05

Meyrem Almacı tekrar, Groen başkanlığına tekrar seçildi

Belçika Türk Toplumunda büyüyen Meyrem Almacı yapılan iki turlu genel kurul seçiminde tekrar büyük çoğunlukla Groen Partisi Başkanlığına seçildi.

Detay
05

BRÜKSEL’DE BULUNAN MUHARREM İNCE: «CHP ATATÜRK’ÜN BİZE EMANETİDİR»

Muharrem İnce, Avrupa Sosyalist gruplarla görüşmelerde bulunmak üzere geldiği Belçika ve Avrupa’nın başkenti Brüksel’de ayağının tozuyla CHP Belçika Birliği salonunda vatandaşlarla buluşarak, seçimleri değerlendirerek, son Türkiye gündemlerini değerlendirdi.

Detay
05

ŞU ANDA 1 FEDERAL, 4 BRUKSEL PARLAMENTOSUNA TOPLAM 5 TÜRK GİRMEYİ BAŞARDI

Belçika'da dün yapılan (26 Mayıs 2019) genel seçimleri neticesinde Brüksel bölgesinde sol partilerden PS kan kaybederken, ECOLO, PTB yükselişe geçti. PS'ye Belçikalı Türkler destek vererek 5 kişiyi parlamentoya göndermeyi başardılar.

Detay
05

~~Belçika seçimlerinde Frankofon partilerin vaatleri! : Yaşar Tümbaş

Kısaca bu pazar milletvekili seçimlerinde Frankofon partilerin vatandaşa verdiği sözler:

Detay
05

SADIK KÖKSAL DEFI PARTİSİNE GEÇEREK, BRÜKSEL PARLAMENTOSUNA ADAY OLACAK

Uzun yıllardır, MR partisinde siyaset yapan ve son iki dönem Schaerbeek 'Liste Bourgemestre' listesinden belediye meclisine girerek, Kültürden sorumlu belediye başkan yardımcısı olan Sadık Köksal, partisinden istifa ederek, DEFI Partisine geçti. Köksal'ın 26 Mayıs 2019 günü yapılacak olan seçimlerde Brüksel parlamentosu için aday olacağı da açıklandı. Köksal Modern bir Brüksel bölgesi için vatandaşımızın hizmetinde olacağım dedi.

Detay
05

KÖSE VE YILDIZ CDH PARTİSİNE GEÇTİ

Belçika'da 14 Ekim 2018'de yapılan yerel seçimlerinde 'Schaerbeek Liste Bourgemestre' listesinde bağımsız olarak yer alan ve Schaerbeek Belediye meclisine seçilen Emel Köse ve Yusuf Yıldız kısa bir aradan sonra bağımsız olarak Mecliste yer aldılar. Köse ve Yıldız sosyal medya hesaplarından yaptıkları duyuruyla CDH Partisine girdiklerini ve siyasi çalışmalarını artık bu parti de sürdüreceklerini açıkladılar.

Detay
05

Yüksel, Belçika Federal seçimlerinde Open-VLD’nin adayı

~~Belçika Federal Milletvekili Veli Yüksel’in, 26 Mayıs'ta yapılacak Federal Parlamento seçimlerinde Open-VLD listesinde 4.ncü sıradan aday gösterileceği açıklandı. Open-VLD’de daha etkin siyaset yapabileceğini kaydeden Federal Milletvekili Veli Yüksel, ‘‘Vatandaşlarımız için iddialı bir projeyi seçiyorum. Toplum olarak herkesin ilerleyebileceğinden emin olduğum bir projeye ‘evet’ diyorum’’ dedi.

Detay
05

İşte AKP’nin İstanbul adayları…

AKP, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla, Sinan Erdem Spor Salonu'nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile 39 ilçe adayını açıklayacak. Sahneye koyulan Binali Yıldırım fotoğrafı adayın Yıldırım olduğu iddialarını kesinleştirdi..

Detay
05

Belçikalı Milletvekili Turan'dan Başörtü Yasağı Kararına Tepki

BELÇİKA'da Sp.a (Sosyalist) Partisi'nden Flaman Bölge Hükümeti milletvekili ve Anvers Belediye Meclis Üyesi Güler Turan, Anvers kentinde uygulanan başörtü yasağına tepki gösterdi.

Detay
05

Son dakika… CHP’nin Ankara adayı belli oldu

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mansur Yavaş oldu. Yavaş, 2014 seçimlerinde de CHP'nin Ankara adayı olmuş, yarışı kılpayı Melih Gökçek'e karşı kaybetmişti. Yavaş şimdi de AKP'nin adayı Mehmet Özhaseki ile yarışacak.

Detay
05

İKİ GENÇ SİYASETÇİ İSTİFALARININ GEREKÇELERİNİ ANLATTILAR

Schaerbeek belediyesi çiçeği burnunda iki genç siyasetçi’nin Bernard Clerfayt’ın liderliğindeki ’Başkanlık Listesi’nden istifasıyla sarsıldı. Bernard Clerfayt’ın başkanlığındaki Listeden bağımsız olarak belediye meclisine seçilen meclis üyeleri Emel Köse ve Yusuf Yıldız Başkanlık Listeden istifa ederek, bağımsız bir şekilde meclis üyesi olarak görevlerini sürdüreceklerini, düzenledikleri basın toplantısıyla kamuoyuna duyurdular.

Detay
05

SCHAERBEEK BELEDİYE MECLİSİNDE COŞKULU VE DUYGULU YEMİN TÖRENİ

Belçika genelinde '14 Ekim 2018' tarihinde yapılan yerel seçimlerde Schaerbeek belediyesine seçilen yeni meclis üyeleri ve başkan yardımcıları coşkulu bir törenle yemin ederek, resmen görevlerine başladılar.

Detay
05

CHP Edirne Milletvekili Bircan hayatını kaybetti

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Detay
05

BAŞKAN YARDIMCISI SAİT KÖSE PARTİSİ DEFİ›DEN İSTİFA ETTİ

Belçika Türk toplumunun duayen siyasetçilerinden olan Schaerbeek belediyesi spor ve gençlerden sorumlu başkan yardımcısı Sait Köse partisinden istifa ettiğini yayınladığı basın bildirisiyle duyurdu.

Detay
05

GENT’BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNE 6 TÜRK KÖKENLİ GİRDİ

~~Belçika’da 14 Ekim Pazar günü yapılan seçimlerde en çok Türk kökenli adayın ve partinin yarıştığı seçimlerde ‘Türk partileri’ hiçbir temsilci çıkaramadı.

Detay