05

MOLENBEEK'TE BAYRAM HAVASI YAŞANDI

Belçika’nın başkenti Brüksel’in 19 Belediyesinden biri olan ve çok sayıda Türk kökenli vatandaşın yaşadığı Molenbeek’te bulunan Diyanet Vakfına bağlı Molenbeek Mevlana Camii tarafından cami yararına kermes düzenlendi.

Detay
05

Gent’ten ozanlar geçti

Gent Kültür Merkezi De Centrale tarafından geleneksel hale gelen Gent Bağlama Festivali’nin 3.ncüsü haftasonu yapıldı. İlki 2016’da düzenlenen ve yoğun ilgi gören festival bu yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı ve Müzisyenler Evi Dernekleri işbirliğiyle gerçekleşti. Festivalde, konserlerin yanısıra bağlama workshopları ve ustalık sınıfları oluşturuldu. Gent Bağlama Festivali’nde telli sazların atası sayılan, folklorik anlamda halk müziğinin temel enstrümanı sazı olan ve bin yılları aşan derin bir geçmişe sahip bağlamanın günümüzde yaygın kullanılan türleriyle seslendirilen eserler sergilendi.

Detay
05

SCHAERBEEK KARNAVALINDAN RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Schaerbeek Karnavalı'nın 90.cısı büyük bir katılım ve coşkuyla kutlandı. Havanında güzel oluşu nedeniyle karnavala büyük ilgi vardı.

Detay
05

GELENEKSEL OLARAK HER YIL DÜZENLENEN 'SCHAERBEK KARNAVALI' YARIN

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Schaerbeek karnavalı yarın 30 Mart 2019 Cumartesi günü saat 13:00'de başlayacak.

Detay
05

GENT KÜLTÜR MERKEZİ DE CENTRALE’DE BAĞLAMA FESTİVALİ

~~Gent Kültür Merkezi De Centrale 29-31 Mart tarihlerinde Gent 3. Bağlama Festivali’ni düzenliyor. 2016 ve 2017 yıllarında düzenlenen ve yoğun ilgi gören festival bu sene de De Centrale tarafından, İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı ve Müzisyenler Evi Dernekleriyle işbirliği içerisinde düzenleniyor. Festival konserler, bağlama workshopları ve ustalık sınıflarından oluşuyor.

Detay
05

EHLİBEYT GENÇLİĞİ NEVRUZ KUTLAMASI COŞKULUYDU

~~Bilindiği gibi geçmişi 5 bin yılı bulan Nevruz (Bahar) Bayramı Türk ve bazı islam ülkelerinde büyük bir coşku ve sevgiyle kutlanmakta.

Detay
05

AZERBAYCAN BELÇİKA DOSTLUK CEMİYETİ MUHTEŞEM BİR NEVRUZ KUTLAMASI GERÇEKLEŞTİRDİ

Detay
05

Binfikir Tiyatrosu “Sanal Alem ve Benim Annem Bir Alem” 24 Mart’ta sahnede

Binfikir Tiyatrosu, 4 sezon oynadığı "Yaşasın Boşanıyoruz!" fırtınasından sonra 2 perdelik yeni kabaresi "Sanal Alem ve Benim Annem Bir Alem" ile Belçika'da tiyatro rüzgarı estirmeye hazırlanıyor.

Detay
05

BULGARİSTANLI KADINLAR GÜNLERİNİ KUTLAMANIN HEYECANINI YAŞADILAR

~~‘Belçika Yaşayan Bulgaristan Vatandaşları Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Gençlik kollarınca , ÇDF AKM salonunda düzenlenen ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ kutlamasında bir araya gelen Bulgaristanlı Kadınlar, gecenin geç saatlerine kadar gönüllerince eğlenmenin tadını çıkardılar.

Detay
05

YÜZLERCE BULGARİSTANLI BAYAN ‘8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ COŞKUYLA KUTLADILAR.

~~Brüksel’in prestijli salonlarından olan DİVA salonunda ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlaması’ kadınlar matinesiyle gerçekleştirildi.

Detay
05

GELECEĞİN EVİ DERNEĞİ ‹8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ›NÜ COŞKULU KONSER İLE KUTLADI

~~Brüksel Anderlecht’te hizmet veren ‘Asbl La Maison de l’Avenir’ (Geleceğin Evi) Derneği, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü coşkulu bir konser ile kutladı.

Detay
05

~~Belçika Bulgaristan Kırcaalililer & Deliorman Dayanışma Derneği’nden ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlaması’

Belçika’da hizmet veren ‘Belçika Kırcaaliler ve Deliorman Kültür ve Dayanışma Derneği” tarafından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle, AKM salonunda görkemli bir kutlama gerçekleştirildi.

Detay
05

TÖSED YÖNETİCİLİK KURSİYERLERİ SERTİFİKALARINI ALDILAR

~~Belçika Türk Toplumunun saygın ve çatı kurumlarından olan ‘TÖSED BUSİNNESSTURK Lobi ve bilgilendirme çalışmaları yanında genç İşadamlarını eğitmek amaçlı çalışmalarını da başarıyla sürdürmekteler.

Detay
05

"Sunay Akın ile Görçek" beğeniyle izlendi

"Sunay Akın ile Görçek" adlı tek kişilik muhteşem anlatım gösterisi Avrupa ve Belçika’nın başkenti Brüksel’de büyük ilgi ile izlendi.

Detay
05

CHP BELÇİKA BİRLİĞİ ‘TÜRKÜ GECESİ’ COŞKULUYDU

~~CHP Belçika Birliği Korosu’nun hazırlayıp sunduğu ‘Türkü Gecesi’ CHP Belçika Birliği lokalinde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Detay