05

HOCALI VE AFRİN ŞEHİTLERİ GENT TÜRK OCAĞI’NDA ANILDI

~~Ermenilerin Rus güçleriyle birlikte 1992 yılında Azerbaycan’a ait topraklarda Hocalı soykırımını gerçekleştirmelerinin ardından 26 yıl geçti. Hocalı’da şehit olanlar ve günümüzde vatan topraklarımıza yönelik Suriye Afrin bölgesindeki terör saldırısını bertaraf eden kahraman şehitlerimiz, Gent Türk Ocağı’nda düzenlenen bir program ile anıldı.

Detay
05

SCHAERBEEK BELEDİYESİ KÜLTÜR BAŞKANLIĞI'NIN DÜZENLEYECEĞİ 'CITIZEN LIGTHS' IŞIK ŞOVU KAÇIRMAYINIZ

Citizen Lights, Schaerbeek'de kış sonunu aydınlatan, ailelere hitabeden ve çevreye saygılı bir şenliktir. Özellikle ışıklandırılmış olacak bazı sokaklarda, Louis Bertrand caddesinde olduğu gibi, güzel ve tarihi binalara ışık gösterileri yapılacaktır.

Detay
05

T.C. Brüksel Başkonsolosluğunda “Hacivat ve Karagöz

T.C. Brüksel Başkonsolosluğundan gönderilen “Hacivat ve Karagöz Gösterisi" duyuru haberini sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

“ADNAN KOTAOĞLU VE BELÇİKA GENÇ SESLER KOROSU” MUHTEŞEM BİR KONSER VERDİ

~~Belçika’nın duayen sanatçısı Adnan Kotaoğlu ve Dillere Destan Folklör Ekibi korosu ‘Centre Culturel de Scaherbeek’ salonunda muhteşem bir konser verdi.

Detay
05

Faymonville Türk Karnavalı 12 Şubat'›ta unutmayınız..

~~Uzun yıllardır her yıl geleneksel olarak yapılan Faymonville Türk Karnavalı bu yılda coşkuyla kutlanacak. 12 Şubat 2018 Pazartesi günü saat 13:30'da başlayacak olan faymonville Türk Karnavalı için şimdiden randevunuzu ayarlayınız.

Detay
05

GROUP CLEANING SERVICES 25. HİZMET YILINI KUTLADI

~~Belçika’da hizmet veren ve Belçika Türk toplumunun saygın firmalarından olan ‘Group Cleaning Services’ adlı şirket, ‘Brüksel Diva Salonu’nda düzenlediği yemekli eğlence programında 25 yıldan beri hizmet vermenin gururunu çalışanlarıyla paylaştı.

Detay
05

Başkonsolos Dilşad K. Karaoğlu, İstedik ki emeklerimiz damla damla bir Ebru’ya dönüşsün”

Geleneksel Türk Ebru Sanatımızın uygulamalı olarak tanıtılması amacıyla, Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu'nun himayelerinde Başkonsolosluğun 2018 yılının ilk sanatsal etkinliği olan "Damla Damla" Ebru sergisinde geleneksel Türk Ebru Sanatı uygulamalı olarak tanıtıldı.

Detay
05

Damansı konuşabilmek- ilk buluşma

~~25 Oçak Perşembe günü saat 10’da Belçika Türk Dernekleri Birliği’nin lokalimizde düzenleyeceğimiz demansla ilgili programımız başlıyor.

Detay
05

EĞİTİMCİ VE GELİŞİMCİ ANTROPOLOG ÖZBİL BIYIKLI: “OLUMLU DÜŞÜNÜN EĞİTİM VE BİLİMDEN AYRILMAYIN”

“Bilindiği gibi kadın hayatta bir çok zorluklarla karşılaşmakta. Bunda en büyük etken ise eğitim noksanlığıdır. Gerek kadının gerekse çevresindeki insanların olumsuz davranışlarının temelinde yeterli eğitimin olmaması yatmakta. Kadın kendini güçlü hissedebilmesi, kendisini her türlü olumsuzluklara karşı savunabilmesi için mutlaka iyi bir eğitim alması gerekir. Eğitim, kadın ve erkek ayrımı olmaksızın tüm toplum bireylerinin kaliteli yaşam sürdürmelerinde ve kendi kişiliklerinin geliştirilmesinde olmaz ise olmazlardan olan önemli bir etkendir.

Detay
05

Asya Kökenli Belçika Güzeli Irkçıların Hedefi Oldu

Belçika’daki geleneksel güzellik yarışmasında birinci seçilen Asya kökenli Angelina Flor Pua, sosyal medyada ırkçı saldırıya maruz kaldı.

Detay
05

Son dakika haberleri üzdü: Münir Özkul, 93 yaşında vefat etti!

Münir Özkul'dan gelen son dakika haberleri tüm Türkiye'yi üzdü. Usta oyuncu Münir Özkul, 93 yaşında hayatını kaybetti.

Detay
05

Türk Dernekler Birliği-UTV çalışmalarını anlattı

Anvers çevre bölgelerinden Willebroek, Sint-Amands ve Lier civarında yaşayan Türk toplumu UTV genel merkezine davet edilerek çalışmaları tanıtıldı. Tanıtım programında Türk Dernekler Birliği-UTV yöneticileri ve personeli hazır bulundu.

Detay
05

ELİTE EVENT CENTER'DE DAVETLİLER YENİ YILA BÜYÜK COŞKU VE DANSLARLA GİRDİLER

Brüksel'in prestijli salonlarından olan 'Elite Event Center' geleneksel hale getirdiği 'Yılbaşı Aile Balosu'nun ikincisini de coşkuyla kutladı. Salonu dolduran yüzlerce davetli büyük coşku ve danslarla şarkıcıların eşliğinde yeni yıla adım attılar.

Detay
05

AVRUPA'NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL'DE 'ANADİL TÜRKÇE' BAŞLIKLI PANEL DÜZENLENDİ

Dünya’nın en eski dillerinden olan ‹Türkçe› tüm yönleriyle Avrupa ve Belçika’nın başkenti Brüksel’de yapılan bir panelle tartışıldı. Belçika’nın çatı kuruluşlarından olan ‹Turkse Unie› Belçika Türk Dernekleri Birliği salonunda gerçekleştirilen panel’de Almanya, Hollanda ve Belçika›dan Türkçe ile ilgili çalışmalarda bulunan yazar ve sanatçılar katılarak sunumlarda bulundular.

Detay
05

TÜRK DERNEKLER BİRLİĞİ-UTV 10. BERABER ÖDÜLÜ’NÜ VERDİ

~~Belçika’da yabancı kökenli öğrencilerin onda dördü okulları diplomasız terk ediyor, bu da toplumsal ölçüde sosyo-ekonomik durumumuzu olumsuz etkiliyor. Türk Dernekler Birliği-UTV ve partneri Willemsfonds başarılı öğrencilik deneyimlerine ışık tutarak diğer ailelere örnekler sunarak toplumumuzdaki eğitim seviyesine katkıda bulunuyor.

Detay