05

Irak’ın Musul kentinde bir düğün salonunda çıkan yangında 100 kişi öldü, 500 kişi yaralandı

Irak’ın Musul kentinde bir düğün salonunda çıkan yangında 100 kişinin hayatını kaybettiği, yaralı sayısının ise 500’e çıktığı belirtildi.

Detay
05

İran’dan Karabağ açıklaması! "Karabağ’ı Azerbaycan toprağı olarak görüyoruz”

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki sorunun diyalog yoluyla çözülmesi çağrısında bulundu. Kenani, “İran olarak Karabağ’ı Azerbaycan toprağı olarak görüyoruz” dedi.

Detay
05

T.C. BAĞDAT BÜYÜKELÇİMİZ ALİ RIZA GÜNEY: "EHLİBEYT BİZİM İÇİN MUKADDES'TİR DEĞERLİDİR"

Erbain Yürüyüşü ve Konferansına katılmak üzere gittiğimiz Kerbela Ziyaretimizin Bağdat/Kazimeyin'deki bölümümde Musai Kazım ve Muhammed Taki aleyhiselamların türbelerini ziyaret ettikten sonra, güzel ülkemizin temsilciliği olan T.C.Bağdat Büyükelçisi Sayın Ali Rıza Güney'e de nezaket ziyaretinde bulunduk. Necef ve Kerbela ziyaretlerinde bulunduğunu ifade eden Büyükelçi Güney, yaptığı kısa açıklamada, "Ehlibeyt bizim için mukaddestir değerlidir" diyerek, "Irak'ta ülkemizi temsil etmekten ve Irak ile dostluk ilişkilerimizi sürdürmekten son derece memnunuz. Ziyaretlerimiz esnasında bizlere yakın ilgi gösteren tüm Irak yönetimi ve halkına teşekkür ediyoruz" dedi.

Detay
05

Biz Erbain'de insani güzellikten başka bir şey görmedik.

Biz Erbain'de Kerbela da yürüyünce caddelerde sokaklarda 'Huseyni güzellikten başka bir şey görmedik. Kerbela Imam Hüseyin Merkezi'nin duzenledigi organizasyonla Kerbela

Detay
05

TURKLERDE ERBAIN VE IMAM HUSEYIN SEVGISI KONFERANSA İLGİ HAYLİ BÜYÜKTÜ

Detay
05

MESCİD'İ AKSA"ºYA SALDIRAN SİYONİST İSRAİL LÜBNAN'A DA SALDIRIYOR, DÜNYA SEYREDİYOR..

MESCİD'İ AKSA"ºYA SALDIRAN SİYONİST İSRAİL LÜBNAN'A DA SALDIRIYOR, DÜNYA SEYREDİYOR.. YAZIKLAR OLSUN...

Detay
05

Siyonist İsrail polisinden Mescid-i Aksa'ya baskın

Kudüs, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında şiddet olaylarına sahne oldu. İsrail polisinin Salı gecesi El Aksa Camii'ne düzenlediği baskın sırasında çıkan çatışmalar sonrası yüzlerce Filistinli tutuklandı.

Detay
05

Mısır basını, Erdoğan-Sisi görüşmesini nasıl yorumladı? Erdoğan 'Zalim Katil Darbeci' demişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2022 FIFA Dünya Kupası'nın açılışına katılmak için gittiği Doha'da Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi ile el sıkışması Mısır basınında da gündemin ilk sıralarına yerleşti.

Detay
05

SİYONİST İSRAİL KATLEDİYOR DÜNYA SEYREDİYOR YAZIKLAR OLSUN...

İsrail askerleri Batı Şeria'da 5 Filistinliyi öldürdü Filistin'in Batı Şeria'ya bağlı Nablus kenti ve Nebi Salih beldesinde İsrail askerleri tarafından açılan ateş sonucu 5 Filistinli hayatını kaybetti, 22 kişi yaralandı.

Detay
05

Kerbela'ya giden yollar Hüseyin'in (a.s.) ziyaretçileriyle dolup taştı

Kerbela'ya giden tüm yollar, Eba Abdullah el-Hüseyin'in (a.s.) kutsal türbesine doğru yürüyen ziyaretçilerle dolup taştı.

Detay
05

NANKÖR ÖSO'CULAR TÜRK BAYRAĞINI YAKTILAR

Suriyeli muhalifleri rejimle barıştırmak' istediklerini söyleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamaları, Türkiye'nin kontrol ettiği Azez ve Cerablus'ta ser tepkiyle karşılandı. Yapılan eylemlerde Türkiye karşıtı sloganlar atılırken, Türk bayrağı yakıldı, parkın girişindeki ay yıldız söküldü.

Detay
05

Siyonist İsrail askerlerinden 15 yaşındaki Filistinli çocuğa gözaltı: Gerçek mermiyle yaraladılar

Siyonist İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'd, El Halil kentinde 15 yaşındaki Filistinli bir çocuğu gerçek mermiyle yaralayıp tıbbi yardım almasına izin vermeden gözaltına aldı.

Detay
05

İran ve Türkmenistan arasında imzalanan anlaşmalar gözden geçirildi

~İran ve Türkmenistan Cumhurbaşkanları, iki ülke arasında imzalanan anlaşmaların uygulanmasındaki ilerlemeyi gözden geçirip değerlendirerek, işbirliği belgelerinin tam olarak uygulanmasının iki ülke arasındaki ticari ve iktisadi ilişkilerde yeni bir sayfa açacağını bildirdiler.

Detay
05

İran: İsrail'in iddialarının amacı, Türkiye'yle ilişkilerimizi bozmak

İsrail'in İranlı terör hücrelerinin Türkiye'de İsraillilere suikast planı yaptığı iddialarıyla ilgili İran'dan ilk defa resmi bir açıklama geldi.

Detay
05

Dünya Kudüs Günü münasebetiyle Gazze cadde ve sokakları süslendi

~Dünya Kudüs Günü vesilesiyle, Gazze cadde ve sokakları Kudüs'le ilgili büyük panolarla Filistinli şehitlerin resimleri ve İslami direniş ekseniyle ilgili dövizlerle süslendi.

Detay