05

İRAN'IN MİSİLLEMESİ AĞIR OLDU 80 ABD ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

İran’dan savaş çıkaracak ABD açıklaması: 80 ABD’li terörist öldü. İran devlet televizyonu, Irak'taki ABD üssüne yapılan saldırı ile ilgili bir iddiayı ortaya attı. Reuters'ın son dakika gelişmesi olarak duyurduğu ve İran devlet televizyonuna dayandırdığı haberde en az 80 ABD askerinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Haberde İran'ın Amerikan askerlerine "Amerikan teröristleri" demesi dikkat çekti.

Detay
05

GENERAL KASIM SÜLEYMANİYE SUİKAST EMRİNİ VEREN AMERİKA BAŞKANI TRUMP'A İRAN VE AMERİKALILARDAN TEPKİ...

ABD’den Trump’a sert suçlama: Ülkeyi savaşın eşiğine getirdi. İran Devrim Muhafızları Ordusu'na (DMO) bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin öldürülmesi ABD kamuoyunda büyük tartışma yarattı.

Detay
05

TBMM'inde Libya'ya asker gönderilmesi oylanırken, Hafter güçleri Trablus'u bombalıyor.

TBMM'in de Libya'ya asker gönderilmesi oylanırken, Libya’da ABD, Arabistan, Mısır ile bazı batılı ülkelerin desteğindeki gayri meşru örgüt sayılan general Hafter liderliğindeki Libya Milli Ordusu'na bağlı savaş uçakları Trablus'u bombaladılar.

Detay
05

Ruslarla, Suriye üzerinde 10 maddelik mutabakata varıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Soçi'de Rusya Lideri Vladimir Putin'le yaptığı 5 saati aşan görüşmeden, Türkiye'nin ağustos ayında ABD ile yaptığı, ancak yürümeyen güvenli bölge anlaşmasının benzeri çıktı. Anlaşmaya göre, Türkiye Fırat'ın doğusunda halen Tel Abyad-Resulayn arasında TSK ve Suriye Milli Ordusu unsurları ile gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekâtı’nın yer aldığı bölgenin denetimini üstlenecek.

Detay
05

Fırat’ın doğusuna kara harekâtı başladı! Barış Pınarı

Suriye'nin kuzeyine yönelik saat 16.00'da başlayan hava harekâtının ardından saat 22.35 sularında da kara harekâtı başlatıldı. Milli Savunma Bakanlığı, "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Suriye Milli Ordusu, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Fırat'ın doğusuna kara harekatına başladı" ifadelerini kullandı. Bir televizyon programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da operasyonu doğruladı.

Detay
05

Kutsal Topraklarda 17 Türk Hacı Adayı Vefat Etti

Türkiye'den ilk kafilenin yola çıktığı 5 Temmuz’dan beri kutsal topraklarda 17 hacı adayı vefat etti.

Detay
05

İsrail’in Türkiye’ye F-35 satışını engelleme çabası ortaya çıktı

İsrail’in bölgedeki askeri "üstünlüğünü" korumak için ABD’nin Türkiye’ye F-35 savaş uçağı satmasını engellemek üzere perde arkasında "çalıştığı" ortaya çıktı.

Detay
05

Erbil’de silahlı saldırı: 1 diplomat yaşamını yitirdi

Irak'ın Erbil kentindeki bir lokantada silahlı saldırı yaşandı. Türk konsolosluk çalışanlarının da olduğu mekanda yaşanan silahlı saldırıda 1 Türk diplomat şehit düştü. Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Erbil Başkonsolosluğu'nda görevli bir diplomatın şehit düştüğü belirtildi. Saldırıda 2 Iraklının da yaşamını yitirdiği açıklandı.

Detay
05

Musul Başkonsolosluğu Yakında Açılacak

~~Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, Musul Başkonsolosluğunun kısa zamanda faaliyete Irak'ın Musul kentinde temaslarda bulunan Yıldız, Musul İl Meclisi, Musul Üniversitesi Rektörlüğü ve Musul Ticaret Odasını ziyaret etti.

Detay
05

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmî tatil günlerinden ve ulusal bayramlarından biridir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiştir.

Detay
05

Türkiye’nin Irak Büyükelçisi: Şehit Edilen Haşd’i Şabilere Allah’tan Rahmet Diliyorum

Türkiye’nin Irak Büyükelçisi Fatih Yıldız, IŞİD saldırısı sonucu can veren Türkmen Haşdi Şabi mensupları için taziye mesajı verdi.

Detay
05

İran-Türkmenistan ticaret hacmi 312 milyon dolara ulaştı

~~İran’ın Aşkabat Ticaret Ataşesi Rahmatullah Hurmali, Mart-Aralık 2018 döneminde iki ülke arasındaki 312 milyon dolarlık ticaretin 305 milyon dolarlık bölümünün İran’ın Türkmenista’a ihracatı, 7 milyon dolarlık kısmını ise bu ülkeden yaptığı ithalat oluşturduğunu belirtti.

Detay
05

Suriye ordusu bayrağı dikti! Esad güçleri Menbiç’te!

Terör örgütü YPG'nin 'Bizi Türkiye'den koruyun' mesajı gönderdiği Suriye Ordusu'ndan flaş bir açıklama geldi. Reuters'ın geçtiği bilgilere göre, Esad güçlerinin Menbiç merkezine girdiği ve Suriye bayrağını göndere çektikleri açıklandı.

Detay
05

ABD ATEŞLE OYNUYOR YETİŞTİRDİĞİ TERÖRİSTLERİ SURİYE SINIRIMIZA YERLEŞTİRİYOR

ABD, Irak’ın kuzeyinde 2004’te uyguladığı senaryoyu bu kez Suriye’nin kuzeyi için devreye soktu. Önce PKK’dan Kuzey Suriye yapısı oluşturulacak ardından petrol bölgeleri kontrol altına alınacak.

Detay
05

T.C. IRAK BÜYÜKELÇİMİZ FATİH YILDIZ ERBAİN NEDENİYLE, KERBELA'DA İMAM HÜSEYİN'İN MAKAMINI ZİYARET ETTİ

Detay