05

MİLLETVEKİLİ SADIK KÖKSAL BRÜKSEL WALLONIE FEDERASYON PARLAMENTOSUNDA YEMİN ETTİ...

BRÜKSEL MİLLETVEKİLİ SADIK KÖKSAL SOSYAL MEDYA HESABINDAN YEMİN ETTİĞİNİ DUYURDU:

Detay
05

CHP'li 11 belediye başkanından THK çağrısı: Uçaklarını aktif hale getirmeye hazırız

CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanı, Tür Hava Kurumu'ndaki yangın söndürme uçaklarının tüm bakım ve işletme giderlerini karşılamaya hazır olduklarını ortak bir açıklama yaparak duyurdu.

Detay
05

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Alın teri dökeceğiz ve kazanacağız

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi en kısa sürede bölgesindeki bütün sorunlarından arındırıp görkemli bir ülke haline getireceklerini belirterek, "Biz üreteceğiz, biz alın teri dökeceğiz ve kazanacağız." dedi.

Detay
05

Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği’nin Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti

~~Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği’nin 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı Avrupa'nın en büyük sivil toplum kuruluşları yerleşkesi olan Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri'nde (ASSİM) yapıldı.

Detay
05

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesi ne olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklayacağı müjdeye çevrildi. Cumhurbaşkanlığı'ndan, Erdoğan'ın açıklayacağı müjde ile ilgili ser verilip sır verilmezken, "Erdoğan'ın müjdesi ne olacak?" sorusu bugün cevap buluyor. İşte Erdoğan'ın yapacağı millete sesleniş konuşması öncesi, müjdenin ne olacağıyla ilgili kulislerde konuşulanlar.

Detay
05

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan PES üyesi partilerin genel başkanlarına mektup

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Sosyalistler Partisi (PES) üyesi partilerin genel başkanları ile Avrupa Birliği üyesi ülkelerin Türkiye büyükelçilerine yönelik bir mektup kaleme aldı.

Detay
05

Mehmet AYDOĞDU yeniden Meclis Üyesi

Belçika’da 14 ekim 2018 tarihinde gerçekleşen seçimlerde, 49 üyeli Liège Yerel Meclisinde 21 koltuğa sahip olan Sosyalist Parti, oy kaybı yaşadığı için, 17 üyeye düşünce Mehmet AYDOĞDU da yedekler listesi 1.ci sırasında yer alabilmişti.

Detay
05

BAŞKAN TOZOĞLU HUKUKİ, VİCDANİ VE AHLAKİ DEĞİLDİR.

~~İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu, İYİ Parti 2. Olağan Genel Kurulu'nda istedikleri neticeyi elde edemeyenlerin başkanlık divanı üzerinden yürütmeye çalıştıkları algı operasyonunun, sosyal mecralar üzerinden yürütülen yıpratma kampanyalarının partililerin vicdanında bir karşılık bulamayacağını vurguladı.

Detay
05

BTP'NİN ÇİÇEĞİ BURNUNDA GENEL BAŞKANI HÜSEYİN BAŞ : "TEK ÇIKIŞ YOLU BTP" DEDİ

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, Meltem TV'de yayınlanan Mahalle Kahvesinde Sahur programına telefonla katılarak, Prof. Dr. Haydar Baş'ın fikirlerini Türkiye'de ve dünyada iktidar edeceklerini vurguladı ve "Türkiye'nin tek çıkış yolu Bağımsız Türkiye Partisi'dir. Biz çıkışın şifrelerini biliyoruz" dedi.

Detay
05

CHP’Lİ VEKİLLER BRÜKSEL’DE CHP ÜYELERİYLE BULUŞTU

Avrupa ve Belçika’nın Başkenti Brüksel’de bulunan Nato toplantısına katılan ‘Nato Parlamenterler Asemblesi Komisyonun’da yer alan CHP’li üyeler Brüksel’de bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Belçika Birliği Salonun’da yüzlerce CHP’li üye ile bir araya geldi.

Detay
05

BAŞKAN KIR'IN PARTİSİNDEN İHRACI TÜRK TOPLUMUNDA TEPKİYLE KARŞILANDI

Uzun dönemden beri periyodik olarak Türk kökenli siyasilere yönelik Medya baskıları ve Partilerin tutumları ve onları dışlama çalışmaları her geçen gün artarak devam ediyor. Bir yerlerden düğmeye mi basıldı? sorusunu akla getiren bu davranışların en son kurbanı ise ‹Belçika Türk Toplumu’nun en tecrübeli siyasilerinden olan ve başarılı çalışmalarıyla medya da en çok yer alan Parti Sosyalist Federal Milletvekili ve Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır, oldu

Detay
05

MR YENİ GENEL BAŞKANI İLE KONGRESİNİ YAPTI

WAVRE - Belçika’nın en köklü siyasi partisi olan Mouvement Reformateur (MR), yeni genel başkanı ile ilk kongresini gerçekleştirdi. Kongrede yeni genel başkan Goerge-Louis Bouchez MR’in başarılı siyasetçisi Mustafa Ulusoy ile birlik mesajı verdi.

Detay
05

PS TARAFINDAN BAŞKAN EMİR KIR’A YAPILACAK YANLIŞLA, PS AYAĞINA SIKAR… / Celil Gündoğdu

Belçika ve Belçika Türk toplumu içinde yetişmiş olan başarılı siyasetçimiz Eski Bakan ve Şimdiki Federal Milletvekili ve Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır’a siyasi yaşamı boyu hep sözlü saldırılar oldu.

Detay
05

FUNDA ORU SP.a GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

Belçika’nın Maden Bölgesi Limburg belediyelerinden biri olan Heusden-Zolder’de doğup büyüyen Funda Oru, aldığı siyaset bilimi eğitiminin hakkını veriyor.

Detay
05

Meyrem Almacı tekrar, Groen başkanlığına tekrar seçildi

Belçika Türk Toplumunda büyüyen Meyrem Almacı yapılan iki turlu genel kurul seçiminde tekrar büyük çoğunlukla Groen Partisi Başkanlığına seçildi.

Detay