05

~~BAŞARILI SİYASETÇİ NERMİN KUMANOVA ÖDÜL ALDI

Belçika Namur’da Parti Sosyalist’te siyaset yapan başarılı siyasetçi Nermin Kumanova Synergie Wallonie ve Anne Marie Lizin Vakfı tarafından ödüllendirildi.

Detay
05

Saraçhane’de tarihi buluşma: Altılı Masa meydana indi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen hapis ve siyasi yasak kararının ardından Altılı Masa bugün Saraçhane'de buluştu.

Detay
05

Yurt dışındaki seçmen için kritik hamle. Kanun teklifi verildi

CHP Yurt Dışı Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, yurt dışındaki seçmenler için seçim kanununda değişiklik öngören kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.

Detay
05

~Seçim yasasıyla ilgili Cumhur İttifakı'nda görüş ayrılığı: Ben evet demeyeceğim!

Son dakika haberi: AK Parti ve MHP'nin hazırladığı ve Meclis'te görüşülmeye devam eden yeni seçim kanunu yasasıyla ilgili Cumhur İttifakı içinden farklı bir ses yükseldi. İttifakın ortaklarından olan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, söz konusu yasa teklifine 'evet' demeyeceğini açıkladı.

Detay
05

MİLLETVEKİLİ SADIK KÖKSAL BRÜKSEL WALLONIE FEDERASYON PARLAMENTOSUNDA YEMİN ETTİ...

BRÜKSEL MİLLETVEKİLİ SADIK KÖKSAL SOSYAL MEDYA HESABINDAN YEMİN ETTİĞİNİ DUYURDU:

Detay
05

CHP'li 11 belediye başkanından THK çağrısı: Uçaklarını aktif hale getirmeye hazırız

CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanı, Tür Hava Kurumu'ndaki yangın söndürme uçaklarının tüm bakım ve işletme giderlerini karşılamaya hazır olduklarını ortak bir açıklama yaparak duyurdu.

Detay
05

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Alın teri dökeceğiz ve kazanacağız

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi en kısa sürede bölgesindeki bütün sorunlarından arındırıp görkemli bir ülke haline getireceklerini belirterek, "Biz üreteceğiz, biz alın teri dökeceğiz ve kazanacağız." dedi.

Detay
05

Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği’nin Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti

~~Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği’nin 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı Avrupa'nın en büyük sivil toplum kuruluşları yerleşkesi olan Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri'nde (ASSİM) yapıldı.

Detay
05

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesi ne olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklayacağı müjdeye çevrildi. Cumhurbaşkanlığı'ndan, Erdoğan'ın açıklayacağı müjde ile ilgili ser verilip sır verilmezken, "Erdoğan'ın müjdesi ne olacak?" sorusu bugün cevap buluyor. İşte Erdoğan'ın yapacağı millete sesleniş konuşması öncesi, müjdenin ne olacağıyla ilgili kulislerde konuşulanlar.

Detay
05

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan PES üyesi partilerin genel başkanlarına mektup

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Sosyalistler Partisi (PES) üyesi partilerin genel başkanları ile Avrupa Birliği üyesi ülkelerin Türkiye büyükelçilerine yönelik bir mektup kaleme aldı.

Detay
05

Mehmet AYDOĞDU yeniden Meclis Üyesi

Belçika’da 14 ekim 2018 tarihinde gerçekleşen seçimlerde, 49 üyeli Liège Yerel Meclisinde 21 koltuğa sahip olan Sosyalist Parti, oy kaybı yaşadığı için, 17 üyeye düşünce Mehmet AYDOĞDU da yedekler listesi 1.ci sırasında yer alabilmişti.

Detay
05

BAŞKAN TOZOĞLU HUKUKİ, VİCDANİ VE AHLAKİ DEĞİLDİR.

~~İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu, İYİ Parti 2. Olağan Genel Kurulu'nda istedikleri neticeyi elde edemeyenlerin başkanlık divanı üzerinden yürütmeye çalıştıkları algı operasyonunun, sosyal mecralar üzerinden yürütülen yıpratma kampanyalarının partililerin vicdanında bir karşılık bulamayacağını vurguladı.

Detay
05

BTP'NİN ÇİÇEĞİ BURNUNDA GENEL BAŞKANI HÜSEYİN BAŞ : "TEK ÇIKIŞ YOLU BTP" DEDİ

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, Meltem TV'de yayınlanan Mahalle Kahvesinde Sahur programına telefonla katılarak, Prof. Dr. Haydar Baş'ın fikirlerini Türkiye'de ve dünyada iktidar edeceklerini vurguladı ve "Türkiye'nin tek çıkış yolu Bağımsız Türkiye Partisi'dir. Biz çıkışın şifrelerini biliyoruz" dedi.

Detay
05

CHP’Lİ VEKİLLER BRÜKSEL’DE CHP ÜYELERİYLE BULUŞTU

Avrupa ve Belçika’nın Başkenti Brüksel’de bulunan Nato toplantısına katılan ‘Nato Parlamenterler Asemblesi Komisyonun’da yer alan CHP’li üyeler Brüksel’de bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Belçika Birliği Salonun’da yüzlerce CHP’li üye ile bir araya geldi.

Detay
05

BAŞKAN KIR'IN PARTİSİNDEN İHRACI TÜRK TOPLUMUNDA TEPKİYLE KARŞILANDI

Uzun dönemden beri periyodik olarak Türk kökenli siyasilere yönelik Medya baskıları ve Partilerin tutumları ve onları dışlama çalışmaları her geçen gün artarak devam ediyor. Bir yerlerden düğmeye mi basıldı? sorusunu akla getiren bu davranışların en son kurbanı ise ‹Belçika Türk Toplumu’nun en tecrübeli siyasilerinden olan ve başarılı çalışmalarıyla medya da en çok yer alan Parti Sosyalist Federal Milletvekili ve Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır, oldu

Detay