05

İsrail durmuyor! Canlı yayında vurdu...

Filistin'de Cuma namazı sonrası İsrail askerleri birçok göstericiyi gözaltına aldı. İsrail askerleri bir Filistinliyi canlı yayın sırasında ateş açıp vurdu. Japonya'dan Malezya'ya kadar pekçok ülkede İsrail protesto edildi

Detay
05

Filistin’de ‘Kudüs direnişi’ başladı

ABD’nin Kudüs kararı Filistin’de öfke doğurdu. Dün binlerce kişi soluğu sokakta aldı, işgalci İsrail güçlerinin saldırılarına direnişle karşılık verdi. Çatışmalarda 108 Filistinli yaralandı. Gözler bugün de bölgede... Hamas, önceki akşam cuma gününü ‘öfke günü’ olarak ilan etmişti.

Detay
05

TRUMP İSRAİL AŞKINA ORTADOĞU VE DÜNYA'YI KARIŞTRDI. FİLİSTİN HALKI AYAKLANDI...

Filistin'de Tansiyon İyice Yükseldi! Protestoculara Müdahale Ediliyor: Çok Sayıda Yaralı Var. ABD Başkanı Trump'ın Kudüs kararını protesto eden Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çatışma çıktı. Göstericilere biber gazı ve plastik mermiyle müdahale ediliyor, çok sayıda yaralı var.

Detay
05

Irak’taki depremde yüzlerce ölü binden fazla yaralı var!

Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) verilerine göre merkez üssü Irak'ın Süleymaniye kenti olan Richter ölçeğine göre 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde en az 200 kişinin hayatını kaybettiği 1500'den fazla da yaralı olduğu ifade ediliyor. Depremin ardından Türkiye'den de Irak'a yardım malzemesi sevkiyatı başladı.

Detay
05

Suudi Arabistan'da neler oluyor? Korkunç balistik füze saldırısı

Yemen'den Suudi Arabistan'ın Başkenti Riyad'a, yönelik balistik füze saldırısı gerçekleştirildi. Saldırıda can ve mal kaybı olmadığı açıklandı. Husiler, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Kral Halid Uluslararası Havalimanı'na balistik füze attıklarını duyurdu. Öte yandan, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, füze saldırısı sonrası hükümette ve silahlı kuvvetlerde revizyona gitti. Sıcak gelişmelerin yaşandığı ülkede 10 prens ve 12 eski bakanın gözaltına alındığı iddia edildi.

Detay
05

ELİ KANLI TERÖR ÖRGÜTÜ İŞİD'İN SON KALESİ'DE DÜŞTÜ...

Irak ordusu, 'IŞİD'in ülkedeki son kalesi' olarak bilinen El Kaim'i IŞİD'den aldığını açıkladı.

Detay
05

Kerkük’te Kızılca Kıyamet Kopmak Üzere!

~Ali Kerküklü (Irak'taki Türkmenlerin Sessiz Çığlığı Kitabının Yazarı) Türk yurdu Kerkük resmi olarak Bağdat yönetimine bağlı bir kenttir. Ancak peşmerge, 2014 yılında IŞİD’le mücadele bahanesi ile, Kerkük’te yönetime “fiilen” el koydu. Kürt grupları, uzun bir dönem boyunca petrol zengini Kerkük’te varlığını göstermek için nüfus ve tapu dairesine saldırarak, yakıp yıkıp yağmaladılar. Bir anlamda, bunu yaparak, kentin tarihini/hafızasını yok etmek istediler.

Detay
05

Son dakika! İdlib'de çatışma çıktı! Sesler Hatay'dan duyuluyor

İdlib'de son dakika çatışma çıktı! İdlib kırsalındaki uzun namlulu silahlarla çatışma sesleri, sınırın Türkiye tarafındaki Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde duyuldu. Çatışmanın Özgür Suriye Ordusu ile Hayat Tahrir el-Şam arasında yaşandığı bildirildi. Öte yandan, İdlib operasyonu için sınır karakoluna askeri personel ve araç sevkiyatı devam ediyor.

