05

Dışişleri Bakan Yardımcısı Bozay: Türkiye AB’ye tam üye olmadan Avrupa’nın birliğinin tamamlanmayacağına inanıyoruz

Alman Birliği Günü, Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği'nde düzenlenen resepsiyon ile kutlandı. Çok sayıda yabancı misyon temsilcisinin katıldığı resepsiyonda Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz, "Şubat ayında yaşanan felaketin büyüklüğü tarif edilemez.

Detay
05

Ankara’da Hain terör saldırısı. Geçmiş olsun...

İki terörist Ankara'da İçişleri Bakanlığı'na bombalı saldırıda bulundu.

Detay
05

TEKNOFEST İzmir'in ilk günü etkinliklerle tamamlandı

Havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST İzmir'i ilk günde binlerce kişi ziyaret etti.

Detay
05

Antalya tatilinde taş toplayan Belçikalı çift, tarihi eser kaçakçılığı şüphesiyle gözaltına alındı

Belçika’nın Anvers (Antwerp) kentinden tatil için Antalya’ya giden bir çifte, evlerindeki akvaryuma koymak için topladıkları üç parça taş nedeniyle yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

Detay
05

CUMHURİYET’İN 100. YILI EĞİTİM GEZİSİ PROGRAMI’NA BAŞVURULAR BAŞLADI…

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan gençlerin Cumhuriyetimizin 100. Yılı coşkusunu ana vatanlarında yaşamalarını sağlamak için “YTB - Cumhuriyetin 100. Yılı Eğitim Gezisi Programı”nı düzenliyor. Başvuruların 2 Ekim 2023 tarihinde son bulacağı programın konaklama ve ulaşım masrafları YTB tarafından karşılanacak.

Detay
05

Cumhuriyet'in 100. yılına yazılan mektuplar 29 Ekim'de sahipleriyle buluşacak

PTT AŞ tarafından 2002'de düzenlenen "2023'e Cumhuriyetimizin 100. Yılına Mektup Kampanyası" kapsamında vatandaşlar tarafından yazılan mektuplar 29 Ekim'de sahiplerine ulaştırılacak.

Detay
05

Türk havacılık devi satılıyor. 40'dan fazla havalimanında faaliyet gösteriyor

Özel kargo şirketlerine yer hizmetleri, kargo, antrepo ve genel havacılık hizmetleri sunan Çelebi Yer Hizmetleri satılıyor. 13 bin çalışanı bulunan şirketi satın almak için Abu Dabi merkezli ADQ'nun da devreye girdiği belirtiliyor.

Detay
05

IĞDIR/TUZLUCA GÖKKUŞAĞI DAĞLARI İLGİYLE İZLENİYOR

Turistler resmen buraya akın ediyor! Görüntüler ne Çin'den, ne de Peru'dan! Burası Türkiye'nin en doğusundaki ilimiz Iğdır... Dağları resmen gökkuşağını andırıyor...

Detay
05

2023 TEKNOFEST IZMIRDE YERINI ALIYOR

YURT DIŞINDA YAŞAYAN GENÇLER YTB’NİN TEKNOFEST 2023 İZMİR’DE 5SERGİLENECEK

Detay
05

T.C. Dışişleri Bakanlığı Aday Meslek Memurluğu Giriş Sınavı Duyurusu

I. GENEL BİLGİLER (1) Meslek Memurları, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çerçevesinde, Türk dış politikasının oluşturulması ve icrasında görev, yetki ve sorumluluk üstlenen ve yurtdışında temsil görevi icra eden diplomatik kariyer memurlarıdır. Meslek Memurluğu hakkında ayrıntılı bilgiye Bakanlığımızın www.mfa.gov.tr adresli internet sayfasından erişmek mümkündür.

Detay
05

SİLİVRİ’DE ŞEYH ŞAMİL BÜSTÜ VE PARKI HİZMETE AÇILDI

Silivri Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve Dağıstanlılar Derneğinin büst desteğinde bulunduğu Şeyh Şamil Büstü ve Parkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Detay
05

Uluslararası Öğrencilerin Mezuniyet Heyecanı

Dünyanın dört bir yanından gelerek Türkiye Bursları programıyla ülkemizdeki üniversitelerde eğitimlerini tamamlayan uluslararası öğrenciler YTB’nin düzenlediği “12. Uluslararası Öğrenci Mezuniyet Töreni”nin ardından mezun olarak ülkelerine döndü.

Detay
05

Gurbetçiler dikkat! Türkiye’de yabancı plakalı araç kullanırken ceza yemeyin

Kendi aracı veya vekalet aldığı yabancı plakalı araç ile memlekete giden gurbetçiler, bu kurallara uymadığında para cezası ile karşı karşıya kalıyor.

Detay
05

Doviz durdurulamıyor Dolar 26'yı, Euro 30 Tl'yi aştı...

Akaryakıt ve doğalgaz üzerinden alınan ÖTV oranlarındaki büyük artışın damga vurduğu hafta sonundan sonra yeni hafta, dolar/TL kurundaki rekorla başlamıştı. Dün 26,25 ile rekor kıran dolar kuru bugün 26,65'in üzerine çıktı. Euro da 30 lirayı aştı.

Detay
05

Millet direndi demokrasi kazandı

Bir dönem devlete sızan FETÖ’ün 2016’da sahneye koyduğu hain plan bugün bir kez daha lanetlenecek. Milli Birlik ve Dayanışma Günü coşkuyla kutlanacak.

Detay