05

Topakev "Şiir ve Edebiyat Akşamı" düzenledi

~~Kısa adı TurkseUnie olan Belçika Türk Dernekleri Birliği üye derneklerinden Topakev ve Konya Derwish dernekleri tarafından Şiir ve Edebiyat akşamı düzenledi.

Detay
05

Başkan yardımcısı Sait Köse “ Amacımız spor ve kültürde dostluğu buluşturmaktır”

Gün boyu süren zorlu turnuva şampiyonluk kupasını kazanan ‘La Couronne’ takımı, şampiyonluğu doyasıya kutlarken, takım oyuncuları kupayı Başkan Yardımcısı Sait Köse’nin elinden aldılar.

Detay
05

SAİNT JOSSE 'OH FESTİVALİ'NDE İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER YAŞANDI

Saint Josse belediyesi tarafından düzenlenen 'OH festivali'nde, Saint Josse belediye başkanı başkan Emir Kır ve başkan yardımcılarının katıldığı kortejde acrobatların gösterileri göz doldurdu.

Detay
05

'Belçika Saadet Partisi Gençlik Kolları'ndan 'Yeni Bir Dunya Düzeni' Semineri

Genç Saadet Belçika yine zirvede! Yeni Bir Dünya Seminerleri serisi ile Avrupa'da büyük bir ses getiren Genç Saadet Belçika, önceki seminerlere nazaran çok önemli bir konuyu gündemine taşıdı

Detay
05

‘BERİNGEN MUSIC CLUB’ TATİLE GİRDİ

~~Belçika’da Anadolu kültürünü yaşatan ‘Beringen Music Club’ saz kurs öğrencileri tatile girdi.

Detay
05

Gent’te 19 Mayıs Coşkusu

~~Gent’te ilk kez düzenlenen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na ilgi büyük oldu. Havanın soğuk ve yağışlı olmasına rağmen Puyenbroeck Park alanını dolduran yüzlerce Gentli, gönüllerince eğlendi. Çeşitli spor faaliyetlerinin yanısıra bir de futbol turnuvası düzenlendi.

Detay
05

'8 GÖNÜLLÜ ANNE'DEN MUHTEŞEM ‘ANNELER GÜNÜ’ KUTLAMASI

~~Aydınlık geleceğe ışık olma adına Avrupa ve Belçika’nın başkenti Brüksel’de hizmet veren eğitim sevdalısı, ‘8 Gönüllü Anne’ Diva salonunda ‘muhteşem bir anneler günü kutlaması’ gerçekleştirdi.

Detay
05

Sanatçı Birsen uzman Güngör, eserlerini Anderlecht’te sergiledi.

Sanatçı birsen uzman Güngör, 20-29 Nisan›da Anderlecht belediyesinin düzenlemiş olduğu Itinérant organizasyonunda "Türk Motifi ve Yorumlamarı" olarak adlandırdığı 21 seri tablo ile katılımcı sanatçıydı. Eski türk motiflerini modernize edip yorumladığı tablolarında kültürümüzü yansıtırken aynı zamanda da açıklamalarıyla sanat severleri bilgilendirdi. Sergiyi Sayın Başkonsolos Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu ziyaret etmiş, teşekkürlerini ve başarılarının devamını dilediğini belirti.

Detay
05

BAŞKAN YARDIMCISI SAİT KÖSE’NİN HİMAYESİNDE DÜZENLENECEK OLAN ‘ GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’ 12-13 MAYIS’TA

Her yıl geleneksel olarak Schaerbeek Belediye başkan yardımcısı, Sait Köse’nin himayesinde düzenlenen ‘Gençlik ve Spor Bayramı bu yılda 12-13 Mayıs’ta kutlanacak.

Detay
05

GENT ŞEHRİNDE 4.HIDIRELLEZ ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

~Gent Belediye Başkan Yardımcısı Resul Tapmaz’ın inisiyatifiyle Gent Belediyesinde 2014 yılında ilk kez düzenlenen Hıdırellez Şenliği bu yıl 6 mayıs 2018 pazar gününde 4üncü geleneğini yerine getirdi. Hıdırellez Şenliğinin bu yıl ki sürpriz sanatçısı Türk Halk Müziğinin güçlü sesi İsmail Altunsaray oldu.

Detay
05

AVRUPA’NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL’DE DÜZENLENEN ALTINCI TÜRKİYE BİLGİ YARIŞMASI’NDA HEYECANLI ANLAR YAŞANDI

~~Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği öncülüğünde Belçika Türk Dernekleri Birliği (BTDB), Gold Radyo'nun desteği ile, Avenue Eugene Plasky 140, 1030 Schaerbeek adresinde bulunan ‘Theatre 140’ salonunda düzenlenen ‘6.Türkiye Bilgi Yarışması’ coşkuyla gerçekleştirildi.

Detay
05

ŞAİR NİHAT KEMAL ATEŞ SANATININ 40. YILINI KUTLADI

Yazdığı ve okuduğu lirik şiirleriyle evrensel bir şair yolunda ilerleyen Nihat Kemal Ateş, kendi deyimiyle şiirle ilk flörtünün üzerinden geçen kırk yılını dostlarıyla kutlamanın sevinci ve gururunu yaşadı.

Detay
05

Gençlik Festivali Gençler büyük coşku yaşadı

~~Belçika’da Gençlik Festivali denince aklımıza ilk olarak hemen Belçika Türk Dernekleri Birliği geliyor. Bu hafta sonu geleneksel hale getirdiğimiz Gençlik Festivalinin 9.sunu düzenledik. Yine bu yıl da gençlerimiz ve kendini genç hissedenlerimiz için dopdolu, süper bir açık hava şöleni hazırladık. Programımızda birbirinden güzel büyük sanatçılar yer aldı. Bunun yanı sıra bölgemizden katılan yetenekli gençlerimize bu festivalde de sahne alma imkanı sunduk.

Detay
05

1 Mayıs’ta Emekçi Sanatçılar Unutulmadı

Brüksel’de Türkçe ve Fransızca yayın yapan ‹Bruxelles Korner› çeşitli sanat dallarında başarılı çalışmalarda bulunan ‹Emekçi sanatçıları› 1 Mayıs Emekçi Bayramı’nda bir araya getirerek, kendilerini plaketlerlerle ödüllendirdi.

Detay
05

SİNT-NİKLAAS HİCRET CAMİ KERMESİNE İLGİ BÜYÜK OLDU

~~Hicret Cami Geleneksel Kermesi Sint- Niklaas’ta yapıldı. Bu yıl 10.ncusu düzenlenen ve iki gün süren kermese ilgi büyük olurken, kermesin ikinci günündeki kötü hava koşulları katılıma engel olamadı. Türk Mutfağı’nın yöresel lezzetleri, ‘‘yöresel’’ olarak hazırlanırken; müzik, tombala ve çocuklar için çeşitli aktiviteler düzenlendi.

Detay