05

WhatsApp'tan 'zorunlu güncelleme'ye ilişkin yeni açıklama

WhatsApp, yaptığı yeni açıklamayla kullanıcıların uygulamayı kullanmaya devam etmek için 8 Şubat'a kadar onay vermesi gerektiğini yineledi.

Detay
05

Çin'in Ay'a gönderdiği araç döndü

Çin'in Ay'dan taş ve toprak örnekleri toplamak üzere yolladığı "Çang'ı-5" uzay aracının Dünya'ya döndüğü bildirildi

Detay
05

Salihli'den Silikon Vadisi'ne! Türkiye Melisa Tokmak'ın başarı hikayesini konuşuyor

26 yaşındaki Melisa Tokmak'ın Manisa'nın Salihli ilçesinden çıkarak Silikon Vadisi'ne kadar uzanan başarı hikayesi tüm Türkiye'yi gururlandırdı. Tokmak'ın hikayesini anlattığı mesajlar sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

Detay
05

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: 5A uydumuz aralık ayı ortasında fırlatılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, "5A uydumuz aralık ayı ortasında fırlatılacak. 5B'yi ise Haziran 2021 gibi planlıyoruz. 5B ile internet hızı 56 gigabayta çıkacak." dedi.

Detay
05

DÜNYANIN KONUŞTUĞU TÜRK BİLİM ADAMLARIMIZDAN GURUR DUYUYORUZ...

NASA ekibinin emanet edildiği Türk Bilim insanı Betül Kaçar ve Almanya’nın Mainz Kenti'nde bulunan BioNTech firmasını kuran ve yöneten Uğur Şahin'ün ürettiği virüs aşısı tüm dünyayı umutlandırdı...

Detay
05

İnternetten alışverişte bunlara dikkat!

Ticaret Bakanlığı, internetten alışveriş konusunda vatandaşları uyardı. Bakanlıktan yapılan açıklamada dikkat edilmesi gereken 7 noktanın altı çizildi.

Detay
05

Sosyal medya yasası yürürlüğe girdi

~~Resmi Gazete’de yayımlanan 9 maddelik sosyal medya düzenlemesi yürürlüğe girdi.

Detay
05

Nobel Ödüllü Türk Bilim İnsanı Sancar’dan üniversiteli olacak gençlere altın öğütler…

Türkiye'nin geleceği için üniversite sınavını kazanma başarısı gösteren gençlerden üniversite okurken de çok çalışmasını isteyen Prof. Dr. Aziz Sancar, “Gözünüzü seveyim gençler, çok çalışın da başımıza icat çıkarın” dedi.

Detay
05

SpaceX'in ilk insanlı uzay mekiği denemesi başarıyla gerçekleşti

Olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenen SpaceX'in "Crew Dragon" isimli uzay mekiğiyle ilk insanlı uçuş denemesi başarı ile gerçekleştirildi.

Detay
05

Facebook kalabalık toplantıları Haziran 2021’e kadar iptal etti

Facebook corona virüsünün etkilerinin daha uzun süre devam etmesini bekliyor. Şirket 50 üzerinde çalışanın bir araya geleceği toplantıları 2021 yılı Haziran ayına kadar erteleme kararı aldı.

Detay
05

Almanya’da yılın doktoru Dilek Gürsoy ödülünü aldı

Almanya’da yılın doktoru seçilen Dilek Gürsoy ödülünü Düsseldorf’da düzenlenen törende aldı. Yapay kalp alanındaki çalışmaları ile tanınan Dilek Gürsoy, “En büyük ödül yaşam kurtarmak" dedi.

Detay
05

Dünyayı Şaşkına Uğratan Belçika'lı Çocuk

Eindhoven Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nde 20'li yaşlardaki öğrenciler arasında diz üstü bilgisayarı ile uğraşan 9 yaşındaki Belçika'lı Laurent Simons'u, uzaktan görenler, öğretim üyelerinden birinin çocuğu sanıyor...

Detay
05

DUAYEN KÖŞE YAZARIMIZ MUSTAFA ÖZTÜRK TEKNOFEST’TE

Ülkemizin en önemli organizasyonlarından olan TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali bu gün son buluyor. Belçika Aydın Haber adına Duayen yazarımız Mustafa Öztürk’de festivale katılarak, katılımcı firma temsilcilerinden görüşerek yeni uçak, uçan otomobil gibi bir çok proje hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Detay
05

Uzmanlardan kopya sitelerle dolandırıcılık uyarısı

Uzmanlar, ÖSYM, E-Devlet Kapısı ve bazı özel bankalar gibi önemli kurumların sitelerinin birebir kopyasını hazırlayan bilgisayar korsanlarına karşı vatandaşları uyardı.

Detay
05

Uzay hukuku Türkiye'de masaya yatırılacak

Uzay araştırmalarına yönelik çalışmalarını yoğunlaştıran Türkiye, 23-26 Eylül tarihlerinde uzay hukuku alanında gerçekleştirilecek önemli bir uluslararası konferansa ev sahipliği yapacak.

Detay