05

‹HAYATA DAİR Bİ’KAÇ SATIR› KİTABI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

~~Gazeteci ve Araştırmacı Yazar ve kısa adı BTMB olan Belçika Türkçe Medya Birliği Başkanı Fikret Aydemir’in uzun yıllardır yazdığı makalelerden seçilmiş makalelerden oluşan ‘Hayata Dair Bi’Kaç Satır’ adlı kitabının tanıtım ve imza gününe ilgi hayli büyüktü.

Detay
05

LA MAISON ET L'AVENIR ASBL HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR

Belçika'da yaşayan Türk toplumu siyasi, akademik, sosyal, kültürel ve sivil toplum kuruluşlarıyla her geçen gün kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Brüksel Anderlecht, 2006 yılında ‹La Maison l 'Avenir Asbl› kurucu başkanı Gül Avcıkurt, çalışmaları hakkında dergimize şu açıklamalarda bulundu.

Detay
05

Eser Baysal'a 2018 yılı "Belçika Örnek Kıdemli Vatandaş" ödülü verildi

Kısa adı TÜRYAK olan (Türkiye Kıdemliler Konseyi) tarafından her yıl geleneksel olarak verilmekte olan " Örnek Kıdemlı Vatandaş" ödülü bu yıl Belçika›da eğitimsel hizmetleri olan, Marie Happs Yüksek Lisan Okulu Türkçe Bölümü kurucusu ve hocası ESER BAYSAL’a verildi.

Detay
05

BERİNGEN MÜZİK KULÜP KURSİYERLERİ 'SAZ EĞİTİM SEZONUNU' TÜRKÜLERLE AÇTILAR.

Belçika Türk toplumunun duayen saz ve türkü ustası ve 'Beringen Müzik kulüp kurucu başkanı İsmail Erdoğdu, Heusten Zolder'de bulunan UTV salonunda saz eğitimi alacak olan kursiyerlerle birlikte saz çalıp, türküler eşliğinde 2018-2019 eğitim startını verdi.

Detay
05

NASREDDİN HOCA KÜÇÜK ANADOLU’YA EMANET EDİLDİ

~Tunçtan yapılan yeni Nasreddin Hoca heykeli Schaerbeek’in ‘Küçük Anadolu’ diye adlandırılan Türk Esnafların yoğun olduğu bölgeye geçici olarak yerleştirildi.

Detay
05

Bugünkü ‘Allez Up !’ Schaerbeek’ Müzik Festivali Hava şart nedeniyle iptal oldu

Allez Up!' Schaerbeek Müzik Festivali hava şartlarının elverişsizliği nedeniyle iptal oldu. Schaerbeek Belediyesi Kültürden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sadık Köksal'ın kabinesinden yapılan açıklamayla Allez Up!' Schaerbeek Müzik Festivali programın hava şartlarının elverişsizliği nedeniyle iptal edildiği açıklandı.

Detay
05

GAZETECİ-YAZAR FİKRET AYDEMİR YENİ KİTABINI 'HOTEL DE VILLE'DE TANITIP İMZALAYACAK

Gazeteci Fikret Aydemir'in ilk kitabı “Hayata Dair Bikaç Satır” İnkılap Yayınları'ndan çıktı. 12 Ekim'de kitabını tanıtıp ve imzalayacak olan Aydemir: "Yaşadığım ülke olan Belçika'da da bir tanıtım ve imza günü yapmayı düşündük. Brüksel'de 12 Ekim, Cuma günü saat 18'de bir imza günümüz olacak. Mekan olarak da başkent Brüksel'in en önemli mekanlarından bir olan Grand Place'daki tarihi Büyükşehir Belediye binasını bize açtılar. Başta Brüksel Büyükşehir Belediye Başkanı Philippe Close ve Brüksel Milletvekili Şevket Temiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim."

Detay
05

DİKKAT!. Brüksel'de bu gün 'Arabasız Gün'

Belçika'nın başkenti Brüksel'de geleneksel olarak her yıl düzenlenen "Arabasız Gün" etkinliği sayesinde cadde ve sokaklar, yayalar ve bisikletlilere kalacak.

Detay
05

CHP’NİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ BRÜKSEL’DE COŞKUYLA KUTLANDI

CHP Belçika Birliği Başkanı Hasan Eryürük, Kadın Kolları Başkanı Firdez Selvi ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen kutlamaya Belçika genelinden büyük katılım oldu.

Detay
05

Saint Josse Belediyesinde Braderies Coşkusu yaşandı

Brüksel Saint Josse belediyesinin geleneksel olarak Rue du Méridien caddesinde düzenlediği Braderies coşkulu geçti.

Detay
05

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI SADIK KÖKSAL : “NASREDDİN HOCA HEYKELİ GELDİ, DİKİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILMAKTA”

~~Schaerbeek belediyesi kültür ve temizlikten sorumlu belediye başkan yardımcısı Sadık Köksal şimdiye kadar yaptıkları çalışmaları özetleyerek, Schaerbeek’de dikilmesi planlanan yeni ‘Nasreddin Hoca’ heykeli hakkında’da müjde verdi.

Detay
05

Türk tasarımcıların eserleri Brüksel'de

~~Belçika'nın başkenti Brüksel'de, Türk tasarımcıların eserleri sanatseverlerle buluştu. "Brüksel Design September" etkinlikleri kapsamında, AB Daimi Temsilciliğinde Türk tasarımcıların çalışmalarının yer aldığı sergi açıldı.

Detay
05

Her Ramazan olsun istiyorlar

“Sultan der Maanden” yani “Ayların Sultanı” adı altında Türk Dernekler Birliği – UTV Belçika’nın Anvers şehrinde muhteşem bir Ramazan festivali gerçekleşti.

Detay
05

'ÖZSOY İNŞAAT BRÜKSEL'DE İFTARLI TANITIM DÜZENLEDİ

Türkiye’de son yıllarda yükselen İnşaatçılık sektörü, pazar bulma adına ülke dışına açılma yönünde de büyük çalışmalar yapmakta. Bu anlamda’ Eskişehir’in prestijli ve köklü inşaat firmalarından olan Özsoy İnşaat, Brüksel/Schaerbeek’de bulunan tanınmış Tekince Kebap Salonu’nda bir tanıtım ve tanışma iftarı verdi.

Detay
05

Sanatsal buluşma mozaiği, " Art1030" !

~~Her üç yılda bir düzenlenen "Art1030", etkinliği çerçevesinde Schaerbeek belediyemiz sanatçılarını evlerinde veya atölyelerinde keşfetmeye davet ediyor. Bu yıl, 205 sanatçı (usta ve amatör) 100'den fazla yerde sizi ağırlayacaktır. Schaerbeek mahallelerinin ve gizli köşelerinin büyük çeşitliliğini keşfetmek için ideal bir fırsat. Yerdeki mozaikleri takip edip sanatçılarla buluşabilirsiniz ...

Detay