05

İnsan yüzünü şekillendiren 15 gen tespit edildi

adamları, DNA zincirinde insan yüzünün özelliklerini belirleyen 15 gen tespit etti.

Detay
05

18 Ülkede Türk Yazılımı Kullanılıyor

Sistem 9'un Türk mühendisleri tarafından geliştirilen "S9Vision DS" yazılımının kullanımı 2018 yılının başında 18 ülkeye yayıldı.

Detay
05

Bilim insanları sonunda bunu da başardı

Verinin giderek daha küçük alanlarda depolanması yarışında yeni bir aşamaya geçildi. Bilim insanları, atomda veri saklamayı başardıklarını açıkladı.

Detay
05

5 adımda internetsiz WhatsApp/Whatsapp'ın bilinmeyen gizli özellikleri

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu WhatsApp artık internetsiz de kullanabiliyor. Sizin için sıralayacağımız 5 adımda internetsiz WhatsApp kullanabilme fırsatı elde edebileceksiniz.

Detay
05

Haberal'a bir büyük ödül daha

İngiltere Kraliyet Tıp Derneği onursal üyeliklerin en üst kademesi olan "Distinguished Fellowship" ödülü Prof. Dr. Mehmet Haberal'a takdim edildi.

Detay
05

DÜNYANIN EN DEĞERLİ VARLIKLARI ANNELER, GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN....

Anneler Günü: 8 Mayıs (2016) – İlk anneler günü ne zaman kutlandı? Anneler günü ne zaman kutlanmaya başlandı? Bugün kutlanacak olan anneler günü kim tarafından, ilk kez ne zaman ve hangi tarihte kutlanmaya başlamıştır?

Detay
05

Facebook Beğen butonu sonunda değişti

Geçmişi eskiye dayanan “Beğen” butonu hakkındaki iddialar geçtiğimiz haftalarda kesinleşmişti. Facebook, Beğen butonunu değiştireceğini, yerine daha zengin ifade seçenekleri ekleyeceğini duyurmuştu. Deneme süreci olarak bazı bölgelerde görülen bu uygulama artık herkes için aktif.

Detay
05

AYM'den internet düzenlemesine kısmi iptal

Anayasa Mahkemesi, İnternet Yasası'nda da değişiklik yapan 6518 sayılı Kanun'un bazı hükümlerini iptal etti. Yüksek Mahkeme, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına, internet ortamında yapılan yayın içeriğini durdurma yetkisi veren hükümlerin iptal istemlerini reddetti.

Detay
05

Facebook canlı yayın uygulamasını duyurdu

Geçtiğimiz günlerde kullanıcıların canlı profil fotoğrafı yüklemesini aktifleştiren ünlü sosyal paylaşım ağı, şimdi de doğrudan Periscope, Meerkat ve YouNow gibi canlı yayın servislerine rakip oluyor.

Detay
05

WI-FI tarih oluyor LI-FI geliyor

Li-Fi teknolojisinin test sonuçları nihayet açıklandı. Saniyede 1 GB indirme hızı ile Wi-Fi'yi geride  bırakan Li-Fi teknolojisi internet bağlantınızı dışarıdaki meraklı gözlere karşı güvenli hale getiriyor.

Detay
05

Facebook'ta aşırma özgürlüğü

Yargıtay, “Facebook” hesaplarında kullanılan fotoğrafların başkaları tarafından kullanılmasına ilişkin tartışma yaratacak bir karar verdi.

Detay
05

DIGITURK'E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

TBF'den DİGİTURK, TİVİBU ve TURKCELL TV için boykot çağrısı giderek artıyor. Digitürk yetkililer neye uğradıklarını şaşırdılar. Onbinlerce abone sözleşmesini iade etti.

Detay
05

Nobel Kimya ödülünü Aziz Sancar aldı

2015 Nobel Kimya ödülünü Türk Bilim Adamı Aziz Sancar aldı.

Detay
05

4 Önemli İslam Felsefecisinin Hayatı ve Çalışmaları

4 Önemli İslam Felsefecisinin Hayatı ve Çalışmaları

Detay
05

Fotoğraflarla Tarihe İz Bırakan 10 Felsefeci ve Çalışmaları

Fotoğraflarla Tarihe İz Bırakan 10 Felsefeci ve Çalışmaları

Detay