05

Yurt dışı temsilciliklerinde seçim mesaisi başladı

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK) 14 Mayıs'ta yapılacağı açıklanan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde oy kullanacak olan ve yurt dışında yaşayan vatandaşların adres beyanında bulunarak yurt dışı seçmen kütüğüne kayıt yaptırabilmeleri için yurt dışı temsilcilikler bugünden itibaren hafta sonları da hizmet vermeye başladı.

Detay
05

YSK, gümrük kapılarında 'oy verme' işlemine dair esasları belirledi

Gümrük kapılarında oy verme işlemi, 27 Nisan Perşembe günü saat 08.00'de başlayacak ve 14 Mayıs Pazar günü saat 17.00'ye kadar sürecek. Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tura kalması durumunda ise oy verme işlemi 20 Mayıs Cumartesi günü saat 08.00'de başlayacak ve 28 Mayıs Pazar günü saat 17.00'ye kadar devam edecek.

Detay
05

ALAGÖZ HOLDİNG SAHİBİ CANTÜRK ALAGÖZ KİMDİR?

Cantürk Alagöz Kimdir? Cantürk Alagöz, 1969 yılında Iğdır’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini doğduğu il olan Iğdır’da tamamlayan Cantürk Alagöz, 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nden mezun oldu. Cantürk Alagöz, yüksek lisansını ise Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nde 1995’te tamamladı.

Detay
05

IĞDIR'DA DEPREMZEDELER İÇİN KERMES DÜZENLENDİ

Iğdır'da Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenenler için kermes düzenlendi.

Detay
05

YSK kararı Resmi Gazete’de: Seçim yasakları açıklandı

Yüksek Seçim Kurulu 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde uygulanacak yasakları açıkladı. Bütün yayınlar saat 21.00'den sonra serbest olacak. Alkol satışı yapılamayacak. Eğlence mekanları kapalı olacak.

Detay
05

Eski Brüksel Büyükelçisi ve MİT müsteşar vekili Çin’e büyükelçi oldu

Türkiye'nin Çin Büyükelçiliği'ne geçmişte Eski Brüksel, Paris ve MİT Müsteşarlığı'na vekalet eden İsmail Hakkı Musa atandı.

Detay
05

Iğdır Belediyesi, tehlike arz eden 328 metruk binaların yıkımını gerçekleştirdi.

Iğdır Belediyesi atıl vaziyette olup vatandaşların can güvenliğini tehdit eden ve tehlike oluşturan,kent estetiğini bozan metruk yapıların durum tespitini yaparak yasal işlemlerinin tamamlanmasının ardından yıkım işlemlerini başlattı.

Detay
05

EHL-İ BEYT OZANI YOKSUL DERVİŞ'İN GÖNDERDİĞİ 'DEPREM DESTANI'NI SİZLERLE PAYLAŞIYORUZ

Tanınmış Ehlibeyt Ozanı Yoksul Derviş'in dilinden 'Deprem Destanı'nı sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

İZMİR BELEDİYESİ VE HALK TV'NİN 'BİR KİRA BİR YUVA KAMPANYASI'NDA 32 BİNİ AŞKIN AİLEYE YARDIM EDİLDİ

Depremzedeler için düzenlenen ‘bir kira bir yuva’ kampanyasında hedef aşıldı: 33.098 aileye kira desteği sağlandı Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen depremzedeler için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Halk TV desteğiyle düzenlediği ‘Bir Kira Bir Yuva’ programında hedef aşıldı. Kampanya kapsamında kira bağışı bekleyen 28 bin 466 depremzede için hedeflenen rakam aşılarak 4 bin 632 depremzedeye daha yardım toplandı.

Detay
05

Hatay Valiliği’nin bir kısmı 6,4’lük depremde çöktü

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde hasar gören tarihi Hatay Valiliği binasının bir bölümü, dün akşam 3 dakika arayla meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremde çöktü.

Detay
05

AFAD açıkladı: Can kaybı 40 bin 642'ye yükseldi

Son dakika haberi... Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta 9 saat arayla meydana gelen 2 depremde can kaybı sayısı artıyor. AFAD Başkanı Yunus Sezer, AFAD Genel Merkezi'nde yaptığı açıklamada can kaybının 40 bin 642'ye yükseldiğini söyledi.

Detay
05

Hatay’da enkaz altında kalan iki kişi depremin 261. saatinde kurtarıldı

Hatay'ın merkez Antakya ilçesindeki binanın enkazından 26 yaşındaki Mehmet Ali Şakiroğlu ile 34 yaşındaki Mustafa Avcı, depremin 261. saatinde sağ çıkarıldı.

Detay
05

Deniz Baykal için Ankara’da tören düzenlendi

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal için CHP Genel Merkezi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde tören düzenlendi. CHP önündeki törende konuşan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, "Sayın Genel Başkan'ım huzurunuzda söz veriyorum, ülkemizde mutlak anlamda hürriyeti tesis edeceğiz. Ömrünüzü verdiğiniz demokrasi ve özgürlük mücadelesini tamamlayacağız" dedi.

Detay
05

Deniz Baykal hayatını kaybetti

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal hayatını kaybetti.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın vefat ettiğini bildirdi.

Detay
05

CHP'li ve İYİ Partili vekiller depremzedelere destek için birer maaşını bağışladı..

CHP'li ve İYİ Partili milletvekilleri, birer maaşını afet bölgesindeki depremzedelere destek olarak gönderme kararı aldı.

Detay