05

BU YILKİ 'ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞ' ÖDÜLÜ DUAYEN SANATÇI İSMAİL ERDOĞDU'YA VERİLDİ

~Kısa adı TÜRYAK olan 'Yaşlılık Konseyi Derneği' her yıl geleneksel olarak düzenlediği 'Örnek Kıdemli Vatandaş Kongresi'ni bu yıl 28-30 Eylül 2017 günlerinde İstanbul'da gerçekleştirildi.

Detay
05

GENT KÜLTÜR MERKEZİ DE CENTRALE’DE YENİ DÖNEM MÜZİK

~~Gent Kültür Merkezi De Centrale bünyesinde faaliyetlerini sürdüren De Centrale müzik okulunda 2017-2018 eğitim yılı başlıyor.

Detay
05

HER YIL OLDUGU GIBI BU YILDA HAM SEMALARINDA AZERBAYCAN BAYRAGI DALGALANDI

~~Her yıl geleneksel olarak yapılmakta olan Ham şehir bayramına Azerbaycan Belçika dostluk cemiyeti olarak Azerbaycan´ı temsil etti .

Detay
05

Arabasız Gün" Etkinliği

Belçika'nın başkenti Brüksel'de geleneksel olarak her yıl düzenlenen "Arabasız Gün" etkinliği sayesinde cadde ve sokaklar, yayalar ve bisikletlilere kaldı.

Detay
05

HAVANIN GÜZEL OLUŞUYLA SAİNT JOSSE MERİDİEN BRADERİ'Sİ COŞKULU GEÇTİ

~~Saint Josse Belediyesince her yıl geleneksel hale gelen ‘Méridien Braderisi’ havanında güzel oluşu nedeniyle bu cumartesi günü coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

Detay
05

EDEBİYATÇI VE ŞAİR ŞEYHMUS CANBEGİ, «GURBET AKŞAMLARI» ADLI ŞİİR KİTABI›NIN TANITIMI İÇİN BELÇİKA›DA

~~Çile ve Gönül Şairi lakaplı Şeyhmus Canbegi17. şiir kitabı olan Gurbet Akşamları' adlı şiir kitabının tanıtımı için Belçika'da.

Detay
05

CHAUSSEE LOUVAİN BRADERİ'Sİ YAĞMURA RAĞMEN CANLIYDI...

Her yıl geleneksel hale getirilen Chaussée Louvain Braderisi bu cumartesi günü gerçekleştirildi. Braderi öncesi geleneksel Au P'tit Creux kahvaltı salonunda verilen kahvaltıyla başlayan program, Bando eşliğinde Başkan Emir Kır'ın başkanlığında start aldı.

Detay
05

MEHMET ÖĞÜTÇÜ : “BÖYLE GİDERSE AB RÜYASI BİTER”

Global Enerji ve siyaset üzerine uzmanlaşan Mehmet Öğütçü’nün Yeni Büyük Oyun “ New Big Game” adlı kitabı, TÖSED’in organizasyonuyla tanıtıldı.

Detay
05

Anvers Hafta Sonu Türkçe Okulumuz Projesi Hayata Geçiyor

Yurt Dışı Türkler ve Akraba topluluklar Başkanlığı desteğiyle derneğimiz tarafından Türkçe ve Türk Kültürü Dersleri; Türkçe, Din kültürü ve Ahlak Bilgisi, Tarih ve Sosyo-Kültürel Etkinlikler olarak haftalık 5 saatlik bir paket programla Anvers ve çevresinde yaşayan 9-12 yaş arası öğrencilere yönelik ''ANVERS HAFTA SONU TÜRKÇE OKULUMUZ'' projemize başlıyoruz.

Detay
05

BİF BAYRAMLAŞMASINDA ‘ARAKAN MÜSLÜMANLARI’ UNUTULMADI

~~Kısa adı BİF olan Belçika İslam Federasyonu’nda geleneksel olarak her yıl düzenlediği bayramlaşma etkinliğini bu yılda kendi BİF merkez salonunda gerçekleştirdi.

Detay
05

BRÜKSEL BAŞKONSOLOSLUĞUNDA KURBAN BAYRAMI COŞKUSU YAŞANDI

Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu’nun himayesinde Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Başkonsolosluğu salonunda bir bayramlaşma töreni gerçekleştirildi.

Detay
05

BTMB SEZONU İFTAR PROGRAMIYLA KAPATTI

~~Kısa adı BTMB olan ‘Belçika Türkçe Medya Birliği’ çalışma sezonunu verilen bir iftar programıyla sona erdirdi.

Detay
05

~~BELÇİKA’NIN ARTIK BİR “KOMEDİ PAZARI” VAR!

Detay
05

SKRIPTURA ENSTİTÜSÜNDEN ANLAMLI VE MESAJ DOLU RESİM SERGİSİ DÜZENLENDİ

Brüksel’de bulunan Skriptura Enstitüsü’nde düzenlenen gravür resim sergisinde anlamlı mesajlar verildi. Skriptura Enstütüsü kurucusu İtalyan asıllı ve Türk vatandaşlığını da alan Leonardo Alaedin Clerici’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen resim ve sanat etkinliğinde, Ünlü Ressam Stanley William Hayter ve Anna Romanello yaptıkları tablo ve gravür sanatları sergilendi.

Detay
05

ZİRVEYE DÖNÜŞEN BİF'İN İFTARINDAN ÖNEMLİ MESAJLAR VERİLDİ

Bereket ayı olan Ramazan'da STK'ların iftarlarında siyasiler önemli mesajlar vermekteler. Ramazan etkinlikleri çerçevesinde kısa adı ´BİF´ olan Belçika İslam Federasyonu Schaerbeek'in gözde mekanlarından olan Beyzade restaurant'ta geniş katılımlı iftar yemeği düzenledi.

Detay