05

Avrupa Birliği’nden hatırlatıcı doz açıklaması: 40 yaşın üstündekiler…

Avrupa Birliği Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi Başkanı Andrea Ammon açıklamalarda bulundu. Kurum, 40 yaşın üzerindeki herkese üçüncü doz Covid-19 aşısı yapılması gerektiğini tavsiye etti.

Detay
05

~~BAŞKAN EMİR KIR: “MUTLAKA AŞINIZI YAPTIRIN ANTİKORLARDAN SORUN OLMAZ VİRÜSLERDEN SORUN OLUR”

Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır “Aşı Kampanyası’nın insanlarımızın sağlığı açısından önemli olduğunu” vurgulayarak, “bu anlamda uzun zamandan beri kurduğumuz Aşı İstasyonlarında binlerce vatandaşımızı aşıladık ve Aşılamaya da devam ediyoruz” dedi.

Detay
05

Covid geçirenler dikkat: Çok düşük düzeylere iniyor

İstanbul'un en büyük covid merkezlerinden biri olan Göztepe Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi'nde acile başvuran, serviste takip edilen ya da yoğun bakıma kaldırılmış hastalar üzerinde yapılan bir çalışma, virüsün kısa bir süre içinde vücudu kanser ve kalp hastalıklarından koruyan protein düzeylerini çok düşürdüğünü ortaya koydu.

Detay
05

Almanya’da corona alarmı! Aşısızlara hastanelerde yatak yok

Almanya’da tüm zamanların vaka sayısı rekoru kırıldı ve bir günde 38 bine yakın vaka tespit edildi. Sağlık Bakanları, üçüncü doz yenileme aşısının herkese açılmasını kararlaştırdı. Bazı yerlerde hastaneler doldu ve "Aşısızlara artık hastane garantisi veremiyoruz“ açıklaması yapıldı.

Detay
05

Özlem Türeci ve Uğur Şahin: AIDS’e karşı aşı geliştirmeye çalışıyoruz

Dünyanın ilk corona virüsü aşısını geliştiren ve birçok uluslararası ödüle layık görülen Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci, AIDS’ten korunmak için aşı geliştirme çalışması yaptıklarını açıkladı.

Detay
05

BioNTech aşısı açıklaması! ABD açıkladı: Yüzde 93 etkili

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), yeni bir araştırmaya göre Pfizer-BioNTech aşısının 12-18 yaş grubunda hastaneye yatışların önlenmesi bakımından yüzde 93 etkili olduğunu duyurdu.

Detay
05

BioNTech CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin’den üçüncü doz aşı açıklaması

Dünya son dönemde koronavirüsün varyantları ile uğraşırken BioNTech CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin'den üçüncü doz COVID-19 aşısı hakkında çok konuşulacak açıklamalar geldi. mRNA teknolojisiyle Covid-19’a karşı aşı geliştiren BioNTech şirketinin CEO’su ve kurucu ortağı Uğur Şahin'den aşılar ile ilgili yeni açıklamalar geldi.

Detay
05

Prof. Dr. Uğur Şahin: Bu müthiş bir artış

Biontech Üst Yöneticisi (CEO) ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, 6. Avrupa İmmünoloji Kongresi'nde (ECI), "Aşı üretimimiz 2019'da 10 bindi. Ortağımız Pfizer ile yıl sonuna kadar 1 trilyon dozdan fazla aşı üreteceğiz. Bu müthiş bir artış." dedi.

Detay
05

~Pfizer, üçüncü doz Kovid-19 aşısının antikor seviyesini üç kattan fazla artırdığını duyurdu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının üçüncü dozu için ABD’de onay başvurusuna hazırlanan ilaç şirketi Pfizer, üçüncü doz aşının Kovid-19’a karşı antikor üretimini ikinci doza göre üç kattan fazla artırdığını açıkladı.

Detay
05

Belçika'da Coronavirus - Günün özeti: işte rakamlar

~Çarşamba sabahı Sciensano Halk Sağlığı Enstitüsünden alınan rakamlara göre, 14 ve 20 Ağustos arasında, bir önceki haftaya göre %2 artışla günde ortalama 1.945 yeni Sars-CoV-2 kontaminasyonu tespit edildi.

Detay
05

Dünyada bir ilk: Pfizer/BioNTech aşısına tam onay verildi

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Pfizer/BioNTech’in geliştirdiği Covid-19 aşısına tam onay verdi. FDA’nın onayının ardından Pfizer/BioNTech, dünyada tam onay alan ilk aşı oldu.

Detay
05

Bilim insanları yanıtladı: Aşılı olmasına rağmen Covid-19’a yakalanan kişiler nasıl hareket etmeli?

~Yeni tip corona virüse karşı geliştirilen aşılar, ağır hastalığı önlemeye karşı oldukça etkili, ancak hiçbir aşı yüzde 100 koruyucu değil. Bu nedenle tamamen aşılanmış kişiler Covid-19 yakalanabiliyorlar.

Detay
05

Son Dakika: 21 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı

21 Ağustos Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 232 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 19 bin 351 oldu. Twitter hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Hastalığa yakalananların bir bölümü hastalığı ağır geçiriyor ya da kaybediyoruz. Maalesef yüksek vaka sayıları yüksek kayıp demek. Aşımızı yaptırırsak salgına son vermek için harekete geçmiş oluruz. Aşı ve tedbirle yeniden mücadeleye dönelim." ifadelerini kullandı.

Detay
05

Bakan Kocadan Delta varyantı açıklaması: Yüzde 90ı geçti

~Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Aşı konusunda bir sıkıntılarının olmadığını söyleyen Bakan Koca, "Aşının etkili olduğunu görüyoruz. Her geçen gün aşılamanın da yoğun bir şekilde yapıldığını görüyoruz. Şu son 1 aylık zaman diliminde dünyada, genelde ise ilk 3 ülke içinde nüfus başına aşının yapılabilir olduğu kimi zaman birinci, kimi zaman ikinci, kimi zaman üçüncü ülke olduk" dedi.

Detay
05

BioNTech’ten büyük atılım: Tarihinde bir ilk yaşandı

Pfizer ile birlikte mRNA teknolojisini kullanarak Covid-19 aşısı geliştiren BioNTech'in büyük planları ortaya çıktı.

Detay