Detay
05

Son dakika… Türk askeri sınırı geçti…

Genelkurmay Başkanlığından İdlib operasyonuna ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada 8 Ekim'den (dünden) bu yana keşif çalışmalarının başladığı belirtildi ve "TSK görevini angajman kuralları içinde sürdürüyor" denildi. Yani Mehmetçiğin dün Suriye sınırını geçtiği belirtildi.

Detay
05

TSK, Suriye’ye giriyor… Hedef: İdlib

Türkiye'nin sınır güvenliği için hayati öneme sahip olan ve şu an cihatçı grupların elinde olan, Suriye’nin İdlib kentine TSK operasyon düzenliyor. Rusya ile anlaşan Türkiye önden ÖSO güçlerini gönderdi. Mehmetçiğin de ilerleyen saatlerde sınırı geçerek harekata başlaması bekleniyor. Konuyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bugün İdlib'te ciddi bir harekat var ve devam edecek. Operasyonu ÖSO yürütüyor, askerimiz 'henüz' İdlib'te değil" dedi. Öte yandan 500 kişilik Türk askerliği birliğin İdlib'teki çatışmazlık bölgesine geçtiği öne sürüldü. İşte tarihi operasyondan detaylar...

Detay
05

Washington’dan referandum çağrısı: İptal edin

ABD yönetimi Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) 25 Eylül'de bağımsızlık referandumu yapma kararını desteklemediğini açıkladı. Açıklamada 'referandumun iptal edilmesi' çağrısında bulunuldu.

Detay
05

IŞİD Rakka'da Ağır Kayıplar Veriyor: 800 Ölü

Rasthaber - Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye hükümet güçlerinin Rusya Hava ve Uzay Kuvvetleri’nin desteğiyle Fırat Nehri’nin vadisinde Ganem Ali yerleşiminin yakınlarında IŞİD’li bir grubu bozguna uğrattığını, operasyonda 800’ün üzerinde militanın öldürüldüğünü bildirdi.

Detay
05

TELAFER İŞİD CANİLERİNDEN KURTARILDI. TEBRİKLER IRAK ORDUSU

Irak’ın kuzeybatısındaki Telafer kentinin IŞİD militanlarından tamamen kurtarıldığı, şimdiyse kentin içinde temizleme operasyonlarının sürdüğü duyuruldu.

Detay
05

İran Meclisine ve İmam Humeyni haremine Silahlı Saldırı

Bu sabah İran Meclisine giren bir kişi güvenlik görevlileriyle yaşadığı arbedede, güvenlik görevlilerine ateş etti. Tahran Milletvekili İlyas Hezreti, İRİB Haber Ajansına iki kişinin kalaşnikof ve bir kişinin tabancayla saldırdığını açıkladı. Yaşanan çatışmada güvenlik görevlilerinden bir kişiyi ayağından vuruldu. İran Meclisi güvenlik güçleriyle çatışmaya giren kişinin kimliği henüz belli değil ve çatışma devam ediyor. Bazı milletvekilleri yaptıkları açıklamada; yaşanan çatışmada meclis güvenlik güçlerinden birinin şehit olduğunu belirttiler. Yapılan açıklamada; İran İslam Cumhuriyeti Meclisinin kapatıldığı ve milletvekillerinin çıkışına izin verilmediğini bildirdi. Ayrıca silah seslerinin kesildiğini ama saldırganların henüz yakalanmadığını söyledi.

Detay
05

KÖRFEZDEKİ KATAR KRİZİNİN PERDE ARKASI

Suudi Arabistan, Bahreyn, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurdular. 4 ülkenin Katar'la tüm diplomatik ilişkilerini kesmesinin ardından Yemen ve Libya'dan da Katar hamlesi geldi.

Detay