05

Okuma ve anlama atolye çalışması

BETEV Derneği olarak, Öğretmenimiz Nergiz Yaz Beringen şehrinde Türkçe saati derslerimize yılbaşı tatilinde Türkçe dil kampı olarak düzenledi.

Detay
05

~~YTB, 2020 yılında Avrasya bölgesine yönelik birçok faaliyet hayata geçirdi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), 2020 yılında soydaş ve akraba topluluklara yönelik eğitimden kültüre, iş birliği ağlarından sivil topluma kadar geniş yelpazede çalışmalarını sürdürdü. Bu kapsamda Türk dünyası, Gürcistan, Kırım ve Gagavuz Yeri’ndeki soydaşlara yönelik birçok projeye imza attı.

Detay
05

YTB’den yurt dışındaki gençlere çevrimiçi İnsan Hakları Eğitim Programı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında eğitimine devam eden üniversite öğrencileri için 21-23 Aralık 2020 tarihleri arasında çevrimiçi olarak "İnsan Hakları Eğitim Programı" düzenleyecek.

Detay
05

~~ELIF DANIŞMA YENİ HİZMET BİNASININ AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

BELÇİKALI TÜRKLER PANDEMI ORTAMINDA BILE AÇILIŞLARINA DEVAM EDİYOR Belçika Toplumunun mozağinde bulunan ‘Belçikalı Türkler’, sıkıntılı Pandemi sürecine rağmen, ticari ve kültürel alanda, açılışlarına devam ediyor.

Detay
05

YTB, yurt dışındaki çocukları bilim, sanat ve felsefeyle buluşturuyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan çocuk vatandaşları erken yaşta bilim, sanat, edebiyat ve felsefeyle buluşturmak amacıyla “YTB Çocuk Akademisi” programını hayata geçiriyor.

Detay
05

~~Sağlıklı beslenme ve diyet üzerine online bilgilendirme faaliyeti

Aktif Dernekler Birliği olarak, diyetisyen Gamze Düzenli hanım ile birlikte beslenme ile ilgili bilgilendirme faaliyeti düzenliyoruz. Amacımız bu zor dönemlerde insanlarımızı ev hapsi süresince dengeli ve saglıklı beslenme ile ilgili doğru bir şekilde bilgilendirmek.

Detay
05

~~YTB’nin Desteğiyle Arnavutluk’taki Öğrencilere Kırtasiye Yardımı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) desteğiyle Arnavutluk’un başkenti Tiran’daki Mustafa Kemal Atatürk Ortaokulu’nda eğitim gören öğrencilere kırtasiye yardımında bulunuldu.

Detay
05

BİLDİK KORONA / ŞAİR KAMİL SAYIN

T.C. Kültür Bakanlığınca tanınan Şair Kamil SAYIN'ın son ayların belalı ve en önemli Sağlık konusu olan KORONA ile lgili düşüncelerini ifade ettiği dizeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

~“YTB TÜRKÇE ÖDÜLLERİ” YARIŞMASINDA KİTAP DESTEĞİ KAZANAN GENÇ YAZARLAR ESERLERİNİ ANLATTI

Yurt Dışında Yaşayan Gençler Arasında Edebiyata ve Sanata İlgi Artıyor

Detay
05

Yörük Türkmen Heyetinden Gönülleri Fetheden Erdemli Davranış

~~Türkiye Yörük Türkmen Gönül Seferberliği Yürütme Kurulu bir heyetle 739. Ertuğrul Gaziyi Anma ve Yörük Türkmen Toyu’na katıldı. Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi’nin türbesinde nöbet tutan alp kıyafetli askerlerin “saygı nöbeti” değişiminin ardından Osmangazi Kültür Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Niyazi Çapa tarafından dua okundu.

Detay
05

Fatih Sultan Mehmet tablosu yuvasına döndü

İBB’nin İstanbul’a kazandırdığı 540 yıllık Fatih Sultan Mehmet tablosu İstanbul’a döndü. Tabloyu özel kutusundan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu çıkardı. Tablonun, halk ile İstanbul’un İngiliz işgalinden kurtulduğu 6 Ekim günü buluşacağını açıklayan İmamoğlu, “İstanbulluların vatanıyla özgür bir şekilde buluştuğu Mustafa Kemal Atatürk’ün İstanbul’un tekrar millete ait olmasını sağladığı 6 Ekim’de burada, kıymetli İstanbullu hemşehrilerimizle buluşturacağız” dedi.

Detay
05

YTB Yurt Dışında Yaşayan Genç İletişimcileri Keşfediyor

Detay
05

~~KORONA GÜNLERİNDE ENGELLİ ÇOCUKLARLA DAYANIŞMA GEZİSİ

Main Dans La Main- Elele Derneği Başkanı ve Schaerbeek Belediye Meclis Üyesi Emel Köse (cdH), korona günlerinde engelli çocukları yaşıtı diğer çocuklarla Pairi Daiza'da buluşturdu.

Detay
05

Kılıçdaroğlu: Hacı Bektaş Veli, dünyanın ortak değeridir

CHP lideri Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı İmamoğlu, '57. Ulusal, 31. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri'nde birer konuşma yaptı. "Hacı Bektaş Veli, sadece bizim değil, düşünceleriyle, dünyanın ortak değeridir"

Detay
05

Kültür ve Turizm Bakanlığından, Hacı Bektaş Veli Türbe ve Müzesinde anma etkinliği

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hacı Bektaş Veli'nin vefatının 749'uncu yılında Hacı Bektaş Veli Türbe ve Müzesi'nde yarın anma etkinliği düzenleyecek.

Detay