Kişilik Ekip Çalışacak!

Efsanevi Tenor Enrico Caruso'nun tahtına 21. yüzyılda en yakın ilk 5 aday arasında favori aday olarak gösterdiği Can Pulat, 2019 yılının Ocak ayında (15 Ocak) Türkiye'ye geliyor.

Detay
05

BELÇİKA’DAKİ KIRCAALİLER YENİ YIL KUTLAMASINDA BİRARAYA GELDİLER

~~Belçika’da yaşayan Bulgaristan Kırcaali ve Yöresi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ‘Yeni yıl nedeniyle, Brüksel AKM salonunda coşkulu bir kutlama gerçekleştirdi.

Detay
05

12 NUMARALI ADAM BRÜKSEL'DE SAHNE ALACAK

‹12 Numaralı Adam› adlı tek kişilik tiyatro Brüksel’de tiyatroseverlerle buluşacak. Başarılı organizatör Cef Işın’ın 19 Ocak 2019’da organizesiyle sahnelenecek olan tiyatro’yu Çukur dizisinde Vartolu karakteriyle sevilen ‹Erkan Kolçak Köstendil› oynayacak.

Detay
05

BELÇİKALI TÜRKLER BRÜKSEL’DE ZALİM SUUDİ’NİN AÇLIĞA TERKETTİĞİ YEMEN MAZLUMLARI İÇİN YARDIM KAHVALTISINDA BULUŞTU

~~Kısa adı IHH olan, Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Belçika Temsilciliği, Yemen’de Vehabbi zalim Suudi Arabistan ve müttefiklerinin Yemen halkını bombalaması ve açlığa terketmesiyle mağdur durumda olan ‘Yemenli Müslümanlara’ destek amaçlı Brüksel’de bir kahvaltı düzenledi

Detay
05

MUHTEŞEM BİR KONSER iLE EĞİTİME DESTEK VERDİLER

‘BERK Eğitim Gönüllüleri’ ve UMUT Antwerpen Dernekleri’nin 8 Aralık 2018 tarihinde Anvers Luchtbal Schouwburg salonunda ortaklaşa düzenledikleri ‘’Eğitime Destek’’ konserine ilgi hayli büyüktü.

Detay
05

Hasselt-PCVO Moderne Talen & Music Club ortaklaşa THM korosunu kurdular.

Hasselt-PCVO Moderne Talen & Music Club tarafından gönderilen haberi sizlerle paylaşıyoruz. “Müzikte din, dil, ırk kavramları yoktur. Müzik evrenseldir ve tüm dünya insanları içindir. Müzik ruhun gıdasıdır derler. Müzik terapisiyle tedavi olanlar da vardır. Müziksiz yaşayan insan düşünemiyoruz. Farklı nedenlerden dolayı Türkiye’ye gönül bağlılığı olan, Türkçe dersleri takip eden, Belçikalı yetişkinlerle, İsmail Erdoğdu ve Semahat Resmi’nin organizasyonuyla “Belçikalılar Türk Halk Müziği Korosu”nu kurduk.

Detay
05

EVERE BELEDİYESİ ‘MARCHE DE NOEL’ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

~~Evere Belediyesi, her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘Noel’ Etkinliği’ni bu yılda 8-9 Aralık’da düzenledi.

Detay
05

SKYLIVE MEDIA GROUP TANITIM RESEPSİYONUNA İLGİ BÜYÜKTÜ

Belçika’da Türk toplumuna yönelik internet ve üzerinden televizyon, radyo ve internet gazeteciliği ile yayıncılık yapacak olan ‹Skylive TV Media Group› tanıtım resepsiyonuna ilgi hayli büyüktü.

Detay
05

~~29 Ekim Cumhuriyet Bayramı AKM Salonunda Coşkuyla Kutlandı

Brüksel’de Başkanlığını Okyay Karataş’ın yaptığı ve kısa adı AKM olan ‘Atatürk Kültür Merkezi’, kendi AKM salonunda sivil toplum kuruluş temsilcileri ve Belçika Türk toplumunda yetişmiş sanatçılarla coşkulu bir etkinlik gerçekleştirdi.

Detay