05

Her Ramazan olsun istiyorlar

“Sultan der Maanden” yani “Ayların Sultanı” adı altında Türk Dernekler Birliği – UTV Belçika’nın Anvers şehrinde muhteşem bir Ramazan festivali gerçekleşti.

Detay
05

'ÖZSOY İNŞAAT BRÜKSEL'DE İFTARLI TANITIM DÜZENLEDİ

Türkiye’de son yıllarda yükselen İnşaatçılık sektörü, pazar bulma adına ülke dışına açılma yönünde de büyük çalışmalar yapmakta. Bu anlamda’ Eskişehir’in prestijli ve köklü inşaat firmalarından olan Özsoy İnşaat, Brüksel/Schaerbeek’de bulunan tanınmış Tekince Kebap Salonu’nda bir tanıtım ve tanışma iftarı verdi.

Detay
05

Sanatsal buluşma mozaiği, " Art1030" !

~~Her üç yılda bir düzenlenen "Art1030", etkinliği çerçevesinde Schaerbeek belediyemiz sanatçılarını evlerinde veya atölyelerinde keşfetmeye davet ediyor. Bu yıl, 205 sanatçı (usta ve amatör) 100'den fazla yerde sizi ağırlayacaktır. Schaerbeek mahallelerinin ve gizli köşelerinin büyük çeşitliliğini keşfetmek için ideal bir fırsat. Yerdeki mozaikleri takip edip sanatçılarla buluşabilirsiniz ...

Detay
05

ANVERSE ÜÇ GÜN SÜRECEK RAMAZAN VE KÜLTÜR ŞÖLENİ GELİYOR

Detay
05

Topakev "Şiir ve Edebiyat Akşamı" düzenledi

~~Kısa adı TurkseUnie olan Belçika Türk Dernekleri Birliği üye derneklerinden Topakev ve Konya Derwish dernekleri tarafından Şiir ve Edebiyat akşamı düzenledi.

Detay
05

Başkan yardımcısı Sait Köse “ Amacımız spor ve kültürde dostluğu buluşturmaktır”

Gün boyu süren zorlu turnuva şampiyonluk kupasını kazanan ‘La Couronne’ takımı, şampiyonluğu doyasıya kutlarken, takım oyuncuları kupayı Başkan Yardımcısı Sait Köse’nin elinden aldılar.

Detay
05

SAİNT JOSSE 'OH FESTİVALİ'NDE İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER YAŞANDI

Saint Josse belediyesi tarafından düzenlenen 'OH festivali'nde, Saint Josse belediye başkanı başkan Emir Kır ve başkan yardımcılarının katıldığı kortejde acrobatların gösterileri göz doldurdu.

Detay
05

'Belçika Saadet Partisi Gençlik Kolları'ndan 'Yeni Bir Dunya Düzeni' Semineri

Genç Saadet Belçika yine zirvede! Yeni Bir Dünya Seminerleri serisi ile Avrupa'da büyük bir ses getiren Genç Saadet Belçika, önceki seminerlere nazaran çok önemli bir konuyu gündemine taşıdı

Detay
05

‘BERİNGEN MUSIC CLUB’ TATİLE GİRDİ

~~Belçika’da Anadolu kültürünü yaşatan ‘Beringen Music Club’ saz kurs öğrencileri tatile girdi.

Detay
05

Gent’te 19 Mayıs Coşkusu

~~Gent’te ilk kez düzenlenen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na ilgi büyük oldu. Havanın soğuk ve yağışlı olmasına rağmen Puyenbroeck Park alanını dolduran yüzlerce Gentli, gönüllerince eğlendi. Çeşitli spor faaliyetlerinin yanısıra bir de futbol turnuvası düzenlendi.

Detay
05

'8 GÖNÜLLÜ ANNE'DEN MUHTEŞEM ‘ANNELER GÜNÜ’ KUTLAMASI

~~Aydınlık geleceğe ışık olma adına Avrupa ve Belçika’nın başkenti Brüksel’de hizmet veren eğitim sevdalısı, ‘8 Gönüllü Anne’ Diva salonunda ‘muhteşem bir anneler günü kutlaması’ gerçekleştirdi.

Detay
05

Sanatçı Birsen uzman Güngör, eserlerini Anderlecht’te sergiledi.

Sanatçı birsen uzman Güngör, 20-29 Nisan›da Anderlecht belediyesinin düzenlemiş olduğu Itinérant organizasyonunda "Türk Motifi ve Yorumlamarı" olarak adlandırdığı 21 seri tablo ile katılımcı sanatçıydı. Eski türk motiflerini modernize edip yorumladığı tablolarında kültürümüzü yansıtırken aynı zamanda da açıklamalarıyla sanat severleri bilgilendirdi. Sergiyi Sayın Başkonsolos Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu ziyaret etmiş, teşekkürlerini ve başarılarının devamını dilediğini belirti.

Detay
05

BAŞKAN YARDIMCISI SAİT KÖSE’NİN HİMAYESİNDE DÜZENLENECEK OLAN ‘ GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’ 12-13 MAYIS’TA

Her yıl geleneksel olarak Schaerbeek Belediye başkan yardımcısı, Sait Köse’nin himayesinde düzenlenen ‘Gençlik ve Spor Bayramı bu yılda 12-13 Mayıs’ta kutlanacak.

Detay
05

GENT ŞEHRİNDE 4.HIDIRELLEZ ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

~Gent Belediye Başkan Yardımcısı Resul Tapmaz’ın inisiyatifiyle Gent Belediyesinde 2014 yılında ilk kez düzenlenen Hıdırellez Şenliği bu yıl 6 mayıs 2018 pazar gününde 4üncü geleneğini yerine getirdi. Hıdırellez Şenliğinin bu yıl ki sürpriz sanatçısı Türk Halk Müziğinin güçlü sesi İsmail Altunsaray oldu.

Detay
05

AVRUPA’NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL’DE DÜZENLENEN ALTINCI TÜRKİYE BİLGİ YARIŞMASI’NDA HEYECANLI ANLAR YAŞANDI

~~Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği öncülüğünde Belçika Türk Dernekleri Birliği (BTDB), Gold Radyo'nun desteği ile, Avenue Eugene Plasky 140, 1030 Schaerbeek adresinde bulunan ‘Theatre 140’ salonunda düzenlenen ‘6.Türkiye Bilgi Yarışması’ coşkuyla gerçekleştirildi.

Detay