05

Haberal'a bir büyük ödül daha

İngiltere Kraliyet Tıp Derneği onursal üyeliklerin en üst kademesi olan "Distinguished Fellowship" ödülü Prof. Dr. Mehmet Haberal'a takdim edildi.

Detay
05

DÜNYANIN EN DEĞERLİ VARLIKLARI ANNELER, GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN....

Anneler Günü: 8 Mayıs (2016) – İlk anneler günü ne zaman kutlandı? Anneler günü ne zaman kutlanmaya başlandı? Bugün kutlanacak olan anneler günü kim tarafından, ilk kez ne zaman ve hangi tarihte kutlanmaya başlamıştır?

Detay
05

Facebook Beğen butonu sonunda değişti

Geçmişi eskiye dayanan “Beğen” butonu hakkındaki iddialar geçtiğimiz haftalarda kesinleşmişti. Facebook, Beğen butonunu değiştireceğini, yerine daha zengin ifade seçenekleri ekleyeceğini duyurmuştu. Deneme süreci olarak bazı bölgelerde görülen bu uygulama artık herkes için aktif.

Detay
05

AYM'den internet düzenlemesine kısmi iptal

Anayasa Mahkemesi, İnternet Yasası'nda da değişiklik yapan 6518 sayılı Kanun'un bazı hükümlerini iptal etti. Yüksek Mahkeme, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına, internet ortamında yapılan yayın içeriğini durdurma yetkisi veren hükümlerin iptal istemlerini reddetti.

Detay
05

Facebook canlı yayın uygulamasını duyurdu

Geçtiğimiz günlerde kullanıcıların canlı profil fotoğrafı yüklemesini aktifleştiren ünlü sosyal paylaşım ağı, şimdi de doğrudan Periscope, Meerkat ve YouNow gibi canlı yayın servislerine rakip oluyor.

Detay
05

WI-FI tarih oluyor LI-FI geliyor

Li-Fi teknolojisinin test sonuçları nihayet açıklandı. Saniyede 1 GB indirme hızı ile Wi-Fi'yi geride  bırakan Li-Fi teknolojisi internet bağlantınızı dışarıdaki meraklı gözlere karşı güvenli hale getiriyor.

Detay
05

Facebook'ta aşırma özgürlüğü

Yargıtay, “Facebook” hesaplarında kullanılan fotoğrafların başkaları tarafından kullanılmasına ilişkin tartışma yaratacak bir karar verdi.

Detay
05

DIGITURK'E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

TBF'den DİGİTURK, TİVİBU ve TURKCELL TV için boykot çağrısı giderek artıyor. Digitürk yetkililer neye uğradıklarını şaşırdılar. Onbinlerce abone sözleşmesini iade etti.

Detay
05

Nobel Kimya ödülünü Aziz Sancar aldı

2015 Nobel Kimya ödülünü Türk Bilim Adamı Aziz Sancar aldı.

Detay
05

4 Önemli İslam Felsefecisinin Hayatı ve Çalışmaları

4 Önemli İslam Felsefecisinin Hayatı ve Çalışmaları

Detay
05

Fotoğraflarla Tarihe İz Bırakan 10 Felsefeci ve Çalışmaları

Fotoğraflarla Tarihe İz Bırakan 10 Felsefeci ve Çalışmaları

Detay
05

Windows 10 resmen çıktı

Beklenen büyük gün geldi ve Microsoft, yeni işletim sistemini kullanıcılarına sunmaya başladı!

Detay
05

Twitter, Facebook yavaşladı

Başta Twitter ve Facebook olmak üzere sosyal paylaşım sitelerindeki yavaşlık kullanıcıların tepkisini çekti.

Detay
05

'Sanal Türk Askerleri'nden Ermenistan'a Saldırı!

Kendilerini hacker dünyasının sanal Türk askerleri olarak niteleyen 'Turkhackteam' adlı grup, 1915 Ermeni Olaylarının 100'üncü yılında Ermenistan Genelkurmay Başkanlığı başta olmak üzere bazı resmi internet sitelerini siber saldırılarla erişime kapattığını duyurdu.

Detay
05

ANTİDEMOKRATİK İNTERNET YASASI GEÇTİ

Meclis'ten Geçti; Başbakan ve Bakanlar İnternetin Fişini Çekebilecek. İnternet düzenlemesini de içine alan 'Torba Yasa' Meclis'ten geçti. Başbakan ya da bakanların talebiyle 4 saat içinde internete erişim engellenebilecek.

Detay