05

CHP’de 59 il başkanından Kılıçdaroğlu’na destek

CHP'de, İstanbul, Ankara ve İzmir’in de arasında bulunduğu 59 il başkanı, ortak açıklama ile olağanüstü kurultaya gerekli olmadığını bildirdi.

Detay
05

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI AKŞENER'İN İSTİFASI ARDINDAN DELEGELER KONGREDE AKŞENER'İ TEK ADAY GÖSTERME KARARI ALDILAR...

İYİ Parti'de kurultay kararı alan ve genel başkanlığa aday olmayacağını açıklayan Meral Akşener'in, delegeler tarafından aday gösterileceği belirtildi.

Detay
05

AKP Meclis komisyonlarında üstünlüğünü kaybetti. AKP Komisyonlarda MHP'ye muhtaç..

24 Haziran seçimlerinde bir önceki seçimlere kıyasla yüzde 7 oranında oyu azalan AKP, Meclis komisyonlarında üstünlüğünü kaybetti.

Detay
05

Mahinur ÖZDEMİR: Brüksel Bölgesi tarafından oylanan "İstihdamda Ayrımcılıkla Mücadele Eylem Planı" çok önemli bir adım

~~Brüksel Milletvekili Mahinur Özdemir, Avrupa’da bir ilk olarak nitelendirilen “istihdamda ayrımcılıkla mücadele” için hazırlanan eylem planı hakkında Meclis kürsüsünde konuşma yaptı.

Detay
05

SCHAERBEEK 'MR PARTİSİ' YILBAŞI RESEPSİYONU DÜZENLEDİ

Belçika'nın en köklü partilerinden olan ve Belçika Federal Hükümet ortağı olan MR Partisi Schaerbeek teşkilatı üyelerini bir araya getiren, yılbaşı resepsiyonu düzenledi. Schaerbeek sınırları içerisinde bulunan Cafe Copain'de bir araya gelen partililer, birbirlerine yeni yıl dileklerinde bulunarak, parti hakkında kulisler yaptılar.

Detay
05

Milletvekili Yüksel radikalizmle mücadele konferansına katıldı

~~Roma’da gerçekleştirilen konferansta terör örgütü Deaş’le mücadelenin askeri, siyasi, sosyal ve medya boyutu ele alındı. Deaş’ın Rakka ve Musul’dan püskürtülmesinden sonra atılacak adımlar enine boyuna masaya yatırıldı.

Detay
05

İyi Parti kuruldu… İşte detaylar…

Meral Akşener'in yeni partisi kuruldu. Partinin ismi 'İyi Parti' olarak açıklandı. Partinin sloganı ise 'Türkiye iyi olacak' şeklinde belirlendi. Şu anda Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde yeni partinin ilk kongresi yapılıyor. İşte detaylar...

Detay
05

ANDERLECHT MECLİS ÜYESİ MUSTAFA ULUSOY, "VATANDAŞLARIMIZA DAHA İYİ KONUMLARDA HİZMET ETMEK İSTİYORUM"

~Anderlecht Meclis Üyesi Mustafa Ulusoy, 'Ziyade Salonun'da Anderlecht'de bulunan Sivil toplum Kuruluş Temsilcilerine ve Kanaat Önderlerine hedeflerini projelerini anlatma adına bir tanışma yemeği verdi.

Detay
05

Kılıçdaroğlu Adalet Kurultayı sonuç bildirgesini okudu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Çanakkale Gelibolu'da düzenlediği 4 günlük Adalet Kurultayı'nın sonuç bildirisini açıkladı.

Detay
05

MR PARTİSİNDEN YABANCI KÖKENLİ GİRİŞİMCİLERE DESTEK

~~Belçika Federal Hükümet ortağı ve Başbakan Charles Michel’in partisi MR (Mouvement Reformateur), Brüksel’de yabancı kökenli Belçikalı girişimcilere yönelik büyük bir kongre düzenledi.

Detay
05

AZERBAYCAN HEYETİ BRÜKSEL PARLAMENTOSUN’DA MİLLETVEKİLLERİ TEMİZ VE KOYUNCU’YU ZİYARET ETTİLER

Hocalı Soykırımının 25. yıldönümü nedeniyle Belçika’ya gelen Azerbaycan heyeti, bir dizi görüşme ve etkinliklere katılarak Azerbaycan Cumhuriyeti’nin ‘Hocalı Soykırımı’ konusundaki düşünce ve diplomatik çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunmakta.

Detay
05

HALİS KÖKTEN PARTİSİ PS’DEN İSTİFA ETTİ, BU RESİM FDF’E KATILMA MESAJI MI?

Belçika Türk Siyasetinin renkli simalarından olan tecrübeli siyasetçi Halis Kökten Partisi (PS) Parti Sasyalist’ten istifa etti. Kökten siyasee FDF'den mi devam edecek. Zaman gösterecek...

Detay
05

Kılıçdaroğlu: Tam Bir Cadı Avı Başlatıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümeti “darbe fırsatçılığı” yapmakla suçladı ve “Tam bir cadı avı başlatıldı. At izi it izine karşıtı diyorlar ya, bunu yapan kim?” dedi.

Detay
05

Zuhal Demir çifte vatandaşlığın kaldırılmasını istedi

Türkiye’deki 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Belçika’da bazı dernek ve okul binalarına yapılan saldırılardan sonra ilk kez görüşlerini açıklayan ve “Burada doğanlar tercih yapmak zorunda: Türk’sün ya da Belçikalısın” diyen Federal Milletvekili Zuhal Demir (N-VA) çifte vatandaşlığı tartışmaya açtı. Demir, Türkiye ve Fas ile yıllar önce yapılan ikili anlaşmaların da gözden geçirilmesini istedi.

Detay
05

“OPEN VLD partisi Belçika’da çifte vatandaslığın iptal edilmesine tepkisini koymuştur!”

Yani, ya Türk vatandaşlığı, ya da Belçika vatandaşlığı. Çifte vatandaşlığa müsaade edilmemelidir denilmekte. Bu hususla ilgili partimiz Open Vld (Açik Flaman Liberalleri ve Demokratları) Genel Başkanı sayın Gwendolyn Rutten ile yapmış olduğum istişare neticesinde kendileri kesinlikle böyle bir konunun parti olarak gündemimizde olmadığını açık ve net olarak medya ile paylaşmıştır.

Detay