05

Uğur Şahin’den üçüncü doz aşı açıklaması: Aşının etkisi azalıyor ama…

Corona virüsü salgınına karşı aşı geliştiren BioNTech'in kurucularından ve CEO'su olan Uğur Şahin dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Delta varyantı ile ilgili konuşan Şahin, "Antikor seviyeleri düşüyor" diyerek üçüncü doz ile ilgili planlarını aktardı.

Detay
05

Dünya genelinde corona virüsünde son durum! Türkiye kaçıncı sırada?

Corona virüsü can almaya devam ediyor. Dünya genelinde vefat sayısı 4 milyona, vaka sayısı da 174 milyona dayandı. Türkiye; toplam vaka sayısında hem dünyada hem de Avrupa'da üst sıralarda yer alıyor.

Detay
05

Koronavirüsü atlatanlar dikkat! Antikor kaç ay koruyor?

Koronavirüsü atlatanlar üzerinde yapılan araştırma sonuçlarına göre; virüs yüküne daha çok maruz kalan sağlık çalışanlarının antikor koruyuculuğu 9 ay, daha az virüs yüküyle hastalık atlatan ev kadınlarının ise 3 ay içinde antikor koruyuculuğu kayboluyor.

Detay
05

Prof. Dr. Uğur Şahin: Corona virüsü en kötüsü değil… Hazır olmamız gerekiyor

Prof. Dr. Uğur Şahin, corona virüsü salgınıyla ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Corona virüsünün dünyayı bekleyen en kötü salgın olmadığını söyleyen Şahin, gelecekte daha yıkıcı pandemilere karşı tüm dünyayı üç ay içinde aşılayacak kapasitede aşı üretmek için hazır olmak gerektiğini vurguladı.

Detay
05

Detay
05

Detay
05

SMA TİP 1 HASTASI MİNİK ALARA YARDIMLARINIZLA HAYATA TUTUNABİLİR

Şanlıurfa’da yaşayan Ersel ve Güler Şahbaz çiftinin sevimli minik yavruları Alara Şahbaz SMA TİP 1 hastası olup, acil tedaviye ihtiyacı var. Ancak dar gelirli ailenin çocuğu Alara’nın tedavisi çok özel ve pahalı bir tedavi olduğu için, maddi yardımlara ihtiyacı var.

Detay
05

~~YTB’den Orta Asya Ülkelerine Yönelik Laparoskopik Cerrahi Kursu Desteği

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) desteğiyle Türk dünyasındaki doktorlara “Laparoskopik Cerrahi Kursu” verildi. Çevrim içi ortamda yapılan kurs programında Laparoskopik cerrahi yönteme ilişkin teorik dersler verilerek canlı ameliyat uygulamaları gösterildi.

Detay
05

Polonya’da ulusal karantina ilan edildi

Polonya'da ilan edilen ulusal karantina kapsamında oteller, kayak merkezleri, kreşler, alışveriş merkezleri dahil pek çok müessese 17 Ocak'a kadar kapatılırken, yılbaşı gecesi için sokağa çıkma yasağı getirildi.

Detay
05

İçişleri Bakanlığı'ndan yeni koronavirüs genelgesi

İçişleri Bakanlığınca 81 ilin valiliğine "Sokağa Çıkma Kısıtlamaları" konulu genelge gönderildi. İlk sokağa çıkma kısıtlaması bugün 21.00’de başlayıp çarşamba sabah 05.00’te bitecek. Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterebilecek.

Detay
05

~~ KOVID-19'un yayılmasına karşı mücadeleye katkıda bulunmak isteyen Saint-Josse Belediyesi, 7 Aralık'ta üç aylık bir süre için Belediye Kovid-19 test merkezini kuracak.

Belediye Başkanı Emir Kır, "Bu Belediye Kovid-19 test merkezi ile salgınla mücadelede etkinliği kanıtlanmış yerel bir hizmeti yeniden vereceğiz. Önceki test merkezimizde, günde ortalama 150 test yapıldığını hatırlıyorum. Bu merkez, vatandaşlarımız hızlı bir şekilde test olabilmelerini sağlarken, belediye düzeyinde de, kriz yönetiminde, kreşler, okullar ve daha genel olarak personelimiz için hemen test yapılmalarına olanak tanıyacaktır"dedi.

Detay
05

'İnsanlar hastamızın çırpınışını görebilseler maskelerini çıkarmazlar'

Dicle Üniversitesi bünyesindeki pandemi hastanesinde görev yapan Anestezi ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahir Kuyumcu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede hastalara şifa olabilmek için görevini özveriyle sürdürüyor.

Detay
05

Son dakika… Rusya Sağlık Bakanlığı duyurdu: Aşı üretimi başladı

Rusya Sağlık Bakanlığı, Devlet Başkanı Putin'in müjdesini verdiği 'Sputnik V' adlı Covid-19 aşısının üretimine başlandığını duyurdu.

Detay
05

Koronavirüsün Psikolojik Etkilerine Dikkat!

Bugüne dek Türkiye’de COVID-19 benzeri bir pandemi yaşanmamıştı. Küresel koronavirüs pandemisi günlük yaşamımızı büyük oranda değiştirdi; işletmeler, okullar, insanların bir araya gelebileceği pek çok yerin kapanmasıyla birlikte bizler de karantina sürecine girdik. Virüsün yayılma hızının azalmaya başladığı zaman ise “yeni normal” ile bu sosyal izolasyon sürecinden çıkmaya başladık.

Detay
05

Yüz koruyucu siperlikler bizi koronavirüsten ne kadar koruyor?

Sağlık çalışanlarının sahada kullandığı yüz koruyucu siperlikler günlük yaşamda kullanılabilir mi? İşe yarar mı? Bu sorunun cevabı Iowa Üniversitesi Tıp Fakültesinden araştırmacılar tarafından verildi.

Detay