05

BELÇİKA'DA YAŞAYAN BULGARİSTANLI TÜRKLER ‹YIL SONU EĞLENCESİ›NDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER.

Yıl sonu nedeniyle geleneksel hale gelen ‹Yıl Sonu› kutlama etkinlikleri devam ediyor.

Detay
05

Antalya Çağdaş Türk Müziği Topluluğu’ndan Müzik Ziyafeti

~~Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Çağdaş Türk Müziği Korosu, Antalya Çağdaş Türk Müziği Topluluğu ile Armoni Müzik Topluluğu'nu çalıştıran koro şefi ve müzik direktörü Arzu Singer Dede yönetiminde, Antalya Çağdaş Türk Müziği Topluluğu yılın son konserini Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda “Mest Eden Şarkılar”adlı konserle gerçekleştirdi.

Detay
05

BELÇİKA’DAKİ KIRCAALİLER YILSONU KUTLAMASINDA BİRARAYA GELDİLER.

Belçika’da yaşayan Bulgaristan Kırcaali ve Yöresi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ‘Yılsonu’ nedeniyle, Brüksel AKM salonunda coşkulu bir kutlama gerçekleştirdi.

Detay
05

SANATÇILAR ŞİİRLERİ, ŞARKILARIYLA VE RESİMLERİYLE KARANLIK KÖŞEYİ AYDINLATTILAR

‘Karanlık Köşe’ başlıklı mini konser de Sanatçılar Şair Nergiz Şahin şiirleriyle, Ülkü Dursun Bendir ve Vokal ile Fotoğraf sanatçısı Yüksel Çilingir ise, resimleriyle ‘Karanlık Köşe’yi aydınlattılar.

Detay
05

‘ŞİİR DİNLETİSİ’NE ŞAİRLER ŞİİRLERİ, OZANLAR DEYİŞLERİYLE, KADINLAR DEFİLELERİYLE RENK KATTILAR

CHP Belçika Birliği tarafından kendi lokallerinde düzenlenen ‘Şiir Dinletisi’ programında katılımcılar Şairlerin şiirleri, Ozanların saz ve deyişleri, Kadınların ise Defile gösterileriyle muhteşem bir gece geçirdiler.

Detay
05

SAINT JOSSE WINTER TIME NOEL PAZAR AÇILIŞINA BÜYÜK İLGİ

Saint Josse belediyesinin yaklaşan Noel ve Yılbaşı etkinlikleri çerçevesinde hazırladıkları etkinliğin ilk stardı olan ve Saint Josse meydanında hazırlanan'Wintertime' adlı Noel Pazarı açılışına büyük ilgi vardı.

Detay
05

SAIT JOSSE BÜYÜK ETKİNLİĞE HAZIRLANIYOR

SAIT JOSSE BÜYÜK ETKİNLİĞE HAZIRLANIYOR

Detay
05

Yörük Türkmen Tek Çatı Altında

22-24 Kasım 2019 tarihleri arasında 1. İstanbul Yörük Türkmen İstişare Toplantısı Kardeşlik Kültür ve Dayanışma Yörük Türkmen Derneği’nin ev sahipliğinde Ümraniye Belediyesi Halil İbrahim Toplantı Salonu'nda yapıldı.

Detay
05

KIŞ GÜNÜNDE ‘BRÜKSEL TÜRK MÜZİĞİ KOROSU’ MUHTEŞEM KONSERİYLE GÖNÜLLERİ ISITTI

~~Tecrübeli Orkestra şefi ve sanatçı Tuncay Yılmaz’ın şefliğinde yetişkinlerden oluşan ‘Brüksel Türk Müziği Korosu Brüksel’de bulunan ‘İnter Culturel Centrum’da muhteşem bir konser sunumu geçekleştirdi.

Detay
05

ÇALIŞMAYA DOYMAYAN ADAM, KÜLTÜR ELÇİMİZ İSMAİL ERDOĞDU.

Belçika’da ilerlemiş yaşına rağmen, genç bir insan gibi Türk toplumuna Türk kültürünün ruhunu geleceğe taşıma adına saz ve türkü kültürümüzü öğreten ve yaşatan İsmail Erdoğdu bu hafta Anvers şehrinden misafirlerini ağırladı.

Detay
05

ÇORUM KAVACIK KÖYÜ CEMEVİ DAYANIŞMASINDA CANLAR BİR OLDU

Avrupa’nın önemli ülkelerinden olan Belçika’nın liman kenti Antwerpen’de hizmet veren, ‘Antwerpen Alevi Kültür Merkezi’ ‘Çorum Kavacık Köyü Cemevi’ yararına bir yardımlaşma etkinliği düzenledi.

Detay
05

TURKISH LADY’NIN TEMA KAHVALTI KONUĞU ŞAİR KAMİL SAYIN İDİ

Turkish Lady Derneği'nin bu ayki temalı kahvaltısının konuğu, T.C. Kültür Bakanlığınca tanınan Şairlerinden Kamil Sayın idi.

Detay
05

HALK SANATÇISI MERHUM BEKİR ŞAHBAZ ANILACAK

Belçika'da ilk sahne alan saz sanatçısı uzun sap bağlamanın büyük ustalarından Bekir Şahbaz'ı ölümünün birinci yılında ( 1960-2018 ) düzenlenecek bir anma toplantısı ile anılacak.

Detay
05

CUMHURİYETİMİZİN 96. YILDÖNÜMÜNDE BRÜKSEL BÜYÜKELÇİLİĞİ VE TÖSED MUHTEŞEM BİR KONSER VE RESEPSİYONA İMZA ATTI

Avrupa ve Belçika’nın başkenti Brüksel’de de Devlet sanatçısı İdil Biret’in ‘Cumhuriyet kutlaması’ çerçevesinde sunduğu muhteşem konseri ve verilen resepsiyona ilgi hayli büyüktü. T.C. Brüksel Büyükelçiliği ve TÖSED’in katkılarıyla gerçekleştirilen Resepsiyon ve konsere üst düzeyde kalabalık bir katılım vardı.

Detay
05

CHP VE İYİ PARTİLİLER ‘BİRLİKTE CUMHURİYET BAYRAMI KUTLADILAR’

Cumhuriyetin 96. yıldönümü nedeniyle, CHP BB Salonunda Belçika’da bulunan CHP ve İYİ partililer birlikte ‘Cumhuriyet Bayramını kutladılar.

Detay